Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

W sprawie odtwarzacza lepiej wstrzymać się do targów #CES 2018.

Wtedy się zobaczy co dalej z DOLBY VISION w odtwarzaczach, a dodawanie napisów pod nie PL filmy z pewnością inni producenci podąża tym śladem... ;)

DV w telewizorach to tylko SONY (XE93/94) - OLED A1. I oled'y od LG z tego co pamiętam.

No i Sony ZD9 którego posiadam. Jednak dopiero po aktualizacji, której jeszcze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA CXUHD to kopia Oppo bez analogow. Rozni sie tylko wygladem zewnetrznym...

Dzwine tylko ze w Uk CA jest drozszy niz Oppo hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego możliwości nie ograniczają się tylko do filmów odtwarzanych z płyt - UDP-203 z powodzeniem odtworzy materiały zakodowane za pomocą HEVC, H.264, VP9 4K i Hi10P. Zastanawia mnie jeden temat jak tak odświeżyłem torrenty przeglądam dział filmy UHD materiały 4K to 99% nowych filmów ma kodek H.265 czyli co? najtańszy TVBOX czyta wszystko a SUPER OPPA nie? Obym się mylił niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kris420 napisał:

Ciekawe. Mam Oppo UDP-205 ale akurat tego nie sprawdzalem.

 

 

Witam jak będzie Ci się chciało to zobacz i daj znać jak jest w UDP-205 to by była lipa położyć tyle kasy a tu takie rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ze mam Avatara w 4k i Batman vs Superman w 4k z DTS HD Master ale akurat nie zwrocilem uwagi co fo H.265

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje trzy grosze wtrącę takie, że na święta pewnie OPPO nabędę. Recka Macieja tylko mnie w tym utwierdziła, a na co nie zwrócił uwagi - prędkość działania. Byłem w salonie i estetyka i prędkość działania interfejsu mnie urzekły, po prostu sprzęt zap###la jak szalony, płyty łyka od ręki, zasoby sieciowe wczytują się obłędnie szybko i całość działania daje takie poczucie, że nie walczymy ze sprzętem, a po prostu go używamy. Coś jak przejście z lagującego androida na najnowszego iPhone - to po prostu działa i do tego działa obłędnie szybko.

Z minusów na pewno brak streamingu, chociaż z recenzji dowiedziałem się, że HDR10 działa już na wejściu. To znacząca różnica, bo po co komu UHD bez HDR? Dla mnie brak tego HDRa by skreślił sprzęt, a tak to po ostatniej prezentacji wyszedłem wręcz zauroczony.

Te wszystkie bajery z ustawianiem opcji pewnie dla specjalistów potrzebne, ale mi wystarczy, że po ustawieniu wszystkiego na Auto działa jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam  tak z TV kiedy pojawił się H.265 skończyły się materiały 4K. 
Jak wroce do domu to lukne na filmy w 4k i najwyzej cos sciagne i lukne czy to smiga czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie skorzystaliście z linka, który podrzuciłem ? A szkoda...

h265.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, misfit napisał:

Widzę, że nie skorzystaliście z linka, który podrzuciłem ? A szkoda...

h265.png

Widzę po ilości postów ze jesteś w temacie. Tylko nie czaje po co wklejasz te linki? może napisz wprost o co Ci chodzi? Wiesz tak jak krowie na rowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz pierwsze zdanie.

2 godziny temu, DawidŁ napisał:

Jego możliwości nie ograniczają się tylko do filmów odtwarzanych z płyt - UDP-203 z powodzeniem odtworzy materiały zakodowane za pomocą HEVC, H.264, VP9 4K i Hi10P. Zastanawia mnie jeden temat jak tak odświeżyłem torrenty przeglądam dział filmy UHD materiały 4K to 99% nowych filmów ma kodek H.265 czyli co? najtańszy TVBOX czyta wszystko a SUPER OPPA nie? Obym się mylił niech ktoś mnie poprawi.

Prościej naprawdę już się nie da.
HEVC = H.265.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misfit napisał:

Przeczytaj jeszcze raz pierwsze zdanie.

Prościej naprawdę już się nie da.
HEVC = H.265.

Widzisz to rozumiem. Ok czy H.265=X265

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kurde szczeze to nawet sam nie wiedzialem. Jednak czlowiek uczy sie caly czas hehe

A wystarczylo w google wpisac HEVC i wyskaluje jak krowie na rowie. Hehe ale matoly z nas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H.265/HEVC to standard kompresji video. x265 to jeden z koderów tegoż standardu. To tak w skrócie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko chcialem byc pewny:) 

5 minut temu, misfit napisał:

H.265/HEVC to standard kompresji video. x265 to jeden z koderów tegoż standardu. To tak w skrócie.

 

Szukam czegos pod Epsona 9300W jestem zielony w temacie a chcialbym cos uniwersalnego.

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Hehehe!

 

Po co linkiemoji16.png

Żebyś się doedukował i pierdół nie pisał emoji16.png

 

 

To nie moja bajka nie ma co sie tak spinac luzik. Fajnie ze na forum sa ludzie co potrafia pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo 203 nieźle się sprawuje jako odtwarzacz multimedialny, chociaż jakimiś egzotycznymi plikami go nie karmiłem. Nie przyzwyczajałbym się jednak do tej opcji odczytu z USB struktury UHD Blu-ray wraz z menu o której wspominał Maciek w tym teście, bo jej dni są zapewne policzone. Ale tak jak są pewne tricki umożliwiające odczyt struktury Blu-ray tak i może z UHD Blu-ray będzie podobnie gdy ta opcja oficjalnie zniknie. Jedyny problem to cinavia, póki co jednak w matrosce niewykrywalna, ale to też może się kiedyś zmienić :) 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się nie przyzwyczajał, pamiętając co było w wersjach BD tak w Oppo, jak i Cambridge Audio.

Co prawda wystarczy nie aktualizować fw ale format jeszcze świeży, więc może być to uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit jak jakiś firmware to usunie wystarczy nie aktualizować i zachowa się tą funkcję...

co do nie obsługiwanych kodeków jak wyczytałem nie obsługuje żadnych plików avi - ani divixów, ani xividów. Wiadomo to z reguły niska rozdzielczość i królowie lat 2002-2007, ale.. wciąż może się znaleźć w naszej kolekcji jakiś taki film i Oppo go nie obsłuży. Za tą kasę powinno być wszystko. Dodam też, że nie działają wmv2.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura co do divx. Mam stary dysk i 2tb przeroznych filmow avi. Poki co Oppo 205 czyta je bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...