Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jeszcze bardzo niepokojące, cytat z recenzji :

''Muszę jednak napisać o jednej niepokojącej rzeczy związanej z działaniem ekranu. Nie wiedzieć czemu producent zaimplementował niewyłączalne przyciemnianie się matrycy w scenach gdzie jest dużo czerni. Oczywiście taki zabieg ma oszukać wzrok użytkownika, jednak powinno dać się go wyregulować lub zablokować całkowicie. W C70 jest zdecydowanie zbyt agresywny. W efekcie, w kadrze testowym z filmu „Oblivion” jasność bieli spadała do skrajnie niskiej jasności 30 nitów! Czerń była jak smoła, ale obraz było już dużo gorzej widać z uwagi na jego jasność. Po zapaleniu niewielkiego światła w pomieszczeniu bardziej widziałem siebie w odbiciu matrycy niż właściwy obraz:''

Czyli w ciemnych scenach w zasadzie prawie nic nie widać. A to wszystko przez głupotę gości od softu.

EDIT:

W sprawie niewyłączalnego przyciemniania natychmiast raportujcie ten duży problem do TCL -a !

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z tym ruchem sytuacja zszokowała, bo czytałem tak w kółko o bardzo dobrych upłynniaczach w tym modelu ze strony Kikiego, ale pomijając na chwilę kwestię ruchu, to też jestem pozytywnie zszokowany wynikiem testu.

Moim zdaniem taki TV dla niewymagających osób w 55" do sypialni jest idealny, tam gdzie nie ma miejsca na zestaw audio, to zapewne te głośniki trochę lepiej wypadają niż taka padaka jak np. w Philipsie 6561 była. Kontrast wysoki więc tylko na plus, HDR słaby, ale nie ta półka cenowa.

Generalnie chętnie na ten TV zerknę jak się w MM pojawi, bo i tak często zaglądam tam jako, że 5 minut od domu mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

To jest jeszcze bardzo niepokojące, cytat z recenzji :

''Muszę jednak napisać o jednej niepokojącej rzeczy związanej z działaniem ekranu. Nie wiedzieć czemu producent zaimplementował niewyłączalne przyciemnianie się matrycy w scenach gdzie jest dużo czerni. Oczywiście taki zabieg ma oszukać wzrok użytkownika, jednak powinno dać się go wyregulować lub zablokować całkowicie. W C70 jest zdecydowanie zbyt agresywny. W efekcie, w kadrze testowym z filmu „Oblivion” jasność bieli spadała do skrajnie niskiej jasności 30 nitów! 

Cenna uwaga!

Philips kiedyś stosował podobny trik, nazywało się to dynamiczne podświetlenie i miało 3 tryby oraz off. Sterowało to globalna siła podświetlenia panelu w zależności od ilości czerni na ekranie. Funkcja przydatna, acz aby dobrze działała musi być naprawde mądrze zrealizowana, tutaj chyba nie do końca wyszło.

PS. Ciekawe czy ten algorytm wygaszania podświetlenia ma duży wpływ na pomierzony kontrast.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Xisiek napisał:

PS. Ciekawe czy ten algorytm wygaszania podświetlenia ma duży wpływ na pomierzony kontrast.

Bardzo cena uwaga a zarazem pytanie do Macieja czy przypadkiem wysoki wynik kontrastu nie jest wynikiem pomiaru czerni przy automatycznie załączającym się przyciemnianiu, bo jeżeli by tak było, to realnie kontrast mógłby być na poziomie np 4000:1 , bo dokładnie tyle jest podane na Australijskiej stronce w specyfikacji tego modelu.

https://www.tclelectronics.com.au/product/c2-55-inch-4k-quhd-android-tv-55c2us/

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misza, mam nadzieję, że model KU6400 mocno różni się od KU6000 (wersja 65" z VA). KU6000 niestety nie polecam. W ciągu 2 miesięcy 3 razy wymieniano u mnie matrycę (obecnie od 3 tygodni czekam na decyzję co dalej ale być może będzie to zwrot). Nowy TCL miał być alternatywą, ale faktycznie porządny test KU6400 byłby interesujący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem że jestem świeżak i pewnie moje odpowiedzi są w czeluściach tego forum (niestety byłem długo na "innym' ;) ) ale na szybko jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć?

Jeśli już będę w sklepie, to jak najlepiej stestować clouding, podświetlenie matrycy?

Biała plansza, oraz czarna z krzyżykiem na środku + sample filmów?

Edytowane przez darth_voyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darth_voyt napisał:

Koledzy wiem że jestem świerzak i pewnie moje odpowiedzi są w czeluściach tego forum (niestety byłem długo na "innym' ;) ) ale na szybko jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć?

Jeśli już będę w sklepie, to jak najlepiej stestować clouding, podświetlenie matrycy?

Biała plansza, oraz czarna z krzyżykiem na środku + sample filmów?

W sklepach jest za jasno na testowanie cloudingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku6400 ma matrycę VA z tego co pamiętam i ma active crystal color stosowany w droższych telewizorach Samsunga , widziałem go też w Media center no i obraz genialny , tu znalazłem test http://www.conowego.pl/testy/samsung-uhd-smart-tv-ku6400-seria-6-recenzja-telewizora-premium-w-dobrej-cenie-18361/ , dla mnie ku6400 miał być alternatywą tego TCL dlatego znowu biorę go pod uwagę

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka Postów kikiego mówiące o upłynniaczu w TCL :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1387208-post1.html

Punkty - od 1 do 10 w każdej pozycji.

>Płynność - 8 pkt na 10

http://www.hdtv.com.pl/forum/1387904-post8.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1393258-post343.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1390747-post64.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1391822-post144.html
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testu mam spory dylemat. Potrzebuje TV "na już" i zastanawiam się nad tym TCL. Chce kupić wersję 49' (55' będzie za duże). Myślicie, ze 49' będzie tak samo "dobre" jak 55'? Ryzykować zakup na "konkurencyjnym forum" :D czy jednak zaczekać na premiere w sklepach? Ktoś w poprzednim temacie pisał o premierze w MediaMarkt. Wiadomo kiedy dokładnie można się jej spodziewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez potrzebuje tv na teraz ale czekam az beda w MM i sobie puszcze jakis mecz w full hd i zdecyduje czy brac ☺

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mas

3 minuty temu, Deetry napisał:

Ja tez potrzebuje tv na teraz ale czekam az beda w MM i sobie puszcze jakis mecz w full hd i zdecyduje czy brac ☺

 

Masz rację,najlepiej samemu sprawdzić bo jaka jest prawda z tym smużeniem to się chyba nie dowiemy jak sami nie sprawdzimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kontrast szacun, ale za telewizor bez upłynniacza nie dałbym więcej niż 2000 niezależnie od calarzu - to się nadaje tylko do konsol.  To UFO wygląda na VGA, a nie 4K - mój stary laptop mniej smuży. W filmach to będzie praktycznie 24hz, smużące i rwane bardziej niż w kinie, bo takie TV zwykle nie potrafią wyświetlić prawdziwych 24kl/s, tylko połowę częstotliwości bazowej (czyli 25 lub 30 klatek) Niech by kosztował nawet kilkaset złotych drożej, ale miał procesor z upłynniaczem. 
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy \"z resztą\" spojrzeć na kanały dystrybucyjne firmy: do poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qleks napisał:

Za kontrast szacun, ale za telewizor bez upłynniacza nie dałbym więcej niż 2000 niezależnie od calarzu - to się nadaje tylko do konsol. 

Czyli wg Ciebie nawet 75" powinno kosztować max. 2 tys. jeśli posiada matrycę 50 Hz?

Każdy TV, niezależnie od tego czy ma upłynniacze czy nie to jego cena głównie zależy od rozmiaru.

Podaj jakikolwiek TV z tego roku w tej lub podobnej cenie, który ma lepszą płynność?

Swoją drogą zauważyłem, że średnio 7/10 przeciętnych "Kowalskich" nie zauważa różnic w płynności obrazu między 50, a 100 Hz nawet przy bardzo dynamicznych scenach...

5 minut temu, Qleks napisał:

To UFO wygląda na VGA, a nie 4K - mój stary laptop mniej smuży.
 

Porównujesz 55" do 15-17"? Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

A nie trąbie od kilku miesięcy, że chińskie telewizory namieszają na rynku?

Całkiem, całkiem nieźle.

Wady to jak zwykle bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy. Balans bieli po kalibracji mógłby byc ciut lepszy.

Kontrast OK, jasność w SDR super, w HDR akceptowalna. Android na pokładzie choć ja nie kocham i wróżę problemy. Niski input lag. Gamma po kalibracji super.

Ceny?

Powtórzę: U49C7006 2 999 zł / U55C7006 3 499 zł / U65C7006 5 499 zł
 

Moim zdaniem 5,5 tys za 65" to wcale nie jest tak mało. Co innego gdy w tej cenie dostalibyśmy panel 120Hz z upłynniaczem.

Na  kikowym forum 65" dają za 4999zł , a jeszcze w sklepach go nie ma, ciekawe ile będzie kosztował pod koniec roku? he he ;)

I jeszcze pilot do obsługi głosowej gratis.

Edytowane przez szpaksonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie to widze ze wieksza krytyka jest w komentarzach niz w tescie wiec moze jednak te "slabe" rozwiazania nie sa widoczne tak bardzo golym okiem? Az zaczalem szukac jakiejs alternatywy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali wydaje się spoko, tylko jak się on do high-end TV z 2012 roku? Zastanawiam się nad wymianą swojego Sharp 60 cali  LC-60LE840E. Tylko, że w tym TV siedzi 100Hz matryca.. Natomiast TV jest tak czy siak głównie używany do Netflix, Kodi, Youtube z Nividia Shield - teraz pytanie czy będzie widoczna różnica w płynności przy takim użytkowaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper czy mógłbyś sprawdzić czy w Waszym egzemplarzu występują problemy z dźwiękiem oraz organizatorem kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Hz, do tego brak jakiegokolwiek upłynniacza i jeszcze w bonusie jakieś kretyńskie przyciemnianie matrycy w ciemnych scenach, którego nie można wyłączyć, nic tylko kupować.:lol: Bubel i tyle mili państwo.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mr.Hankey napisał:

(...) w bonusie jakieś kretyńskie przyciemnianie matrycy w ciemnych scenach, którego nie można wyłączyć

Ciężko jednoznacznie orzec czy kretyńskie. Zależy jak to ogólnie działa, czyli innymi słowy jaki jest udział "scen skaleczonych" do "scen dopalonych".  Sama idea głupia nie jest, tylko jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i oprócz dołożenie "scalaczka" trzeba jeszcze go umieć odpowiednio mądrze oprogramować, a to już takie proste nie jest.  W starych Philipsach działało to całkiem, całkiem - tylko tam był ktoś mądrzejszy bo wiedział, że takie ustrojstwo powinno mieć opcję - wyłączone :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo też będzie test na benchmarku, tak że na pewno jeszcze będą jakieś dodatkowe pomiary, cenne uwagi i spostrzeżenia. Tomasz Chmielewski lubi też dokładnie uchwycić/wyczaić na fotkach czy też filmikach jakieś specyficzne cechy systemu wygaszania itp.

EDIT:

Kiki teraz teraz zaczął się powoływać na to że (odnośnie działania upłynniaczy) to nie były jego słowa ale ze Szweckiego testu (z lipca), tyle tylko że wystarczy zobaczyć datę tego testu i daty postów kikiego (z czerwca) o super upłynniaczach zawartych w tym tv, cytat z forum elektroda :

''Przecież to są słowa z linku - więc nie przypisuj sobie własnej interpretacji.''

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3358450.html

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, darth_voyt napisał:

Koledzy wiem że jestem świeżak i pewnie moje odpowiedzi są w czeluściach tego forum (niestety byłem długo na "innym' ;) ) ale na szybko jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć?

Jeśli już będę w sklepie, to jak najlepiej stestować clouding, podświetlenie matrycy?

Biała plansza + mecz piłki nożnej. Na clouding jest zbyt jasno, jak ktoś napisał.

4 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Ok, to w takim razie proszę wskazać gdzie znajduje się ten rzekomy upłynniacz. Proszę, tak wygląda całe menu ustawień obrazu:

menu1.PNG

menu2.PNG

menu3.PNG

Dodatkowo uchwyciłem kawałek filmu - posejdon, zwróć uwagę jak skokowy jest ruch przy lewej krawędzi ekranu. Jak w typowym 24p bez upłynniacza. Sprawdziłem na każdym trybie obrazu, by upewnić się, że funkcje związane z ruchem nie są związane z wybranymi trybami obrazu: https://photos.app.goo.gl/BLBRD68PmSgCavhH3

4 godziny temu, Kenro napisał:

Po przeczytaniu testu mam spory dylemat. Potrzebuje TV "na już" i zastanawiam się nad tym TCL. Chce kupić wersję 49' (55' będzie za duże). Myślicie, ze 49' będzie tak samo "dobre" jak 55'? Ryzykować zakup na "konkurencyjnym forum" :D czy jednak zaczekać na premiere w sklepach? Ktoś w poprzednim temacie pisał o premierze w MediaMarkt. Wiadomo kiedy dokładnie można się jej spodziewać? 

Jak kupujesz z wysyłka to nie ma znaczenia źródło. Przecież przysługuje Ci prawo zwrotu.

2 godziny temu, stachuu0 napisał:

@Maciej Koper czy mógłbyś sprawdzić czy w Waszym egzemplarzu występują problemy z dźwiękiem oraz organizatorem kanałów?

Z dźwiękiem nic się nie działo. Organizera kanałów nie sprawdzałem.

5 godzin temu, Misza8888 napisał:

mas

Masz rację,najlepiej samemu sprawdzić bo jaka jest prawda z tym smużeniem to się chyba nie dowiemy jak sami nie sprawdzimy :)

Ale z czym chcesz dyskutować? Z tym, że ufo wygląda tak, a nie inaczej? Powodzenia :)

TCL C70:

10.jpg

Inny 60Hz, w tym przypadku Sony XE70:

1.jpg

IMO ani jeden ani drugi nie jest satysfakcjonujący w sporcie. Niewielka różnica. Do sportu po prostu potrzeba 100Hz i jakieś wpisy-widmo na forum tego nie odczarują :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kikiego, on ma rację. Expert Panie jest. Jak mówi , ze upłynniacz jest to jest i basta.

:P

Do tego Janunio vel. 2015 tez twierdzi na audiostereo.pl, że to miszcz jest.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...