Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej ale to oglądałeś na nim mecz czy nie?czy tylko obrazkiem się sugerujesz?ja nie oczekuję od niego płynności telewizora 100hz chcę by to wyglądało w miarę dobrze a nie tak jak na telewizorze HD Ready:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jeszcze ten TV? Chodzi o brak dźwieku na wyjściu słuchawkowym po wygaszeniu (nie wyłączeniu - szybki start) i włączeniu telewizora oraz o skok glośności na ułamek sekundy do 100% przy podgłaśnianiu np. w PS4 Pro, czy też przy oglądaniu kanałów z naziemnej i kablówki (bez dekodera).

A z organizatorem kanałów problem jest w losowej zmianie numerów, kolejności czy nawet nazw programów po wyłączeniu TV.

 

Co do tematu C70 to rozmawiałem z obsługą klienta - telewizor chyba zabierają w przyszłym tygodniu w ramach gwarancji.

Edytowane przez stachuu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Inny 60Hz, w tym przypadku Sony XE70:

A w trybie motionflow "czystość"=1 albo "czystość"=Maks, to jak to będzie XE70 wyglądało  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Macieju za odpowiedź.

No i też mam dylemat z tym C70...dłuuugo czekałem na Wasz test...i sam już zgłupiałem....czy nadal w budżecie brać go pod uwagę czy jednak wzrok kierować gdzieś indziej? Budżet to im mniej tym lepiej ale te 3500-4000 dam. Nakręcają mnie wszędzie na Sony ale tu już spora kasa za dobry TV. Zależy mi na dobrej jakości (seriale i filmy wieczorami + PS4 Pro) no i Android kusi, bo już mam dość boxów, playerów zewnętrznych - chciałbym mieć Kodi w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Misza8888 napisał:

Maciej ale to oglądałeś na nim mecz czy nie?czy tylko obrazkiem się sugerujesz?ja nie oczekuję od niego płynności telewizora 100hz chcę by to wyglądało w miarę dobrze a nie tak jak na telewizorze HD Ready:)

Proponuję żebyś lepiej zapytał czym się sugerują Ci, którzy piszą, że ostrość ruchu jest świetna :)

2 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

A w trybie motionflow "czystość"=1 albo "czystość"=Maks, to jak to będzie XE70 wyglądało  ?

No tak jak w teście Sony, nie będę tu spamował tymi samymi obrazkami. Generalnie lepiej. Chodziło mi tylko o to, by pokazać gorszy czas reakcji matryc TCL. Z resztą nie pierwszy raz już widzę lepszą czerń kosztem czasu reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

A więc gdybyś na dzień dzisiejszy miał budżet 3500 zł na telewizor 49''-55'' to co byś wybrał dla siebie/znajomego/rodziny do domu? Biorąc pod uwagę, że telewizor będzie "do wszystkiego po trochę" (ps4, netflix, sport, tv naziemna).

Liczę na propozycję od serca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Deetry napisał:

@Maciej Koper

A więc gdybyś na dzień dzisiejszy miał budżet 3500 zł na telewizor 49''-55'' to co byś wybrał dla siebie/znajomego/rodziny do domu? Biorąc pod uwagę, że telewizor będzie "do wszystkiego po trochę" (ps4, netflix, sport, tv naziemna).

Liczę na propozycję od serca :D

Mógłby to być ten TCL lub PUS6561, bo najtańszy 120Hz i matryca IPS (jak wolisz). Więcej sensownych wyborów chyba nie ma w tym budżecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maciej Koper napisał:

Mógłby to być ten TCL lub PUS6561, bo najtańszy 120Hz i matryca IPS (jak wolisz). Więcej sensownych wyborów chyba nie ma w tym budżecie ;)

No i dziękuje za taką odpowiedź :) Jeszcze pytanie dodatkowe, opłaca się zwiększyć budżet do 4000 na coś lepszego typu KS7000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Atak klonów!
Użytkownik misza8888 który tak zaciekle broni sąsiedniego forum to klon!!!
Poznałem odrazu po analfabetycznym sposobie pisania (szyk itp.itd.) typowe dla pana K jak Klon ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwać zjawisko widocznego gołym okiem odświeżania telewizora (jaśniejsze poziome pasy płynące z dolu do góry)? Podlega to gwarancji czy jest to normalne w LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki klon baranie jeden i gdzie ja bronię tamtego forum?owszem mam tam konto ale żebym bronił?weź się chłopie za uczciwą robotę bo upierdliwy jesteś.Ty widzę też masz tam konto,zbanował Cię a dalej tam mu [beeep]ę trujesz człowieku :) poważny Ty jesteś?jestem tu bo mnie interesuje ten telewizor i wypytuję Macieja więc zamknij tam twarz chłopcze

i jakie znowu K ? o czym Ty bredzisz?na tamtym forum mam nick Adam85Rbk więc przestań się ośmieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odbiegnę od tematu, ale to jak jest w końcu z tym PUS6561, polecany jest przez Was czy też nie, bo ludzie piszą, że do bani bo jakiś piasek, kiepski serwis, że to chińczyk (bo jest ;) ), że jakieś artefakty. Nie chce być natręt, ale po prostu pewnie jak każdy chcę wybrać coś optymalnego, mniejsze zło bo na OLEDa lub dobrego Soniacza nie styka kasy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, darth_voyt napisał:

Przepraszam że odbiegnę od tematu, ale to jak jest w końcu z tym PUS6561, polecany jest przez Was czy też nie, bo ludzie piszą, że do bani bo jakiś piasek, kiepski serwis, że to chińczyk (bo jest ;) ), że jakieś artefakty. Nie chce być natręt, ale po prostu pewnie jak każdy chcę wybrać coś optymalnego, mniejsze zło bo na OLEDa lub dobrego Soniacza nie styka kasy.

 

ten Philips ma problem z kurzem na matrycy , oglądam go na allegro widzę za 3149zł kusi...ale on nie ma najlepszych ocen no chyba że go poprawili nowym rzutem bo niby wersja z 2017 też jest z marca ale czy uszczelnili go to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ogólnie na początku byłem zdecydowany na philipsa, 120Hz, dobrze wypadł tutaj w teście, ambi. Jednak odrzuciły mnie słabe opinie (120Hz a ludzie narzekają na sport) no i ten kontrast. Dlatego też czekałem na tego TCL'a i w sumie to jestem w kropce :P

Edytowane przez Deetry
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Deetry napisał:

Ja też ogólnie na początku byłem zdecydowany na philipsa, 120Hz, dobrze wypadł tutaj w teście, ambi. Jednak odrzuciły mnie słabe opinie (120Hz a ludzie narzekają na sport) no i ten kontrast. Dlatego też czekałem na tego TCL'a i w sumie to jestem w kropce :P

Ja kupiłem 2 razy 49pus6561 - i 2 razy oddałem.

1. Miał strasznie nierówne podświetlenie, takie 2 białe tęcze na dole po rogach.

2. Uszkodzoną matrycę - poziomy pasek przez cały ekran.

3 raz - nie zaryzykuję

Odnośnie Philips, Ambilight - super, czerń - dla mnie brak. Przy sporcie nie zauważyłem smużenia...

Dlatego liczyłem na tego TCL - i jestem w kropce, bo nie wiem co robić ?

Zaczekam żeby zobaczyć na żywo - ale raczej go kupię ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deetry napisał:

No i dziękuje za taką odpowiedź :) Jeszcze pytanie dodatkowe, opłaca się zwiększyć budżet do 4000 na coś lepszego typu KS7000?

Tak i nie. Dostaniesz 120Hz, więc znacznie lepiej w sporcie, ale czerń sporo gorsza w porównaniu do TCL. HDR na podobnym poziomie. Tizen, czy Android - kwestia indywidualnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na mniejszym calarzu jest mniej odczuwalny efekt smużenia? Bo może bym wziął 49 zamiast 55 :) i tak to 55 miałem brać na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem prawie zdecydowany na 49'. Czy jest na forum ktos kto widzial ten rozmiar "w akcji"? Jesli czern i kontrast wypadaja tak jak w 55' to chyba najlepszy wybor w tej cenie. Ogladam malo sportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kenro napisał:

Ja tez jestem prawie zdecydowany na 49'. Czy jest na forum ktos kto widzial ten rozmiar "w akcji"? Jesli czern i kontrast wypadaja tak jak w 55' to chyba najlepszy wybor w tej cenie. Ogladam malo sportu

Jak oglądasz mało sportu to bym sie nie zastanawiał chyba... Ja się martwię, że 49'' ma inne głośniki... może też inną matrycę? Wiem, ze Kikiego pomiary sa przeklamane ale w 49 zmierzyl kontrast 3.5x mniejszy niz w 55 co by oznaczalo ze czyms sie roznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mniej wymagających to on będzie dobry , jeśli nie to jest Samsung 55Ku6400 średnia półka , te dwa są warte uwagi w tej cenie...

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Maciej Koper napisał:

 HDR na podobnym poziomie. 

Pozwolę sobie zgłosić zdanie odmienne. Jasność max podobna pełna zgoda, ale HDR na tv z kontrastem 1 000:1 i 7 000:1 nie wygląda tak samo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale KS7000 tez oferuje troche wiecej nitów niż C70. Także miałem na myśli tylko jednej cechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Mógłby to być ten TCL lub PUS6561, bo najtańszy 120Hz i matryca IPS (jak wolisz). Więcej sensownych wyborów chyba nie ma w tym budżecie ;)

Jeszcze jest jeden potencjalnie ciekawy konkurent dla tego philipsa,  tj w tym roku w nowej ulotce sony z nową linią modelową, nadal znajduje się ubiegłoroczna seria XD83 na matrycy 100 hz IPS 10 bit, triluminos, w związku z tym jest takie pytanie, kiedyś pisałeś (o ile dobrze pamiętam) że robiłeś pomiary (łącznie z całym testem ?) tej serii ale ich z jakiegoś powodu nie opublikowałeś, dlatego jak byś miał w swoim archiwum fotki ufo (i ogólnie pomiary czy jest szeroki zakres barw itp) z testów tej serii, to ciekawy bym był jak ta seria wypadła w pomiarach. A najlepiej byłoby zobaczyć pełny test tej serii skoro jeszcze ma być dostępna w tym roku.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deetry napisał:

Ja też ogólnie na początku byłem zdecydowany na philipsa, 120Hz, dobrze wypadł tutaj w teście, ambi. Jednak odrzuciły mnie słabe opinie (120Hz a ludzie narzekają na sport) no i ten kontrast. Dlatego też czekałem na tego TCL'a i w sumie to jestem w kropce :P

Tv idealnych nie ma, tym bardziej w niskim budżecie ale IPSy Philipsa przy VA TCL to wygląda jak Seicento przy Mini (szczególnie wieczorem). A samo 120Hz upłynnianie Philipsa  to woła o pomstę do nieba. Ogólnie ten aspekt w obu tych modelach jest delikatnie mówiąc mocno przeciętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...