Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zależy od konkretnego wyświetlacza, ale w większości przypadków np. z Netfliksa lepiej korzystać z wbudowanej aplikacji w TV bo raz, że w przypadku Dolby Vision czasami przez HDMI dostaniemy w gratisie buga z czerniami, a dwa np. z odtwarzaczy Panasa (i nie tylko) po streamingu treści 24p są konwertowane do 60p.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

1 W sprawie  audio , wiem ze jest to kombinowanie, ale chce uniknac kupna kolejnego klocka w postaci amplitunera AV i dublowanie funkicji stereo. Dlatego pytam o mozliwosc podlacznia do wyjsc analogowych OPPO glosnikow akt. Potraktowac troche oppo jak procesor dzwieku kina AV tylko nie wiem czy bedzie to dzialac.

2 Co do dodatkowego tv box. Moje pytanie jest bardziej ukierunkowane na odtwarzanie plikow/formatow video z dysku .Czy oppo nie otworzy czegos co otwiera TV box . Tak jak pisalem nie biore pod uwage funkji sieciowych . 

Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.
Możesz tak podłączyć, będziesz miał Max 8 kanałów.

2.
Nie potrzebujesz tv box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ znowu zacząłem rozważać kupno Oppo 203 z uwagi głównie na napisy zacząłem sprawdzać ceny i teraz jest już ok 4500zł, ale znalazłem CAMBRIDGE AUDIO CXUHD 4K za 3500zł i czy ktoś na 100% wie czy on też odtwarza te napisy z penów ? Chyba wszystko jest identyczne jak w Oppo 203 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam60 napisał:

Ponieważ znowu zacząłem rozważać kupno Oppo 203 z uwagi głównie na napisy zacząłem sprawdzać ceny i teraz jest już ok 4500zł, ale znalazłem CAMBRIDGE AUDIO CXUHD 4K za 3500zł i czy ktoś na 100% wie czy on też odtwarza te napisy z penów ? Chyba wszystko jest identyczne jak w Oppo 203 ?

Tak oczywiście że tak, w ogóle to CXUHD to w środku OPPO :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, qazar napisał:

Tak oczywiście że tak, w ogóle to CXUHD to w środku OPPO :)

Pewny jesteś tej informacji, że CXUHD odtwarza napisy zewnętrzne z pena tak jak to robi OPPO 203?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupiłem ten odtwarzacz w tym samym dniu jak dotarł do Polski i korzystam z tego od dnia zero! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy aby na pewno jest to CXUHD? Jeśli tak, to powiedz mi dokładnie jak to robisz - film z płyty i napisy z pena. Ja tylko pytam, bez żadnych dodatkowych podtekstów.

 

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, krecio napisał:

Czy aby na pewno jest to CXUHD? Jeśli tak, to powiedz mi dokładnie jak to robisz - film z płyty i napisy z pena. Ja tylko pytam, bez żadnych dodatkowych podtekstów.

No pewno tak robi jak i w przypadku Oppo... A jak to było w tym wątku już pisane nie raz.. Może się skuszę i będę mieć dwa...  A @qazar może głupie pytanie, a do filmów UHD nie masz problemów ze znalezieniem pasujących napisów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam60 napisał:

No pewno tak robi jak i w przypadku Oppo... A jak to było w tym wątku już pisane nie raz.. Może się skuszę i będę mieć dwa...  A @qazar może głupie pytanie, a do filmów UHD nie masz problemów ze znalezieniem pasujących napisów ?

Moje pytanie dotyczy konkretnej, a nie domniemanej funkcjonalności CXUHD. To, że OPPO to robi jest pewne. Ale czy CXUHD? Mam niejasność w tej sprawie. 

Już sprawdziłem. Jest identycznie jak w OPPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam60 czasami trzeba się trochę naszukać, ale jest to do ogarnięcia. 

@krecio Chłopie ile razy mam potwierdzić, że CXUHD ma takie samo oprogramowanie jak OPPO i te same możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast zadawac te same pytania po raz setny wystarczy przejzec poprzednie posty. Byla o tym mowa kilkukrotnie. Lub jak to woli udac sie do salonu i przetestowac samemu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO oczywiście, że czytają napisy z plyt to jest odtwarzacz plyt i czytanie napisow z plyt to podstawowa funkcjonalność. Ale można też wczytać napisy "zewnetrzne", dodatkowe, inne niż na płycie wlasnie z USB.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że czytają z płyty to czysta oczywistość, jak napisałem wyżej pytałem czy zewnętrzne napisy potrafi czytać tylko z usb jeśli TYLKO to bieda straszna:) tak to lekko napiszę, skoro nie ma możliwości ich wyboru z dysku sieciowego. Z tego co się dowiedziałem nie można mieć na tym usb napisów do kilku filmów, popraw mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, D4r3KS napisał:

To że czytają z płyty to czysta oczywistość, jak napisałem wyżej pytałem czy zewnętrzne napisy potrafi czytać tylko z usb jeśli TYLKO to bieda straszna:) tak to lekko napiszę, skoro nie ma możliwości ich wyboru z dysku sieciowego. Z tego co się dowiedziałem nie można mieć na tym usb napisów do kilku filmów.

Dokladnie tak, do plyt tylko z USB.

Na pendrajwie możesz mec i 100.000 napisow, tylko ze wczytane będą tylko te które maja wlasciwą nazwe; Pendrive:\sub\sub.txt

Nic innego nie będzie wczytane jako napisy dodatkowe do plyty, czyli po obejrzeniu firmu trzeba wyjac pena i podmienić plik do następnego filmu.

11 minut temu, Nygus napisał:

Dokladnie tak, do plyt tylko z USB.

Na pendrajwie możesz mec i 100.000 napisow, tylko ze wczytane będą tylko te które maja wlasciwą nazwe; Pendrive:\sub\sub.txt

Nic innego nie będzie wczytane jako napisy dodatkowe do plyty, czyli po obejrzeniu firmu trzeba wyjac pena i podmienić plik do następnego filmu.

Oczywiście, zewnętrzne napisy do płyt tylko z USB.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli wczytywanie zewnętrznych napisów do fizycznych płyt wcale nie jest takie fajne.

A sprawa z obrazami płyt lub plikami mkv wczytywanymi z sieci jak wygląda? tutaj napisy z taką samą nazwą jak film znajdujące się w tym samym katalogu  będę wczytywane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odczyt napisów do płyt nie jest super wygodny, ale działa, OPPO raczej cały czas jest jedynym odtwarzaczem, który to umożliwia. Jak dla mnie możliwość kupowania filmów bez zwracania uwagi na to czy maja polskie napisy czy nie, niweluje wszelkie niedogodności. Płyty UHD nie maja regionów, można kupować gdziekolwiek, gdzie cena i koszt wysyłki są normalne. W przypadku BluRay albo region 2 albo trzeba mieć OPPO z możliwością zmiany regionów.

Jeśli chodzi o pliki, o tym już było setki razy napisane... no ale... obrazów płyt nie czyta (o ile się nie mylę). Czyta strukturę płyt, struktura + zewnętrzne napisy bez problemu, pliki + napisy (takie same nazwy film i napisy w jednym katalogu). Dokładnie było to opisywane kilkanaście razy w poprzednich postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, D4r3KS napisał:

A sprawa z obrazami płyt lub plikami mkv wczytywanymi z sieci jak wygląda? tutaj napisy z taką samą nazwą jak film znajdujące się w tym samym katalogu  będę wczytywane?

Za ułamek ceny Oppo kupisz TV BOX, który ci odczyta strukturę plików wraz z dowolnymi napisami... Do tego nie trzeba Oppo za 4000zł :) Oppo to tylko jak ktoś chce do fizycznych nośników mieć zewn. napisy. Ja czuję, że za chwilę jakiś Chińczyk czy nawet uznana marka wypuści player z taką funkcjonalnością bez płacenia ogromnej kwoty pieniędzy...

Tu masz klon Oppo (bez obsługi dysków fizycznych) : https://hdtvpolska.com/forum/topic/47850-m9702-v2-czyli-chinskie-oppo-203-z-hdr10-i-dolby-vision/

 

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO (lub jakiekolwiek inny sprzęt) kupuje ten kto chce kupić, dla kogo jest ważna tak konkretna lub jakaś inna funkcjonalność. Jak ktoś chce może się łudzić i czekać na chińczyka z zewnętrznymi napisami, lub kupić OPPO (jeśli jest jeszcze gdzieś dostępne) i cieszyć się z super obrazu i korzystać z legalnych TANICH płyt UHD z zewnętrznymi napisami PL.

Albo kupić TVBOXa, ściągać pliki i to  tyle.

A kolejną tania opcją jest kupić napęd UHD do kompa, i można wtedy np. kupować płyty i samemu robić remuxy i odtwarzać przez TVBOXa z napisami.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badam temat ... po prostu

Mam android boxa shield tv ale to nie jest "ta" jakość obrazu.

@Nygus Nie zapominajmy że jest aktualnie dostępny CXUHD

Co do klona:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, D4r3KS napisał:

Badam temat ... po prostu

Mam android boxa shield tv ale to nie jest "ta" jakość obrazu.

@Nygus Nie zapominajmy że jest aktualnie dostępny CXUHD

Co do klona:

 

Nie zapominam :) CXUHD jest w zasadzie kopią OPPO, a po prostu wątek i pytania dotyczą konkretnie OPPO...

Nie zapominaj, że M9702 to jest TV BOX i nawet jeśli bazuje na oprogramowaniu OPPO nie jest odtwarzaczem  płyt.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na avforums kilka osób wspominało z problemem z plikami mkv i ścieżki atmos że czasem działa czasem nie i trzeba przełączać kombinować coś? ktoś testował dosadnie pliki mkv m2ts i pełne folder BD odtwarzane z sieci?

Na forum makemkv również o tym wspominają

"BDMV Folder = Atmos/DTSX YES
BDMV Iso = Atmos/DTSX Yes
Mkv = Atmos/TrueHD | Bitstream=NO | Auto=Yes
Mkv = DTSX/DTSHD | Bitstream=Yes

Leaving the player set to Auto Plays Atmos for everything but MKV as it plays as LPCM

it seams the MKV Atmos/TrueHD issue goes way back with Oppo!"

Ktoś może potwierdzić te problemy? kicha straszna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym. Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...