Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, paskovesl napisał:

Japier... 

 

Faktycznie ciężko się nie zgodzić - Ty pier....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Maciej Koper napisał:

P.S. Nie chciałbym być złośliwy, ale dowiedział się już ktoś z użytkowników gdzie znajdują się te wszystkie upłynniacze o których było pisane?:)

Pytałem i chyba nie tylko ja, ale zawsze jest odejście od tego tematu na rzecz tego, że nie widziałem na żywo więc nie mogę oceniać, ale ja przecież nie oceniam tylko pytam o ten upłynniacz skoro sam pisał, że TCL C70 ma bardzo dobre upłynniacze.

Do Olsztyna mam 550 km, ciężko żebym się tam wybierał TCLa obejrzeć, a w sklepach nadal ich nie ma, jak będzie w MM, to chętnie obejrzę.

Swoją drogą..ten Marek Urania to w ogóle realna postać?

Pytam bo Audiostereo podaje, że sklep LOCOLOCO ma adres...:
http://www.audiostereo.pl/sklepy/warminsko-mazurskie/olsztyn/loco-krzysztof-gorski-r82.html

"Adres:  Piłsudskiego 44 (Hala Urania)"
Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed spakowaniem TV do kartonu pozwoliłem sobie jeszcze na bezpośrednie porównanie do Samsunga MU8000 w trybie bez upłynniacza, czyli 60Hz ale nieco krótszy czas reakcji, oraz z upłynniaczem, czyli TCL 60Hz vs zwykłe 120Hz (bez wspomagania migoczącym podświetleniem). Zapętlałem sobie wideo 50i, czyli jak sport. Rezultaty jak się spodziewałem ;) Generalnie kwestia czasu reakcji zmienia bardzo niewiele. TV działa prawie jak "zwykły 50Hz". Dopiero odpalenie 100Hz na konkurencji robi ogromną różnicę:

CIMG1453.jpg

Postuje Wam nagrania w zwolnionym tempie, uchwycone naszą redakcyjną kamerą 1000 FPS.

1. TCL C70:

giphy.gif

2. Samsung MU8000 w 50Hz:

giphy.gif

3. Samsung MU8000 w 100Hz:

giphy.gif

Widać różnicę pomiędzy czasem reakcji? Widać. Widać różnice pomiędzy 50Hz a 100Hz? Chyba zasadniczą. Przypominam, że to efekt sample&hold jest największym winowajcą smużenia, dlatego "zagęszczanie" ruchów na ekranie zawsze wnosi największą zmianę. Więc o tym zjawisku: https://hdtvpolska.com/sledzaca-kamera-nowa-metoda-oceny-odwzorowani/ Z tego też względu jakiekolwiek statyczne nagrywanie ruchu na ekranie nie odwzoruje tego co naprawdę widzimy wodząc wzrokiem. Naprawdę podziwiam kogoś kto dyskutuje z takimi faktami :)

  • Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko pozamiatane i wiadome :) Było to dodać do testu to by te męczące rozmowy szybko ucięło. 

Po prostu widać teraz, że tv jest słaby w sporcie... i to chyba jedyna jego wada w stosunku do ceny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, to porównanie jest po prostu świetne i unikalne w skali świata nawet !. Ale jest jedna mała prośba, jeżeli masz jeszcze ten tv TCL-a, to jakbyś mógł zrobić takie samo porównanie (też przy 50 klatkach co odpowiada transmisji tv) jak na tym materiale z kamienicami,  ale tym razem z jakimś momentem z meczu piłki nożnej (czy też jakiś wyścigów samochodowych) gdzie zarazem jest uchwycona szybko lecąca piłka a zarazem byłoby można ocenić ostrość konturów napisów reklamowych na bandach i głowy publiczności przy szybkim ruchu kamery. Bardzo fajnie byłoby jakby takie porównania jak powyżej zostały włączone do przyszłych testów tv. Jako taki dodatkowy bonus do fotek UFO ale już z kadrem z realnego obrazu

EDIT:

Rozmycie kamienic na Samsungu w trybie 50 Hz jest znacznie mniejsze, a co by było jakby porównać z
Samsungiem 55M5672 też 50 Hz w trybie WRLED gdzie ilość linii wzrasta do 1080.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w nim swietnego, uwierz mi. Świetne to jest foto motion tracking, które jest dziesięć razy ciężej przygotować, ale jest "tylko" obrazkiem, więc do niektórych nie przemawia jak widać ;) Odwzorowuje ono jednak dokladnie to co widzi oko wodząc za obiektem po ekranie. W tego typu nagraniach jak powyżej kamera jest zamontowana statycznie, więc odzworowuje tylko różnice w czasie reakcji i ilości klatek, zamiast konsekwencji z nich płynących. Nie mam pod reką kadru z meczu piłkarskiego. Oczywiscie mógłbym to przygotować, no ale bez żartów, czym się różni kontur piłki od konturu poręczy, którą nagrałem? Miejcie Wy litość, inne testy czekają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maciej Koper napisał:

Świetne to jest foto motion tracking, które jest dziesięć razy ciężej przygotować, ale jest "tylko" obrazkiem, więc do niektórych nie przemawia jak widać ;) Odwzorowuje ono jednak dokladnie to co widzi oko wodząc za obiektem po ekranie.

Nie no przemawia przemawia i to jak najbardziej ! , te gif-y świetnie pokazują różnicę w kwestii tzw Juddera (tzw skokowość), tj z redukcją i bez. I teraz powstaje takie pytanie, czy te gif-y pokazują/oddają zarazem poziom juddera i poziom smużenia, czy też do oddania poziomu smużenia musiałyby być zrobione oddzielne gif-y ?.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Nie no przemawia przemawia i to jak najbardziej ! , te gif-y świetnie pokazują różnicę w kwestii tzw Juddera (tzw skokowość), tj z redukcją i bez. I teraz powstaje takie pytanie, czy te gif-y pokazują/oddają zarazem poziom juddera i poziom smużenia, czy też do oddania poziomu smużenia musiałyby być zrobione oddzielne gif-y ?.

Nie przeczytałeś chyba uważnie tematu o foto motion tracking, który podlinkowałem. Poziomu smużenia nie odwzorujesz precyzyjnie gifem, ponieważ tylko mała część postrzeganego zjawiska pochodzi z czasu reakcji (który akurat da się nagrać - pokazać gifem - tak jak to zrobiłem powyżej). Większość efektu smużenia powstaje wewnątrz naszego umysłu z tego względu, że obraz porusza się poklatkowo i na czas trwania danej klatki stoi z natury w miejscu (na telewizorach LCD i OLED). To drugie źródło genezy wychwytuje foto motion tracking, ponieważ aparat wodzi za obiektem tak samo jak robi to człowiek wzrokiem. Finalnie powstaje statyczny obraz.

O judderze można mówić przy niskich klatkażach (24, 25, 30fps), bo wtedy widzimy skokowość ruchu. Powyżej 50 fps wideo jest raczej płynne i dalsze zwiększanie ilości klatek redukuje tylko efekt S&H, a co za tym idzie zmniejsza postrzegane smużenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na sporcie ale jak widać cudu nie było i tcl poległ w tej kwesti. Powiedzcie mi czy warto zatem brać starszego sony w755c ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fixer45 napisał:

Zależało mi na sporcie ale jak widać cudu nie było i tcl poległ w tej kwesti. Powiedzcie mi czy warto zatem brać starszego sony w755c ?

Pod względem samego odwzorowania ruchu bez dwóch zdań lepiej sprawdzi się starszy TV Full HD z matrycą 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sony jest za 3300 i niby sklep mówi że jest nowy. Bo z tego co widzę to do 4 tys do sportu na matrycy va zbytnio nic nie ma. 

A jak wg Ciebie ten sony prezentuje się jakością obrazu względem sony? Bo nie wiem czy kupować prawie 3 letni tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Fixer45 napisał:

Bo z tego co widzę to do 4 tys do sportu na matrycy va zbytnio nic nie ma. 

Paradoksalnie najtańszym tv z matrycą 100 Hz z dobrą czernią i dokładnie w tym samym rozmiarze tj 55'' jest teraz OLED LG 55EG910V (ale jest HD ), teraz widzę że chodzą na allegro po 4 790 zł, potem najtańszym tv 100 Hz VA jest Sony  w mniejszym rozmiarze 49XE9005 (4K) za około 5500 zł.

A z 50 Hz tv (HD), w tym roku Tomasz Chmielewski poleca tego Samsunga :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-55m5672-czyli-full-hd-nie-musi-byc-zle.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fixer45 napisał:

 

......Bo nie wiem czy kupować prawie 3 letni tv ;)

A czemu nie. Jak wynika ze wszystkich testów w ostatnich 3 latach nastąpił wręcz regres jakości w tej klasie cen. Od czasu kultowego H6400 jest już tylko gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jedyny sensowny zakup to KS7000...reszta do 3-4 tysięcy właściwie są średnie...ale Maciej pisał chyba z tego co pamiętam że wielu różnicy nie zobaczy z tych co nie siedzą w tym temacie,fachowiec od razu zobaczy różnicę...do tego ktoś pisał o cenie 3500 za tego TCL-a że za dużo no i ja muszę się zgodzić bo po za bajerami androidem czy kontrastem,wide color gamut,głośnikami JBL które tyłka nie urywają to radzi sobie w sporcie wcale nie lepiej od innych tańszych tv za 2 tysiące.Czy warto dokładać 1500zł do TCL C70 jak komuś zależy na sporcie?to chyba oczywiste.Za Androida nie ma sensu dokładać,lepiej kupić pudło jakieś najtańsze,do KODI wystarczy.http://allegro.pl/telewizor-hisense-he58kec730-led-ultra-hd-smart-tv-i6899261778.html?reco_id=97a1a0ad-6f78-11e7-85db-246e96321b20 tu jest Hisense 58 cali 4K za 1999zł jak ktoś ma kasę,chyba nie ma się co zastanawiać

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

A z 50 Hz tv (HD), w tym roku Tomasz Chmielewski poleca tego Samsunga :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-55m5672-czyli-full-hd-nie-musi-byc-zle.html

Chciałbym szczerze zobaczyć chociaż jednego użytkownika, który będzie wykorzystywał tę funkcję wyraźnego ruchu led, by podnieść sobie ostrość. Raz, że będzie musiał ciągle gramolić się do menu obrazu by ją włączyć i wyłączyć, a jest dosyć głęboko w menu i to nie są "dwa kliknięcia". Dwa, że będzie i tak oglądał z rozdwojonymi konturami, więc ten zysk z tzw. rozdzielczości będzie obarczony strasznie irytującym (jak na moje oko) zjawiskiem.

2 minuty temu, Misza8888 napisał:

Jak widać jedyny sensowny zakup to KS7000...reszta do 3-4 tysięcy właściwie są średnie...ale Maciej pisał chyba z tego co pamiętam że wielu różnicy nie zobaczy z tych co nie siedzą w tym temacie,fachowiec od razu zobaczy różnicę...

Nie no bez przesady. Jeśli ktoś nie zauważy ewidentnej różnicy między matrycą 60 a 120Hz to niech w ogóle zejdzie do niższych półek cenowych lub zbada się, czy wszystko w porządku z jego wzrokiem i nie jest to żadna złośliwość z moje strony. Oczywiście można też uznać, że to smużenie nie jest na tyle irytujące i że da się z nim żyć. Ludzie akceptują różne zjawiska. Mnie na przykład przerażają kąty widzenia w matrycach VA, mimo to ponad połowa z Was nabywa takie telewizory, a ja bym nie mógł i dalej siedzę na plazmie z perspektywą na OLED ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej ale jak ktoś nie widział 120hz to będzie zadowolony z 60hz :)) laik zapewne różnicy nie zobaczy i ja jestem laikiem...ja nigdy nie widziałem 120hz , widziałem 60hz i ja nie widzę w 60hz aż takiej tragedii i mi to wystarczy bo wybredny nie jestem a 5 tysięcy za TV to dla mnie przesada , jeśli 120hz jest jeszcze lepsze to brawo ale też cena od razu wyższa...ja bym nie dokładał 2-3 tysiące do telewizora z 120hz...biorę 60hz i wystarczy.Miałem starego HD ready i tu sport faktycznie był masakryczny ale na dzisiejszych telewizorach nie widzę już tego.To jest duży skok na korzyść tych nowych telewizorów jeśli chodzi o sport

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Misza8888 napisał:

Maciej ale jak ktoś nie widział 120hz to będzie zadowolony z 60hz :))

Na to akurat jest bardzo duża szansa. Aż mi się przypomniał taki film "Pokój" (2015), w którym dla dziecka jeden pokój był całym światem, bo nie wiedziało, że istnieje coś poza nim. Mniej więcej z tej samej przyczyny da się znaleźć opinie o super czerni na matrycach IPS, itp.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maciej Koper napisał:

Mnie na przykład przerażają kąty widzenia w matrycach VA, mimo to ponad połowa z Was nabywa takie telewizory, a ja bym nie mógł i dalej siedzę na plazmie z perspektywą na OLED ;)

A co myślisz o LG 55EG910V, czy w tej cenie i rozmiarze pomijając brak 4K i wyższych poziomów jasności w HDR jest coś w tej cenie lepszego na rynku co jak postawisz obok to będzie zauważalnie lepsze ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje 120hz ale dla mnie tak jak pisałem wyżej dokładanie do 120hz 2-3 tysiące to przesada.Dla mnie telewizor ma stać,być lepszy od starego HD ready i ma działać i tyle.Ty w tym siedzisz,dla ciebie to pasja,jesteś fachowcem a dla mnie?dla mnie temat telewizorów jest tematem na poziomie polityki :)) nie interesują mnie telewizory powyżej pięciu tysięcy.Jak widzę że ludzie wydają po 10 tysięcy i więcej za telewizory no to dla mnie jest to przesada...każdy z nas ma inne spojrzenie na ten temat

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mmpeg-4 napisał:

A co myślisz o LG 55EG910V, czy w tej cenie i rozmiarze pomijając brak 4K i wyższych poziomów jasności w HDR jest coś w tej cenie lepszego na rynku co jak postawisz obok to będzie zauważalnie lepsze ?

Nie ma. Paradoksalnie EG910 jest najlepszym telewizorem do codziennego oglądania TV i filmów. Wiadomym jest, że przez najbliższe kilka lat będziemy oglądać w przewadze treści HD, a zresztą UHD zeskalowane w dół dla EG910 też wygląda rewelacyjnie. Często polecam taki wybór. Zamiast wchodzić w nową technologię, nie mając solidnych fundamentów lepiej skupić się na tym drugim :) Niewielką ceną jest idealna czerń, 120hz i rewelacyjne kąty widzenia. Oczywiście jest to nieco więcej niż 3,5 tys, więc szanuję także wybór TCL'a, Sony XE70, czy Philipsa PUS6412.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jeszcze myślę od 49KS7000, mam go na miejscu za 3999 w Euro... w teście wypadł nieźle :P Ale widziałem, że niektórzy narzekają na obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz tyle wydać to bierz , ja czekam aż wersja 55 stanieje...rozmawiałem z facetem , który pracuje w sklepie z RTV i mówił że faktycznie były zwroty ze względu na obudowy ale już od dłuższego czasu nie ma zwrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

.... Mnie na przykład przerażają kąty widzenia w matrycach VA, mimo to ponad połowa z Was nabywa takie telewizory, a ja bym nie mógł i dalej siedzę na plazmie z perspektywą na OLED ;)

Mam to samo. Już kilka razy przymierzałem się do kupna i odpuszczałem. W międzyczasie kupiłem rodzicom H6400, teściom J5200 a sobie... nic.

2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Nie ma. Paradoksalnie EG910 jest najlepszym telewizorem do codziennego oglądania TV i filmów. Wiadomym jest, że przez najbliższe kilka lat będziemy oglądać w przewadze treści HD, a zresztą UHD zeskalowane w dół dla EG910 też wygląda rewelacyjnie. Często polecam taki wybór. Zamiast wchodzić w nową technologię, nie mając solidnych fundamentów lepiej skupić się na tym drugim :) Niewielką ceną jest idealna czerń, 120hz i rewelacyjne kąty widzenia. Oczywiście jest to nieco więcej niż 3,5 tys, więc szanuję także wybór TCL'a, Sony XE70, czy Philipsa PUS6412.

Gdyby 910 był płaski to pewnie bym go kupił, czekając na "ustabilizowanie się" rynku plazm. A tak.. nic dalej czekam. Może jeszcze przez nikogo nie testowany model A7?

Przyznam że dałem się trochę podkręcić (jak dziecko) na C70 ale już mi przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawelll napisał:

Mam to samo. Już kilka razy przymierzałem się do kupna i odpuszczałem. W międzyczasie kupiłem rodzicom H6400, teściom J5200 a sobie... nic.

Gdyby 910 był płaski to pewnie bym go kupił, czekając na "ustabilizowanie się" rynku plazm. A tak.. nic dalej czekam. Może jeszcze przez nikogo nie testowany model A7?

Przyznam że dałem się trochę podkręcić (jak dziecko) na C70 ale już mi przeszło.

nie tylko Ty:) ja też...znowu wypadło na Samsunga

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...