Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ostrość w detalach obrazu szczególnie widać to na kadrach bliskiego planu. Ilość czegółów w detalach była bardzo duża. Patrzysz np.na twarz aktora a tam widąc wyraźniej wszystkie detale na twarzy tj.włoski,  dziurki po włosach itd.wiesz o co mi chodzi ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2018 o 08:00, Bipo napisał:

Dokładnie ostrość w detalach obrazu szczególnie widać to na kadrach bliskiego planu. Ilość czegółów w detalach była bardzo duża. Patrzysz np.na twarz aktora a tam widąc wyraźniej wszystkie detale na twarzy tj.włoski,  dziurki po włosach itd.wiesz o co mi chodzi ?

UB900 to jednak wczesniejsza generacja, nowe modele z mapowaniem tonow panasa sa chwalone, ale ogolnie mam podobne zdanie: Oppo to inna półka i ciagle nie zdentronizowane ;) 

Jesli rozwazac jakas alternatywe to warto natomiast zwrocić uwagę na nowe pionki LX500 i LX800 i Panasa UB9000

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo panowie na targach mowili aby sobie teraz porównać obraz z pioneer i oppo 203 czy też Panasonica 9000. Bo może się okazać że nowe modele będą godnymi rywalami oppo 203 w obrazie przy odtwarzaniu płyt UHD.. ? Widziałem tego pioneera i wygląd miał całkiem,  całkiem.  Aluminium z przodu, gruba blacha która się nie ugina pod naciskiem i to mocnym oraz sama wielkość urządzenia robi efekt. Taki mały niepozorny amplituner tyle że to odtwarzacz blu ray.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bipo napisał:

Dokładnie to samo panowie na targach mowili aby sobie teraz porównać obraz z pioneer i oppo 203 czy też Panasonica 9000. Bo może się okazać że nowe modele będą godnymi rywalami oppo 203 w obrazie przy odtwarzaniu płyt UHD.. ? Widziałem tego pioneera i wygląd miał całkiem,  całkiem.  Aluminium z przodu, gruba blacha która się nie ugina pod naciskiem i to mocnym oraz sama wielkość urządzenia robi efekt. Taki mały niepozorny amplituner tyle że to odtwarzacz blu ray.. ?

No ja to gołym okiem zobaczyłem różnicę między Samsungiem i Sony a swoim Panasonikiem 820... Żeby nie mieszać ustawień porównywałem po prostu domyślne ustawienia i Panasonic naprawdę daje ładniejszy obraz... Lepiej wygląda upscalowanie z DVD i BD, lepiej wygląda UHD, jest kilka trybów HDR o czym można było pomarzyć na Samsungu czy Sony... Od pierwszej chwili miałem odczucia, że jest lepiej, a wcale się jakoś specjalnie na to nie nastawiałem...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bipo napisał:

Widziałem tego pioneera i wygląd miał całkiem,  całkiem.  Aluminium z przodu, gruba blacha która się nie ugina pod naciskiem i to mocnym oraz sama wielkość urządzenia robi efekt. ?

Jasne.

To sa najważniejsze parametry wpływające na jakośc obrazu i dźwieku wydobywających się z tych urządzeń.

?

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Jasne.

To sa najważniejsze parametry wpływające na jakośc obrazu i dźwieku wydobywających się z tych urządzeń.

?

Też tak pomyślałem jak ty... :) Ale widać Bipo jest estetą... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do panasa 900 którego miałem w domu przy moim oppo 203 to zabawka z plastikowa z supermarketu a kosztował tyle co oppo 203 w chwili wejścia na rynek. Sorki bardzo ale jak mam płacić 3 czy 4tys. za klocek to nie dość, że ma dawać dobry obraz to niech przynajmniej jakość godnie wygląda. Natomiast jeśli mamy w tym samym budżecie dwa produkty o podobnych właściwościach wizyjnych to z wyglądu oppo miażdży konkurencję(wizjà też).  Teraz dopiero na rynek wchodzą odtwarzacze z wyglądu budzące zaufanie dlatego myślę że z wizją też nie będzie źle.  ?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000% się zgadzam.

 

W życiu bym tyle nie zapłacił za tego Panasonica Ile on kosztował na wejściu.

Teraz chyba ich cena jest bardziej adekwatna do tego co prezentują.

 

No a model ub9000 jest dopiero godnym rywalem dla oppo.

 

Jak kiedyś będą jeszcze w lepszej troszkę cenie, to się skuszę.

Tymczasem mam od niedawna Xbox one X I żadnej płyty UHD

 

Sorry, jedną mam.

Ostatnie wydanie Litchmond.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest. Czesto jest tak ze dobrze obudowany czolg tak sie zachowuje i miazdzy konkurencje.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz ma być kompletny pod katem wszystkich parametrów i wyglądać konkretnie. Mysle ze sporo osob, ktorzy kupuja taki player zwraca rowniez uwage na wykonanie i wyglad poza kwestia parametrów, bo stawia go obok reszty zestawu A/V wiec to musi jakoś pasować do całości.

Oppo takie wlasnie jest - narazie nie ma nic co by mnie skloniło do wymiany dziadka oppo 203 :)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziadek. Wciąż topowy OPPO. Model 205 ma inną funkcjonalność i inne zastosowanie, moim zdaniem miłosnikom kina domowego zbędne. Z funkcjonalnością dla miłośników audio też bym dyskutował. Na pewno 205 to najlepszy i najbardziej wypasiony player na rynku.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzacz ma być kompletny pod katem wszystkich parametrów i wyglądać konkretnie. Mysle ze sporo osob, ktorzy kupuja taki player zwraca rowniez uwage na wykonanie i wyglad poza kwestia parametrów, bo stawia go obok reszty zestawu A/V wiec to musi jakoś pasować do całości.

Oppo takie wlasnie jest - narazie nie ma nic co by mnie skloniło do wymiany dziadka oppo 203 

To taki"młody dziadek"

 

Ale coś w tym jest.

W końcu model już nie produkowany.

Stanowczo za szybko zaprzestali produkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się od was różnię, dla mnie wygląd zupełnie nie ma znaczenia, byle by nie był różowy... :) Podchodzę do tego bardzo pragmatycznie, najważniejsze jest jak działa. Natomiast z wyglądu Panasonic też mi się podoba, ładnie się prezentuje na półce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się od was różnię, dla mnie wygląd zupełnie nie ma znaczenia, byle by nie był różowy... Podchodzę do tego bardzo pragmatycznie, najważniejsze jest jak działa. Natomiast z wyglądu Panasonic też mi się podoba, ładnie się prezentuje na półce...
Nie gadaj glupot. Jak idziesz w wyzsza polke a do tego dorzucisz plastika z marketu ktory moze i cos tam gra ale totalnie pasuje do zestawu to co bedziesz happy ??
Rozumiem ze kazdy patrzy na budzet i upodobania no ale niektore rzeczy musza takze jakos wygladac, chocby i prosto i bez szalenstw lecz jakos hehe

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kris420 napisał:

Nie gadaj glupot. Jak idziesz w wyzsza polke a do tego dorzucisz plastika z marketu ktory moze i cos tam gra ale totalnie pasuje do zestawu to co bedziesz happy ??
Rozumiem ze kazdy patrzy na budzet i upodobania no ale niektore rzeczy musza takze jakos wygladac, chocby i prosto i bez szalenstw lecz jakos hehe

Chciałem odpowiedzieć uszczypliwie, ale chyba Cię do końca nie rozumiem więc nie odpiszę uszczypliwie. Po pierwsze nie uważam, żebym "szedł w wyższą półkę" bo co niby z mojej stopki zaliczysz do wyższej półki ? Wszystko co mam jest gorsze od tego najlepszego...  Drugiego pojęcia jakiego nie rozumiem to "plastik z marketu"... Znowu rzut oka na moją stopkę i choćby TV jest z plastiku (wykończenie) i kupiony był w markecie, nie wspominając o HI MEDIA, które też jest plastikowe...

Nie jestem snobem..., sprzęt video ma mi ładnie odtwarzać obraz, a sprzęt audio nie szumieć.... :) No ok może trochę więcej wymagam niż brak szumienia, ale nie wiele więcej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2018 o 09:41, pmcomp napisał:

To nie jest dziadek. Wciąż topowy OPPO. Model 205 ma inną funkcjonalność i inne zastosowanie, moim zdaniem miłosnikom kina domowego zbędne. Z funkcjonalnością dla miłośników audio też bym dyskutował. Na pewno 205 to najlepszy i najbardziej wypasiony player na rynku.

Dziadek w cudzysłów i zartobliwie w sensie, ze ma wiedze jest juz troche na rynku, inni chca go dogonić a on ciagle jest najlepszy ;) 

Ciekawe czy dodadza obsluge HDR10+ w Oppo. Chociaz na ten moment ten standard jest raczej martwy...Dolby Vision rządzi.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze żadnej płyty w HDR10+ na oczy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10+ nie jest martwy tylko dopiero się pojawi ;) Pierwsze płyty mają być na przełomie roku. Zobaczymy czy się pojawią.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru contentu na DV znacznie wiecej ;) 

Tak czy owak miejmy nadzieje, ze szybko to ustala bo kilka standardów to nie jest dobre dla nas uzytkowników...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

czy OPPO to w dalszym ciągu dobry wybór na odtwarzacz UHD? Czy gwarancje dalej są/będą rozpatrywane?

Czy może warto się wstrzymać z zakupem i wypatrywać czegoś nowszego?

Czy opcja dodawania napisów z USB do filmów z płyt jest dalej dostępna tylko w modelach OPPO i Cambridge CXUHD?

Co przemawia na korzyść OPPO w porównaniu z Cambridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pii33 cxuhd to klon oppo minus DAC, ten sam chipset.

Jak potrzebny Ci tylko odtwarzacz plyt to sie nada.

Nie wiem jak z czytaniem napisow, na oppo to dziala u innych nie wiadomo.

Na horyzoncie jest kilka playerow np UB9000 czy Pioneer UDPLX500. Poczytaj testy.

Oppo caly czas jest jednym z najlepszych playerów.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2018 o 03:56, Pablo Dziekan napisał:

W CXUHD również wczytasz napisy z pendrive'a. Jest to opisane w ostatnim (12) punkcie tej aktualizacji CXUHD .

Może czegoś nie doczytałem, ale w twoim linku mowa jest o CXU a nie CXUHD...

Próbowałem znaleźć  info o możliwości wrzucania napisów w  CXUHD ale nic nie znalazłem.

Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to będę wdzięczny za informację, bo za 2 tygodnie zamierzam kupić  203, ale w razie czego mogę zmienić na CA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi z tego tematu , z miesiąc temu pytałem się go mailowo o to. Potwierdził, bo go kupił. Informacji, czy CXUHD czy OPPO odtwarza zew. napisy, nikt nie poda oficjalnie. Zresztą, możesz podejść do sklepu z pendrive, filmem i poprosić o włączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak zrobię przed zakupem i  podzielę się informacją na ten temat ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...