Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Dokładnie rok temu, do naszego labu trafił pierwszy w historii telewizor marki TCL. Był to U55S7906. Test rozpocząłem wtedy od słów "Choć w Europie, chińska firma TCL jest jeszcze mało znana, to warto mieć na uwadze, że jest ona potentatem w branży RTV, a w samym 2013 roku sprzedała ponad 18 mln telewizorów na świecie (głównie na rynku azjatyckim).". Obecnie muszę wycofać się z twierdzenia, że producent ten jest mało znany na naszym kontynencie. Myślę, że na dobre zagościł już na tym rynku i można go śmiało postawić obok innych dużych graczy.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że telewizor sam się obronił a w tej cenie będzie jednym z najlepszych jeżeli nie najlepszym TV, Jeżeli 65" ma takie parametry to nic tylko kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w transmisjach sportowych i szybkich ruchach obiektów i kamery, może być  bez przerwy rozmazany obraz. Jak ten tv pojawi się w sklepach to go dokładniej obadam pod tym kątem.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu Macieja:
"TCL C70 nie posiada jakiegokolwiek systemu upłynniacza."

Jak ta informacja ma się do tej powtarzanej wielokrotnie przez Kikiego o bardzo dobrych upłynniaczach w modelu C70

http://www.hdtv.com.pl/forum/1393253-post342.html
+
http://www.hdtv.com.pl/forum/1393258-post343.html

"TCL mimo swoich 50Hz ma bardzo dobrze uplynniacze"

A w teście w plusach wymieniona informacja:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16544463#16544463

"bardzo dobra płynność pionowa i pozioma mimo 50Hz."

Do tego wymienianie wielokrotnie "płynności" w plusach TCLa C70, np.:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16575176#16575176

oraz "extra płynności" w plusach TCLa C70, np.:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16574780#16574780

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli plotki okaza sie prawda i w tv 75 calowym matryca bedzie miec 120 hz to  zostanie wtedy wyeliminowana jego najwieksza wada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd smużenie jak użytkownicy , którzy kupili ten telewizor na sąsiednim forum wcale się nie skarżą w wręcz chwalą sport w tym tv a na węgierskiej stronie z testami również piszą że w sporcie zdał śpiewająco...najlepiej to samemu sprawdzić jak wejdzie do sprzedaży :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo to wyglada jesli ktos chce ogladac mecze. Zostaje sprawdzic samemu w sklepie i moze bedzie akceptowalnie ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Misza8888 napisał:

Nie wiem skąd smużenie jak użytkownicy , którzy kupili ten telewizor na sąsiednim forum wcale się nie skarżą w wręcz chwalą sport w tym tv a na węgierskiej stronie z testami również piszą że w sporcie zdał śpiewająco...najlepiej to samemu sprawdzić jak wejdzie do sprzedaży :) 

A o jakim calazu była mowa na węgierskiej stronie?

7 godzin temu, Fjubens napisał:

"TCL mimo swoich 50Hz ma bardzo dobrze uplynniacze"

A w teście w plusach wymieniona informacja:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16544463#16544463

To czekam na info gdzie ten upłynniacz włączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dyskutować z "testem", gdzie ktoś w trzech zdaniach przepisuje informacje marketingowe producenta. Widzisz jaka jest sylwetka ufo? Jest też jasne, że matryca jest 60Hz. Jeśli dla kogoś jest to "śpiewająca" sprawność to... OK ;)

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misza8888 napisał:

na węgierskiej stronie z testami również piszą że w sporcie zdał śpiewająco

To był fragment z drugiej (węgierska była pierwsza) Szwedzkiej recenzji TCL 55C7006 , ja to przepuściłem przez translatora być może coś zostało źle przetłumaczone, dlatego jeżeli ktoś zna Szwedzki to proszę o dokładniejsze tłumaczenie, poniżej oryginalny fragment mówiący o przetwarzaniu ruchu w tym tv :

'' När det gäller rörelser är de också jämna och fina, och klarar ”fotbollstestet” med glans.''

http://www.ljudochbild.se/test/tcl-u55c7006

1 godzinę temu, Misza8888 napisał:

Nie wiem skąd smużenie jak użytkownicy , którzy kupili ten telewizor na sąsiednim forum wcale się nie skarżą w wręcz chwalą sport

Tylko jest jedno ale, nie mamy pewności czy to są faktycznie wrażenia użytkowników czy też funkcyjnych klonów , a to że kiki posługuje się klonami to już od dawna zostało rozpoznane.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza z tym ale myślę że nie jest tak źle z piłką nożną na tym telewizorze , nikt się nie skarży na sąsiednim forum a jednak sporo osób już go kupiło i patrząc na ich wpisy ,ilość komentarzy czy nawet odbiór osobisty bo zawsze go można zobaczyć u kikiego to wątpię by były to klony , nikt z powodu smużenia nie oddaje telewizora więc jest ok tym bardziej że on ma taniej bo 3299zł albo nawet za 3199zł gdzie w sklepie będzie kosztował 3499zł i chyba bez pilota głosowego a on go daje gratis.Żałuję że akurat teraz nie mam kasy bo zaryzykowałbym zakup od kikiego ...martwi mnie bardziej zawieszanie się tego systemu ale jak ktoś go zapcha aplikacjami to raczej jest to nieuniknione

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie trąbie od kilku miesięcy, że chińskie telewizory namieszają na rynku?

Całkiem, całkiem nieźle.

Wady to jak zwykle bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy. Balans bieli po kalibracji mógłby byc ciut lepszy.

Kontrast OK, jasność w SDR super, w HDR akceptowalna. Android na pokładzie choć ja nie kocham i wróżę problemy. Niski input lag. Gamma po kalibracji super.

Ceny?

Powtórzę: U49C7006 2 999 zł / U55C7006 3 499 zł / U65C7006 5 499 zł
 

Moim zdaniem 5,5 tys za 65" to wcale nie jest tak mało. Co innego gdy w tej cenie dostalibyśmy panel 120Hz z upłynniaczem.

Zobaczymy jakim powodzeniem będzie się ciszyć na rynku. Na razie pozostaje internet ponieważ pierwszy slajd o dostępności w dystrybucji są to ambitne plany TCLa w Polsce, a nie dzisiejsza rzeczywistość. Ja nazywam to zawsze "pobożne życzenia". A działa to tak, że wielcy tego rynku czyli S, S, P, L i P tak łatwo nie pozwolą dystrybucji postawić range TCL na półce sieci dystrybucji. Kasa, kasa, kasa. Dystrybucja ma swoje plany z danymi markami, musi wykonac plany do końca roku aby zgarnąć dodatkową kasę. W przyszłym, nowym roku będzie TCLowi łatwiej ale biegać muszą zacząć już teraz. Do tego jeszcze upadłość sieci AGD Market i przejście na nową spółkę myCenter nie pomaga na rynku.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Misza8888 napisał:

myślę że nie jest tak źle z piłką nożną na tym telewizorze , nikt się nie skarży na piłkę nożną , nikt z tego powodu nie oddaje telewizora więc jest ok

Ale jednak Maciej napisał że ten tv smuży jednak jeszcze bardziej w porównaniu do typowych matryc 50 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fjubens na zagranicznych forach John Archer też pisze różne informację w testach co nie znaczy że jest zgodne z prawdą ,

żeby sprzedać swoje produkty sprzedawcy piszą różne rzeczy by napędzić sprzedaż w swoim sklepie.

Biznes musi się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Misza8888 napisał:

mniejsza z tym ale myślę że nie jest tak źle z piłką nożną na tym telewizorze , nikt się nie skarży na piłkę nożną , nikt z tego powodu nie oddaje telewizora więc jest ok...martwi mnie bardziej zawieszanie się tego systemu ale jak ktoś go zapcha aplikacjami to raczej jest to nieuniknione

Skąd wiesz że jest OK ? Jak na drugim forum, większość postów jest kasowanych ....

Też jestem bardzo zainteresowany tym TV, ale zaczekam żeby go najpierw zobaczyć na żywo .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mmpeg-4 napisał:

Ale jednak Maciej napisał że ten tv smuży jednak jeszcze bardziej w porównaniu do typowych matryc 50 hz.

masz rację ale to są te chwile kiedy człowiek głupieje , Maciej pisze że smuży a Ci co kupili że jednak nie...pytanie na jakich ustawieniach oni oglądają te mecze , czy mają włączone upłynniacze czy w ogóle one tam są w tym telewizorze bo Maciej pisze że nie ma...

 

1 minutę temu, krys999 napisał:

Skąd wiesz że jest OK ? Jak na drugim forum, większość postów jest kasowanych ....

Też jestem bardzo zainteresowany tym TV, ale zaczekam żeby go najpierw zobaczyć na żywo .

 

 

Bo od początku obserwuję te forum i żeby nie skłamać to było więcej niż pięć opinii pozytywnych na temat tego telewizora,były pytania o piłkę nożną i twierdzili że nic nie smuży.Jedynie skarżyli się na czasowe zawieszanie się systemu ale to z dwie-trzy osoby.Z tego co pisał Maciej to jedyne co warto sprawdzić to właśnie sport.Na tym najbardziej trzeba się skupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest z tym uplynniaczem, moze jednak jest gdzies ukryta opcja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to...nie wierzę by wypuścili na rynek telewizor bez upłynniacza , to byłaby głupota tym bardziej że smuży bardzo jak pisze Maciej więc coś tu nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast chciałbym tutaj podkreślić że Kiki na swoim forum wielokrotnie przekonywał że ten tv posiada dedykowane i dopracowane procesory ruchu pomimo matrycy 50 Hz , tymczasem test Macieja wykazał że ten tv nie ma zaimplementowanej żadnej (prawidłowo działającej) obróbki dla ruchu, a są takie modele 50 Hz tv które posiadają systemy (procesory) poprawy ostrości i płynności ruchu, można np wstawiać czarne klatki albo strobować podświetlaniem matrycy w odpowiedni sposób zsynchronizowany z natywnym odświeżaniem matrycy , a ten tv nie wykonuje (przynajmniej prawidłowo) takich operacji na ruchu a więc realnie nie posiada żadnej obróbki (czy jak tam zwał dopracowanych procesorów ruchu) poprawiającej parametry ruchu.

EDIT:

To znaczy jest tam zaimplementowane migotanie ale nie wykonuje swojej roboty bo jest źle zsynchronizowane z matrycą.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsk cos czulem ze jak wrzucony bedzie test to i tak nie zakonczy to juz dosc dlugiej dyskusji na temat tego tv ? niezly hype sie wytworzyl na tcla.

Edytowane przez Deetry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cytat z testu, bo na forum kikiego zaczynają się pojawiać posty z pytaniem o tzw upłynniacz :

''60Hz matryca TCL C70 nie posiada jakiegokolwiek systemu upłynniacza''
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To krótko: bardzo wysoki kontrast to duży plus, pokrycie DCI P3 też na bardzo dobrym poziomie, jasność SDR i HDR typowy średniak. Zdecydowanie brakuje uplynniacza i nie mówimy tu o wariancie 120Hz. To spory minus i zarazem szkoda bo zabrakło tej przysłowiowej kropki nad i. Naprawdę szkoda.

 

PS. Pytanko do Macieja, a jaki kontrast ANSI 4x4 panel robi bez kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie słabe radzenie sobie z odwzorowaniem ruchu to byłby to na prawdę ciekawy model w swojej kategorii cenowej. Brakuje upłynniacza, ale wydaje mi się że jeszcze bardziej przeszkadza zbyt wysoki czas reakcji matrycy w tym modelu. Zdecydowanie widać na teście ufo problem ze smużeniem właśnie spowodowany bardzo kiepskim czasem reakcji (ewidentnie piksele nie nadążają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wejdzie do sprzedaży...jeśli faktycznie jest źle podczas oglądania sportu to chyba poniżej 3 tysięcy jest Samsung 55KU6400 ten przynajmniej ma upłynniacze i fajnie by było jakby redakcja i ten model wzięła na warsztat :))

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...