Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.03.2019 o 00:44, hubio napisał:

Np dla MK najlepszą tonacją do filmów jest ciepły 2, a ja nie mogę patrzeć na takie przesłodzone, pastelowe kolory i chyba w życiu nie obejrzałem filmu w tej tonacji... 

Przeczytaj co napisałeś i ... się zastanów.

Dla wszystkich biały powinien być ... biały, a nie ciepły1 czy ciepły2 czy jakikolwiek inny. A co to jest biały? Proste ... 6500K. Po to jest m.in. kalibracja ... w uproszczeniu żeby biały był biały. Nie dlatego, że tach chciał reżyser tylko dlatego, że biały powinien być biały.

 

Proponuję poczytać, dość jasno wytłumaczone: https://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_biała

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Groszek.

No widzisz, jak człowiek wypadnie z gry to nie wie. 

To teraz obejrzyj w miare możliwosci wszystko i zdaj relacje czy widzisz odczuwalna roznicę pomiedzy  HDR10 a HDR10+ na swoim  tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Przeczytaj co napisałeś i ... się zastanów.

Dla wszystkich biały powinien być ... biały, a nie ciepły1 czy ciepły2 czy jakikolwiek inny. A co to jest biały? Proste ... 6500K. Po to jest m.in. kalibracja ... w uproszczeniu żeby biały był biały. Nie dlatego, że tach chciał reżyser tylko dlatego, że biały powinien być biały.

Proponuję poczytać, dość jasno wytłumaczone: https://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_biała

Pozdro

Coraz więcej osób w branży filmowej nalega na to, aby konsumenci wyłączyli wspomagacze obrazu. Tym razem nie jest to konkretny aktor czy reżyser jak pisaliśmy ostatnio tutaj a sam Netflix. Christopher Nolan wraz z Paulem Thomas Andersonem wystosowali list jakiś czas temu list otwarty do UHD Alliance z prośbą o opracowanie trybu referencyjnego wyłączającego wspomaganie przetwarzania obrazu. Niedawno Tom Cruise wraz z Christopherem McQuarrie również prosili widzów o wyłączenie interpolacji w filmiku na Twitterze. Tym razem firma Netflix pragnie aby widzowie oglądali filmy zgodnie z wizualnymi intencjami reżyserów. Oprócz tego, że topowe telewizory Sony posiadają coś takiego jak Netflix Calibrated Mode (możecie o tym przeczytać np. w najnowszym teście Sony ZF9), gigant VOD uważa, że przed seansem powinno się zadbać o 3 ustawienia (opisy podajemy za Netfliksem): Wyłączenie upłynniania obrazu – w większości telewizorów to ustawienie jest domyślnie włączone, producenci używają różnych nazw; wyłączenie pozwoli uniknąć efektu opery mydlanej jeśli chcemy oglądać filmy Przestawienie temperatury kolorów na normalną – ustawienie „ciepłe” nadaje zbyt wiele tonacji sepii bądź sprawi, że będzie dominować żółty kolor, z kolei „zimne” spowoduje, że obraz będzie nazbyt niebieski
Źródło: https://hdtvpolska.com/netflix-podaje-gotowe-ustawienia-do-telewizorow/

a tak odpisał MK:

Idea wręcz świetna – używać ustawień, które dają namiastkę tego co widział reżyser podczas post-produkcji filmu czy serialu. Ustawienia fabryczne telewizorów czy projektorów raczej są odwrotnością tego stanu, zaś idealną drogą do tego jest profesjonalna kalibracja. De facto w testach, które publikuję na portalu podaję zawsze taki zalecany zestaw ustawień, które mogą w prosty sposób polepszyć obraz (w myśl reżyserskiego wyglądu). Zalecenia Netflix’a wydają mi się jednak kompletnie absurdalne. Są trzy, więc każde osobno omówię: Zmiana temperatury kolorów na “normalną” – we wszystkich przetestowanych przeze mnie telewizorach, przez ostatnie 8 lat zawsze to ustawienie daje obraz mocno zaniebieszczony. Z reguły to właśnie ustawienie “ciepłe” lub “ciepłe 2” jest najbliżej poprawnego odcienia bieli (choć różni się to między egzemplarzami – dopiero kalibracja jest w stanie wyeliminować takie różnice).
Źródło: https://hdtvpolska.com/netflix-podaje-gotowe-ustawienia-do-telewizorow/

 

Więc może i w sensie technicznym biały jest biały tylko w ustawieniu ciepły2, natomiast moje oczy tego nie tolerują... Jak widać nie jestem sam bo i Netflix ma podobne zdanie... Napisz może do nich żeby się zastanowili co napisali bo ja nie jestem takim ekspertem jak ty, oni pewno tak... Na tak prowokacyjną i protekcjonalną uwagę na pewno zareagują... :)

 

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hubio napisał:

Coraz więcej osób w branży filmowej nalega na to, aby konsumenci wyłączyli wspomagacze obrazu. Tym razem nie jest to konkretny aktor czy reżyser jak pisaliśmy ostatnio tutaj a sam Netflix. Christopher Nolan wraz z Paulem Thomas Andersonem wystosowali list jakiś czas temu list otwarty do UHD Alliance z prośbą o opracowanie trybu referencyjnego wyłączającego wspomaganie przetwarzania obrazu. Niedawno Tom Cruise wraz z Christopherem McQuarrie również prosili widzów o wyłączenie interpolacji w filmiku na Twitterze. Tym razem firma Netflix pragnie aby widzowie oglądali filmy zgodnie z wizualnymi intencjami reżyserów. Oprócz tego, że topowe telewizory Sony posiadają coś takiego jak Netflix Calibrated Mode (możecie o tym przeczytać np. w najnowszym teście Sony ZF9), gigant VOD uważa, że przed seansem powinno się zadbać o 3 ustawienia (opisy podajemy za Netfliksem): Wyłączenie upłynniania obrazu – w większości telewizorów to ustawienie jest domyślnie włączone, producenci używają różnych nazw; wyłączenie pozwoli uniknąć efektu opery mydlanej jeśli chcemy oglądać filmy Przestawienie temperatury kolorów na normalną – ustawienie „ciepłe” nadaje zbyt wiele tonacji sepii bądź sprawi, że będzie dominować żółty kolor, z kolei „zimne” spowoduje, że obraz będzie nazbyt niebieski
Źródło: https://hdtvpolska.com/netflix-podaje-gotowe-ustawienia-do-telewizorow/

a tak odpisał MK:

Idea wręcz świetna – używać ustawień, które dają namiastkę tego co widział reżyser podczas post-produkcji filmu czy serialu. Ustawienia fabryczne telewizorów czy projektorów raczej są odwrotnością tego stanu, zaś idealną drogą do tego jest profesjonalna kalibracja. De facto w testach, które publikuję na portalu podaję zawsze taki zalecany zestaw ustawień, które mogą w prosty sposób polepszyć obraz (w myśl reżyserskiego wyglądu). Zalecenia Netflix’a wydają mi się jednak kompletnie absurdalne. Są trzy, więc każde osobno omówię: Zmiana temperatury kolorów na “normalną” – we wszystkich przetestowanych przeze mnie telewizorach, przez ostatnie 8 lat zawsze to ustawienie daje obraz mocno zaniebieszczony. Z reguły to właśnie ustawienie “ciepłe” lub “ciepłe 2” jest najbliżej poprawnego odcienia bieli (choć różni się to między egzemplarzami – dopiero kalibracja jest w stanie wyeliminować takie różnice).
Źródło: https://hdtvpolska.com/netflix-podaje-gotowe-ustawienia-do-telewizorow/

 

Więc może i w sensie technicznym biały jest biały tylko w ustawieniu ciepły2, natomiast moje oczy tego nie tolerują... Jak widać nie jestem sam bo i Netflix ma podobne zdanie... Napisz może do nich żeby się zastanowili co napisali bo ja nie jestem takim ekspertem jak ty, oni pewno tak... Na tak prowokacyjną i protekcjonalną uwagę na pewno zareagują... :)

 

A co do koloru białego, a co za tym idzie poprawnego ustawienie wyświetlania wszystkich kolorów mają upłynniacze? To oczywista oczywistość, że należy je wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

A co do koloru białego, a co za tym idzie poprawnego ustawienie wyświetlania wszystkich kolorów mają upłynniacze? To oczywista oczywistość, że należy je wyłączyć.

Akurat tu i ja się zgadzam bo nie lubię upłynniaczy w filmach fabularnych, ale i tu z kolei MK ma trochę odmienne zdanie bo na poziomie 5/10 np. w Q9FN uważa, że jest ok, a u mnie tolerancja jest na poziomie 3/10 lub w ogóle wyłączonym... Natomiast w tych zaleceniach od Netflixa pisano, po prostu o różnych ustawieniach i nie chodziło o jakąś korelację między barwą koloru białą, a upłynniaczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio chyba chce zostac rzecznikiem Maćka, bo co drugi post typu: "MK mowi", "MK pisał", "MK odpisał" itp ;) 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie? Ma swój autorytet, dzięki któremu może się bronić przed hordą dzikusów, nierozumiejących, że trzeba leżeć krzyżem przed jedynym właściwym wyborem.

Całkiem zrozumiałe zachowanie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

Hubio chyba chce zostac rzecznikiem Maćka, bo co drugi post typu: "MK mowi", "MK pisał", "MK odpisał" itp ;) 

A bo to dla mnie największy autorytet na tym forum... :) sorry szewi, ale ty jednak za nim... wybacz mi... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2019 o 22:34, binary napisał:

Dzieki Groszek.

No widzisz, jak człowiek wypadnie z gry to nie wie. 

To teraz obejrzyj w miare możliwosci wszystko i zdaj relacje czy widzisz odczuwalna roznicę pomiedzy  HDR10 a HDR10+ na swoim  tv. 

 

Odpowiedź krótka - pewnie są, ale dla mnie nie bardzo odczuwalne... :) Przy oglądaniu raz za razem (nie równocześnie na dwóch ekranach) trudne dla mnie do wychwycenia.

 

Czysto subiektywne rozwinięcie tematu: ;)

Nad tematem HDR pochyliłem się przy jak wybierałem tv (początek roku).

I tak po przetestowaniu m.in. C8, FZ800, AF9 stwierdziłem, że ewolucja HDR10 czyli HDR10+ lub DV nie jest dla mnie istotna.

Już mówię dlaczego.

Wtedy nie miałem materiału HDR10+  a jeśli chodzi o DV to  mimo że C8 i AF9 świeciły w DV bardzo ładnie, było sporo momentów gdzie zamiast cieszyć się obrazem, widziałem sporo irytujących wpadek z obsługą HDR  tzn. sporo tytułów z DV było wyświetlanych niepoprawnie (Netflix). Dla mnie to irytujące.

Do tego telewizory te mają  cwane polepszacze HDRu które  w AF9 (stale działające)  i C8 (włączane)   działają tak dobrze, że można przestać myśleć o DV. Różnica byłaby pewnie możliwa na dwóch porządnie skalibrowanych ekranach stojących obok siebie.

Dla mnie najlepiej z HDRem radził sobie FZ800 i C8. FZ800  jakoś najcwaniej obsługuje metadane (np. nie dając po oczach napisami w Netflixie jak LG co wpływa na komfort oglądania), ma również swoją super funkcję, czyli "HDR brightness Enhancer" która pozwala na zwiększenie jasności w HDRe i to on dla mnie wygrał.

Reasumując na chwilę obecną (być może sytuacja ulegnie zmianie) istotne jest dla mnie jak najlepsze wyświetlanie "zwykłego" HDR10, które z autorskimi technologiami w ekranach premium od  Sony, LG, Panasonica są trudne do odróżnienia od DV czy HDR10+.

Pewnie jak zwykle temat nie jest prosty i inaczej może wyglądać w ekranach tzw. budżetowych. Być może tam różnice są większe i dynamiczne metadane (DV, HDR10+) zrobią świetną i znaczącą robotę. Więc najlepiej sprawdzić samemu. :)

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a jak to jest z OPPO i wgrywaniem napisów do płyty z serialem (np 10 odcinków na płycie), jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pii33 napisał:

Panowie,

a jak to jest z OPPO i wgrywaniem napisów do płyty z serialem (np 10 odcinków na płycie), jak to wygląda w praktyce?

Srednio fajnie... w przypadku serialu, jeśli masz kilka odcinków na jednej płycie i napisy PL idą z pendriva to trzeba je przy każdym odcinku podmienić na właściwe dla danego odcinka... 

Tak jak w przypadku płyty z jednym filmem, nie ma tu różnicy, za każdym razem jeśli zmieniasz film (odcinek serialu) to trzeba podmienić plik na pendrajwie, lub zamienić pendrajwa na innego z właściwymi napisami dla danego filmu/odcinka. I już :)

No chyba, że ktoś nie zmieni i będzie oglądał film/serial z napisami od innego filmu lub odcinka, lub cały czas z tymi samymi napisami :), co kto lubi :)

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na godzinę można sobie zrobić tę minutę przerwy :)

Aczkolwiek z takimi Friendsami, itp. gdzie odcinki trwają po ~20 minut to rzeczywiście może być to trochę upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników OPPO 203.

Próbuję wysłać dzwięk z koncertu  96khz/24bit na RCA i do DAC-a zewnętrzego  .

Ale w DAC otrzymuję tylko 48khz.  Dla odtwarzania muzyki w FLAC niema problemu i przechodzi 192khz i nawet DSD.

Ale z filmu (koncertu) na ścieżce stereo  96khz/24bit  wypuszcza tylko 48khz po RCA pomimo ustawionego bitstream.

Próbowałem różnych ustawień dla SPDIF-OUT   i tak niedaje wyższego próbkowania .

A jak u was to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a czy oglądanie telewizji przez OPPO ma sens? Da się? Faktycznie podbija rodzielczość do 4K?

Jak to wygląda w przypadku np NC+ / CyfrowyPolsat poprzez HDMI In?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich .

Panowie pytanko do znawcow Oppo 203.

Chce podlaczyc do wyjsc analogowych Oppo  moj system stereo (moj system ma taka opcje, dzialalo by to jak kocowka mocy, jako glosniki fornt)  a do pozostalych wyjsc analogowych glosniki aktywne.

Czy to wszytko bedzie dzialac w systemi 7.1? Czy bez amplitunera AV nie?

Czy oppo przetwarza jakos dzwiek. Przy odpowiednim rozmieszczeniu glosnikow otrzymam  atmosa? Jestam jakis processor dzwieku ktory tym wszytkim steruje?

 

Drugie pytanko. Ludzie na forum posiadacy tu oppo maja  jeszcze TV boxy. Moje pytanie PO CO ? Czy cos brakuje oppo (poza streamingielm ale to mozna inaczej rozwiazac niz [beeep]lowac funkcje tv boxwm) do odwarzania filmow z zewnetrznych dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Oppo 205 mam podlaczonego NASa i boxow mi nie potrzeba.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hm... tez mam NASa i za cholerę nie wiem po co dodatkowo tvbox do OPPO?

Jeśli już musi być streaming to bezpośrednio z tv lub PS4.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

No wlasnie ja tez nie wiem , zadalem to pytanie na forum Egrata A5 ale nikt mi nie odpowiedzial. A co do audio ktos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke kombinujesz jak kon pod gorke. Tu po analogach do wzmaca ala konciwka mocy a do reszta do aktywnych kolumn. W dodatku mowisz 7.1 wiec gdzie tu atmos jeszcze ?

Szczerze jak dla mnie to troche przekombinowane. A nawet bym o takie konfuguracji nie pomyslal bo od kombinowania to jeszcze biedy mozna sobie narobic.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... tez mam NASa i za cholerę nie wiem po co dodatkowo tvbox do OPPO? Jeśli już musi być streaming to bezpośrednio z tv lub PS4.

 

A jak ktoś woli Apple TV i konsoli nie potrzebuje, nie ma telewizora, tylko projektor, to zabronisz mu kupować box Apple TV....Nie bądźmy śmieszni.

Każdy sobie kupi co mu potrzebne.

Jak box nie potrzebujesz, to nie kupujesz.

Nie rozumiem po co te dziwne pytanie na forum?

 

I jeszcze bardziej dziwne na forum Egreat. Hehehe.

 

Zapytaj może na forum BMW, po co kupować BMW.

Podobna logika pytania.

 

Na głupie pytania ludzie raczej nie odpowiadają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście, ze każdy kupuje to co jest mu potrzebne, co chce mieć i co lubi używać. 

Pytanie jak pytanie, ja osobiście nie używam boxa i tyle, nie potrzebuje. Jak masz projektor i potrzebę używania boxa to ok, na zdrowie.

Warto przeczytać i zrozumieć pytanie: dlaczego kupują tvboxy do OPPO a nie dlaczego kupują OPPO...

Jak sie używa projektora to tvbox jest sprzętem, który uzupełnia OPPO, to już jest jakiś powód.

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nygus napisał:

Oczywiście, ze każdy kupuje to co jest mu potrzebne, co chce mieć i co lubi używać. 

Pytanie jak pytanie, ja osobiście nie używam boxa i tyle, nie potrzebuje. Jak masz projektor i potrzebę używania boxa to ok, na zdrowie.

Warto przeczytać i zrozumieć pytanie: dlaczego kupują tvboxy do OPPO a nie dlaczego kupują OPPO...

Jak sie używa projektora to tvbox jest sprzętem, który uzupełnia OPPO, to już jest jakiś powód.

Nie każdy też chce streaming z TV... Ja np. mam w TV ale korzystam z Panasonika... Dlaczego ? Bo ma wiele ustawień typu jasność, kontrast, optymalizacja HDR i z nowymi aktualizacjami doszły kolejne. Połowy z nich nie ma w TV. Więc ktoś kto ma Oppo i nawet TV, a chce mieć dodatkowe funkcje może woleć np. Apple TV 4K (jak ma jakieś dodatkowe funkcje) Po za tym [beeep]erela, ale nie wiem czy w Oppo jest myszka/pilot ? Przy nawigacji tysięcy plików na kilku dyskach nie wyobrażam sobie używania zwykłego pilota. No i dochodzi kwestia ceny. Najtańsze TV boxy zaczynają się od 80zł, a kończą na 1000zł. Przyzwoity kupimy już za ok 500-700 więc przy wydatku kilku tysięcy na Oppo to naprawdę nie ma już znaczenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Nie każdy też chce streaming z TV... Ja np. mam w TV ale korzystam z Panasonika... Dlaczego ? Bo ma wiele ustawień typu jasność, kontrast, optymalizacja HDR i z nowymi aktualizacjami doszły kolejne. Połowy z nich nie ma w TV. Więc ktoś kto ma Oppo i nawet TV, a chce mieć dodatkowe funkcje może woleć np. Apple TV 4K (jak ma jakieś dodatkowe funkcje) Po za tym [beeep]erela, ale nie wiem czy w Oppo jest myszka/pilot ? Przy nawigacji tysięcy plików na kilku dyskach nie wyobrażam sobie używania zwykłego pilota. No i dochodzi kwestia ceny. Najtańsze TV boxy zaczynają się od 80zł, a kończą na 1000zł. Przyzwoity kupimy już za ok 500-700 więc przy wydatku kilku tysięcy na Oppo to naprawdę nie ma już znaczenia....

Tej wypowiedzi mi brakowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...