Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

dla tych co mają oppo podpięte pod tv Sony 9305 po tym update bluray-e UHD zgrane na dysk z  dolby Vison odtwarzają się poprawnie.

Np w filmie "Black Panther wreszcie sony przełącza się na DV. Nie znalazłem jednak opcji by wymusić odtwarzanie w hdr10 takiego filmu...ja jednak takiej opcji nie potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, robssson napisał:

dla tych co mają oppo podpięte pod tv Sony 9305 po tym update bluray-e UHD zgrane na dysk z  dolby Vison odtwarzają się poprawnie.

Np w filmie "Black Panther wreszcie sony przełącza się na DV. Nie znalazłem jednak opcji by wymusić odtwarzanie w hdr10 takiego filmu...ja jednak takiej opcji nie potrzebuje...

Jeśli na płycie jest format DV i TV go odtwarza, to nie przełączysz na HDR 10. "Pierwszeństwo" ma DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pablo Dziekan napisał:

Jeśli na płycie jest format DV i TV go odtwarza, to nie przełączysz na HDR 10. "Pierwszeństwo" ma DV.

Z tego co pamiętam w menu OPPO jest opcja wymuszenia HDR10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yep, HDR ustawiamy na Forced i wyłączamy i ponownie włączamy player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misfit napisał:

yep, HDR ustawiamy na Forced i wyłączamy i ponownie włączamy player.

Nie wiedziałem, mea culpa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie działa, jeżeli ustawimy wymuszone to też tv przełącza się na DV. Chociaż nie sprawdzałem z wyłączeniem playera po zmianie...

Edytowane przez robssson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujesz się do instrukcji postępowania to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jako człowiek, który aktualizuje się sprzętowo po dobrych kilku latach zastoju w temacie telewizji i kina domowego, chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnych wątpliwości. 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem OPPO 203 m.in. z powodu obsługi Dolby Vision. Fajnie, że mam to w domu, ale na razie używam kilkuletniej plazmy FHD, więc zaawansowane funkcje UHD, HDR itd. niewiele zmieniają. Tak czy inaczej ten telewizor to tej pory nie miał okazji popisać się taką jakością obrazu. Naturalnym kolejnym zakupem będzie telewizor. Lubię i cenię Panasonica i w związku z tym mam właśnie problem. Czy jeśli odtwarzacz posiada DV, a telewizor nie, to będę miał możliwość cieszyć się dobrodziejstwami DV? Inaczej mówiąc, czy telewizor podłączony do odtwarzacza będzie tylko wyświetlaczem sygnału video z odtwarzacza i kwestia obsługiwanych przez telewizor formatów nie będzie miała znaczenia, czy jednak telewizor też musi potrafić odkodować DV?
Z audio jest znacznie prościej. Audio z sygnału z HDMI "zostaje" w urządzeniu przetwarzającym dźwięk wg jego możliwości technicznych (5.1, 7.1 DTS:X, Atmos...), a obraz wędruje dalej do wyświetlacza.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli zmianę TV tylko na nowego Panasa, to nie będziesz miał możliwości odtwarzania DV mimo że masz Oppo, bo Panasy i Samsungi obsługują tylko HDR10+, czyli bezpośredniego konkurenta Dolby Vision (który posiadają Sony i LG). Generalnie jeśli już kupiłeś Oppo to lepiej bierz Sony lub LG. W dyskusji powyżej pisaliśmy, że najnowsze filmy UHD mają znaczek DV więc mogą już być tak odtwarzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _daras_ napisał:

Jeśli masz na myśli zmianę TV tylko na nowego Panasa, to nie będziesz miał możliwości odtwarzania DV mimo że masz Oppo, bo Panasy i Samsungi obsługują tylko HDR10+, czyli bezpośredniego konkurenta Dolby Vision (który posiadają Sony i LG). Generalnie jeśli już kupiłeś Oppo to lepiej bierz Sony lub LG. W dyskusji powyżej pisaliśmy, że najnowsze filmy UHD mają znaczek DV więc mogą już być tak odtwarzane.

Dzięki za informację. Trochę Panasonic sobie w stopę strzela takim podejściem :(

Miałem nadzieję, że telewizor pracujący tylko jako wyświetlacz pominie temat dekodowania DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porobiło się. Tylko pytanie czy Dolby Vision jest lepsze od HDR10+ (na pewno z nazwy, choć sam fakt, że nowe filmy UHD mają z tyłu kozacki znaczek).

Myślę że najlepiej uderzać w odtwarzacz Oppo + TV Sony/LG lub (podobno bardzo dobre!) odtwarzacze Panasonica + TV Panasonic/Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nie ma miejsca dla dwóch formatów. Jeden wygra.

Tylko, który?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno HDR10+ wymaga HDMI 2.1. DV nie.

Czy są w necie jakieś sample 10+ i DV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Póki co HDR10+ istnieje na papierze i nie sądzę aby znacząco się to zmieniło, przynajmniej jeśli chodzi o UHD BD.
Zauważcie, że w ostatnich komunikatach prasowych o HDR10+ zniknął Warner, który przy okazji dziwnym trafem zaczął w ostatnich miesiącach masowo wydawać swoje filmy w DV. W obozie HDR10+ zostaje więc totalnie osamotniony Fox oraz Amazon.

Przy okazji - pojawił się nowy oficjalny firmware dla OPPO. Posiadaczom OLEDów LG radzę się nim zainteresować, szczególnie opcji konwersji np. HDR10 do DV (wyjście wideo -> ustawienia HDR -> HDR -> Dolby Vision).

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieje, ze się nie mylę ale kilka tygodni temu przewijały się informacje ze OPPO jest od strony technicznej gotowe na dodanie HDR10+ do odtwarzaczy. Jeśli to prawda to kto wie co będzie za jakiś czas.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Póki co HDR10+ istnieje na papierze i nie sądzę aby znacząco się to zmieniło, przynajmniej jeśli chodzi o UHD BD.
Zauważcie, że w ostatnich komunikatach prasowych o HDR10+ zniknął Warner, który przy okazji dziwnym trafem zaczął w ostatnich miesiącach masowo wydawać swoje filmy w DV. W obozie HDR10+ zostaje więc totalnie osamotniony Fox oraz Amazon.

Przy okazji - pojawił się nowy oficjalny firmware dla OPPO. Posiadaczom OLEDów LG radzę się nim zainteresować, szczególnie opcji konwersji np. HDR10 do DV (wyjście wideo -> ustawienia HDR -> HDR -> Dolby Vision).

Czy wszystkie dotychczasowe "dobre funkcje" dalej działają? Dodawanie napisów SRT i odczytywanie struktury BD-UHD z USB czy przez LAN po NFS i SMB?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnych informacji czytałem kilka miesięcy temu, że są w trakcie sprawdzania czy od strony "sprzętowej" możliwe będzie dodanie HDR10+ w OPPO. Jeśli nie będzie przeciwwskazań to prędzej czy później pojawi się stosowna aktualizacja dodająca wsparcie dla HDR10+.

Tylko tak jak pisałem na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że jeśli Warner faktycznie wypisał się z tego towarzystwa to filmów w HDR10+ na UHD BD należy się spodziewać wyłącznie od Foxa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Czy wszystkie dotychczasowe "dobre funkcje" dalej działają? Dodawanie napisów SRT i odczytywanie struktury BD-UHD z USB czy przez LAN po NFS i SMB?

Pozdro

Wszystko po staremu.

Jeśli chodzi o konwersję HDR10 -> DV to na moim LG C7 po aktywacji tej opcji są bardziej płynne przejścia tonalne oraz mniej widoczny banding w niektórych problematycznych scenach z którymi LG sobie nie radzi. Widać to np. w Blade Runner 2049 w scenie rozpoczynającej się ok. 00:10:20, w La La Land w okolicach 17 minuty po wejściu Emmy Stone do pomieszczenia czy w pierwszych kilku minutach Marsjanina.
W OLEDach LG z 2016 roku ponoć też widać wyraźną poprawę jeśli chodzi o widoczność detali w jasnych partiach obrazu w tych scenach z wysoką jasnością szczytową - efekt końcowy coś a'la HDR Optimiser obecny w tegorocznych odtwarzaczach Panasa.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2018 o 07:44, misfit napisał:

Przy okazji - pojawił się nowy oficjalny firmware dla OPPO. Posiadaczom OLEDów LG radzę się nim zainteresować, szczególnie opcji konwersji np. HDR10 do DV (wyjście wideo -> ustawienia HDR -> HDR -> Dolby Vision).

Czy ten firmware poprawia też komunikację Dolby Vision z TV Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, _daras_ napisał:

Czy ten firmware poprawia też komunikację Dolby Vision z TV Sony?

Wygląda, że tak:

Data publikacji: 04 lipca 2018
Kategoria: wersja oficjalna
Main Version: 
UDP20XEU-60-0625
Loader Version: TF0035
Sub Version: MCU203-01-1118

Współpraca z modułem Region Free: Tak

Uwaga: po aktualizacji do tej wersji oprogramowania KONIECZNE jest przywrócenie odtwarzacza do ustawień fabrycznych!

 

Uwaga! W przypadku tej wersji, niemożliwe będzie cofnięcie się do żadnej poprzedniej wersji oprogramowania, zarówno oficjalnej jak i beta. Nie będzie problemu z aktualizacją do nowszej wersji oficjalnej i beta w momencie, gdy zostaną one udostępnione. Odtwarzacze z wersją oprogramowania 42-0329 lub starszą muszą zostać zaktualizowane do wersji 45-0605, dopiero wtedy będzie możliwa aktualizacja do najnowszej wersji 60-0625.

W porównaniu do poprzedniego oprogramowania, główne zmiany zawarte w tej wersji to: 

1. Dodano wsparcie dla przetwarzania Dolby Vision "w odtwarzaczu" dla kompatybilności z nowymi telewizorami SONY i ich implementacją Dolby Vision.

2. Dodano tryb "Dolby Vision" w menu ustawień HDR, która konwertuje kompatybilne treści do formatu Dolby Vision na wyjściu odtwarzacza.

3. Dodano ustawienie "Przetwarzanie Dolby Vision" w menu ustawień HDR. Ta funkcja pozwala wybrać użytkownikowi, czy przetwarzanie Dolby Vision ma się odbywać w odtwarzaczu, czy w telewizorze.

4. Dodano wsparcie MQA dla USB DAC w odtwarzaczu UDP-205.

5. Dodano opcję "Up-sample DAC Input" w w usteieniach przetwarzania Audio UDP-205.

6. Ogólne poprawienie błędów i ulepszenie kompatybilności w oparciu o nowe i nadchodzące wydania UHD Blu-ray oraz próbki nadesłane przez użytkowników.

https://www.oppodigital.pl/wsparcie.html

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2018 o 21:07, piopac napisał:

3. Dodano ustawienie "Przetwarzanie Dolby Vision" w menu ustawień HDR. Ta funkcja pozwala wybrać użytkownikowi, czy przetwarzanie Dolby Vision ma się odbywać w odtwarzaczu, czy w telewizorze.

W kontekście tego punktu z aktualizacji oprogramowania wraca moje pytanie czy aby na pewno telewizor będzie musiał mieć DV, żeby właściwie pokazać treści DV, jeśli prztworzyć je może odtwarzacz?  W punkcie 7.3.2 instrukcji oppo (HDR) nie przewidziano takiej możliwości, ale nie było też nic o konwersji HDR10 do DV. No bo jeśli nie to jak rozumieć ten punkt?

(Wysłałem pytanie do Cinematic w tej sprawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...