Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kris420 napisał:

Bzdura co do divx. Mam stary dysk i 2tb przeroznych filmow avi. Poki co Oppo 205 czyta je bez problemu.

Witam mam pytanie dobrze lataja filmy co waza 50GB+

Edytowane przez DawidŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

 

Problemy robia dyski 2.5 calowe dla duzych plikow.

Avatar 70GB na dysku 3.5 calowym z zasilaczem chodzi bez problemu. Zas z dysku 2.5 potrafi sie zatrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko chcialem byc pewny 
To nie moja bajka nie ma co sie tak spinac luzik. Fajnie ze na forum sa ludzie co potrafia pomoc.

Chyba widzisz, że napisałem to z uśmiechem na twarzy, bez żadnej"spinki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kris420 napisał:

Bzdura co do divx. Mam stary dysk i 2tb przeroznych filmow avi. Poki co Oppo 205 czyta je bez problemu.

Dzięki za info. Tak to wierzyć temu co piszą w necie:

What audio/video codecs are NOT supported?

Listing the codec information reported by the mediainfo utility:

  • Codec ID: 162 / Windows Media Audio 9.1 Professional
  • DIV3 / DivX 3 Low
  • DX50 / DivX 5
  • Sorenson 3 /SVQ3 / Sorenson Media Video 3
  • V_MS/VFW/FOURCC / DX50 / DivX 5
  • WMV2 / Windows Media Video 8

źródło: http://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html#what-are-the-supported-media-file-codecs

Dzięki za sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Dzięki za info. Tak to wierzyć temu co piszą w necie:

What audio/video codecs are NOT supported?

Listing the codec information reported by the mediainfo utility:

  • Codec ID: 162 / Windows Media Audio 9.1 Professional
  • DIV3 / DivX 3 Low
  • DX50 / DivX 5
  • Sorenson 3 /SVQ3 / Sorenson Media Video 3
  • V_MS/VFW/FOURCC / DX50 / DivX 5
  • WMV2 / Windows Media Video 8

źródło: http://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html#what-are-the-supported-media-file-codecs

Dzięki za sprostowanie

Moze sa roznice miedzy 203 a 205 zawsze to model lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DawidŁ napisał:

Moze sa roznice miedzy 203 a 205 zawsze to model lepszy

Nie przypuszczam... Przecież tor wizyjny jest ten sam. W 205 jest tylko inna sekcja audio. Akurat odtwarzanie jednego typu plików czyli avi miało by się różnić ? Nie sądzę... Może ktoś kto ma dokładnie 203 mógłby ostatecznie potwierdzić albo zaprzeczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przypuszczam... Przecież tor wizyjny jest ten sam. W 205 jest tylko inna sekcja audio. Akurat odtwarzanie jednego typu plików czyli avi miało by się różnić ? Nie sądzę... Może ktoś kto ma dokładnie 203 mógłby ostatecznie potwierdzić albo zaprzeczyć ?
Co do video nie ma zadnej roznicy miedzy 203 a 205. Juz sprawdzalem.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dzialanie napisow zewnetrznych pod plyte BD na USB. Film Furia masered in 4K wydanie UK. Calkiem sprawnie to działa. Nie ma PL znaków, ale to nie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szewi napisał:

Przetestowałem dzialanie napisow zewnetrznych pod plyte BD na USB. Film Furia masered in 4K wydanie UK. Calkiem sprawnie to działa. Nie ma PL znaków, ale to nie problem. 

Witam,

polskie znaki nie sa żadnym problemem. Plik z napisami najlepiej jeśli jest w for,aucie .srt jeśli nie ma polskich znaków to niestety trzeba plik „poprawić” edytorem. Osobiście korzystam z Subtitle Edit 3.5.4. Wszystkodziala bez problemu.

Mam 203 od trzech miesięcy, czyta wszystko, ale z kilkoma starymi avi (chyba avi) nie dał rady.

Z NASa czyta wszystko, łącznie z napisami, odtworzą muzykę, do której można wyświetlać zdjęcia. Generalnie rewelacja.

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że mozna to poprawić edytorem, ale wtedy wg mnie mija sie to z celem - bo sleczec nad edycja kazdej linijki tekstu z 2 godizznego filmu... Chyba ze jest jakas funkcja pokroju zastąp ktora z automatu robi to szybko. mam sporo płyt BD ang wiec zabawa w takie edycje odpada.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szewi napisał:

wiem że mozna to poprawić edytorem, ale wtedy wg mnie mija sie to z celem - bo sleczec nad edycja kazdej linijki tekstu z 2 godizznego filmu... Chyba ze jest jakas funkcja pokroju zastąp ktora z automatu robi to szybko. mam sporo płyt BD ang wiec zabawa w takie edycje odpada.

:) Wystarczy otworzyć i wyeksportować do formatu .srt oczywiście plik źródłowy musi mieć polskie znaki, inaczej to nie ma sensu.

A pliki z napisami znajdziesz najczęściej bez problemu. Mogę powiedziec tylko, ze jeśli gdzieś znalazłem plik z PL napisami to nie zdarzyło mi się jeszcze nie mieć PL znaków w filmie. A jeśli są krzaczki to trzeba otworzyć plik w edytorze i wyeksportować.

Jak dla mnie 203 to świetny player, odtwarza praktycznie wszystko, bardzo dobra jakość obrazu, i kmozliwosc dodawania PL napisów, ze o odtwarzaniu filmów z NASa nie wspomnę, oczywiście filmy z napisami w osobnych plikach a nie wbudowane.

4 minuty temu, Nygus napisał:

:) Wystarczy otworzyć i wyeksportować do formatu .srt oczywiście plik źródłowy musi mieć polskie znaki, inaczej to nie ma sensu.

A pliki z napisami znajdziesz najczęściej bez problemu. Mogę powiedziec tylko, ze jeśli gdzieś znalazłem plik z PL napisami to nie zdarzyło mi się jeszcze nie mieć PL znaków w filmie. A jeśli są krzaczki to trzeba otworzyć plik w edytorze i wyeksportować.

Jak dla mnie 203 to świetny player, odtwarza praktycznie wszystko, bardzo dobra jakość obrazu, i kmozliwosc dodawania PL napisów, ze o odtwarzaniu filmów z NASa nie wspomnę, oczywiście filmy z napisami w osobnych plikach a nie wbudowane.

I oczywiście możliwość dodawania napisów zewnętrznych do filmów z płyt, rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło wczytać napisy w Windowsowym notatniku i zmienić kodowanie z ANSI na UTF-8 aby pojawiły się w Oppo ogonki.
 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, misfit napisał:

U mnie wystarczyło wczytać napisy w Windowsowym notatniku i zmienić kodowanie z ANSI na UTF-8 aby pojawiły się w Oppo ogonki.
 

Tak. Dokładnie tak jest. Jeśli są krzaczki zamiast polskich znaków to jest to problem kodowania. Można to zmienić na wiele sposobów, w zasadzie jakimkolwiek edytorem, który operuje na plikach .txt 

Dedykowany edytor napisów po prostu pozwala na duzowiecej zmian, jeśli jest taka potrzeba.

podstawowy warunek jest taki, ze plik z napisami musi mieć PL znaki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to by byla fajna opcja sprawdze z tym kodowaniem ;) pytanie za 100 pkt jakis dobry edytor na maka jest ? 

EDIT: w sumie nie potrzeba nawet jakiegos specjalnego edytora, zmienilem na UTF-8 wyedytowalem wordem, funkcja replace i voila ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa wam obraz uhd wraz z menu przez sieć SMB?

ten sam katalog wrzucony na dysk USB odtwarza z menu, jednak jak udostępnie ten dysk poprzez SMB na komputerze to oppo wchodzi w katalogi i mogę wybrać tylko poszczególne pliki m2ts :(

 firmware oficjalny najnowszy

napisy na windows robisz to za pomocą notatnika

utf8.png

Edytowane przez meli_san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakich serwerow NAS uzywacie z Oppo 203? ktos korzysta moze z DS218+ ? W tescie Maciej pisal ze idzie odtwarzac po wifi. Zastanawiam sie jak to w praktyce moze wygladac z takim NASem przy sieci 60m/s (AC2400)

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qnap TS-453A, wszystko idzie po kablu. Wszystko mam bardzo blisko i nie mam potrzeby puszczania niczego po wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) pytanie dotyczyło z jakich NASow korzystamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

dlaczego mam wrazenie ze odtwarzane filmy full hd po sieci SMB lepiej wygladaja niz te z płyty blu-ray?

Edytowane przez matteo23
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2017 o 09:55, Nygus napisał:

Z NASa czyta wszystko, łącznie z napisami, odtworzą muzykę, do której można wyświetlać zdjęcia. Generalnie rewelacja.

 

w jaki sposób odpalić muzykę wraz ze zdjęciami? co prawda mam tylko muzykę na płytach ale zdjęcia na usb i nie mogę tego zestawić jednocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej konfiguracji nie sprawdzałem. Natomiast z NASa, najpierw włączasz muzykę, przycisk cofania (chyba, strzałka w lewo) wracasz do widoku plików i cofasz się np. Az do głównego menu, a potem jeszcze raz tylko włączasz zdjęcia i to tyle.

Jeśli włączysz pokaz slajdów, to masz wyświetlane zdjęcia z podkładem muzycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, meli_san napisał:

w jaki sposób odpalić muzykę wraz ze zdjęciami? co prawda mam tylko muzykę na płytach ale zdjęcia na usb i nie mogę tego zestawić jednocześnie

Sprawdzone..

Zdjecia z podkładem muzycznym można odtwarzać tylko w trybie odtwarzania plików, obojętnie czy pliki są odtwarzane z pendriva/dysku czy NASa. Odtwarzanie muzyki z CD czy DVD wyłącza możliwość korzystania z dodatkowym możliwości w postaci włączenia pokazu slajdów.

Odtwarzanie muzyki z CD/DVD czyli odtwarzanie płyty muzycznej CD/DVD - tłoczonej (lub kopii, oczywiście).

Pliki nagrane na CD/DVD, tez mogą być odtwarzane z dodatkowymi opcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...