Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wyglądała tak, że poszedłem do sklepu po OPPO UDP-203 a wyszedłem z Cambridge CXUHD. W weekend napiszę o nim szerzej, ale mam już kilka spostrzeżeń:

- Jest tańszy od OPPO o około 400 PLN (to plus)

- Odczytuje napisy z pendrive w filmach (jak OPPO)

- Nie posiada wyjścia analogowego i DAC (dla niektórych może być to minus, OPPO tu wygląda dużo lepiej)  

- Menu bardzo czytelne, proste z niewieloma opcjami (te potrzebne są)

- Odtwarza Dolby Vision (z pudełka, FF8 wygląda intrygująco w DV)

Więcej informacji: 

https://www.cambridgeaudio.com/pl/products/cx/cxuhd

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślę. Zwłaszcza że mam poprzednika: Azur 752 BD :)

Pisz wrażenia i doświadczenia, najlepiej po pewnym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy CXUHD ma opcję podnoszenia napisów na ekranie jak OPPO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja wyglądała tak, że poszedłem do sklepu po OPPO UDP-203 a wyszedłem z Cambridge CXUHD. W weekend napiszę o nim szerzej, ale mam już kilka spostrzeżeń:
- Jest tańszy od OPPO o około 400 PLN (to plus)
- Odczytuje napisy z pendrive w filmach (jak OPPO)
- Nie posiada wyjścia analogowego i DAC (dla niektórych może być to minus, OPPO tu wygląda dużo lepiej)  
- Menu bardzo czytelne, proste z niewieloma opcjami (te potrzebne są)
- Odtwarza Dolby Vision (z pudełka, FF8 wygląda intrygująco w DV)
Więcej informacji: 
https://www.cambridgeaudio.com/pl/products/cx/cxuhd
Weekend minął i nic ( i sporo innych). Możesz opisać za i przeciw. Nie krępuj się. Dużo by mi to pomogło. Pozdro.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ktoś z szanownych forumowiczów mi wytłumaczy dlaczego po wgraniu najnowszego firmwara znikła tapet z głównego menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zmienili na czarny, nie możesz w opcjach wybrać innych tak jak w oppo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nie mam takiej opcji 😔

Albo wskaż mi drogę, jak Toro i się w OPPO? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem ciekawy mając ostatnią aktualizację czemu mój blu ray nie odtwarza dolby vision. Tylko puszcza hdr. Jak u Was jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Tak jestem ciekawy mając ostatnią aktualizację czemu mój blu ray nie odtwarza dolby vision. Tylko puszcza hdr. Jak u Was jest?

sprawdź jak masz ustawione na wyjściu, HDR najlepiej jak jest ustawiony na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź jak masz ustawione na wyjściu, HDR najlepiej jak jest ustawiony na auto
Mam tak. 2dc381506eb2b4bdf3f2c60ea4dfa69d.jpge49dffbc457c900ae20370da5baf1860.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, STELVIO napisał:

Mam tak. 2dc381506eb2b4bdf3f2c60ea4dfa69d.jpge49dffbc457c900ae20370da5baf1860.jpg

jaki to tv ze masz target luminance ustawione na 1600nitów?

sprawdź czy na pewno masz najnowszy firmware, w oppo w HDR settings jest jeszcze czwarta opcja "przetwarzanie DolbyVision", u Ciebie tego nie widać

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nitów nie ruszałem ( a ile powinno być?) Tv mam oled LG B7. Aktualizacja jest ta ostatnia, co powinna to wprowadzić. Porównywałem numer.
Ciekawe czy ktoś jest kto ma właśnie tego cambridge.? I nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

Ja nitów nie ruszałem ( a ile powinno być?) Tv mam oled LG B7. Aktualizacja jest ta ostatnia, co powinna to wprowadzić. Porównywałem numer.
Ciekawe czy ktoś jest kto ma właśnie tego cambridge.? I nie ma z tym problemu.

to, ze nie ruszałeś nie znaczy ze masz dobrze :), LG B7 ma ??? max 600nitow i tak powinno być ustawione,

cambridge to jest w zasadzie oppo, a kilkoma drobnymi różnicami, zdjęcie Twojego menu wygląda dokładnie tak samo jak w oppo, no może z wyjątkiem koloru :), i brakującej opcji "przetwarzanie DolbyVision"

masz taki soft? CXUHD-66-0614

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja wiem, że mogę mieć coś źle ustawione. Najczęściej oglądałem na projektorze więc nie było problemu z dolby vision. Ale id kiedy testuję stację NAS i Zidoo to wolę na tv ustawiać/bawić się. I tu wychodzą kwiatki. Może być tak, że cambridge otworzy DV tylko z płyty, a z dysku zewnętrznego nie?

Mam975d731f92a2e86e5d4c12a157e6f5a2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, STELVIO napisał:

A to ja wiem, że mogę mieć coś źle ustawione. emoji846.png Najczęściej oglądałem na projektorze więc nie było problemu z dolby vision. Ale id kiedy testuję stację NAS i Zidoo to wolę na tv ustawiać/bawić się. I tu wychodzą kwiatki. Może być tak, że cambridge otworzy DV tylko z płyty, a z dysku zewnętrznego nie?

nie, z pliku nie pójdzie DV na oppo i na cambridge tez nie, no chyba ze to jest plik m2ts wtedy tak, niektóre mp4 maja DV ale najczęściej są z nimi problemy, albo skaszanione kolory (cały czas kompletnie rozjechane kolory) albo się zacinają po kilku minutach, jeśli na NASie masz kopie struktury płyty z DV to to jest tak samo jakby była włożona płyta i wtedy będzie DV, wystarczy przytrzymać wciśnięte opcje i jak zobaczysz menu z danymi o odtwarzanym materiale, to masz na 100% info co jest w materiale źródłowym i co odbiera TV 

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Wszystko jasne. Z powodu, że ostatnie mniej więcej dwa lata jechałem na dysku zewnątrzym podłączonym właśnie do Cambridge CXUHD to nie zauważyłem jednego. Z płyty idzie DV bez problemu. Z dysku tylko HDR. Nawet jak plik jest z DV. Czyli chyba wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysku twardego też może być DV, tylko tak jak Nygus wspomniał - musi to być struktura płyty.

W dniu 28.03.2022 o 17:06, Nygus napisał:

to, ze nie ruszałeś nie znaczy ze masz dobrze :), LG B7 ma ??? max 600nitow i tak powinno być ustawione,

Opcja target luminance ma zastosowanie tylko przy zabawach z konwersją HDR do SDR.
Nie bawiąc się w konwersję do SDR nie ma żadnego znaczenia czy wybierzesz tam 600, 1600 czy 200 nitów - przyy tym scenariuszu opcja ta jest w praktyce nieaktywna :)

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, misfit napisał:

Z dysku twardego też może być DV, tylko tak jak Nygus wspomniał - musi to być struktura płyty.

Opcja target luminance ma zastosowanie tylko przy zabawach z konwersją HDR do SDR.
Nie bawiąc się w konwersję do SDR nie ma żadnego znaczenia czy wybierzesz tam 600, 1600 czy 200 nitów - przyy tym scenariuszu opcja ta jest w praktyce nieaktywna :)

W takim razie nie ma znaczenia… chociaż mi przy kalibracji gościu kazał zmienić na 700n, bo mój oled nie ma więcej…

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ma nikłą wiedzę czego ta opcja w OPPO dotyczy - oby z tą wykonaną kalibracją było zgoła inaczej ;)

PS. Możesz sprawdzić to na dowolnym filmie i wybrać skrajnie najniższą i najwyższą opcję - identyko obraz pod każdym względem w trybie HDR.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...