Jump to content

basket4rap

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

22 Excellent

About basket4rap

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No OLED, OLED,... (Słabyyyyyyyy ten LG w tej półce), no ale niestety spooooooora odległość do TV niestety. Może jednak Sony w postaci Sony 75XH9505. Podobno chodzi bardzo dobrze. Jak nie, no to OLED - może 77 cali.
 2. Plazm w sprzedaży nie ma już wiele lat, no chyba że używki. Ten Sony to jest zdecydowanie wyższa półka niż ten Samsung, także nie zadowolą podobnie. Siłą rzeczy im mniejszy obraz z marnego źródła, to mniejszy będzie miał lepszą jakość.
 3. Najważniejsze aby użytkownik był zadowolony ze sprzętu Co do audio, to wolę nie doradzać, bo aż tak się na tym nie znam (proponuję założyć gdzieś oddzielny temat w tej sprawie). Tym bardziej, że w tej kwestii, to u mnie raczej stara (stereo) szkoła panuje (Lampa Audio Research VSi55 + Grundigi BOX 1500a Professional). Jednak jeśli zależy Ci głównie na wrażeniach typowego kina domowego (Atmosach itp., itd.), to możesz iść w jakiś soundbar, zaczynając rozważania np. od JBL 9.1 w górę.
 4. No to czegokolwiek z tego byś nie wybrał, to pozazdrościć starszej Pani obrazu ;D Masz chyba zatem wszelkie informacje, aby podjąć decyzję. WebOS w obsłudze raczej jest prostszy (niż Android), natomiast mimo, iż liczy się tylko obraz, to Ambilight może zrobić miłe wrażenie (a także dźwięk).
 5. (Philips) nie da lepszego obrazu (niż Panasonic). HZ2000 to jest referencja (nie ma czegokolwiek wyżej - choć to są detale, no ale je chyba rozważamy). Natomiast (co do 48 cali) tutaj jakość obrazu będzie bardzo podobna. Kwestia tego czy ktoś woli Androida czy WebOSa. Czy komuś mocno zależy na Ambilight czy nie (a także soundbarze). Rozumiem, że ponad tysiąc złotych więcej u Philipsa nie jest istotne, więc pomijam tę kwestię. U LG jest więcej dodatków związanych z grami, np. porty HDMI 2.1. Pozostaje jeszcze kwestia gwarancji, nie wiem czy w Polsce wersja 48 cali podlega tutejszej gwarancji, bo oficjalnie nie ma dostępnego tego modelu w sprzedaży.
 6. Nie ma takich. Do max 50 cali, z LCD to jak coś, to bardzo dobry tylko Sony Bravia KD-49XH9505 za około 4 tys. Natomiast co do OLEDów poniżej 50 cali, no to masz Sony Bravia KD-48A9 za około 7 tys. Philips 48OLED935 to już ponad 8 tys. LG OLED48CX ciężki do dostania. Na starganie areglo jest jeden za około 7 tys. Ewentualnie ktoś sprzedaje jeszcze na OLXie ten model za 5800 zł.
 7. P.S. Jeden z użytkowników napisał: "W Media Exp.jak dodasz strzyżarkę https://www.pepper.pl/visit/threaddesc/336914/356077 i potraktujesz kodem K-2057 to cena wychodzi za te dwie rzeczy 12088zł:)"
 8. Chyba nie ma większej różnicy czy to MediaMarkt, MediaExpert czy RTVeuroAGD. Choć chyba można dostrzec więcej negatywnych komentarzy co do tego ostatniego sklepu. Jeśli chodzi o kalibrację, to OLEDy Panasonica po wyjęciu z pudełka już mają fabrycznie świetnie skalibrowany obraz. Da się jednak to jednak rzecz jasna dopieścić do maksimum. Jeśli tyle się płaci za TV, a zwłaszcza za taki, to chyba mimo niewielkiej różnicy, myślę że warto to zrobić. Prawdopodobnie najlepiej to zrobić przez chłopaków z tego forum, czyli Skalibrujtv.pl
 9. Trochę mało tych cali, ja miałem 75 cali przy 230 cm i po dwóch tygodniach był mały. No ale HZ2000 nie ma większych niż 65 cali, więc jak możesz i chcesz to bierz większy.
 10. Samsung QE75Q80TA LG 82UN85003
 11. Jak dla mnie to tamte wszystkie LG (oprócz OLEDów) odpadają ze względu na matryce IPS. LG 82UN85003 jest na VA.
 12. Sony Bravia KD-75XH9505
 13. No serwis LG już chyba nie jest taki zacny... i przecież ten Panasonic jest raczej wszędzie nr 1 pod względem obrazu.
 14. Q7, z UN8500 to 82 cale, gdyż jest na VA a nie IPS (jak 75).
×
×
 • Create New...