Jump to content

Jasiek_31

Użytkownik
 • Content Count

  1,692
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

110 Excellent

1 Follower

About Jasiek_31

 • Rank
  4K
 • Birthday 09/15/1972

Recent Profile Visitors

4,405 profile views
 1. No to od jutra w sprzedaży będzie dostępna ostatnia część SAGI. Disney „pokazał klasę” i dostajemy Blu-Ray ze ścieżką dźwiękową DD 5.1, normalnie szał. Razem z nami, tym wydaniem zostali uszczęścliwieni Czesi. Na temat wydania UHD, cisza. Pozdrawiam.
 2. Małe sprostowanie co do ostatniego Jumanji. Sprawdziłem, obraz letterbox a dźwięk DTS:X mówie o wersji UHD, co jest na BD tego nie mam jak sprawdzić.
 3. Bla, bla, bla. A ostatnie Jumanji u nas na UHD i BD, tylko DTS HD-MA, jakie są proporcje obrazu tego chwilowo nie sprawdzę, ale zapewne też letterbox. Czyli „nie wie lewica co robi prawica"
 4. WIdzę że się nie rozumiemy. Zapytałem jak wysyłasz dźwięk z TV do SB, czy wysyłasz jako strumień (Bitstream), w Kodi to jest bodajże ustawienie pass-trough, czy też dekodujesz to w TV i zdekodowane wysyłasz na SB? Po tym jak to opisujesz wysnułbym wniosek że Kodi dekoduje to w TV i takie wysyła na SB. CO do konfiguracji Twojego brata to on nigdy nie będzie w stanie wysłaś czystego sygnału w formacie DTS-MA czy DolbyTrueHD bo przez optyka taki sygnał nie może być przesłany, wtedy wysyłany jest tzw. core czyli dźwięk zakodowany w odpowiednim formacie stratnym i zaszyty w każdej ścieżce bezstratnej. Dlatego ponawiam pytanie, czy Twój SB potrafi Ci pokazać jaki sygnał dostał i jeżeli tak to co Ci pokazuje?
 5. Możesz przybliżyć co to znaczy że DTS-MA działa a DTS:X już nie? Po pierwsze w jaki sposób wysyłasz to do soundbara (beatstreem, zdekodowane do PCM)? Co Ci pokazuje soundbar?
 6. Kolego uściślijmy, oficjalnie eARC jest niezależne od wersji HDMI (mogłoby być zaimplementowane na HDMI1.4) ale w praktyce, tak w każdym razie uważam i co więcej tak to wygląda w praktyce, żeby wykorzystać wszystkie jego funkcje (mam głównie na myśli przesył bezstratnych formatów) trzeba będzie mieć HDMI2.1. I tyle. Znam Twój problem, u mnie po dłuższej walce prawie wszystko działa po za odtwarzaczame BD Pioneera który ma HDMI1.4. Dostaję z niego obraz a nie dźwięk, niezależnie czy podłączę go do TV i próbuję puścić dźwięk z TV do ampli, czy też przez drugie HDMI z odtwarzacza puszczam dźwięk wprost na ampli, czy też nawet odtwarzacz idzie w całosci przez ampli do TV, za każdym razem jest jakieś jajo, jedyna opcja żeby zadziałało to wyłączenie HDMI control w ampli i TV. Znów clon OPPO podłączony HDMI1 do TV a HDMI2 do ampli, z w pełni włączonym HDMI control we wszystkich sprzętach działa bez problemu. Wysyłanie dźwięku z TV na ampli po ARC czy to z Netflixa, czy z tunera też działa bez problemu. Tak że teraz chyba będę musiał pożyczyć jakiś nowy odtwarzacz który mógłby zastąpić starego Pioneera i sprawdzić czy te cyrki się skończą i jak tak to po prostu wymienić sprzęt.
 7. Konkrety kolego, powiedzieć to sobie możesz wszystko.
 8. Nie działa bo ten aplituner akurat nie obsługuje eArc, co nie znaczy że się nie da. Tak, nie obsługuje bo gdy go kupowałem to eARC nie było jeszcze na rynku to Denon AVR-X6200, co nie znaczy że w nowszych w których eARC jest ale nadal jest HDMI2.0 to działa. Były o to pytania na forum i nikt nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W teorii eARC nie jest zależne od wersji złącza, ale w praktyce najprawdopodobniej tak właśnie będzie. Dlatego dopóki ktoś tego nie zweryfikuje na żywo to pewności nie ma.
 9. Czyli w przypadku DTS dostajesz dźwięk po zdekodowaniu w przypadku Atmosa możesz potwierdzić że działa dla DD ale nie TrueHD. Co dalej potwierdza tylko moje twierdzenie że dla formatów bezstratnych nie możesz zrobić nic bo ograniczeniem jest złącze. Sprawdź coś co ma ścieżkę dźwiękową w TrueHD, pal licho czy z Atmosem czy bez i powiedz że soundbar pokazał Ci że dostał dźwięk w formacie bezstratnym a wtedy przestanę mówić że do tego potrzebne jest HDMI2.1 w TV. Oczywiście to głupie ograniczenie dotyczy tylko TV i ARC bo z odtwarzacza DB który mam i który ma HDMI1.4b bez problemu mogę wysłać na ampli zarówno DolbyAtmos ze ścieżki bezstratnej jak i DTS:X.
 10. Kolego DTS to nie DTS-MA czy DolbyTrueHD, pierwsze wyjdzie na większości HDMI jeżeli tylko TV wspiera ten format, drugie wyjdzie z TV tylko po HDMI2.1 oczywiście jeżeli TV wspiera formaty bezstratne. I odtwarza Dolby Atmos ze ścieżki strartnej (DobyDigital), czy bezstratnej (TrueHD)?
 11. Bo takie są ograniczenia HDMI. Mam TV LG z HDMI2.1 i eARC oraz amplituner Denona z HDMI2.0 i nie działa, sprawdzone na wszystkie sposoby.
 12. Nie wiem kolego jak dokonywałeś wyboru ale w danych tecnicznych tego TV jak byk stoi: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, ani słowa o czymś takim jak DTS czy też formatach bezstratnych jak DolbyTrueHD czy DTS:X. Telewizor ich nie wspiera więc żaden odtwarzacz wbudowany ich natywnie nie wypuści. Po drugie, nawet gdyby wspierał to żeby uzyskać je na wyjściu to potrzebne jest eARC na HDMI2.1, producent nie pochwalił się wersją HDMI więc zakładam dla bezpieczeństwa że jest HDMI2.0 więc znów, brak możłiwości wypuszczenia formatów które Cię interesują. Pozdrawiam. A. Niczego nie musi sprawdzać, wystarczy przeczytać specyfikację TV i po temacie.
 13. Czy do słuchawek dołączony jest dongle umożliwiający podłączenie ich do komputera bez BT?
 14. Dostępne tylko w wybranych sklepach, cena 550, skąd cena w artykule? Czyżby odświeżany artykuł z przeszłosci? No i jeszcze jedno, czy w zestawie jest dongle żeby móc sparować je z komputerem stacjonarnym?
 15. Jasiek_31

  C9 a 4k i 120hz

  Cóż kolego, znaczenie na dniach masz tutaj: https://synonim.net/synonim/na+dniach A na resztę już Ci odpowiedzieli koledzy. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...