Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej a ta opcja sport nic nie daje w.tym tv czy jej nie ma bo w p60 jest

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Nie wiem czy to prawda czy to żart, ale właśnie na forum kikiego pojawił się post z ostrzeżeniem że w tv TCL-a po około po dwóch miesiącach siada cała sekcja audio :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1395613-post452.html

Przepiszę niżej ten wpis, bo zapewne dziś w nocy albo jutro rano już go nie będzie i ww. link będzie prowadzić do niewłaściwego wpisu:
"Panowie mialem tego nie pisać ale jednak coraz więcej ludzi interesuje się tym modelem, ja także miałem go brać. Informacja dotyczy modeli p60 i c70. Oba modele posiadają wadę fabryczna, na płycie głównej, w miejscu gdzie jest cześć odpowiedzialna za dźwięk znajduje się wadliwy kondensator. Podobno wysycha w przyspieszonym tempie, zależnie od użytkowania, ja otrzymałem info że około po dwóch miesiącach. Następnie siada cała sekcja audio. Tcl wie o tej wadzie fabrycznej i ją naprawia ale wiadomo że to trwa. Podobno każdy egzemplarz jest dotknięty tą wadą. Nie chcę nikogo zniechęcać, chciałem tylko was poinformować żebyście mieli świadomość że sekcja audio padnie prędzej czy później. Pozdrawiam."

Też nie wiem jak to traktować, jako żart czy na serio, do głowy by mi nie przyszło, że takie rzeczy są możliwe. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę (proszę to uszanować). Prośbę a nie rozkaz czy kasowanie: proszę nie wrzucajcie linków do tego forum. Nie widzę powodu by tak miało się dziać zważywszy na to chociażby jak linki z innych miejsc są tam traktowane (tak samo jak posty ludzi czyli usuwane). Nie widzę też powodu by dokonywać jakichkolwiek porównań z tamtym miejscem (test, opinie właścicieli sklepu) gdyż nie są one w nawet najmniejszym stopniu jakimkolwiek autorytetem. Na waszą prośbę zrobiliśmy robotę i macie wszystko podane czarno na białym. Wiecie dobrze, że ten test jest wyjściem do innych testów. Jeżeli już porównywać to do czegoś co można nazwać chociażby testem. Może np. już bliżej będzie Tomasz Ch. Natomiast jak widzę Maciej wyczerpał praktycznie całkowicie temat.

ps. Chcecie coś wyjaśnij? Zacytujcie. Napiszcie. Ale nie róbmy kolejny raz olsztyńskiej obory z naszego tematu. Za dużo pracy włożyliśmy w nasz test.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Macieju a ty co byś doradził  ludziom którzy znaleźli się w takiej sytuacji jak ta ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/1395582-post443.html

A co ma doradzać?

Fakty są takie, że telewizor kupiłem taniej o 500 zł + pilot (oczywiście to dopiero przypuszczenia, jeszcze nie wszedł do sklepów), a kalibracji przecież nigdy nie było. Popatrz na to z innej strony.

Zaoszczędzone 500+ na profesjonalną kalibrację z innego źródła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, stachuu0 napisał:

Fakty są takie, że telewizor kupiłem taniej o 500 zł + pilot (oczywiście to dopiero przypuszczenia, jeszcze nie wszedł do sklepów), a kalibracji przecież nigdy nie było. Popatrz na to z innej strony.

Zaoszczędzone 500+ na profesjonalną kalibrację z innego źródła. :)

Czy masz już ten TV u siebie czy czekasz za wysyłką? Jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Gmeru napisał:

Mam prośbę (proszę to uszanować). Prośbę a nie rozkaz czy kasowanie: proszę nie wrzucajcie linków do tego forum. Nie widzę powodu by tak miało się dziać zważywszy na to chociażby jak linki z innych miejsc są tam traktowane (tak samo jak posty ludzi czyli usuwane). Nie widzę też powodu by dokonywać jakichkolwiek porównań z tamtym miejscem (test, opinie właścicieli sklepu) gdyż nie są one w nawet najmniejszym stopniu jakimkolwiek autorytetem. Na waszą prośbę zrobiliśmy robotę i macie wszystko podane czarno na białym. Wiecie dobrze, że ten test jest wyjściem do innych testów. Jeżeli już porównywać to do czegoś co można nazwać chociażby testem. Może np. już bliżej będzie Tomasz Ch. Natomiast jak widzę Maciej wyczerpał praktycznie całkowicie temat.

ps. Chcecie coś wyjaśnij? Zacytujcie. Napiszcie. Ale nie róbmy kolejny raz olsztyńskiej obory z naszego tematu. Za dużo pracy włożyliśmy w nasz test.

Dokładnie. Tym bardziej, że na większość pytań padła już odpowiedź i ponawianie ich dlatego, że jakiś sprzedawca pisze inaczej nie zmieni rzeczywistości. Przeklejacie jego mądrości. Mądrosci osoby, która myli matryce 100hz z 50hz, której wychodzi 2-krotnie zawyżony kontrast i która myli nity z cd/m2. Przecież to tak jakbyście po dziesięć razy prosili o ustosunkowanie sie do testu na onecie, czy na wp, nie obrażając tych portali. Czy to naprawdę nie jest przesada? Co liczysz @mmpeg-4, że odpiszę w sprawie przeklejania ustawień kalibracyjnych? Przecież wszystko szczegółowo opisałem w dedykowanym temacie: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maciej Koper napisał:

Co liczysz @mmpeg-4, że odpiszę w sprawie przeklejania ustawień kalibracyjnych?

Żeby chociaż jeszcze ci ludzie (co dostają kalibrację na email) mieli pewność że ta kalibracja (wykonana lub zlecona przez kikiego) bazowego egzemplarza ( i prawdopodobnie potem te wyniki rozsyła dla wszystkich egzemplarzy) była przeprowadzona prawidłowo, to jeszcze można by się bawić we wklepywanie tych ustawień z gorszym lub lepszym efektem, a tymczasem sam kiedyś pisałeś że sprawdziłeś/zweryfikowałeś osobiście u klientów kikiego jak została przeprowadzona ta ich kalibracja, no i się okazało że te wprowadzone ustawienia kalibracyjne dawały znacznie gorszy obraz i wnosiły znacznie większe błędy kolorystyczne niż były w ustawieniach fabrycznych, a do tego też wtedy stwierdziłeś że kalibracja została przeprowadzona bez pojęcia jak to należy zrobić. A w ostatnim czasie nabyli podobno lepszy sprzęt, a tymczasem ludzi raportują że po tej kalibracji mają albo mocno prześwietlony obraz (były fotki na forum) albo że cały obraz jest żółty, zielony itp. A do tego ostatnio sami się przyznali że te pomiary co opublikowali były przeprowadzone z poważnymi błędami.

Dlatego mam taką propozycję abyś udał się do Kikiego (albo Kiki do ciebie) i osobiście sprawdził czy ma odpowiednie kwalifikację do przeprowadzania kalibracji telewizorów.

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4 ale po co drążyć ten temat? Czy on dot. kalibracji u Kikiego czy C70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy C70, ale jak ludzi mają  prawidłowo oceniać jakość kolorów w tym tv jak mogą mieć źle zrobioną kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Żeby chociaż jeszcze ci ludzie (co dostają kalibrację na email) mieli pewność że ta kalibracja (wykonana lub zlecona przez kikiego) bazowego egzemplarza ( i prawdopodobnie potem te wyniki rozsyła dla wszystkich egzemplarzy) była przeprowadzona prawidłowo, to jeszcze można by się bawić we wklepywanie tych ustawień z gorszym lub lepszym efektem

 

To tak nie działa. Kalibracja to jest (najprościej) wyrównanie danego tv do parametrów referencyjnych/wzorca. Aby prawidłowo to zrobić KONIECZNE jest pomierzenie najpierw błędów konkretnego egzemplarza. Inaczej nie da rady.

Dlatego bez znaczenia czy kiki mierzy dobrze czy nie (a sam się przyznał, że był duży błąd) wysyłanie ustawień od innej sztuki nie ma najmniejszego sensu, więcej można popsuć niż zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotyczy C70, ale jak ludzi mają  prawidłowo oceniać jakość kolorów w tym tv jak mogą mieć źle zrobioną kalibrację.

Nie męcz tematu.

Jak chcesz, to zamów tv od tego szmatławca ale bez kalibracji. Poproś o kalibrację Macieja i już.

Po co tyle o tej łajzie pisać...

 

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszka88888888@ mam tam bana, bo żeś mnie zbanował gdy podwazalem wiarygodność i negowałem treści dxiwnej treści!
A tak na serio to miał być żart, no ale nie wyszedł bo ktoś tu wrażliwy jest, choć dwa polubienia były :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy będzie można zobaczyć w sklepach wersje 65 ? Zastanawiam się czy boryka się z takimi samymi problemami jak mniejszy brat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze z tym problemem audio to jakas sciema, jakos nie widzialem zeby ktos kto ma p60 zglaszal taki problem. Wiec jak juz to tylko c70, a sadze ze pewnie to atak klamstw w odwecie na klamstwa kikiego ? 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Deetry napisał:

Wydaje mi sie ze z tym problemem audio to jakas sciema,

Ten post o problemach z audio napisał grzesiek1945 z forum kikiego, tak że jak coś to pytajcie go (na privie) o szczegóły skąd ma te informacje .

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają ten tcl p60 od ok.3 m-cy,nie zgłaszali problemu z dzwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten problem rzeczywiście istnieje i dotyczy tylko jednego kondensatora w sekcji audio (to jest to pikuś a nie żaden wielki problem), to jak ktoś wie jaki to kondensator i gdzie konkretnie na płytce się znajduje, to niech zrobi fotkę i zaznaczy ten element oraz poda wartość tego kondensatora to wtedy każdy będzie sobie mógł sam (albo poprosi kogoś z lutownicą) go wymienić w razie czego.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam P60, w wersji 65' od około 3 miesięcy i też nie mam problemów.

Swoją drogą ciekawe by było zestawienie tych TCL-ów w stosunku do Samsungów KU6***, lub też sam porządny test KU6****. Bo Philips PUS65** to już chyba półka wyżej.

Edytowane przez basket4rap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy serwisanci kojarza mi sie z mechanikami w warsztatach samochodowych: "Panie, nie bierz pan nowej alfy bo to tylko na lawecie jezdzi, miesiac i rozrzad do wymiany. Liczy sie tylko wieswagen golf  i paseratti" ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, basket4rap napisał:

Swoją drogą ciekawe by było zestawienie tych TCL-ów w stosunku do Samsungów KU6***, lub też sam porządny test KU6****.

Ten może jest też w kontraście dobry, tj MU6300 (nie wiem jaki jest odpowiednik na Europę) na rtings kontrast wyszedł  5768 : 1

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300

A z modeli full HD 55M5672 dla którego Tomasz Chmielewski zmierzył kontrast 5281:1

http://www.tvtest.pl/samsung-55m5672-test/
  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie Samsung 55KU6400 zrobił wrażenie,nie mogłem wzroku oderwać , kolory bardzo nasycone ale nie ma KODI...szkoda że taki Tizen nie ma tego programu bo to sprawę by załatwiło z wyborem telewizora...Ku6400 kosztuje ok 3 tysięcy a ten TCL 3600 , czy warte jest dołożenie 600zł?nie wiem ale dla mnie mniej wymagającego raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...