Jump to content

Jasiek_31

Użytkownik
 • Content Count

  1573
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

95 Excellent

1 Follower

About Jasiek_31

 • Rank
  4K
 • Birthday 09/15/1972

Recent Profile Visitors

4127 profile views
 1. To ich produkcja oryginalna więc zapewne jak każda taka bedzie zarówno UHD jak i HDR.
 2. Obsługa Dolby Vision, odtwarzanie BD i UHD czy to ze struktury czy z pliku ISO z pełną obsługą menu. Odtwarzanie DVD-Audio ISO, odtwarzanie SACD ISO. Więcej z głowy nie pamiętam, na powno było wymieniane w wątku o OPPO 203. Pozdrawiam.
 3. Denon i Marantz to to samo. Denon juz pokazał część nowych modeli i nie ma w nich HDMI2.1, opis mówi HDMI 4K 60Hz, HDCP 2.3, eARC, HDR z HLG. Może w modelach topowych będzie coś więcej, ale nie spodziewałbym się. Pozdrawiam. A.
 4. Jasiek_31

  Czas na 8K

  Producenci TV poszli w reklamę serwisów sieciowych i mają w nosie SAT, po pierwsze, zawsze to oszczędność kilku dolców a po drugie do oglądania SAT i tak używają odbiorników od oparatora a nie tunerów w TV (duża część zapewne nawet nie wie że mogliby używać tunerów od operatora tylko zapakować moduł CI do TV i wszystko mieć pod jednym pilotem). A operatorzy SAT też dodają swoje i ograniczają do minimum możliwość oglądania ich oferty nie na ich sprzęcie, jak mi się wydaje 4K od NC+ na dzień dzisiejszy można mieć tylko na ich tunerze, rok temu była oferta z modułem ale się z niej wycofali.
 5. Jasiek_31

  Czas na 8K

  S2X ma to plus jeszcze kilka innych zalet więc od tego nie uciekniemy, co więcej są już tunery z tego typu głowicami więc przełączenie transponderów w ten tryb może się zaczynać. Natomiast ten AV1 wygląda raczej na coś przejściowego bo dla potrzeb 8K raczej ma za małą wydajność.
 6. Jasiek_31

  Czas na 8K

  Dzięki. Wygląda ciekawie, choć 30% mniejsze zapotrzebowanie na pasmo w stosunku do HEVC przy zachowaniu podobnej jakości w przypadku SAT aż takiej róznicy nie zrobi, zamiast 70Mbit dla 8K będziesz miał jakieś 50Mbit, czyli na transonderze jeden kanał 8K i jeden 4K, w porównaniu do 8 a czasami i więcej HD obecnie daleko nie zawędrują. Coś zdecydowanie bardziej wydajnego jest potrzebne.
 7. Jasiek_31

  Czas na 8K

  Możesz sprecyzować jaki to tajemniczy kodek masz na myśli bo AVC1 to dla mnie poprzednik HEVC a te testy były robione właśnie z użyciem HEVC i potrzeba było przepustowości 70Mbit. Po drugie nie każdy transponder zapewni 80Mbit przepustowości na co pośrednio rozwiązaniem jest DVB-S2X, zwiększenie przestowości pojedynczego transpondera plus możliwość agregacji transponderów. Podeślij jakieś informacje na temat tego kodeka bo nie udało mi się niczego znaleźć. Pozdrawiam. A
 8. Jasiek_31

  Czas na 8K

  Wszystko fajnie, tylko takich pokazów jest wiele i nic nie wnoszą do tematu. Sam nadawca zresztą przyznał się że taka transmisja jest nieopłacalna i jeszcze trochę czasu minie zanim komercyjne przesyły 8K via SAT staną się rzeczywistością, na dzień dzisiejszy RAI zapowiada takowy, jest też potwierdzona informacja że przyszłoroczna olimpiada będzie realizowana w 8K. A co do samej transmisji i tego że TV Samsung był w stanie to odebrać. Już teraz wiadomo że żeby upowszechnić 4K/8K będą musieli przejść na standard DVB-S2X więc ten TV już tego raczej nie odbierze, jak sami też przyznali, trzeba coś zrobić z kodekami kompresującymi bo o ile do 4K HEVC jest wystarczające tak dla 8K zdecydowanie za słabe, więc znów ten TV tego nie odbierze.
 9. Kolego, zaproponowałem rozmowę na argumenty ale jak widzę nie potrafisz ich dostarczyć (porównywalny sprzet innego producenta i jego cena). Za to wdajesz się w dywagacje na temat ceny podstawki, już Ci napisałem, producent ustala cenę, klient decyduje czy warto coś kupić za tą cenę.
 10. Kolego cena jest skorelowana z grupą docelową, a tak żeby nie gdybać, sprawdź sobie ile kosztują monitory o podobnych parametrach (jak dla mnie wystarczy żebyś poszukał o podobnej rozdzielczości) i zobaczymy czy ceny znacząco się różnią.
 11. To kup Acera czy Asusa, producent ustala ceny a ludzie kupują co chcą. Mercedes też kilka razy jest droższy od Dacii a przecież i to i to samochód, lejesz paliwo, ma 4 koła, kierownicę i jeździ po tych samych drogach. Różnica w ceny pomiędzy Mercedesem a Dacią też Cię oburza? Swoją drogą tak na szybko sprawdziłem ceny i jakoś w tej kategorii Acera czy Asusa nie widziałem w sklepie a najtańsza była iiyama za 3000 ale rozdzielczość tylko 5120x2880 czyli trochę mnie niż ten prezentowany powyżej.
 12. Coś jednak koledze nie poszło liczenie, jak będzie dwóch to na drugi towar masz 20%, czyli obaj mają po 10% rabatu a nie 20% jak napisałeś i analogicznie w przypadku trzech będzie około 13% rabatu dla każdego, a czterech 15% dla każdego. Nie obraź się czasem
 13. Kurde chyba zatrudnię się w takiej firmie, branie kasy za nic. Według mnie przy obecnym tempie pojawiania się platform VOD do 2024 roku nastąpi załamanie na tym runku i: a. część z platform upadnie, pozostaną najsilniejsi b. pojawi się operator który będzie agregował serwisy VOD, wtedy najsilniejsi pozostaną niezależni, słabsi uciekną do agregatora c. ludzie się wściekną i nastąpi masowy powrót do piractwa.
 14. Wróżą z fusów Ci analitycy. Disney+ na początku będzie dostępny tylko w Stanach i nie ma potwierdzonej informacji kiedy będzie dostępny gdzie indziej. Większość bibloteki Disneya na dzisiaj ma Netflix i według zapowiedzi tak będzie nadal poza Stanami, więc skąd ten przyrost? Bo to Disney? Inne badania mówią że ludzie mają już przesyt serwisów VOD i raczej nie są zainteresowani zakupem kolejnych, zazwyczaj ograniczają się do dwóch takich serwisów. Wzrost zapewne nastąpi ale nie wyniknie on z debiutu Disney+ tylko z ogólnego trendu odchodzenia od tradycyjnej TV. Osobiście uważam że najwięcej zamieszania powstanie gdy ktoś wreszcie zaoferuje dostęp do live transmisji sportowych a druga opcja to pojawienia się usługi która będzie agregowała rózne VOD w jednym abonamencie.
 15. Raportują bo na płycie BD czy BDUHD Cinavia jest zapisywana w bezstratnej ścieżce dźwiękowej, MKV mają zapewne tylko ze stratnym dźwiękiem. Temat z Cinavią znany od lat. Ten player tego problemu nie powinien mieć bo jak rozumiem soft który w nim jest to wersja custom a ta wykrywanie Cinavi ma usunięte. Ale zapytać nie szkodzi. Ja genralnie się piszę, tylko nadal nie mamy odpowiedzi jak z ewentualnym podłączeniem zewnętrznego napędu po USB. Druga kwestia, PayPal, nie mam i nie mam zamiaru zakładać, jakieś inne dormy płatności?
×
×
 • Create New...