Jump to content

Jasiek_31

Użytkownik
 • Content Count

  1,842
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

138 Excellent

1 Follower

About Jasiek_31

 • Rank
  4K
 • Birthday 09/15/1972

Recent Profile Visitors

4,732 profile views
 1. Kolego, USB2.0 według specyfikacji ma przepustowość do 480Mbit więc spokojnie pociągnie Ci jakikolwiek materiał z dysku (max strumień dla płyt UHD to 120Mbit). A co do Twojego problemu to wygląda że nie strumieniuje tylko transkoduje Ci materiał w przypadku włączenia napisów, pogrzebałbym w usytawieniach PLEXA i wyłączył wszystkie opcje transkodowania.
 2. Współczuję złych doświadczeń, ja u nich kupiłem TV w listopadzie 2019 i nie mam żadnych zastrzeżeń. TV dotarł do mnie w cviągu 24 godzin, kompletny, do tego ich człowiek który mi go dostarczył, rozpakował go i sprawdził przy mnie czy działa.
 3. Nie żebym kogoś bronił ale u mnie również podany link kieruje do jakiejś rosyjskiej strony (wygląda jakby to był hosting i makemkv zostało zawieszone). Sprawdziłem na kilku urządzeniach w dwóch różnych sieciach.
 4. Wybacz ale nie masz racji, porównałem ofertę obu platform i tak 95% kanałów dokumentalnych jest dostępna w obu. Polsat ma u siebie Polsat DOKU, Canal+ ma Planete+ i Canal+ Dokument (kiedyś Canal+ Discovery) więc przewagę ma Canal+, kanałów tematycznych znów więcej w Canal+, sportowe, porównywalnie, wybierasz głównie ze względu na to jaki sport Cię interesuje, Polsat ma prawa do transmisji rozgrywek ATP i chyba siatkówki, Canal+ dużo piłki, żużel, koszykówka WTA i pewnie coś jeszcze ale aż na tyle nie oglądam. Oferta filmowa, tutaj Polsat nie ma podskoku. 4K - w Polsacie brak. Jedyne co to cena za Polsat niższa, ale to już kto co woli.
 5. Kolego, a co ma piernik do wiatraka? Poprosiłem żebyś podał jakiś przykład dobrego dokumentu zrealizowanego przez Polsat a nie o to co masz. Ja dokumenty oglądam głównie na NG, BBC, Discovery Science, Canal+ Dokument, czasami Canal+ 4K jak trafię na coś co mnie zainteresuje.
 6. Tak z ciekawości, możesz podać przykłady tych produkcji dokumentalnych Polsatu bo żadnych nie kojarzę a z kolei na Canal+ często trafiam coś ciekawego (nawet w 4K).
 7. Pytanie czy oba są podawane za pomocą tego samego codeka czy różnych? Mój TV niestety nie wspiera VP1 więc wszystko co do mnie dociera z Netflixa jest zakodowane HEVC.
 8. Kolego Adam Lic, chyba jednak powinienieś zweryfikować swój ogląd rzeczywistości i twierdzenia jakoby to ludzie w Polsce mówili tylko po Polsku. Dla jasności, mieszkam i pracuję w Polsce, od kilkunastu już lat w firmach o zasięgu globalnym i w każdej z nich językiem obowiżaującym jest język angielski bo inaczej się nie da, tu gdzie pracuję obecnie według oficjalnych danych mamy pracowników około 40 narodowości i żebyś sobie nie wyobrażał że to ludzi z krajów trzeciego świata któ®zy przyjechali do Polski za chlebem to wyprowadzę Cię z błedu że równie dużo mamy ludzi z takich krajów jak Włochy, Hiszpania, Niemcy, Dania Czechy ale nie tylk, mamy też ludzi ze Stanów Zjednoczonych czy z kilku krajów z Ameryki Południowej. Wszyscy oni nie skupiają się tylko na pracy ale też po prostu żyją między nami i nie rozmawiają tylko o sprawach związanych z pracą więc potrzebny do rozmów zasób słów musi być automatycznie dużo większy. Dodam jeszcze że coś co kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu było w Polsce osiągnięciem (mam na myśli znajomość jednego języka obcego), jest teraz normą, na co dzień spotykam się z osobami które płynnie operują dwoma, albo trzema językami obcymi. A co do Twojego argumentu jakoby to język używany w filmach był trudny do zrozumienia to muszę Cię rozczarować, bo właśnie w filmach język jest upraszczany żeby dotrzeć do szerszej widowni. Jeżeli chcesz powalczyć z językiem to zdecydowanie polecam czytanie beletrystyki w języku obcym, tam już nie jest łatwo. W porównaniu z tym filmy to "bułka z masłem".
 9. Albo pójdź do firmy w któ®ej kupiłeś ten komputer i powiedz że odwalili fuszerę, jeżeli wyjście jest na płcie to stosowna przejściówka do wyprowadzenia go na zewnątrz była w zestawie do płyty głównej a oni Ci jej po prostu nie zamontowali. Gigabyte takie rzeczy do swoich płyt głównych dołącza.
 10. Nie, bo jak w pierwszej linijce opisu jest napisane, jest to odbiornik do odbioru telewizji satelitarnej. Naprawdę tak ciężko wejść w link i przeczytać?? Po drugie, na antenie pokojowej możesz odebrać kanały z MUX który jest najsilniejszy w Twojej okolicy, nie napisałeś gdzie mieszkasz. Myślę że najprościej będzie jak wejdziesz na stronę Emitela i tam sprawdzisz jakie musisz spełnić warunki żeby bezproblemowo odbierać telewizję naziemną w Twojej okolicy.
 11. Masz racje, nawet jest źródło (wprawdzie po francusku) które to podało kilka dni wcześniej. Cóż, pożyjemy, zobaczymy, mnie to raczej na pewno C9 od LG na bank nie dostanie wsparcia dla AV1 więc dalej będę miał po staremu w HEVC i myślę że liczba odbiorców nie mających VC1 w swoich odbiornikach jest na tyle duża że jeszcze przez stosunkowo długi czas Netflix będzie musiał wspierać oba standardy kodowania.
 12. Cóż, o takich porównaniach nie będę dyskutował bo często są to porównania subiektywne, patrząc na to czysto na logikę to może być tak jak piszesz. A co do tego co zrobią nadawcy, to zobaczymy, raczej będą chcieli kasę zaoszczędzić i będą ograniczali pasmo, myślę że możemy się spodziewać że przełączą wszystkie kanały na kodowanie w HEVC bo to będzie najprostsze, a 4K, czas pokarze, nasatelicie jest różnie, jedne mają HDR, inne nie mają. Pamiętając jakie problemy miała TVP z sygnałem UHD z HDR podczas ostatnich mistrzostw to myślę że długa droga jeszcze przed nami, przynajmniej w Polsce.
 13. U nas niestety nie i nawet gdyby się chciało to nie jest go u nas tak prosto odebrać bo wiązka Sky jest kierunkowa i bez dużej czaszy się nie obejdzie Pozdrawiam. BTW, Formuła 1 jest u nas dostępna w 4K na Eleven Sprt ale nie via Sat tylko w kablówkach.
 14. A tak zapomniałem o tym filmie, niestety go nie widziałem. Co do reszty, to tylko piłkę kopaną której fanem nie jestem i niestety różnicy w płynności nie widzę, najbardziej zauważalny jest HDR, no ale może być tak że Canal+ coś psuje w transmisji, do innej dostępu nie mam, miałem nadzieję że tenisa będą puszczali w UHD skoro zakupili prawa na kilka lat ale na razie ni widu ni słychu.
×
×
 • Create New...