Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa z tymi napisami. Cały czas sie waham czy kupić :) Z drugiej strony do fizycznych nośników Panasonic jest po prostu lepszy bo ma lepszy obraz od Oppo, a kkosztuje 1/4 tego co Oppo. Mnie się w moim Oppo 103D podoba uniwersalność, jeden klocek do wszystkiego. Zastanawiam się też, czy nie kupić włąśnie blu ray Panasonica, a pliki odtwarzać na LG C8.

Trudny wybór, a decyzję trzeba podjąć szybko :)

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LV426 napisał:

Chora cena. Tyle dopłacać względem innych odtwarzaczy tylko dla tej funkcji dodawania napisów? Fakt, przydało by mi się bo to przydatna rzecz ale nie za takie pieniądze.  Zostanę przy xboxie nadal a kasa pójdzie na nowy tv.

Trochę OT, ale podobnie można rozważać czy kupić Corsę czy Insignię, jedno i drugie przewiezie nas z punktu A do B ;)

Dla mnie 203 czy CXUHD są najlepszą opcją i nie mają konkurencji biorąc pod uwagę ich funkcjonalność,

Czy cena jest wysoka? Wszytko zależy czy chcemy 4 tyś na jeden z tych odtwarzaczy wydać, czy nas stać.

Patrząc ile kosztują sensowne projektory, amplitunery, kolumny czy okablowanie, to cena jest na akceptowalnym poziomie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nygus napisał:

Cena nie jest zachęcająca, to fakt. Ale możliwość wczytywania zewnętrzych napisów to nie jest jedyny atut.

A jakie jeszcze atuty niedostępne np. w moim Panasoniku lub innych playerach/TV Boxach ?

Sprawa jest prosta - sprzęt za tą kosmiczną kasę jest tylko dla ludzi na tyle zdeterminowanych żeby nastawiać się wyłącznie na płyty fizyczne (żaden streaming czy pliki) i kupować wydania zagraniczne i ściągać do nich napisy. Jak tu już wiele osób pisało dzięki temu można kupić znacznie taniej lub co ważniejsze - filmy nigdy nie wydane w Polsce, czasami nawet w Europie. Do tego ma się najlepszą jakość obrazu. Jednakże wyłącznie kwestia napisów odróżnia Oppo od całej reszty bo równie dobrą jakość obrazu zapewni Panasonic, a pliki dowolny TV BOX, a do streamingu i tak nawet posiadając Oppo trzeba coś jeszcze dokupić.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiansz Hubio, że Oppo to kombajn multimedialny. Oppo 103d ma kilka lat i nie było sytuacji, że nie chciał odtworzyć jakiegoś pliku z usb.  W Panasonicu odtworzenie czegokolwiek z pliku graniczy z  cudem, multimedialnie zawsze Panasonic leżał, czy to w odtwarzaczach, czy TV.

Co do jakości obrazu to chyba Pansonic oferuje obecnie lepszą jakość obrazu.

Co do Cambridge Audio CXUHD. Czytam testy, fora i nigdzie nie mogę wyczytać, czy to jest dokładnie to samo co Oppo jeżeli chodzi o wizję. Podobnie z napisami do płyt. Da się te napisy dołączyć w CA tak jak w Oppo?

CA jako firmy się trochę bojam bo oni podobnie podchodzą do aktualizacji produktu jak Panasonic, skończą sprzedawać CXUHD i skończą się aktualizację. Chyba, że jest to faktycznie 1:1 Oppo jeżeli chodzi o software i da się wgrać do CA aktualizację Oppo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hubio napisał:

A jakie jeszcze atuty niedostępne np. w moim Panasoniku lub innych playerach/TV Boxach ?

Sprawa jest prosta - sprzęt za tą kosmiczną kasę jest tylko dla ludzi na tyle zdeterminowanych żeby nastawiać się wyłącznie na płyty fizyczne (żaden streaming czy pliki) i kupować wydania zagraniczne i ściągać do nich napisy. Jak tu już wiele osób pisało dzięki temu można kupić znacznie taniej lub co ważniejsze - filmy nigdy nie wydane w Polsce, czasami nawet w Europie. Do tego ma się najlepszą jakość obrazu. Jednakże wyłącznie kwestia napisów odróżnia Oppo od całej reszty bo równie dobrą jakość obrazu zapewni Panasonic, a pliki dowolny TV BOX, a do streamingu i tak nawet posiadając Oppo trzeba coś jeszcze dokupić.

Już raz napisałem, ze nie mam panasonica wiec się nie będę wypowiadał, nie widzę potrzeby posiadania panasonika, mam stara nagrywarkę dvd z HD panasonica i nawet obecnie jest czasami urzywana, ale nie jest to przyjemne np. z racji fatalnego interfejsu. Na pewno Twój panasonic nie odtwarza filmów z NASa z napisami zewnętrznymi po lanie, czyli osobny plik z filmem i osobny plik z napisami. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby OPPO odmówiło odtworzenia jakichs plików multimedialnych (na pewno nie odtwarza wszystkiego, ja jednak nie mailem takiego przypadku). Np. Oppo z NASa odtwarza muzykę i zdjęcia równocześnie. Na pewno jest cała masa boxow, które to robią i maja jeszcze jakieś inne funkcje, ja jednak nie nie mam ochoty kupować 3 czy 4 innych, tanich urządzeń po to tylko aby uruchomic jedna funkcje. Nawet jeśli panasonic zapewni „równie dobra jakość obrazu” to przegrywa w możliwością multimedialnych z OPPO. Dla mnie najlepsza jakość obrazu oferuje OPPO z płyt UHD + zewnętrzne napisy. Nie potrzebuje dodatkowego tv boxa i nie potrzebuje niczego dodatkowego do streamingu bo streaming załatwia mi np. tv, chociaż mam tez NASa wiec mogę jego wykorzystać do streamingu, albo PS4, ale w moim przypadku 90% treści to filmy z płyt, w najlepszej jakości.

Ty po raz kolejny opowiadasz o czymś z czego nie korzystasz, pewnie opierając się na opiniach gdzieś przeczytanych. Nie jest to rozmowa o tym czy OPPO czy panasonic, jeśli dla Ciebie, Twój panasonic jest najlepszy to super, baw się nim, używaj,  ciesz się. Powodzenia i tyle. Nikt nie zmusz Ciebie do kupna OPPO. Karzdy wybiera i kupuje to co dla niego jest najlepsze. Dla Ciebie panasonic może być najlepszy i ok, niech tak będzie. Nikt nie mówi ze ma być inaczej. A ze OPPO jest lepsze, bardziej funkcjonalne, pozwala na dużo więcej niż inne odtwarzacze jest faktem i tyle.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie proszę laikowi jak i gdzie szukacie napisów do płyt? Napiprojekt? Trzeba to jakoś dostosowywać, jest z tym dużo zachodu?

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, hubio napisał:

A jakie jeszcze atuty niedostępne np. w moim Panasoniku lub innych playerach/TV Boxach ?

A jest jakiś inny player poza OPPO, który odczyta strukturę UHD BD wraz z menu z dysku twardego czy po LAN i puści Dolby Vision do wyświetlacza ?

Czy Twój Panasonic oferuje konwersję HDR10 do DV ? O zaletach tej opcji w OPPO pisałem kilka razy, m.in tutaj -> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy24

opensubtitles.org

qnapi

 

Nie ma z tym jakich szczególnych problemów.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, db4 napisał:

Da się te napisy dołączyć w CA tak jak w Oppo?

 

Da się.

Ale 203 już niestety nie jest "kombajnem" jak 103.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Nygus napisał:

Napisy24

opensubtitles.org

qnapi

 

Nie ma z tym jakich szczególnych problemów.

google.com

5 minut temu, Nygus napisał:

google.com

W kwestii napisów i ich szukania, jeśli ktoś się bardzo uprze to można np. zainstalować KODI, odpowiednio skonfigurować (właściwa wtyczka) i KODI, niemal automatycznie poszuka napisy PL dla danego filmu. Wszystko zależy od potrzeb i chęci.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

A jakie jeszcze atuty niedostępne np. w moim Panasoniku lub innych playerach/TV Boxach ?

Sprawa jest prosta - sprzęt za tą kosmiczną kasę jest tylko dla ludzi na tyle zdeterminowanych żeby nastawiać się wyłącznie na płyty fizyczne (żaden streaming czy pliki) i kupować wydania zagraniczne i ściągać do nich napisy. Jak tu już wiele osób pisało dzięki temu można kupić znacznie taniej lub co ważniejsze - filmy nigdy nie wydane w Polsce, czasami nawet w Europie. Do tego ma się najlepszą jakość obrazu. Jednakże wyłącznie kwestia napisów odróżnia Oppo od całej reszty bo równie dobrą jakość obrazu zapewni Panasonic, a pliki dowolny TV BOX, a do streamingu i tak nawet posiadając Oppo trzeba coś jeszcze dokupić.

- wyglad i konstrukcja urzadzenia, ktora swiadczy o tym ze masz do czynienia ze sprzetem premium (tutaj dopiero panas ub9000 w tej kwestii moze miec odniesienie, reszta wlaczajac ub820 to plastik fantastik). 

- czytanie struktury plyty UHD z pliku

- rozbudowane funkcje sieciowe, wspolpraca z serwerami sieciowymi i czytanie wielu formatow plikow

- wbudowany DAC

- bardziej rozbudowana sekcja Audio

- napisy do plyt z pendrive

- opisane przez misfit konwersje

- bardzo dobry ergonomiczny i podswietlany pilot

- nowczesne fajne menu  

- dodatkowe wyjscia HDMI

- wyjscia analogowe audio

- duzo opcji customizacji w samych ustawieniach oraz dokladne info dot odtwarzanego materialu, mozliwosc zapetlenia itp

- mozliwosci modowania (np mod region free, mod wymiany zasilacza na liniowy itp)

- bardzo dobre wsparcie producenta w przypadku rozwiazywania problemow oraz support pozakupowy

 

Takze cena sie nie bierze znikąd jak spojrzysz na to calosciowo :) 

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szewi napisał:

- wyglad i konstrukcja urzadzenia, ktora swiadczy o tym ze masz do czynienia ze sprzetem premium (tutaj dopiero panas ub9000 w tej kwestii moze miec odniesienie, reszta wlaczajac ub820 to plastik fantastik). 

- czytanie struktury plyty UHD

- rozbudowane funkcje sieciowe, wspolpraca z serwerami sieciowymi i czytanie wielu formatow plikow

- wbudowany DAC

- bardziej rozbudowana sekcja Audio

- napisy do plyt z pendrive

- opisane przez misfit konwersje

- bardzo dobry ergonomiczny i podswietlany pilot

- nowczesne fajne menu  

- dodatkowe wyjscia HDMI

- wyjscia analogowe audio

- duzo opcji customizacji w samych ustawieniach oraz dokladne info dot odtwarzanego materialu, mozliwosc zapetlenia itp

- mozliwosci modowania (np mod region free, mod wymiany zasilacza na liniowy itp)

- bardzo dobre wsparcie producenta w przypadku rozwiazywania problemow

 

Takze cena sie nie bierze znikąd jak spojrzysz na to calosciowo :) 

 

 

 

Konfigurowalne wejscie HDMI.

Fajna, czarna torba...

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel HDMI 2.0 w zestawie

nota powitalna od producenta,

duza szczegolowa papierowa ksiązka - instrukcja

i takie tam, wiem to sa niuanse ;)

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szewi napisał:

Takze cena sie nie bierze znikąd jak spojrzysz na to calosciowo :) 

 

 

 

Nie wiem czy dyskutowanie, z osobami, które nie posiadają i są przekonane o wyższości swojego sprzętu  ma większy sens. Podobna śpiewka jak w dziale o JVC -nie mam, nie używam, ale wiem lepiej ;)

(Oczywiście to nie o Tobie)

Osobiście nie żałuję ani jednej złotówki, którą wydałem na Oppo, szkoda jedynie, że nie będziemy już mieli więcej okazji kupna nowych modeli.

Edytowane przez Mirek_T
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, szewi napisał:

kabel HDMI 2.0 w zestawie

nota powitalna od producenta,

duza szczegolowa papierowa ksiązka - instrukcja

i takie tam, wiem to sa niuanse ;)

 

 

:) Dwa przewody zasilania i ergonomiczne, ekologiczne opakowanie :).

2 minuty temu, Mirek_T napisał:

Nie wiem czy dyskutowanie  ma większy sens. Podobna śpiewka jak w dziale o JVC -nie mam, nie używam, ale wiem lepiej ;)

Osobiście nie żałuję ani jednej złotówki, którą wydałem na Oppo, szkoda jedynie, że nie będziemy już mieli więcej okazji kupna nowych modeli.

Dokładnie, dokładnie. Możliwości tego sprzętu są ponadprzeciętne i nic tego nie zmieni (no, chyba ze skopią coś w nowszych wersjach softu).

Smiesza mnie wypowiedzi gości, którzy kupili w tym przypadku panasonika bo jest super i nie musza szukać napisów do filmów... masakra i tragedia.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne... :) Dodajcie jeszcze oprócz ekologicznej torby opakowanie z super tekturki... :)

Albo mnie ktoś nie rozumie, albo nie chce zrozumieć... Ja wiem, że Oppo czyta strukturę plików i NASA... Wiem, że nie ma innego playera UHD, który to potrafi, ale... tą funkcjonalność zastąpi np mój TV Box za 700zł bo ma odczyt struktur płyt i NASA... Z kolei wejście HDMI ma np xbox one... lub najnowszy Dune, który też przy okazji czyta strukturę płyt... Koszt oczywiście dodatkowe 1000zł, ale właściwie daje to wszystko... Chodziło mi o to, że jedyną niezastąpioną nigdzie funkcją jest czytanie napisów zewn. Wszystko inne można tańszym kosztem zastąpić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hubio napisał:

Tak jasne... :) Dodajcie jeszcze oprócz ekologicznej torby opakowanie z super tekturki... :)

Albo mnie ktoś nie rozumie, albo nie chce zrozumieć... Ja wiem, że Oppo czyta strukturę plików i NASA... Wiem, że nie ma innego playera UHD, który to potrafi, ale... tą funkcjonalność zastąpi np mój TV Box za 700zł bo ma odczyt struktur płyt i NASA... Z kolei wejście HDMI ma np xbox one... lub najnowszy Dune, który też przy okazji czyta strukturę płyt... Koszt oczywiście dodatkowe 1000zł, ale właściwie daje to wszystko... Chodziło mi o to, że jedyną niezastąpioną nigdzie funkcją jest czytanie napisów zewn. Wszystko inne można tańszym kosztem zastąpić...

To podsumujmy;

1. odtwarzacz panasonic

2. dodatkowe wejście HDMI to xbox/dune

3. tv box

4. ...???

5. ....???

Cale szczęście, w tym przypadku masz alternatywę i zaoszczędziłeś. Bo wybrałeś zastępstwo przez tańszy koszt.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hubio napisał:

Tak jasne... :) Dodajcie jeszcze oprócz ekologicznej torby opakowanie z super tekturki... :)

 

można jeszcze dodać referencje w testach i dobre samopoczucie posiadaczy oppo :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hubio napisał:

Tak jasne... :) Dodajcie jeszcze oprócz ekologicznej torby opakowanie z super tekturki... :)

W sumie, to opakowanie właśnie jest z super tekturki :) :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hubio napisał:

Chodziło mi o to, że jedyną niezastąpioną nigdzie funkcją jest czytanie napisów zewn. Wszystko inne można tańszym kosztem zastąpić...

A mojego posta gdzie napisałem Ci o kilku innych unikalnych opcjach OPPO (nie wszystkich) oczywiście pominąłeś...

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, misfit napisał:

A mojego posta gdzie napisałem Ci o kilku innych unikalnych opcjach OPPO (nie wszystkich) oczywiście pominąłeś...

:) reszta nie ma znaczenia, on wszystko może zastąpić czymś tańszym (tylko czym zastąpi panasonica? I po co, skoro jest najlepszy?).

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Tak jasne... :) Dodajcie jeszcze oprócz ekologicznej torby opakowanie z super tekturki... :)

Albo mnie ktoś nie rozumie, albo nie chce zrozumieć... Ja wiem, że Oppo czyta strukturę plików i NASA... Wiem, że nie ma innego playera UHD, który to potrafi, ale... tą funkcjonalność zastąpi np mój TV Box za 700zł bo ma odczyt struktur płyt i NASA... Z kolei wejście HDMI ma np xbox one... lub najnowszy Dune, który też przy okazji czyta strukturę płyt... Koszt oczywiście dodatkowe 1000zł, ale właściwie daje to wszystko... Chodziło mi o to, że jedyną niezastąpioną nigdzie funkcją jest czytanie napisów zewn. Wszystko inne można tańszym kosztem zastąpić...

A czy Twój TVBox wpuszcza bezstratną ścieżkę audio jako bitstream?
Tak żeby amplituner dekodował to jako DTS HD-MA czy Dolby Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co daje wejście HDMI IN w oppo?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...