Jump to content

Jasiek_31

Użytkownik
 • Content Count

  1,615
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

101 Excellent

1 Follower

About Jasiek_31

 • Rank
  4K
 • Birthday 09/15/1972

Recent Profile Visitors

4,259 profile views
 1. Możesz powiedzieć jakie filmy są dostępne na Amazonie z Dolby Atmos, jeszcze takiego nie spotkałem a na Netflixie nie mam z nim problemów. No chyba że zależne to jest od sprzętu i telewizory OLED od LG nie mają wsparcia dla Atmos na Amazonie (mam C9). Pozdrawiam. A.
 2. Stałem przed podobnym wyborem kilka miesięcy temu. Postawiłem na clona i uważam że to był dobry wybór, na dzień dzisiejszy obsługuje wszystko co mam. Obsługa plików jest na bardzo dobrym poziomie, obrazy wszystkiego od DVD po UHD bez problemów, do tego HDR z DV włącznie. Co do WiFi, to przy treściach które Cię interesują nie liczyłbym na płynne odtwarzanie (wiele zależy od tego jak dużo innych sieci WiFi masz w pobliżu, ale nie tylko). Kupiłem go bezpośrednio od chinczyka za 350$. Pozdrawiam. Adam.
 3. A nie masz przypadkiem żadnego przetwarzania typu Dolby Surround włączonego w amplitunerze? Wyłącz wszystkie polepszacze, a najlepiej włącz tryb direct to wtedy będziesz wiedział jaki jest format tego dźwięku.
 4. Ale rozumiem że przeczytałęś ten bełkot o "cudownym AI donscaler" który obraz 8K zamienia na 4K a później TV robi odwrotną rzecz i mamy supe 8K na TV? No i jeszcze "głębokie uczenie" w kompresjii, no po prostu magia.
 5. Trochę zbaczajac z tematu. Ciekawi mnie czy ktoś miał już okazję zobaczyć Grę o Tron - Sezon 8 w UHD, obejżałem już 5 z sześciu odcinków i według mnie coś jest nie tak z tym wydaniem, jest w Dolby Vision Odcinek trzeci (ten z nocną bitwą na której nic nie było widać w TV), w wydaniu UHD rzeczywiście wygląda to dużo lepiej ale żeby to uzyskać to musiałem w odtwarzaczu przestawić prztwarzanie sygnału Dolby Vision z odtwarzacza na TV, inaczej było ciemno. Za to w odcinku piątym, zmiana tego parametru nie zmienia nic i przez cału odcinek miałem wrażenie że HDR po prostu brak. Edit. Zapomniałem dodać że TV to LG OLED C9 65 cali, odtwarzacz to chiński klon OPPO. Dodam że na innych tytułach które mam do tej pory takich efektów nie zaobserwowałem (ostatni SpiderMan, Matrix).
 6. Ja kupowałem go bezpośrednio od chinczyka jakieś dwa miesiące temu za 350 dolarów. Kontakt przez WhatsApp, płatność PayPal.
 7. Mógłbym dodać że samo Dolby nie jest pierwsze ponieważ na rynku są już dostępne płyty wydane w Dolby Atmos i nie są to tylko koncerty.
 8. Cóż, tak jak napisąłem u mnie w konfiguracji 65C9 i Denon X6200W działa bez problemu. Grane w miare regularnie od dwóch miesięcy i jeszcze nie pojawiły się problemy. Problem mam inny, gdy mam ustawiony ARC to za cholere ampli nie przyjmuje mi sygnału z innego źródła, żeby to ominąć muszę w amplitunerze wyłączyć HDMI control i wtedy spokojnie przyjmuje sygnał z każdego źródła, ale myślę że tu bardziej wina leży po stronie telewizora który chce się uważać za centrum systemu i na siłę przepuszczać każdy sygnał przez siebie.
 9. Z Netflixa będzie wysyłał bo to co nadaje Netflix to DD+ w którym zakodowany jest Atmos. Mam sytuację odwrotną telewizor z HDMI 2.1 (LG C9) a amplituner z HDMI 2.0 (Denon AVR-X6200W) i chodzi to bez problemu. Natomiast jeżeli będziesz chciał wypuścić z TV jakiś dźwięk w formacie bezstratnym to wtedy nie zadziała, po obu stronach musi być HDMI 2.1, sprawdzałem w każdej możliwej kombinacji, plik z dźwiękiem HT odtwarzany przez TV, sygnał z dźwiękiem HD z odtwarzacza do TV a z niego przez HDMI-ARC do ampli i zawsze przechodzi tylko stratne core. Pozdrawiam. A.
 10. Co do ilości dysków się zgodzę, chociaż nigdy nie budowałem RAID5 na trzech dyskach, natomiast sumy kontrolne są zapisywane na wszystkich dyskach macierzy a nie na jednym, dedykowany dysk parzystości jest w RAID4. Nie zmienia to też faktu że RAID5 nie będziesz mógł zbudować w sposób który proponowałeś.
 11. No to po krótce, 2TB to bardzo mało jak na to co chcesz z nim robićź a odpowiadając an Twoje pytanie. 1. Pewnie się da to zrobić jeżeli będą to dwa niezlaeżne dyski w NAS ale nigdy czegoś takiego nie próbowałem, jeżel się nie da to będzie bolesna bo będziesz musiał dane skopiować na trzeci dysk pośredni. 2. Tak, nie założysz RAID 0 bez usunięcia danych z dysku. 3. Nie możesz, po pierwsze żeby zzrobić RAID 5 potrzebujesz co najmniej 4 dysków, po drugie kontroler buduje strukturę RAID na wszystkich dyskach na raz więc na pewno wyczyści wcześniejsze dyski. 4. Tak możliwość istnieje. Pozdrawiam.
 12. OK, może troszkę przesadziłem, ale jakieś dwa/trzy tygodnie temu była pomyłka również dotycząca modelu E9. Jak już pisałem interesował mnie ten model i śledziłem jego ceny, faktycznie w w Mediamark był on w promocji ale promocja dotyczyła tylko jednej sztuki, w jednym markecie która to sztuka była z wystawy. Nie dało się go zamówić w żadnym z innych marketów, bądź zorganizować transportu do innego sklepu sieci. Doceniam Pana pracę i uważam że jest merytoryczna, natomiast czasami może warto zrobić podwójne sprawdzenie przed publikacją. Pozdrawiam.
 13. Ceny wzięte z kosmosu, przy LGE9 65 cali jest podana cena która jest ceną za C9, innych nie sprawdzałem, cena za E9 mnie zainteresowała bo byłem zainteresowany jego kupnem i zacząłem sobie już "pluć w brodę" że pospieszyłem się z zakupem C9. Panowie, może troszkę więcej sprawdzania przed publikacją a nie copy/paste. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...