Jump to content

krecio

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About krecio

 • Rank
  VHS

Profile Information

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Mam swojego 8042 od czerwca ubiegłego roku. Niedawno zauważyłem dziwne plamki na matrycy. Są one wielkości ok 1 mm, jakby kropki. Kolor ich jest szary/brązowy - trudno to określić. Powstały mniej więcej na środku przy dolnej krawędzi na długości ok 10 cm i maksymalnej wysokości do 3 cm. Ich wielkość i umiejscowienie jest nieregularne ale jest ich sporo. Nie przeszkadza to (póki co) w oglądaniu tego co jest wyświetlane. Najpierw myślałem, że to pobrudzona jest szybka przed matrycą ale czyszczenie nic nie dało i wówczas zorientowałem się, że to jest pomiędzy szybką a samą matrycą. Oczywiście temat zgłoszony do reklamacji ale sprawa mnie mocno niepokoi. Czyżby to była jakaś pleśń, grzyb albo coś takiego?
 2. Moje pytanie dotyczy konkretnej, a nie domniemanej funkcjonalności CXUHD. To, że OPPO to robi jest pewne. Ale czy CXUHD? Mam niejasność w tej sprawie. Już sprawdziłem. Jest identycznie jak w OPPO.
 3. Czy aby na pewno jest to CXUHD? Jeśli tak, to powiedz mi dokładnie jak to robisz - film z płyty i napisy z pena. Ja tylko pytam, bez żadnych dodatkowych podtekstów.
 4. Pewny jesteś tej informacji, że CXUHD odtwarza napisy zewnętrzne z pena tak jak to robi OPPO 203?
 5. krecio

  EGREAT A5

  Jeśli pytasz o Egreata to nie wiem czy możesz sobie te aplikacje samodzielnie aktualizować. Biorąc pod uwagę, że obsługiwany jest Google Play to pewnie tak. Ale czy dostaniesz tam to czego oczekujesz czyli Atmos itp. to już może być inna sprawa. To samo z tym co wypuści Twój tv. Tu chyba dźwięk musiałbyś dać optykiem do ampli. Ja kupiłem specjalnie do Netflixa ten ATV 4K i wszystko po HDMI do ampli mam. Player w tv może nie obsłużyć tych formatów dźwięku jakich oczekujesz. Tu musisz się spytać tych co maja ten model. Wejdź sobie na forum Egreata ( http://en.egreatworld.com/comunity/index.php ) i tam dowiesz się wszystkiego co "oferuje" ten sprzęt. U nas głównie jest to sieczka marketingowa.
 6. krecio

  EGREAT A5

  Do Netflixa to moim zdaniem nie ma w tej chwili nic lepszego niż Apple TV 4K. Mówię na podstawie osobistych doświadczeń (Samsung TV, Egreat A10, laptop). Natomiast jeśli chodzi o odtwarzacz to kwestia gustu, wrażliwości i własnego ego. Każda pliszka swój ogonek chwali. Ja miałem i po pół roku się pozbyłem. I nie żałuję. Nie napiszę co bym polecał bo rozpocznie się kolejna g. burza. Co kupisz (do czego dasz się przekonać) to będziesz miał. Weź tylko pod uwagę to, że A5/A10 praktycznie już nie ma wsparcia softu ze strony producenta bo po prostu wypuścili nowe, równie udane modele. Podłączenia to dość prosta sprawa. Każde urządzenie pod odpowiednie wejście HDMI w ampli, a ten z kolei do wejścia HDMI w tv. I tyle.
 7. krecio

  EGREAT A5

  Andy018 pytał w taki sposób, że doskonale wiedział czym się one różnią w zakresie ich budowy. Pytał także o obrazek i dźwięk to i siłą rozpędu tak napisałem. Oczywiście, że cyfrowo to musi być czymś przetworzone. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że do OPPO możesz podpiąć także dysk to znaczy, że jest playerem HDD? No, bzdura. Zresztą to są pierdoły. Odpowiedz mu na to o co pyta.
 8. krecio

  EGREAT A5

  Miałem do niedawna A10 i zamieniłem na OPPO. Moim subiektywnym zdaniem Egreat to inna liga. To co otrzymujesz z OPPO na ekranie i w głośnikach nie ma porównania do Egreat'a. Oczywiście pamietaj, że OPPO to jednak jest przede wszystkim odtwarzacz BD z funkcjami sieciowymi, a Egreat to tylko sieć. Ja dokonałem wymiany mając na uwadze w 95% jakość obrazu i nie zawiodłem się. Sama obsługa jest prosta i nie wymaga karkołomnych zabiegów. Jeśli stać Ciebie na OPPO to nie ryzykujesz niczego. Jeśli potrzebujesz czegoś co da również inne usługi sieciowe w postaci typowych aplikacji jak Kodi, radio, gierki, YT itp. to kup sobie oba. Ale to strata miejsca....
 9. krecio

  EGREAT A5

  Hmmm... jeżeli moja opinia uraziła Ciebie to bardzo przepraszam. Słowa o update napisałem pod wpływem emocji związanych z doświadczeniami z A10. Nie wydaje mi się abym był nieporadny życiowo... ale nie mnie to oceniać. Jeszcze raz bardzo przepraszam za swoje dyrdymały. Myślę, że powinieneś napisać szczegółową instrukcję co wolno pisać w tym czy innych wątkach aby nie zostać uznanym za taką osobę. Nie jest moją winą, że nie wyczuwasz ironii. Mój wpis o update takim właśnie jest. Ale oczywiście masz rację. Nie będę już więcej przekazywał dyrdymałów. I jako bardzo nieporadny życiowo jeszcze raz przepraszam.
 10. krecio

  EGREAT A5

  Tzw. "problem BD-ISO" mnie nie interesuje. Do tego mam napęd optyczny. Jeśli chodzi o VC-1 to tego także już nie odczuwam. Dla mnie najistotniejsza jest jakość obrazu. A ten w Egreat mnie rozczarował i to bardzo. Wszelkie piania nad cudownym procesorem i równie cudownym silnikiem uważam za zwykły marketingowy bełkot. Przed A10 miałem Dune HD Base 4k Duo. Według mojej oceny obraz w nim był duuuużo lepszy niż w A10. Niestety nie radziła sobie Dune z gęstymi plikami 4k i stąd była zamiana. Teraz wiem, że to był błąd. Należało dokupić OPPO i mieć święty spokój. Odczuwam, że masz ochotę na jakiś mały "dymek"? Nie podążę za tym? Przedstawiam jedynie swoje własne zdanie zwykłego użytkownika. Oparte na tym co widzę na ekranie. Tylko na tym.
 11. krecio

  EGREAT A5

  Najlepszy update to zmiana na coś co nie będzie w(....). Ja zrobiłem update na OPPO 203.
 12. krecio

  EGREAT A5

  DolbyVision to alternatywny standard do HDR10 czy HDR10+. Szczegółowo poczytaj sobie o tym tutaj https://www.spidersweb.pl/2017/11/hdr-hdr10-dolby-vision-hlg.html
 13. krecio

  EGREAT A5

  Kolego VAMET, Ty chyba już sam nie kontrolujesz tego co piszesz. Lepiej odpal sobie tego Schita i nie trać czasu na bzdury. Może umknąć Ci jeszcze jakaś zaleta. Porównujesz dwa zupełnie odmienne urządzenia co do swojego przeznaczenia użytkowego. Traktor też jeździ i można nim się wycieczki wybierać bo przecież dojedzie. Od tego zacznij. A jak już Ci Android zacznie dostarczać rozrywek to pamiętaj - to Twój wybór.
 14. krecio

  EGREAT A5

  Dziwne.... a pięć dni temu pisałeś: "Zapomniałem dodać najważniejszego, odtwarzane materiały TYLKO I WYŁĄCZNIE przez HDD podłączone przez USB 3.0 lub SATA3 bezpośrednio do Egreat A5, żadne otoczenia sieciowe i inne pierdy przez sieć." Kolego, pisz w innym wątku. Ktos to przeczyta, zasugeruje się jego tytułem i kupi Egreat'a. Coś jak Ty Shield'a. Masz to chwal. A jak już poznasz wszystkie jego "zalety" to napisz prawdę. BTW. A10 absolutnie mi się nie podoba i uważam to za kiepski wybór.
×
×
 • Create New...