Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.07.2021 o 08:28, prodarek napisał:

Sprawdzisz prawdopodobnie jak zmienisz kontener mkv na m2ts.

Nawet działa. Szkoda, że nie ma rozdziałów (wiadomo), no i kuleje lekko wybór napisów - brak identyfikacji języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, prodarek napisał:

No i jakie masz wnioski z tej dodanej warstwy DV? vs HDR10.

Szczerze? Nie widzę różnicy, ale z prostego powodu, że nie chce mi się porównać i zresztą nie bardzo mam jak :)

Raczej w to nie wejdę, bo nie mam sprzętu do mkv dv, a m2ts jakoś mnie nie przekonuje.

Jakoś przeżyję to "gorsze " HDR w kilku filmach Disneya.

W każdym razie fajnie, że komuś się chciało w to pobawić z sukcesem - lubię takie "smaczki" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja odpowiedz w ogóle mnie nie dziwi. Nie wiem co cię w m2ts nie przekonuje jak to natywny kontener formatu blu-ray, chcesz rozdziały i o zaznaczenia języków? to w tsmuxerze twórz "folder" a nie pojedynczy plik m2ts.

Swoją drogą po co te rozdziały to kompletnie nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prodarek napisał:

Twoja odpowiedz w ogóle mnie nie dziwi. Nie wiem co cię w m2ts nie przekonuje jak to natywny kontener formatu blu-ray, chcesz rozdziały i o zaznaczenia języków? to w tsmuxerze twórz "folder" a nie pojedynczy plik m2ts.

Swoją drogą po co te rozdziały to kompletnie nie wiem...

Wiem, że m2ts to natywny kontener BD i tak też (w strukturze) przechowuję kopie płyt. Nie przekonuje mnie sam plik m2ts z powyższych powodów, dla mnie ważnych.

Co masz na myśli pisząc "twórz folder"? Bo jeśli mam zaznaczyć tworzenie "Blu-ray folder", to tak powstała struktura z mkv dv nie jest obsługiwana przez klona - zawiesza go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prodarek napisał:

Do UHD musisz użyć "avchd folder" blu-ray jest do zwykłych blu-ray płyt.

Nie do końca - opcja "Blu-ray folder" jest właśnie do UHD BD (do "zwykłych" BD także oczywiście).

Spróbowałem jednak i  twojego sposobu i niestety także zawiesza klona, więc pozostaje tylko ułomny m2ts solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz języków z m2ts to wina klona/oppo nie kontenera m2ts. Widocznie ta warstwa DV to nie profil 7 a tylko ona jest kompatybilna ze standardem blu-ray, i prawdopodobnie to jest powód zawieszenia.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała nadzieja, że projekt tsmuxer pozostanie żywy. Używam tego genialnego oprogramowania już kilkanaście lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...