Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, db4 napisał:

Kupiłem używane Oppo 203 ale w idealnym stanie, swoją drogą ceny używanych blu ray Oppo są obłędnie wysokie.

Mam również dac Oppo Sonica, do wykonania Sonica prawie 🙂 nie mam zastrzeżeń do 203 już tak. To nie jest ta sama jakość co 103, miałem poprzednio 103d. 203 sprawia wrażenie wydmuszki, 203 jest 0.6kg lżejsza :)

Nie podoba mi się praca napędu, na cd jest cicho, na dvd też, na blu ray już głośniej, taki szum. Niektóre blu ray cichsze, niektóre głośniejsze, nie mam jeszcze blu ray uhd. Mam cicho w domu, słuch dobry to słyszę 🙂 , z odległości jednego metra tak, z dwóch już chyba nie, podczas oglądania mi to nie przeszkadza. Wiem, że napęd kręci szybciej zależenie od rodzaju dysku, uhd  najszybciej, może jestem przewrażliwiony.

Jakie są wasze odczucia co do głośności napędu 203?

Ten typ tak ma, czy tylko mój egzemplarz?

Jednak ciekawe, przez ostatnie 10 min, próbowałem sprawdzić jak to wygląd w moim egzemplarzu, na filmie UKD, ostatni firmware 65-131, nie słyszę żadnego dźwięku pracy mechanizmu. Tylko w trakcie otwierania i zamykania słychać charakterystyczny dźwięk wysuwania tacki, nic więcej. Przesuwanie filmu, skakanie po rozdziałach przód tył, nic zero odgłosów pracy mechanizmu. Odtwarzanie filmu oczywiście z wyłączonym wzmacniaczem, odsłuch z odległości od 50cm do 1m, kompletna cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Nygus napisał:

Jednak ciekawe, przez ostatnie 10 min, próbowałem sprawdzić jak to wygląd w moim egzemplarzu, na filmie UKD, ostatni firmware 65-131, nie słyszę żadnego dźwięku pracy mechanizmu. Tylko w trakcie otwierania i zamykania słychać charakterystyczny dźwięk wysuwania tacki, nic więcej. Przesuwanie filmu, skakanie po rozdziałach przód tył, nic zero odgłosów pracy mechanizmu. Odtwarzanie filmu oczywiście z wyłączonym wzmacniaczem, odsłuch z odległości od 50cm do 1m, kompletna cisza.

Sprawdź na kilku u mnie na 10 uhd napęd słychać na około 3 szt.  Nie na każdym słychać filmie. U mnie na blu ray jest cisza tylko wybrane z uhd. Odkryłem że jak na jakimś filmie zwiększy się dźwięk odczytu płyty pomaga przewinienie o kilka scen do przodu a później powrót do pierwszej sceny. Wtedy jest kompletna cisza czyli tak jak było zawsze przed  ostatnią aktualizacją. 

Tak teraz się zastanawiam czy ten zwiększony odczyt nie jest na płytach z DVISION. .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bipo napisał:

Sprawdź na kilku u mnie na 10 uhd napęd słychać na około 3 szt.  Nie na każdym słychać filmie. U mnie na blu ray jest cisza tylko wybrane z uhd. Odkryłem że jak na jakimś filmie zwiększy się dźwięk odczytu płyty pomaga przewinienie o kilka scen do przodu a później powrót do pierwszej sceny. Wtedy jest kompletna cisza czyli tak jak było zawsze przed  ostatnią aktualizacją. 

Tak teraz się zastanawiam czy ten zwiększony odczyt nie jest na płytach z DVISION. .?

Hmm, no to sprawdzę na kilku, ze szczególnym uwzględnieniem DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zagieliście z tym softem. Mój 203 jest niewiele używany, ostatni soft jest..... z listopada 2017. Czyli mogę sobie dograć jaki chcę. To mówicie żeby ostatniego nie wgrywać?

Generalnie jest problem z napędem w 203, poczytałem trochę fora i jest sporo o tym na AVSforum np. To już nie jest ta sama jakość co 103. 
Podobno Panasonic ub9000 jest lepszy jeżeli chodzi o pracę napędu. Musi być lepszy bo Panas się przyłożył, jest podwójna, usztywniana, ciężka podłoga, sam odtwarzać jest dużo cięższy od Oppo, jest czym wytłumić wibrację.

W to że 203 jest kompletnie bezgłośne nie chce mi się wierzyć, niektórzy po prostu mają większa tolerancje na hałas, głośniejsze otoczenie, ka jestem na to wyczulony. Sam dźwięk napędu 203 to nie hałas, a bardziej szum, 203 szybciej kręci przy blu ray, Uhd, płyta pracuje jak wiatrak i podobny dźwięk wydaje. Gdyby to było dobrze pospinane, usztywnione jak w Panasonicu to pewnie tego szumu by nie było. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego płyty DV miałyby chodzić głośniej ? To się kupy nie trzyma. To samo z ostatnim firmware -  dlaczego miałby powodować, że  jedne płyty UHD chodzą głośniej, a inne cicho ?
Dużo wcześniej bo już w 2016 (czyli gdy nie było jeszcze filmów w DV) i 2017 można było przeczytać narzekania co poniektórych na głośność napędu, a u innych osób z kolei ten sam film na tym samym firmware chodził cichutko.

Wniosek z tego można wysnuć tylko jeden - głośność pracy napędu jest uzależniona od konkretnego egzemplarza odtwarzacza i/lub płyty.
Miałem co nieco napędów w swoim życiu od tych komputerowych, po konsole oraz stacjonarne odtwarzacze i napęd w OPPO 203 jest najcichszy z jakim się dotychczas spotkałem. Na niektórych płytach zdarzy mi się, że działa on trochę głośniej, ale raz, że w trakcie odtwarzania w ogóle tego nie słyszę, a dwa - to samo miałem też na poprzednich firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bipo napisał:

Sprawdź na kilku u mnie na 10 uhd napęd słychać na około 3 szt.  Nie na każdym słychać filmie. U mnie na blu ray jest cisza tylko wybrane z uhd. Odkryłem że jak na jakimś filmie zwiększy się dźwięk odczytu płyty pomaga przewinienie o kilka scen do przodu a później powrót do pierwszej sceny. Wtedy jest kompletna cisza czyli tak jak było zawsze przed  ostatnią aktualizacją. 

Tak teraz się zastanawiam czy ten zwiększony odczyt nie jest na płytach z DVISION. .?

Konkretnie, które płyty chalasuja? Oczywiście brak rys i zanieczyszczeń na płytach? Z jakiego roku masz OPPO?
Skoro, chwilowe przewijanie usuwa problem, to znaczy ze trzeba oglądać film dłużej, nie przewijać i pewnie nie przeskakiwać na kolejne rozdziały żeby to usłyszeć.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że cichszy, głośniejszy napęd nie wynika z jednostkowych przypadków, a z tego, że jest po prostu średniej jakości i tak właśnie średnio zamontowany. Dlaczego tak uważam? 
 

Była aktualizacja dotycząca pracy napędu, speed disk management czy jakoś tak, można sobie poszukać w update.

Oppo 205 ma ten sam napęd co 203. Oppo 205 na Japonię miało modyfikacje mechaniczne, jakiś stabilizer napędu czy coś podobnego. Japoński rynek jest wymagający, pewnie dlatego te modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, db4 napisał:

Ja myśle, że cichszy, głośniejszy napęd nie wynika z jednostkowych przypadków, a z tego, że jest po prostu średniej jakości i tak właśnie średnio zamontowany. Dlaczego tak uważam? 
 

Była aktualizacja dotycząca pracy napędu, speed disk management czy jakoś tak, można sobie poszukać w update.

Oppo 205 ma ten sam napęd co 203. Oppo 205 na Japonię miało modyfikacje mechaniczne, jakiś stabilizer napędu czy coś podobnego. Japoński rynek jest wymagający, pewnie dlatego te modyfikacje.

19 styczeń 2016 update:

Optimized disc loader performance for better disc compatibility and spin speed control.
 

wyglada jakby raz tego rodzaju poprawka była wprowadzona.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2017... W styczniu 2016 OPPO 203/205 jeszcze nie było :)

Sprawdziłem u siebie głośność pracy napędu (wgrany ostatni firmware) na 20 płytach UHD różnej maści HDR10, HDR10+, DV, BD-66, BD-100 i sprawy u mnie mają się tak:

Rozruch płyty i ładowanie menu odbywa się przy maksymalnej prędkości - jest to normalna rzecz, inaczej mielibyśmy narzekania, że OPPO jest wolny :) Z oczywistych względów napęd jest wtedy słyszalny, dla niektórych może być też określony mianem głośnego.
Po włączeniu filmu napęd pracuje przy niskich obrotach i wtedy staje się on cichy, a po krótkim czasie bardzo cichy do tego stopnia, że przy wyłączonych wszelkich źródłach dźwięku (w tym zamkniętych oknach) praca napędu z odległości 1m jest dla mnie niesłyszalna. Z czasem jednak napęd zwiększa swoje obroty i z bardzo cichego z powrotem staje się cichy. To też jest normalne - napęd optyczny działa z różną prędkością w zależności od tego czy odczytuje dane na brzegach lub w okolicy środka płyty. Dochodzi tu też kwestia tego czy film jest na płycie dwu lub trzywarstwowej...

Odstępstwa od powyższej reguły u mnie mają miejsce w przypadku części płyt od Sony. Np. w filmach Patriota czy Helikopter w ogniu po włączeniu filmu napęd wciąż pracował na maksymalnych obrotach i po ok. kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach głośność pracy zaczęła się sukcesywnie obniżać. Z kolei w przypadku Karate Kid (1984) napęd pracował na maksymalnych obrotach przez około 5 minut i dopiero po tym czasie obniżył obroty.
Co ciekawe, przy powtórnym odpaleniu tych płyt od Sony pojawia się pytanie czy wznowić odtwarzanie filmu od momentu jego ostatniego zakończenia i bez względu na to jaką wybiorę opcję tym razem od razu film startuje na niższych obrotach. Aby te płyty znowu zaczęły hałasować po rozpoczęciu odtwarzania filmu to muszę najpierw wykasować pamięć trwałą w OPPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misfit napisał:

2017... W styczniu 2016 OPPO 203/205 jeszcze nie było :)

Sprawdziłem u siebie głośność pracy napędu (wgrany ostatni firmware) na 20 płytach UHD różnej maści HDR10, HDR10+, DV, BD-66, BD-100 i sprawy u mnie mają się tak:

Rozruch płyty i ładowanie menu odbywa się przy maksymalnej prędkości - jest to normalna rzecz, inaczej mielibyśmy narzekania, że OPPO jest wolny :) Z oczywistych względów napęd jest wtedy słyszalny, dla niektórych może być też określony mianem głośnego.
Po włączeniu filmu napęd pracuje przy niskich obrotach i wtedy staje się on cichy, a po krótkim czasie bardzo cichy do tego stopnia, że przy wyłączonych wszelkich źródłach dźwięku (w tym zamkniętych oknach) praca napędu z odległości 1m jest dla mnie niesłyszalna. Z czasem jednak napęd zwiększa swoje obroty i z bardzo cichego z powrotem staje się cichy. To też jest normalne - napęd optyczny działa z różną prędkością w zależności od tego czy odczytuje dane na brzegach lub w okolicy środka płyty. Dochodzi tu też kwestia tego czy film jest na płycie dwu lub trzywarstwowej...

Odstępstwa od powyższej reguły u mnie mają miejsce w przypadku części płyt od Sony. Np. w filmach Patriota czy Helikopter w ogniu po włączeniu filmu napęd wciąż pracował na maksymalnych obrotach i po ok. kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach głośność pracy zaczęła się sukcesywnie obniżać. Z kolei w przypadku Karate Kid (1984) napęd pracował na maksymalnych obrotach przez około 5 minut i dopiero po tym czasie obniżył obroty.
Co ciekawe, przy powtórnym odpaleniu tych płyt od Sony pojawia się pytanie czy wznowić odtwarzanie filmu od momentu jego ostatniego zakończenia i bez względu na to jaką wybiorę opcję tym razem od razu film startuje na niższych obrotach. Aby te płyty znowu zaczęły hałasować po rozpoczęciu odtwarzania filmu to muszę najpierw wykasować pamięć trwałą w OPPO.

racja, przepraszam , to był styczeń 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mam problem z moim oppo udp203 . Nie mogę odtworzyć płyt blu ray dwuwarstwowych . Do niedawna wszystko było ok .Odtwarzacz przepracował około 500 godzin .  Czy możliwe że laser już dogorywa ? Problem też z serwisem - kontakt tylko mejlowy i cisza . Czy znacie jakiś inny serwis oprócz firmowego ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Brzoza1964 napisał:

Witam wszystkich . Mam problem z moim oppo udp203 . Nie mogę odtworzyć płyt blu ray dwuwarstwowych . Do niedawna wszystko było ok .Odtwarzacz przepracował około 500 godzin .  Czy możliwe że laser już dogorywa ? Problem też z serwisem - kontakt tylko mejlowy i cisza . Czy znacie jakiś inny serwis oprócz firmowego ? Pozdrawiam

Możesz spróbować rozebrać i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta wymiana drajwu i pozamiatane. Trzeba znać model i zaimportować na Aliexpress. Wymiana jest prosta. Tak uratowałem posiadanego playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Brzoza1964 napisał:

Czyściłem i nic

Napisz do Cambridge Audio, napęd jest ten sam, może cos się uda zrobić.

5 minut temu, UHD fan napisał:

Prosta wymiana drajwu i pozamiatane. Trzeba znać model i zaimportować na Aliexpress. Wymiana jest prosta. Tak uratowałem posiadanego playera.

oppo ma swoje własne napędy. na aliexpres to se możesz poszukać kabelka do oppo, już prędzej można by był znaleźć i wymienić sam laser w napędzie, jeśli się taki gdzieś znajdzie.

z drugiej strony, zależy jakie jest złącze tego napędu, miałem kiedyś odtwarzacz dvd, który miał :) włożony standardowy napę z kompa, nie czytał nagrywanych płyt, ale wymieniłem na inny i śmigał aż miło :).

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób na własną rękę, OPPO cały czas prowadzi serwis pogwarancyjny tego odtwarzacza i nie liczą sobie zbyt dużo za naprawę.

Dystrybutorem OPPO w Polsce był Cinematic, zadzwoń do nich. Jeśli się nie dogadasz to pisz poprzez stronę na oppodigital.co.uk i oppodigital.com żeby Cię pokierowali na właściwe tory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis się odezwał - na 99% wymiana napędu - koszt około 1130 pln - myśle że nieźle , dziwi mnie fakt że taki super odtwarzacz i tak szybko padł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś używa dysku zewnętrznego ( z własnym zasilaniem ) o pojemności 6TB z OPPO 203 ?

Do tej pory bez problemu wykrywał 4TB ale chciałbym zakupić kolejny i właśnie 6TB tylko pytanie czy bez problemu obsługuje takie pojemności ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała bez problemu. Podłączyłem Raid 5 48TB i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fitarkus napisał:

Zadziała bez problemu. Podłączyłem Raid 5 48TB i działa.

Kolego nie wprowadszaj w błąd
Kolega wcześniej zapewne pyta o podłączenie dysku za pomocą USB a Ty mówisz o dostępie przez sieć do swojego urządzenia.
To dwie zupełnie inne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 07:31, Jasiek_31 napisał:

Kolego nie wprowadszaj w błąd
Kolega wcześniej zapewne pyta o podłączenie dysku za pomocą USB a Ty mówisz o dostępie przez sieć do swojego urządzenia.
To dwie zupełnie inne sprawy.

Po pierwsze nie jesteśmy kolegami .

Po drugie nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli nie wiesz o czym piszesz.

A "Sprawy" o których piszesz mają się tak  :

Oppo 203/205 Bez problemu obsługuje macierze 110TB PO USB od drugiej lub trzeciej wersji oprogramowania (nie pamiętam dokładnie).

Jeśli masz w tej kwestii inne zdanie proszę to udowodnić a nie wróżyć z fusów.

Poza tym Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nastała cisza w tym wątku, jakiś czas temu były dyskusje o podłączaniu kart pamięci z wi-fi żeby zdalnie przesyłać pliki na pendriva.  Chyba nikt akurat nikt konkretnie nie pisał o połączniu się z OPPO przez FTP. 

:) wiec podzielę się z Wami dzisiejszym testem. Już od dawna mam wgrany firmware RUS w OPPO i (w klonie też), w OPPO mam tez wgrany jb_overlay co daje mi to ze nie zmodyfikowałem autostart.sh i OPPO startuje z włączonym telnetem i  jeśli jest włożony pendrive z  folderem "serwer" mam automatycznie zmapowane foldery z rewers.

Dzisiaj po kilku próbach, połączyłem się z OPPO przez FileZille, widzę foldery które ma OPPO jako zasoby lokalne;

image.png.ca508110ad6367ed9c8982a48bae3649.png

 

Oczywiście jeśli, ktoś nie wie co i jak robić to ostrzegam, wszystko co robi robi na własną odpowiedzialność!!!!

image.png.2ab71224a4ec1e431275aee7e7506999.png

a w końcu jest to co mnie interesowało, czyli katalog SUB na pendivie, i teraz bez problemu można z kompa skopiować plik z napisami BEZ wyjmowania pendriva i podłączania do komputera 

image.png.10bdba936086550ce96746645fa2e918.png

sprawdzone dzisiaj na kilku filmach :), fajna sprawa jeśli kogoś to interesuje :) 

image.png.0970b5b287ce1ff05e151ff2b16e9066.png

 

a tu są pliki z jb_overlay, które możnaa teraz bardzo przyjaźnie edytować

image.png.fe2b3eb1e99c9cc5f2f5102bc7211142.png

 

Jak do tej pory nie udało mi sie zainstalować jb_overlay na klonie, ale można wszystko wszystko wystartowac i zrobic standardowo przez AutoScript, w przypdaky OPPO i zainstalowanego jb_overlay jest to po prostu szybsze i prostsze :) 

FileZilla: połączenie sftp.

sftp://xxx.xxx.xxx.xxx (IP OPPO/klona) login: root hasło: OPPO (jeśli nie jest wyłączone) i to tyle :) 

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci ciekawy eksperyment z Dolby Vision...

Ktoś zadał sobie trud i zmuksował metadane DV z VOD (Disney) z remuxem mkv z UHD.

Podobno działa na ATV i Shield, niestety raczej nie sprawdzę na klonie :(

ps.

szukajcie: Soul 2020 Hybrid 2160p UHD Blu-ray Remux HEVC TrueHD Atmos 7.1 DoVi - SumVision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...