Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wyświetlacz nie ma obsługi DV to dostaniesz HDR10, nic się tutaj nie zmienia względem ostatniej aktualizacji w OPPO.

Ten tryb przetwarzania DV po stronie odtwarzacza jest przeznaczony dla telewizorów Sony, które obsługują DV. Ich procesor wymaga aby przetwarzanie DV odbywało się w dużej części w odtwarzaczu, a nie wyświetlaczu.
Jeśli wybierzesz przetwarzanie DV po stronie odtwarzacza w innym TV poza Sony (też z obsługą DV) to jest duża szansa, że otrzymasz "popsuty" obraz.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo, tylko „bardziej” odpisali mi ze wsparcia technicznego OPPO. Czy to może Ty?

Dzień dobry Panie Piotrze,

Temat jest nieco bardziej złożony.

 

·         Wybór przetwarzania Dolby Vision na OPPO / w telewizorze został dodany ze względu na implementację DV w telewizorach SONY – nie potrafiły one przetworzyć sygnału DV przez HDMI, jedynie przez wbudowane w telewizor aplikacje. Ustawienie przetwarzania po stronie odtwarzacza pozwala wyświetlić prawidłowo sygnał DV na telewizorach SONY kompatybilnych z tą technologią.

·         Konwersja sygnału HDR na DV polega na generowaniu dynamicznych metadanych w czasie rzeczywistym w zależności od „jasności” (APL) sceny. Sygnał wychodzący z odtwarzacza ma dodatkowe metadane DV, dlatego telewizor, aby z nich skorzystać, również musi obsługiwać tę technologię.  W innym wypadku obraz zostaje wyświetlony w standardowym HDR10.

·         Nie mamy jeszcze informacji, czy w OPPO zostanie zaimplementowany HDR10+. Nie wiemy także, czy będzie możliwa taka konwersja, jednak nie wykluczamy takiej możliwości. 

 

Pozdrawiamy,

OPPOdigital.pl”

no to chyba będzie trzeba celować z eldżi C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań użytkowych do posiadaczy OPPO UDP-203, odnośnie funkcjonalności odtwarzacza przy obsłudze plików multimedialnych z dysku
twardego podłączonego do portu USB (nie mam możliwości osobistego sprawdzenia):

1) Czy w trakcie odtwarzania filmu MKV dostępne jest skokowe przesunięcie do przodu / do tyłu sterowane z pilota? Np. klawiszami kierunkowymi wokół przycisku ENTER?

Chodzi np. o przeskok 10 sek. lub 1 min lub 10 min. A może jest to zrealizowane w jakiś inny sposób?

2) Pytanie o szybkość działania funkcji AB REPLAY w trakcie odtwarzania pliku MKV. Na przykładach działania AB REPLAY z YouTube (chyba leciał tam film z dysku Blu-Ray) występuje dość długa przerwa - czarny ekran, zanim znowu pojawi się obraz. Czy przy MKV ta funkcja działa błyskawicznie?

3) Czy dla filmów MKV także jest dostępna funkcja LIP SYNC (w OPPO nazwana A/V SYNC - zakładka AUDIO OUT SETUP,  strona 56-58 instrukcji obsł.)? Funkcja umożliwia

skorygowanie ewent. rozjazdu fonii względem obrazu gdy np. strumień Audio leci osobno do wzmacniacza czy amplitunera.

Dzięki za poprzednie odpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli występuje to ja tego nie zauważyłem, przewijanie max x5. Przeskok do końca rozdziału lub do końca filmui chyba nic więcej.

2. Bez przerwy, ostatnia scena przed powrotem do początku jest wyświetlana przez około 0.5 sek.

3. Chyba to umożliwia ale ne zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy przy zmianie tego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nygus napisał:

1. Jeśli występuje to ja tego nie zauważyłem, przewijanie max x5. Przeskok do końca rozdziału lub do końca filmui chyba nic więcej.

2. Bez przerwy, ostatnia scena przed powrotem do początku jest wyświetlana przez około 0.5 sek.

3. Chyba to umożliwia ale ne zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy przy zmianie tego ustawienia.

Powyższe odpowiedzi są na podstawie sprawdzenia plików mkv FHD jak i 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna posiadaczem oppo 203 i ciekawi mnie opcja dodawania napisów do zagranicznych płyt UHD. Jeśli możecie to napiszcie proszę skąd pobierać napisy i skąd wiecie którą wersje należy ich pobrać do danej wersji filmu bo zapewne jest kilka wersji napisów do filmu w formacie UHD..?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.

Mam kolejne pytanie do posiadaczy OPPO UDP-203, w kwestii szybkości wczytywania plików MKV odczytywanych z dysku twardego (USB 3.0) podłączonego do tylnego portu USB 3.0 w OPPO (nie mam możliwości osobistego sprawdzenia). Chodzi o czas jaki upływa od momentu wciśnięcia klawisza PLAY/ ENTER na pilocie, do momentu rozpoczęcia odtwarzania filmu.

Na angielskim forum wyczytałem, że pewien gość odsprzedał OPPO bo wczytuje MKV (chyba 1080p) przez 15 sek. zanim zacznie odtwarzać film na ekranie. Z kolei inny użytkownik testował szybkość wczytywania plików MKV przesyłanych po sieci domowej LAN i rezultaty są złe (film MKV 1080p wczytuje ponad 24 sek., film MKV UHD 2160p wczytuje 35-40 sek.). Jest to pokazane na tym filmiku (od momentu 14:30, oraz 17:08):

https://www.youtube.com/watch?v=V-vdtnQ5kOw

 

Pytania:

1) Jaki jest czas otwarcia filmu MKV 1080p np. 10 GB, z dysku USB 3.0 przez tylny port USB 3.0?

2) Jaki jest czas otwarcia filmu MKV UHD HDR 2160p np. 50 GB, z dysku USB 3.0 przez tylny port USB 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co korzystasz z kontenera mkv?

Dnia 29.10.2018 o 23:37, Bipo napisał:

Jestem od niedawna posiadaczem oppo 203 i ciekawi mnie opcja dodawania napisów do zagranicznych płyt UHD. Jeśli możecie to napiszcie proszę skąd pobierać napisy i skąd wiecie którą wersje należy ich pobrać do danej wersji filmu bo zapewne jest kilka wersji napisów do filmu w formacie UHD..?

 

Jest to na tym forum dokładnie opisane, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiscie UDP-205 ale szybkosc odtwarzanua raczej bedzie taka sama jak 203.
Prawda jest ze chwile trzeba odczekac zanim film sie wczyta. Ja cuagne filmy w 4k i FHD z NASa po kablu wiec film w mkv kolo 10-15GB FHD sa prawie momentalne moze z 2 sekundy max 3. Zalezy od rozmiaru pewnie.
4k tak z 50-70GB tak do 10sekund. Zalezy takze od wielkpsci podejrzewam.
To jest po kablu z NASa. Z dysku usb3.0 zalezy czy 2.5 czy 3.5 calowego.
Z 8TB 3.5 calowego Seagate czyta mi podobnie jak wyzej. 2.5 calowego filmy FHD nie nie widze roznic a 4k troche dluzej. Tez zalezy w jakim stopniu sa dyski zapisane. Z pelnego dysku odczyt jest troszke wolniejszy.


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris420, dzięki za odpowiedź.

Nie rozumiem jednak skąd te spore różnice w opiniach? Na filmie widać bardzo długie wczytywanie (network playback of MKV files).

Z kolei piszesz, że szybkość startu filmu z dysku przez USB (tylny port 3.0 czy przedni port 2.0?) zależy od tego czy dysk jest 2,5" czy 3,5", a w kolejnym zdaniu twierdzisz że nie widzisz różnic?

Dla uściślenia, interesuje mnie wyłącznie czas startu filmu z dysku 2,5" - USB 3.0 podpiętego do tylnego pojedynczego portu USB 3.0 w OPPO (ten dysk 2,5" pobiera sobie z niego zasilanie). Jak to wygląda dla 10 GB MKV 1080p a jak dla 50 GB MKV 2160p HDR? (olać networki, lany, NASy itp).

Edytowane przez hadelosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kris420, dzięki za odpowiedź.

Nie rozumiem jednak skąd te spore różnice w opiniach? Na filmie widać bardzo długie wczytywanie (network playback of MKV files).

Z kolei piszesz, że szybkość startu filmu z dysku przez USB (tylny port 3.0 czy przedni port 2.0?) zależy od tego czy dysk jest 2,5" czy 3,5", a w kolejnym zdaniu twierdzisz że nie widzisz różnic?

Dla uściślenia, interesuje mnie wyłącznie czas startu filmu z dysku 2,5" - USB 3.0 podpiętego do tylnego pojedynczego portu USB 3.0 w OPPO (ten dysk 2,5" pobiera sobie z niego zasilanie). Jak to wygląda dla 10 GB MKV 1080p a jak dla 50 GB MKV 2160p HDR? (olać networki, lany, NASy itp).

 

Osobiscie nie uzywam juz dyskow bo sa niezbyt pojemne dlatego wszystko mam na NASie.

Juz ci opisalem jak to dziala po usb 3.0 czemu mam sie powtarzac ?

Zalezy jaki masz dysk i jak mocno zurzyty( jesli chodzi o talerzowe) i jak mocno zapelniony. Z ssd bedzie szybciutko smigac.

 

Jesli mowisz ze masz 2.5" dysk po usb 3.0 i jest powiedzmy w polowie zapelniony to film FHD w przedziale 10-15GB powinien sie odtwarzac po 2-3 sekundach. Zas UHD w przedziale 50-75GB do okolo 10 sekund. Choc zaznacze ze czasy sa rozne.

Dysk 3.5" bedzie odtwarzal szybciej duze pliki niz 2.5". W dodatku mam kilka BD i odtwarzaja podobnie UHD z dysku czy NASa.

 

A tak wogole czy to wazne ze poczekasz te pare sekund dluzej ??

Co bys ty zrobil gdybys mial sluchac muzy na lampach i rozgrzewac je przynajmniej z pol godziny zeby fajnie posluchac muzy. A my tu gadamy o paru sekundach w ta czy we wta.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poświęciłem, duuużo czasu dzisiaj, żeby skopiować kilka filmów na pendriva (USB3.0) i sprawdzić czy, a jeśli tak to jaka jest różnica przy odpalaniu tego samego filmu z NASa i z pendriva. Filmy dość duże, 65, 40, 50GB, głównie UHD.

W moim wypadku nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości startu sprawdzanych filmów z tych dwóch nośników, pendrive był podłączany po kolei do każdego wejścia USB w Oppo. U mnie czasy się wahają od 3 do 8 sec od wciśnięcia klawisza do wyświetlanie obrazu, niezależnie od nośnika, nie próbowałem dysku zew HD, ale może kiedyś i to sprawdzę jak się będę bardzo nudził.

A tak dodatkowo to fakt, że na jakimś dysku jest napisane, że jest to USB3.0 nie oznacza, że dany dysk, czy interfejs obudowy zewnętrznej wykorzystuje możliwości złącza USB3.0, takie jak np. pełna jego przepustowość. Sprawa transferów, szybkości dysków, dostępu do danych na dysku, przepustowość interfejsów w obudowach zewnętrznych to są kolejne sprawy. I tak jak napisał kris429, dodatkowo kwestia kondycji danego dysku, a także fragmentacji danych na nim zapisanych. Zdecydowanie nie jest to prosta sprawa. To, że ktoś nagrał filmik i narzeka na długie czasy odczytów filmów nie oznacza, że tak faktycznie jest w każdym przypadku, nie ma żadnej informacji jaki to jest dysk, jaka obudowa, jaki film, czym i jak zakodowany. To też jest ważne jaki rodzaj kodeka była zastosowany do zakodowania filmu, niektóre mogą być odczytywane szybciej inne wolniej.

A jeśli masz problem z tym, że niektórzy narzekają na długie odczytywanie danych z dysków, to po co Ci Oppo? chyba każdy w miarę nowy TV powinien bez problemu odczytać filmy zapisane na dysku, który będzie bezpośrednio pod niego podpięty. I po sprawie.

@hadelosz poszukaj w magicznym narzędziu google.com np. testów wydajności dysków to się dowiesz czegoś więcej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku ty probowales z pendriva czyli z pamieci masowej a dysk talerzowy ma calkiem inne wlasciwosci odczytu itp. Zreszta dziwne dla mnie jest wogole te pytanie jak dlugo sie wczytuje plik mkv... w mojej bazie filmow prawie 50 TB danych z filmami FHD i UHD w mkv nigdy mi to nie zaprzatalo glowy... jedne odczytuje szybciej drugie wolniej lecz nie dluzej niz kilka tam sekund.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dysk HD, w tym przypadku "talerzowy" czyli "tradycyjny" to całkiem inne parametry odczytu. U mnie kilka filmów się wczytuje wyraźnie dłużej, może z 13sec (w lewym górnym rogu TV widać wtedy procentową wartość wczytywanych i dekodowanych??? danych z pliku z filmem) , ale nie pamiętam które i nie mam z tym problemu a nie chce mi się ich szukać, które to są, żeby sprawdzić czym to jest spowodowane. A to, że gdzieś jest napisane USB3.0 to jeszcze i niczym nie świadczy.

Ale jak widać ludzie mają różne dziwne problemy i tyle...

Jak dla mnie Oppo spełnia wszystkie moje wymagania i oczekiwania. I to tyle.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że raczej pendrive nawet 3.0 to wciąż tylko pen więc szybkość odczytu może być wolniejsza od dysku zewnętrznego. No chyba, że mówimy o pendrive ssd...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest wina USB2.0 vs 3.0.   Ja mam w TV tylko USB 2.0 i nawet UHD HDR startuje w 2-3 sekundy. Gorzej przy przewijaniu plików UHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to nie jest wina USB2.0 vs 3.0.   Ja mam w TV tylko USB 2.0 i nawet UHD HDR startuje w 2-3 sekundy. Gorzej przy przewijaniu plików UHD
A w oppo przewijanie plikow nawet po 100gb to zaden problem.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne odpowiedzi. Wychodzi na to że jest coś może być na rzeczy z tym wolniejszym odczytem w OPPO UDP-203 (podajecie czasy od 3 do 10 sek. dla UHD), co jest trochę dziwne skoro oferuje 3 porty USB i kosztuje ok. 4000 zł... Powinno śmigać bez zająknięcia.

Nygus: "A tak dodatkowo to fakt, że na jakimś dysku jest napisane, że jest to USB3.0 nie oznacza, że dany dysk, czy interfejs obudowy zewnętrznej wykorzystuje możliwości złącza USB3.0"
- Nie mam z tym problemów sprzętowych, stosuję dyski z prawdziwymi interfejsami USB 3.0. Np. transfer z dysku SSD w kompie na ten dysk USB 3.0 wynosi ponad 100 MB/sek. Wydłużona dyskusja na ten temat nie ma dla mnie racjonalnego uzasadnienia. Używanie pendrive nie ma sensu przy obecnej ilości i wielkości plików.

Sprawdziłem czasy otwierania filmów na swoim TV Samsung KS7000 (w zew. module przyłączeniowym są dwa porty USB 2.0) z dysków 2,5" USB 3.0 (Maxtor 4 TB, Seagate 5 TB), oba dyski w pełni zapełnione:
- filmy MKV 1080p, 10 - 20 GB = 2-3 sek (Maxtor 2,5" 4TB)
- filmy MKV 2160p, HDR, 50 - 70 GB = 3-4 sek. (Seagate 2,5" 5TB, niektóre pliki szarpie z początku odtwarzania, potem płynnie, kilku nie był w stanie otworzyć)
- ponowne otwarcie filmu (1080p, 2160p) po przerwaniu odtwarzania = ok. 0,5 sek.


Nygus: "A jeśli masz problem z tym, że niektórzy narzekają na długie odczytywanie danych z dysków, to po co Ci Oppo? chyba każdy w miarę nowy TV powinien bez problemu odczytać filmy zapisane na dysku, który będzie bezpośrednio pod niego podpięty. I po sprawie. Ale jak widać ludzie mają różne dziwne problemy i tyle..."

Mam (pechowo) TV Samsunga KS7000 (UHD HDR) w którym odtwarzacz multimedialny jest prymitywny i wkurzający z następujących powodów:
- Brak wyjścia analogowego z TV KS7000 np. słuchawkowego mały JACK, jest tylko cyfrowe optyczne
- Mam wzmacniacz stereo bez wejść cyfrowych (bez optyka), ma tylko RCA stereo "IN". Nie mam amplitunera kina domowego (tak, są jeszcze tacy ludzie).
- Nie mam zatem możliwości podpięcia TV KS7000 pod ten wzmacniacz. Istnieje co prawda możliwość dokupienia taniego przetwornika cyfrowo-analogowego
(optyk/RCA stereo, zasilany przez zasilacz sieciowy) ale odtwarzacz multimedialny w KS7000 nie ma funkcji lip-cync i nie będzie możliwa korekta ewent. przesunięcia fonii z wizją.
- KS7000 irytująco segreguje filmy - musi długo tworzyć obrazkowe miniatury, które układa poziomo w dwóch rzędach, zamiast pionowo jako lista tekstowa.
- KS7000 zawsze wyświetla napisy nawet wtedy gdy film ma już lektora czy dubbing, trzeba napisy za każdym razem wyłączać (nie wiem czy da się to ustawić globalnie).
- KS7000 czasami nie potrafi otworzyć niektórych plików MKV UHD HDR ani folderu z kopią DVD czy Blu-Ray.
- KS7000 ma nieergonomiczny (niewygodny) sposób np. przewijania filmu z pilota (w ogóle pilot w tym TV to nieporozumienie).
- KS7000 nie ma możliwości np. kasowania niechcianych plików.
- Zaletą KS7000 jest wystarczająco szybka reakcja na polecenie ENTER/OK (jak już wczytał te miniatury) i rozpoczęcie odtwarzania.

Do tej pory używałem DUNE HD Prime 3.0 - odtwarzacz multimedialny na Androidzie z czytnikiem Blu-Ray (1080p) i małym dyskiem (bez nieszczęsnej Cinavii). Ale się popsuł po 7 latach (naprawa nie ma sensu). Miał 3 porty USB 2.0. Miał też komplet wyjść wizyjnych i analogowych audio RCA. Nie było problemu z podłączeniem go do wzmacniacza stereo. Pliki odczytywał natychmiastowo, sortował jako pionową listę tekstową. Umożliwiał proste operacje na plikach, np. kasowanie (nudnego filmu), kopiowanie, zmianę nazwy. Podczas odtwarzania filmu były np. dostępne z pilota (klawisze kierunkowe wokół ENTER) przeskoki o 10 sek lub 10 min - do przodu i do tyłu - bardzo wygodne i praktyczne. Jak widać nie są to wygórowane wymagania.
OPPO nie posiada wielu z tych funkcjonalności (wygodnych dla mnie). Posiada jednak czytnik UHD i obsługę HDR i wyjścia RCA (w tym stereo).
Z kolei nieistotne są dla mnie funkcje sieciowe, sterowanie ze smartfona, komendy głosowe, netfixy, kodi, możliwość grania z konsoli i inne bajery.

Gdyby współczesne odtwarzacze multimedialne UHD HDR (DUNE, ZIDOO, ZAPITTI, EGREAT, EWEAT) miały czytniki płyt Blu-Ray UHD nie byłoby zagwozdki z zakupem OPPO.
OPPO kusi też lepszą (?) jakością audio w stereo od tych multimedialnych maszynek. Szukam takiego rozwiązania kompletnego. Widzę, że jest to jednak nierealne.

Liczyłem na inne nowe solidne odtwarzacze Blu-Ray UHD HDR z funkcjami multimedialnymi, które miały niedawno swoje premiery na rynku:
1) Panasonic DP-UB9000
Obsługuje przez USB dyski twarde sformatowane w systemie plików NTFS. Niestety nie dekoduje HEVC 265 z USB. Widzi tylko jeden napęd podłączony do USB (nie można podłączyć kilku dysków jednocześnie). Podobno wbudowany media-player nie dekoduje wielokanałowych formatów audio HD z MKV: DTS-HD Master Audio lub Dolby True HD (OPPO to robi). Nie czyta płyt SACD i DVD AUDIO (OPPO to potrafi). Nie znalazełm info co potrafi czytać po kablu sieciowym (Network/LAN).

2) PIONEER UDP-LX500 lub PIONEER UDP-LX800
Niestety porty USB współpracują tylko z dyskami /nośnikami sformatowanymi w systemie plików FAT32 (wyjaśnia to instrukcja obsługi Pioneer UDP-LX500_Manual_EN.pdf). Oznacza to że maksymalny dopuszczalny rozmiar filmu MKV = 4 GB! (większość ma ponad 4 GB, np. 10 GB). Porażka. Tego ograniczenia chyba nie ma przy sieciowym przesyle materiału (Network/LAN). Czyżby UDP-LX500 /LX800 wymagał serwera?

Obecnie brakuje jednak testów tych odtwarzaczy, np. czy przy odtwarzaniu MKV (USB/LAN) działa zabezpieczenie Cinavia?

A może zestaw kombo będzie bardziej uniwersalny: OPPO UDP-203 + tani odtwarzacz plików np. ZIDOO Z10, podłączony do OPPO kablem HDMI. Czy ktoś próbował podobnego połączenia? Czy na wejsciu HDMI w OPPO też działa Cinavia?

Edytowane przez hadelosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak kombinowac. O ile samo oppo ci nie starczy to zawsze mozesz podpiac pod niego cos.
Oppo tez przesuwa strzalkami film o iles tam minut.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy post.

Jesli rozważasz OPPO, to najpierw sprawdź, proszę jego zalety. Całkiem możliwe ze obsługa USB nie jest jedno najmocniejsza strona.

Dla mnie najważniejsze to bardzo dobra jakość obrazu, ponadprzeciętne możliwości konfiguracji wyjść np. HDMI, oczywiście odtwarzanie    płyt UHD 4K, wsparcie dla Dolby Vision (niewykluczone ze kiedyś tez dla HDR10+). 

Kolejne plusy dostępne chyba tyla w OPPO włączanie napisów z pendriva, i ja akurat tylko do tego używam USB w OPPO :), nie muszę kupować drogich filmów w PL Kolejna dla mnie ważna sprawa to odczyt filmów i napisów z NASa, bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych zabiegów.

A to ze OPPO czyta prawie wszystkie formaty jest tez duuuzym plusem. A ze może kilka plików jest czytanych z opóźnieniem nie 2sec a np 15sec dla mnie jest bez znaczenia. Jeśli to jest problemem, to podjedz gdzieś, spytaj czy może byś był amozliwosc przetestować albo w sklepie albo u kogoś z forum, osobiście te filmy, które chcesz sprawdzić i będziesz wiedział więcej co dalej zrobić.

Na pewno OPPO ma wady, nie ma sprzętu bez wad, dla mnie w tym przypadku jest ich mniej nich plusów, oczywiście cena tez jest ważna. Jednak nikt nie mówił/pisał ze za 4000 to sprzęt będzie robił całkowicie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalem na 205 ze 2 lata. Jak tylko zaczeli sprzedawac TV 4k wiedzialem ze wkrotce pojawia sie filmy i odtwarzacze i z pewnoscia mowe Oppo.
Porownywalem wszystkie wady i zalety 205 do innych playerow i bylem pewny po kilku testach ze nie mam co sie zastanawiac i tylko brac. Do dzis jak dla mnie nie ma konkurenta do Oppo.
Moze kiedys Denon czy Marantz cos wypusci to bedzie ciekawie.

A szybkosc odtwarzanua plikow tak jak wspominalismy zalezy od wielu rzeczy. Dysku, portow, wielkisci i kompresji filmu a nawet kabelka pomiedzy nimi.
Jedz i potestuj a wszystko bedziesz wiedzial.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie 205-ki nie ma uzasadnienia. Płyty audio lepiej odtwarzają inne playery. A sekcja video jest identyczna do 203-ki.

Ale to moje zdanie.

BTW OPPO 203/205 nie ma żadnych problemów z prędkościami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest oppo a później długo nic.... ostatnio testowałem u siebie Panasonica 900 w bezpośrednim starciu.  Niestety ale panas poległ jak dla mnie we wszystkim od wyglądu, szybkości działania na jakości obrazu kończąc. ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie kupowanie 205-ki nie ma uzasadnienia. Płyty audio lepiej odtwarzają inne playery. A sekcja video jest identyczna do 203-ki.

Ale to moje zdanie.

BTW OPPO 203/205 nie ma żadnych problemów z prędkościami.

 

Jak najbardziej. Sekcja video jest identyczna a audio w 205 nie dorownuje typowym cd-kom. Lecz jako ze muzy nie slucham az tyle co ogladam filmy mi pasuje idealnie.

W dodatku mi poprostu bardziej sie podoba 205 niz 203 lecz to tylko moje osobiste zdanie. I nie oddalbym 205 za 2x 203 hehe.

Kazdy ma swoje ulubione kredki i mazaczki hehe

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bipo napisał:

Jak dla mnie jest oppo a później długo nic.... ostatnio testowałem u siebie Panasonica 900 w bezpośrednim starciu.  Niestety ale panas poległ jak dla mnie we wszystkim od wyglądu, szybkości działania na jakości obrazu kończąc. ... ?

A ta jakość obrazu wg ciebie dużo gorsza na panasonicu ? I dokładnie co gorsze - kontrast, ilość detali, upscalowanie do 4k ? A jak gorsze to o ile % ? Bo cena Oppo 203 to dwa Panasoniki...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...