Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc i porady - kupiłem wczoraj ten tv - 55 cali c7026. Generalnie wszystko pięknie a tu żona przychodzi i mówi, że gdzie jest player.pl (dawny tvn player). Okazało się, że player nie jest już dostępny dla androidTV. Generalnie wypieli się na smarttv, w innych systemach jest stara nieaktualizowana aplikacja, a z androidtv całkowicie ją zdjęli. Problem w tym, że żona głównie korzysta z tej aplikacji (nie mamy standardowej tv) więc jak nie ogarne tego problemu to będę musiał oddać tv do sklepu i wziąć coś innego (bez androidtv). Pytanie - czy da się zainstalować mimo wszystko tę aplikację jako aplikację ze źródła zewnętrznego? Czytałem, że mogę tego playera ściągnąć z google play na komputer, przerzucić instalkę na pendrive i tak wrzucić ją na tv. Czy ktoś już instalował tak aplikację na tym konkretnym tv? Bardzo proszę o pomoc bo z żoną żartów nie ma:) Mam android 6 na nim.

A może ktoś kto zrobił upgrade do android 7 i już ta aplikacja wskoczyła? 

Edytowane przez pieeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pieeter napisał:

Witam, bardzo proszę o pomoc i porady - kupiłem wczoraj ten tv - 55 cali c7026. Generalnie wszystko pięknie a tu żona przychodzi i mówi, że gdzie jest player.pl (dawny tvn player). Okazało się, że player nie jest już dostępny dla androidTV. Generalnie wypieli się na smarttv, w innych systemach jest stara nieaktualizowana aplikacja, a z androidtv całkowicie ją zdjęli. Problem w tym, że żona głównie korzysta z tej aplikacji (nie mamy standardowej tv) więc jak nie ogarne tego problemu to będę musiał oddać tv do sklepu i wziąć coś innego (bez androidtv). Pytanie - czy da się zainstalować mimo wszystko tę aplikację jako aplikację ze źródła zewnętrznego? Czytałem, że mogę tego playera ściągnąć z google play na komputer, przerzucić instalkę na pendrive i tak wrzucić ją na tv. Czy ktoś już instalował tak aplikację na tym konkretnym tv? Bardzo proszę o pomoc bo z żoną żartów nie ma:) Mam android 6 na nim.

A może ktoś kto zrobił upgrade do android 7 i już ta aplikacja wskoczyła? 

Zainstalowałem aplikację "player" z pendrive, zrobiłem wszystko zgodnie ze sztuką, nawet w trakcie instalacji przeniosło mnie do sklepu google play na TV (!!!) gdzie była ta aplikacja "player" nagle dostępna. Zainstalowałem wszystko, ikona aplikacji pojawiła się w menu home. Kilkam, odpala się logo aplikacji po czym wyskakuje błąd "Ta aplikacja nie można uruchomić tego urządzenia". Ma ktoś jakiś pomysł co dalej? Obawiam się, że muszę tv oddać i wziąć coś bez androida....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście apka nie uruchamia  się.  Jeśli masz takie ultimatum od żony, to trudno, musisz szukać innego TV. Ale z drugiej  rezygnować  z systemu na którym można zainstalować KODI na rzecz player.tv.  wow.   To tak jakby zamiast Mercedesa brać Seicento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dokup boxa,który będzie odtwarzal tę apke.Oczywiście jak Ci zależy na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, abawiec napisał:

Rzeczywiście apka nie uruchamia  się.  Jeśli masz takie ultimatum od żony, to trudno, musisz szukać innego TV. Ale z drugiej  rezygnować  z systemu na którym można zainstalować KODI na rzecz player.tv.  wow.   To tak jakby zamiast Mercedesa brać Seicento

nic mi nie mów, no ale żona się uparła a z żonami to nie ma żartów...
 

 

2 minuty temu, tomwega napisał:

A może dokup boxa,który będzie odtwarzal tę apke.Oczywiście jak Ci zależy na tv.

Możesz wyjaśnić jak można dokupić "boxa"? Bo nic mi to nie mówi

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby o samą tv. chodziło a nie o ściśle aplikację  player.pl, to na KODI spokojnie zainstalujesz jakąś wtyczkę z darmowymi polskimi programami tv

Ewentualnie można apkę uruchomić z przeglądarki

 

 

Edytowane przez abawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dział odtwarzaczy sieciowych,jest tego sporo ,oparte są na androidzie.Przed zakupem upewnij się u sprzedawcy czy działa ta aplikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Player.pl działa bez żadnych problemów na Kodi. To jest Android, więc wiele możliwości :)

Instalujesz Kodi, doinstalowujesz wtyczkę do player.pl i już :) Wszystko łatwo znajdziesz w necie :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, axelmateuss napisał:

Player.pl działa bez żadnych problemów na Kodi. To jest Android, więc wiele możliwości :)

Instalujesz Kodi, doinstalowujesz wtyczkę do player.pl i już :) Wszystko łatwo znajdziesz w necie :)

super, spróbuje tak zrobić i dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tominopl napisał:

A powie mi ktoś gdzie się włącza timer/ tryb czuwania? 

Tutaj znajdziesz instrukcję obsługi: http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/TCL_MT58-EUM1FU_PL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie e instrukcji nic nie jest napisane o time-rze (lub ja nic takiego nie zaóważyłem). Czyżby nie miał funkcji automatycznego włączania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Chmielewski nagrał filmik z testem realizacji wygaszania w TCL 55X9006 :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2018 o 17:41, pieeter napisał:

super, spróbuje tak zrobić i dam znać co i jak :)

No i jak ? Udało się koledze zainstalować playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 23.02.2018 o 20:54, abawiec napisał:

No i jak ? Udało się koledze zainstalować playera?

Udało się, aczkolwiek nie przez kodi (nie próbowałem). Znalazłem w sieci apkę "tvnplayer" w wersji na tablety, którą zainstalowałem z pendrive i śmiga na tv:) Tylko trzeba mieć pilota z opcją myszki żeby ją obsługiwać. Także problem rozwiązany. 

Przy okazji mam pytanie - czy jest sens ten tv mieć połączony z siecią zarówno przez wifi i jednocześnie ethernetem? U mnie jest tak, że w obu pozycjach w menu jest status "połączone". Czy to ma sens? Pytam, bo jak to nic nie daje to zostawię samo połączenie wifi a kabel zwinę bo trochę mi wizualnie przeszkadza. Podłączyłem dodatkowo ethernetem bo chciałem mieć jak najlepszy transfer danych ale w sumie różnicy nie widzę wielkiej, a nie wiem czy można to jakoś zmierzyć. Z kolei wifi zostać musi bo inaczej inne urządzenia działające pod wifi (komp, telefon) nie widzą tv.

I jeszcze pytanie odnośnie Netflixa - może ktoś z Was używa na tym tcl - co 1-2 dni mnie wylogowywuje z aplikacji i muszę się na nowo logować. Czy to problem tego tv/androida? Korzystam z netflixa na tym samym koncie na telefonie i nie ma takiego problemu. Jakieś pomysły? Przyznam, że to irytujące bo mam długi login;p No i również w aplikacji Netflix nie działa mi opcja myszki w pilocie - też tak macie?

Edytowane przez pieeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zakupilem tv Tcl u49P6046  problem jest takiego typu ze w momencie kiedy proboje przelaczyc na inny kanal pilotem ,zamiast przelaczac sie kanaly ,wchodzi mi w zrodla . Mozliwosc jest taka ze pilot dorwala moja 2 letnia coreczka I cos poprzestawiala. Prosze o porade jak z tego wybrnac przez przywracania ustawien fabrycznych. Wszystkie funkcjie dziialaja bez zarzutu oprocz braku mozliwosci zmiany kanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 20:54, abawiec napisał:

No i jak ? Udało się koledze zainstalować playera?

Pod koniec kwietnia pojawi sie player+ na Androidzie w TCL  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest temat o tym że na forum Kikiego gość który ma TCL-a w rozmiarze 75" z ponoć 100 Hz matrycą, zauważył że w ogóle nie działają mu upłynniacze, na to Kiki mu poradził żeby zobaczył czy zaskoczą mu upłynniacze po wymianie tunera z 2K na 4K:

http://www.audiostereo.pl/tcl-tv-nowa-jakosc-i-niska-cena-tv-na-matrycach-va-od-samsung-tv_134181.html/page__st__450

http://www.audiostereo.pl/tcl-tv-nowa-jakosc-i-niska-cena-tv-na-matrycach-va-od-samsung-tv_134181.html/page__st__460

Pod drugim linkiem Kiki wkleił fotki pokazujące że z nowym softem, W TCL-ach z androidem, pojawiły się funkcje tzw upłynniaczy, tyle że ja się pytam, skoro użytkownik modelu ze 100 Hz matrycą nie zauważa pracy upłynniaczy, to jaka jest szansa że w modelach na 50 Hz matrycach będą działały upłynniacze ?

Poniżej jeszcze link, do poprzedniego tematu o TCL C70 który został zablokowany :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39750-tcl-seria-c70/?page=14

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn to użytkownik telewizora zaproponował, że "zobaczy jak będzie po wymianie dekodera" bo i tak ma wymienić.
Kiki tylko przytaknął, że ok, żeby dał znać jak będzie po wymianie.
Tak że tym razem troszkę będę go bronił, bo to był pomysł użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, raf7705 napisał:

Kiki tylko przytaknął, że ok, żeby dał znać jak będzie po wymianie.

Przecież doskonale wie że to nic a  nic pod tym względem nie zmieni, więc celowo utwierdził klienta w tym jego błędnym przekonaniu że być może właśnie to jest powodem tego że nie działają mu upłynniacze.  Więc to wychodzi dokładnie na to samo jak by mu to sam doradzał

Nie wiem co chciał tym uzyskać, może uważa że jak ludzie myślą że w tym modelu działają upłynniacze to więcej tych sztuk sprzeda albo chce przedłużyć czas przez który klient będzie użytkował tv, bo przecież jest ileś ograniczonego czasu na ewentualny zwrot.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Prosiłbym o pomoc. Jestem laikiem w temacie od tygodnia przeglądam fora, testy i inne materiały dot. telewizorów. To forum wydaje mi się najbardziej obiektywne. Przymierzam się do zakupu telewizora, obserwuje obecnie dwa modele tj. TCL 55C7026 oraz Samsung 50NU7042. Oba telewizory można zakupić w cenie do około 2700 zł. Dodam tylko że telewizor będzie głównie używany do netflixa, youtube, telewizji kablowej, w przyszłości do konsoli playstation. Być może w tym budżecie można znaleźć coś bardziej interesującego? Na tą chwilę na pewno nie jestem zainteresowany telewizorami LG i Philips. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Prosiłbym o pomoc. Jestem laikiem w temacie od tygodnia przeglądam fora, testy i inne materiały dot. telewizorów. To forum wydaje mi się najbardziej obiektywne. Przymierzam się do zakupu telewizora, obserwuje obecnie dwa modele tj. TCL 55C7026 oraz Samsung 50NU7442. Oba telewizory można zakupić w cenie do około 2700 zł. Dodam tylko że telewizor będzie głównie używany do netflixa, youtube, telewizji kablowej, w przyszłości do konsoli playstation. Być może w tym budżecie można znaleźć coś bardziej interesującego? Na tą chwilę na pewno nie jestem zainteresowany telewizorami LG i Philips. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Strasznie skrajne opinie i subiektywne odczucia mozna zobaczyć czytając opinie, testy i inne odnosnie serii C70.

Moje pytanie jest krótkie i proszę o konkretną odpowiedź:

Model dla starszej osoby (nie staruszki), cechy oprogramowania i "przybajerzenia" mało istotne.

Najważniejsze jest dobry obraz i dźwięk, aby ta osoba miała satysfakcję z oglądania kablówki na codzień.

Budżet około 1600pln. TV max 40-50" na ścianę.

Wg pewnego specjalisty to TCL49 C7026 jest najlepszym wyborem w tej półce cenowej, polecacie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...