Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix i Youtube na 203-e ??? A PO CO sie zapytuję ???

Albo masz jakość na poziomie 100 Mbps albo jakosć ... z internetu.

 

Zazwyczaj jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup sobie Egreat A5, bedziesz zadowolony :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jailbreak nie daje możliwości oglądania netflix oraz youtube. Natomiast są fanatycy , którzy podłączają Apple tv 4k do OPPO 203. Nie jest jednak to takie proste gdyż trzeba dokupić  HDfury Vertex . ATV4K > HDfury Vertex > Oppo 203 . (Przy podłączaniu APPLE TV 4K bezpośrednio do OPPO 203 podobno są problemy  The HDfury Vertex resolves the video stuttering and other issues such as black screen video loss in my setup.)HDfury Vertex to scaler i splitter w jednym przez ,który przechodzi

sygnał HDR i Dolby Vision w ten sposób można się cieszyć się  z Netflix oraz Youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam shield tv podłączony do OPPO 203 i nie potrzebuję do niczego scalerów i splitterów, co prawda mój projektor nie ma DV

pytanie z innej beczki, wyszedł nowy FW

dodaje/zabiera coś istotnego?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawił się ktoś tymi nowymi trybami HDR po aktualizacji ? ja wczoraj na szybko sobie odpalilem:  kazdy z 4 kladzie nacisk (pryznajniej z opisu na cos innego) detale w jasnych scenach, optymalizacja na jasne i ciemne itp.

Szczerze mowiac nie zauwazylem duzej roznicy, ale pewnie za malo czasu poswiecilem na dokladne sprawdzenie tych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chwilę bawiłem się z konwersją do SDR - przed aktualizacją odpaliłem prolog Mrocznego Rycerza bo akurat miałem go pod ręką. Co się od razu rzuca na nowym firmware to duuużo więcej widocznych detali w jasnych partiach obrazu i to bez względu na to, który tryb się wybierze. Nie robiłem bezpośredniego porównania, ale tak na pierwszy rzut oka to pod tym względem obraz dorównuje konwersji SDR w wykonaniu madVR z włączoną opcją "compress highlights" co należy uznać za sporą pochwałę z mojej strony ;)

Tenże prolog, przynajmniej na moim testowym wyświetlaczu najlepiej prezentował się w trybie nr. 3 i z target luminance ustawionym na 300-400.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa dalej avchd trick? bo chętnie bym protestował te konwersje na projektorze 4k sdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiem o moim zakupie OPPO 203 przez Aliexpress. 19 lutego złożyłem zamówienie (3500 zł OPPO 203 + koszty wysyłki)otrzymałem 14 marca. . Chińczyk zaproponował , aby podać wartość przesyłki  na 155$ aby uniknąć cła . Ja jednak obawiałem się możliwej konfiskaty za  zaniżony towar i podałem scan z transakcji na Aliexpress oraz przelew    z banku. Musiałem dopłacić 1300zł. To są koszty cła i podatku Vat. W sumie całkowity koszt wyniósł mnie ok 4800 zł.To bardzo drogo. W zamian otrzymałem chińską wersję wersję z firmware 20XCN-45-605. Jakie było moje rozczarowanie kiedy włączyłem i okazało się ,że odtwarzacz nie widzi plików ISO oraz BDMV , jakie deklarował sprzedawca.Nie czytał również oryginalnych DVD.Myślałem już , żę zostałem nabity w butelkę i straciłem kupę kasy. Napisałem do sprzedawcy o zaistniałym fakcie,  a ten bardzo mnie przeprosił ,że w dostarczonym usb nie było kluczy i zaraz mi prześle. Chińska wersja jaibreaka 45-605 wymaga włączonego na stale USB wraz z kluczami. W momecie instalacji z USB wymagane jest wyciągniecie płyty z odtwarzacza. Inną bardzo ważną rzeczą, jest to ,że dane klucze są ważne tylko do danego odtwarzacza. Musiałem podać adres ethernet MAC dla którego są generowane klucze.Odtwarzacz posiada pilota z chińskimi znakami .Menu domyślne jest również ustawione w języku chińskim. Można wybrać dowolny język ,również polski. Ja mam ustawiony na język angielski. Odtwarzacz  czyta wszystkie regiony DVD automatycznie. Przy odtwarzaniu Bluray  są następujące warianty A-B-C. Dla regionu A ustawić język angielski, dla B język francuski oraz dla C język chiński. Płyty 4k UHD nie potrzebują żadnego ustawiania. (Sprawdziłem na filmie Life z obrazem ISO dla 4k , jest również pełne menu.) Odtwarzacz czyta bez problemów pliki ISO oraz BDMV z pełnym menu płyt przez zewnętrzny dysk po USB.

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba troche przeplaciles... jeszcze troche i prawie by wyszlo tyle co za UDP-205

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2018 o 09:04, szewi napisał:

bawił się ktoś tymi nowymi trybami HDR po aktualizacji ? ja wczoraj na szybko sobie odpalilem:  kazdy z 4 kladzie nacisk (pryznajniej z opisu na cos innego) detale w jasnych scenach, optymalizacja na jasne i ciemne itp.

Szczerze mowiac nie zauwazylem duzej roznicy, ale pewnie za malo czasu poswiecilem na dokladne sprawdzenie tych opcji.

 

Czy w najnowszym FW UDP20XEU-56-0224 dalej działa obsługa napisów SRT oraz odtwarzanie BD-UHD ze struktury plików?

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karelmar napisał:

Opowiem o moim zakupie OPPO 203 przez Aliexpress. 19 lutego złożyłem zamówienie (3500 zł OPPO 203 + koszty wysyłki)otrzymałem 14 marca. . Chińczyk zaproponował , aby podać wartość przesyłki  na 155$ aby uniknąć cła . Ja jednak obawiałem się możliwej konfiskaty za  zaniżony towar i podałem scan z transakcji na Aliexpress oraz przelew    z banku. Musiałem dopłacić 1300zł. To są koszty cła i podatku Vat. W sumie całkowity koszt wyniósł mnie ok 4800 zł.To bardzo drogo. W zamian otrzymałem chińską wersję wersję z firmware 20XCN-45-605. Jakie było moje rozczarowanie kiedy włączyłem i okazało się ,że odtwarzacz nie widzi plików ISO oraz BDMV , jakie deklarował sprzedawca.Nie czytał również oryginalnych DVD.Myślałem już , żę zostałem nabity w butelkę i straciłem kupę kasy. Napisałem do sprzedawcy o zaistniałym fakcie,  a ten bardzo mnie przeprosił ,że w dostarczonym usb nie było kluczy i zaraz mi prześle. Chińska wersja jaibreaka 45-605 wymaga włączonego na stale USB wraz z kluczami. W momecie instalacji z USB wymagane jest wyciągniecie płyty z odtwarzacza. Inną bardzo ważną rzeczą, jest to ,że dane klucze są ważne tylko do danego odtwarzacza. Musiałem podać adres ethernet MAC dla którego są generowane klucze.Odtwarzacz posiada pilota z chińskimi znakami .Menu domyślne jest również ustawione w języku chińskim. Można wybrać dowolny język ,również polski. Ja mam ustawiony na język angielski. Odtwarzacz  czyta wszystkie regiony DVD automatycznie. Przy odtwarzaniu Bluray  są następujące warianty A-B-C. Dla regionu A ustawić język angielski, dla B język francuski oraz dla C język chiński. Płyty 4k UHD nie potrzebują żadnego ustawiania. (Sprawdziłem na filmie Life z obrazem ISO dla 4k , jest również pełne menu.) Odtwarzacz czyta bez problemów pliki ISO oraz BDMV z pełnym menu płyt przez zewnętrzny dysk po USB.

Czekałeś dłużej niż byś miał w Polsce zamiast 24 godzin, kilka dnia, zapłaciłeś o 1000zł drożej i do tego dostałeś chińczyka... Gratuluję :) Skąd wpadłeś w ogóle na taki pomysł żeby kupować to za Alli ? Na marginesie podobno od tego roku celnicy mają ukierunkowanie na  przesyłki indywidualne z Chin :). Żadnej konfiskaty byś nie miał jak byś podał inną wartość tylko by ci naliczyli podatek ten właściwy więc na jedno by wyszło, a może by Ci się udało... To standard, że sprzedawcy z Chin piszą zaniżoną wartość - zawsze tak robią....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że przepłaciłem , ale dostałem  zawiadomienie o zatrzymaniu przesyłki do odprawy celnej wraz z potwierdzeniem zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, hubio said:

Czekałeś dłużej niż byś miał w Polsce zamiast 24 godzin, kilka dnia, zapłaciłeś o 1000zł drożej i do tego dostałeś chińczyka... Gratuluję

Szczyt kretynizmu...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w Polsce trudno znaleźć wersję z jailbrakiem. Dla wersji europejskiej jest jailbreak w postaci kluczy za 139 euro tylko dla starszej wersji firmware 33-1229 ale bez Dolby Vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, karelmar napisał:

Z tego co wiem w Polsce trudno znaleźć wersję z jailbrakiem. Dla wersji europejskiej jest jailbreak w postaci kluczy za 139 euro tylko dla starszej wersji firmware 33-1229 ale bez Dolby Vision

No chyba, że tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, karelmar napisał:

Opowiem o moim zakupie OPPO 203 przez Aliexpress. 19 lutego złożyłem zamówienie (3500 zł OPPO 203 + koszty wysyłki)otrzymałem 14 marca. . Chińczyk zaproponował , aby podać wartość przesyłki  na 155$ aby uniknąć cła . Ja jednak obawiałem się możliwej konfiskaty za  zaniżony towar i podałem scan z transakcji na Aliexpress oraz przelew    z banku. Musiałem dopłacić 1300zł. To są koszty cła i podatku Vat. To są koszty cła i podatku Vat. W sumie całkowity koszt wyniósł mnie ok 4800 zł.To bardzo drogo.

Drogo, ale chyba to akceptowałeś?

Czy pogodziłeś się także ze stratą gwarancji? Zamierzasz w razie co (odpukuję) wysyłać do Chin, czy są inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Czy w najnowszym FW UDP20XEU-56-0224 dalej działa obsługa napisów SRT oraz odtwarzanie BD-UHD ze struktury plików?

Działa. Nic się w tym względzie nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Czy w najnowszym FW UDP20XEU-56-0224 dalej działa obsługa napisów SRT oraz odtwarzanie BD-UHD ze struktury plików?

 

Pozdro

napisy chodzą, odtwarzanie struktury BD nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2018 o 11:11, Ruczaj napisał:

Szczyt kretynizmu...

Rozumiem że to co przeważyło zakup na Aliekspres przez "Kalermal" było to że posiada jailbreaka, sam mam oppo 203 i chciałbym by czytał mi iso bluray więc nazywanie rzeczy: szczytem kretynizmu,  nie jest do końca adekwatne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałeś...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym filmem, który będę chciał odtworzyć w Oppo korzystając z zewn napisów będzie GW: Ostatni Jedi. Film nie będzie dostępny w PL w UHD. Jestem pod tym względem żółtodziobem (jeszcze) bo filmy które do tej pory oglądałem były rodzimymi wydaniami. I teraz mam kilka pytań:

1- na stronie Oppo PL widać też droższą wersję Oppo REGION FREE, a ja mam podstawową, czy odtworzy mi filmy amerykańskie? (The Last Jedi dostępny np. na stronie bluedvd) i o co chodzi z tym region free?

2- skąd najlepiej ściągać napisy i w jakiej rozdzielczości?

3- potem zgrać na pendrive i podczas menu głównego filmu kliknąć na pilocie "napisy" i tam ustawię?

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, _daras_ napisał:

Pierwszym filmem, który będę chciał odtworzyć w Oppo korzystając z zewn napisów będzie GW: Ostatni Jedi. Film nie będzie dostępny w PL w UHD. Jestem pod tym względem żółtodziobem (jeszcze) bo filmy które do tej pory oglądałem były rodzimymi wydaniami. I teraz mam kilka pytań:

1- na stronie Oppo PL widać też droższą wersję Oppo REGION FREE, a ja mam podstawową, czy odtworzy mi filmy amerykańskie? (The Last Jedi dostępny np. na stronie bluedvd) i o co chodzi z tym region free?

2- skąd najlepiej ściągać napisy i w jakiej rozdzielczości?

3- potem zgrać na pendrive i podczas menu głównego filmu kliknąć na pilocie "napisy" i tam ustawię?

Dzięki za pomoc!

Ad. 1. Firmy BD UHD nie maja podziału na regiony.

Ad.2 Wystarczy poszukać w google. Ja używam strony która w nazwie kończy się na ..24.pl . Napisy pobieram w formacie subrip i nigdy nie miałem problemu z polskimi znakami na Oppo.

Ad.3 Pisze z pamięci,  w katalog o nazwie SUB na pendrive wrzucasz napisy o nazwie sub.srt. Z pilota wybierasz napisy, ostatnie na liście.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2018 o 14:35, _daras_ napisał:

Pierwszym filmem, który będę chciał odtworzyć w Oppo korzystając z zewn napisów będzie GW: Ostatni Jedi. Film nie będzie dostępny w PL w UHD.

Będzie wydany Ostatni Jedi 4K UHD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pablo Dziekan napisał:

Będzie wydany Ostatni Jedi 4K UHD .

Ale nie będzie polskiego wydania UHD, a przynajmniej na początku wyjdzie jedynie zwykłe FHD i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...