Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mialem zbytnio dzis pracy w biurze i postanowilem,  ze sobie troche poszperam w internecie , co tam w trawie piszczy przypadkowo trafilem na zagraniczne forum , ktore opisuje Chinskie OPPO 203. tzn.  M9702 v2.

W srodku za bogato nie wyglada ale  ciekawi mnie wypada jesli chodzi o wydajnosc, jakosc etc.

 

Co prawda nie wszystkich zainteresuje,  ale dla chetnych zamieszczam artykul.

 

https://www.avpasion.com/review-m9702-oppo-203-250-euros/

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/

 

 

 

Ktos mial do czynienia z tym boxem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące :)

Ale kupowanie na stronie http://www.bd-mod.com/ jest mało intuicyjne dla mnie. Nie rozumiem, po co mam wprowadzić adres MAC, skoro nie mam jeszcze urządzenia?

Rozumiem, że za 399$ jest player wraz z oprogramowaniem, czy coś pokręciłem?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 399 za player z oprogramowaniem . Sam nie wiem o co chodzi z Tym MAC.

7 godzin temu, Barnaba napisał:

Bardzo interesujące :)

Ale kupowanie na stronie http://www.bd-mod.com/ jest mało intuicyjne dla mnie. Nie rozumiem, po co mam wprowadzić adres MAC, skoro nie mam jeszcze urządzenia?

Rozumiem, że za 399$ jest player wraz z oprogramowaniem, czy coś pokręciłem?

z ciekawosci napisalem do niego maila . odp mi ze tam trzeba wpisac .  xx xx xx  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC podajesz jak już masz urządzenie.
W sofcie custom masz zapisany ten adres i taki soft może działać tylko z Twoim urządzeniem.

Podobnie działa custom soft na Pioneera.

Kurcze, już nie mogę edytować.
Poczytałem trochęo tym sprzęcie i to co sprzedają na bd-mod to według mnie jest tylko i wyłacznie soft z jailbreak a nie urządzenie z softem

Pozdrawiam.
Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

MAC podajesz jak już masz urządzenie.
W sofcie custom masz zapisany ten adres i taki soft może działać tylko z Twoim urządzeniem.

Podobnie działa custom soft na Pioneera.

Kurcze, już nie mogę edytować.
Poczytałem trochęo tym sprzęcie i to co sprzedają na bd-mod to według mnie jest tylko i wyłacznie soft z jailbreak a nie urządzenie z softem

Pozdrawiam.
Adam

Kupowałem swego czasu sam soft na Pioneera i podawałem MAC.

Chętnie bym przetestował to "oppo" ale mam zagwozdkę: jest player w cenie, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie czytalem jeszcze watkow userow ale sam jailbreak za 400 usd nie mialby sensu ekonomicznego, zakladam, ze jest to cena wraz z odtwarzaczem ( jb do UDP20x kosztuje 200 a to ponoc ten sam SW )

 

Edit: pierwsze potwierdzenie https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/page-4#post-26845796

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ktoś mógłby mnie oświecić czemu używa się na ten sprzęt określenia "chińskie Oppo"

wygląda jak zwykły media player uhd 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mozesz go kupic z softem  i funkjoinalnoscia (poza oczywistymi roznicami wynikajacymi z brakow  HW) Oppo UDP-203.

Ale mozesz tez kupic go z softem Pionka albo innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, binary napisał:

Bo mozesz go kupic z softem  i funkjoinalnoscia (poza oczywistymi roznicami wynikajacymi z brakow  HW) Oppo UDP-203.

Ale mozesz tez kupic go z softem Pionka albo innym.

czyli w praktyce chodzi o odpalanie DolbyVision z BDMV ? i ewentualnie deaktywowaną cinavię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

MAC podajesz jak już masz urządzenie.
W sofcie custom masz zapisany ten adres i taki soft może działać tylko z Twoim urządzeniem.

Podobnie działa custom soft na Pioneera.

Kurcze, już nie mogę edytować.
Poczytałem trochęo tym sprzęcie i to co sprzedają na bd-mod to według mnie jest tylko i wyłacznie soft z jailbreak a nie urządzenie z softem

Pozdrawiam.
Adam

Kontaktowalem sie kolego poprzez maila z tej strony " mod " odnosnie tego czy to jest  jailbrek czy player z jailbreakiem jak i na forum avforum tak i sprzedawca poinformowal mnie ze jest to pelny pakiet Player ala Oppo 203 i zainstalowany juz jailbrek  plus jakas plytka na usb gdzie mozna wgrywac inne nowe jailbreaki jak wyjda.

Do tego Ugadywalem sie odnosnie cla bo wysyla on DHL-em . Wiem ze on wpisuje jako w przesylce 19 dolarow aby ominac clo i vat.

 

Na innym zagranicznym forum widze robili grupowy zapis kto chce taki odtwarzacz wtedy sprzedawca dawal znizke dla kazdego :) 

 

rowniez odtwarzacz jest na stronie https://www.imundoaudio.com/producto/m9702-v2/

ale powiedzieli ze w ciagu 3 tyg beda na stanie bo wszystko sie sprzedalo.

 

Bardzo Chwala sobie tego CLONA sam jestem ciekaw co w nim drzemie :)

 

P.s  Ciekawi mnie czy odtwarza napisy zewnetrzene przy strukturze bdmv i innych.

Pozwole sobie cytowac z zagranicznego forum : Odnosnie tego Playera 

 

cyt. 

Pilot Oppo 203 współpracuje z urządzeniem, wysoce zalecany, jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do elementów sterujących. 

DTS: X i Atmos działają w pełni. Dźwięk jest doskonały i nie ma zakłóceń ani zakłóceń. 

Odtwarzanie UHD ISO i MKV działa dokładnie tak samo, jak 203, wysoka szybkość transmisji bitów nie jest problemem przez gigabitową kartę sieciową. HDR10 i DV działają zgodnie z oczekiwaniami, DV także działa w trybie folderów ISO i AVCHD. 

Firmware to identyczny pasek dodanych dodatków wymienionych na stronie sprzedaży. Te dodatki działają niezależnie od SACD iso. Usuwanie UHD / BD ISO i cinavia działa idealnie.

Jakość wykonania jest na równi z innymi chińskimi graczami, nie ma obudowy Oppo, ale jest anodowanym czarnym aluminium i wystarczająco przyjemnym. Nie będziesz zdesperowany, żeby to ukryć. 

Szybkość, odpowiedź i PQ są dokładnie takie same jak 203. Bardzo prawdopodobne, że widzimy te same układy w grze, stąd obsługa oprogramowania układowego. 

Podobnie jak Oppo (czy widzisz tutaj wzór? ;)) Możesz ustawić luminancję HDR (nitów), która jest fantastyczna dla projektorów, obsługuje również 21: 9 itd. 


 

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zakładamy spółdzielnię?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się piszę na wspólny zakup.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zamowienia dowiem sie ile moze zejsc z ceny dla kazdej osoby co prawda wiecej osob tym lepiej.

Po wczorajszej rozmowie wiem ze wysylki beda rezliwane za 12 dni bo wprowadzil jakies nowe Piloty i czeka za nimi , ogolnie jak mi pisal ma duzo zamowien ale po tym dniu kazda wysylka bedzie realizowana.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tylko 3 osoby były zainteresowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłbym zainteresowany, jedyna wada tego urządzenia dla mnie to brak napędu co wymusza dokupienie jeszcze jakiegoś stacjonarnego odtwarzacza.
Dlatego wciąż opcja OPPO wydaje się bardziej kusząca, chociaż droższa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak Panowie zapytam w Oppo203 byla badz jest mozliwosc odtwarzania napisow bedac poza struktura blu ray? czyli gdzies z zewnatrz badz wstawiajac napisy do folderu z danym filmem bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Ja również byłbym zainteresowany, jedyna wada tego urządzenia dla mnie to brak napędu co wymusza dokupienie jeszcze jakiegoś stacjonarnego odtwarzacza.
Dlatego wciąż opcja OPPO wydaje się bardziej kusząca, chociaż droższa.

Hmm, a nie uważasz, że Oppo niekoniecznie musi być najlepszym odtwarzaczem płyt? Niektórzy uważają, że urządzenia Panasonic są ciekawsze pod pewnymi względami.

Wtedy takie combo ma chyba przewagę na  Oppo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, predipall2015 napisał:

Ze tak Panowie zapytam w Oppo203 byla badz jest mozliwosc odtwarzania napisow bedac poza struktura blu ray? czyli gdzies z zewnatrz badz wstawiajac napisy do folderu z danym filmem bluray

Jest, możesz dodać napisy umieszczając je na pendrive

4 minuty temu, Barnaba napisał:

Hmm, a nie uważasz, że Oppo niekoniecznie musi być najlepszym odtwarzaczem płyt? Niektórzy uważają, że urządzenia Panasonic są ciekawsze pod pewnymi względami.

Wtedy takie combo ma chyba przewagę na  Oppo?

Niestety takie combo nie da możliwości dokładania napisów do płyt w przypadku odtwarzaczy Panasonica czy kogokolwiek innego, na dzień dzisiejszy tylko OPPO mam taką możliwość a wiedząc jak wyglądają ceny filmów UHD u nas i zagranicą wydaje się to dosyć istotną funkcjonalnością.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Niestety takie combo nie da możliwości dokładania napisów do płyt w przypadku odtwarzaczy Panasonica czy kogokolwiek innego, na dzień dzisiejszy tylko OPPO mam taką możliwość a wiedząc jak wyglądają ceny filmów UHD u nas i zagranicą wydaje się to dosyć istotną funkcjonalnością.

Prawda, jednak możesz przegrać płytę na dysk/pena/NAS i tak dołożyć napisy. Bonusem za fatygę będzie możliwość sprzedaży płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Prawda, jednak możesz przegrać płytę na dysk/pena/NAS i tak dołożyć napisy. Bonusem za fatygę będzie możliwość sprzedaży płyty ;)

Oczywiście możesz jeżeli posiadasz odpowiedni napęd w komputerze, co znaczy że musisz wydać pieniądze na następny sprzęt.
Szczerze to nie wiem ile takowych czytników jest na rynku i jakie są ich ceny, ale patrząc w ten sposób zaczynamy zbliżać się co raz bardziej do ceny OPPO.
Dysk/pendrive/NAS i dyski do niego też mają swoją cenę i nie mają nieskończonej pojemności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra- zagram atutem ;) Mając już przegrany film, możesz dodać także dodatkowe ścieżki audio i w ten sposób uzyskać w pełni polską wersję interesującego cię filmu.

Tak na poważnie, to zawsze coś będzie ważniejsze w konkretnej sytuacji i fajnie jest mieć wybór.

Czekam na dalsze informacje w temacie zakupu "grupowego" od kolegi @predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

No dobra- zagram atutem ;) Mając już przegrany film, możesz dodać także dodatkowe ścieżki audio i w ten sposób uzyskać w pełni polską wersję interesującego cię filmu.

Tak na poważnie, to zawsze coś będzie ważniejsze w konkretnej sytuacji i fajnie jest mieć wybór.

Czekam na dalsze informacje w temacie zakupu "grupowego" od kolegi @predipall2015

Szczerze, mając jużzgrany film, możesz przestać się przejmować funkcją dodawania napisów do struktury płyty bo możesz po prostu wyciągnąć sam film, zapisać w MKV (niestety tracąc HDR) i pozbyć się reszty. Argument o dodaniu polskiej ścieżki dźwiękowej do mnie nie trafia bo osobiście oglądam filmy tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jasiek_31 napisał:

Szczerze, mając jużzgrany film, możesz przestać się przejmować funkcją dodawania napisów do struktury płyty bo możesz po prostu wyciągnąć sam film, zapisać w MKV (niestety tracąc HDR) i pozbyć się reszty. Argument o dodaniu polskiej ścieżki dźwiękowej do mnie nie trafia bo osobiście oglądam filmy tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową.

Trochę zbaczamy z tematu.

Właściwie napisałeś to samo, co ja (tylko nie chciałem się zagłębiać w szczegóły), dodałeś jednak błędną informację o pozbyciu się HDR. Nic takiego nie tracimy przy konwersji kontenera. Miałeś pewnie na myśli "utratę" Dolby Vision? Co też nie jest do końca prawdą, bo metadane DV można zapisać w MKV, tyle, że nie ma tego (jeszcze) jak odtworzyć.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, predipall2015 napisał:

Ze tak Panowie zapytam w Oppo203 byla badz jest mozliwosc odtwarzania napisow bedac poza struktura blu ray? czyli gdzies z zewnatrz badz wstawiajac napisy do folderu z danym filmem bluray

Tworzysz katalog SUB, a w nim umieszczasz napisy sub.srt. I za pomocą pilota wciskasz subtitle i wybierasz Inne (ostatnia pozycja).

lub

Tworzysz katalog z nazwą filmu, dajmy na to Gladiator, w nim umieszczasz plik Gladiator.srt i w tymże katalogu tworzysz następny katalog Gladiator, w którym umieszczasz strukturę BDMV, czyli powinno wyglądać to tak:
- Gladiator/Gladiator/BDMV
- Gladiator/Gladiator.srt

Nazwa katalogu z filmem oraz pliku z napisami musi być taka sama, w innym razie ten sposób nie zadziała.
Zakładam, że na tym chińskim klonie będzie podobnie skoro korzysta z tego samego firmware.

Edytowane przez misfit
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...