Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak krótko jeśli można bym napisał czemu w tym modelu nie ma zaawansowanego uplynniacza. Po pierwsze dlatego, że to model klasy średniej/wejściowej.  Po drugie dlatego, że z punktu widzenia wielkości sprzedaży dużo lepiej wydać "kilka dolarów" na "soundbar" z logo JBL i ładna ramke, które przyciągną wielu zwykłych klientów niż na mocniejsze scalaki schowane w środku. Po trzecie większość w zwykłym materiale i tak pewno nie zobaczy różnicy.

PS. Bardziej bym się zastanowił nad żywotnością/awaryjnoscia niż wadami, bo choć ideałem nie jest to i tak to jest sporo lepszy wybór niż Philips z dyskoteka za ekranem.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dźwięk na DVB-t/kablówka lub PS4 Pro. U mnie przy podgłaśnianiu koło 55-65/100 słychać chwilowe zniekształcenie i wzmocnienie dźwięku. 

2. Po podpięciu czegoś do gniazda słuchawkowego wygaś (nie wyłącz) telewizor i włącz ponownie. Musisz mieć włączone szybkie uruchamianie TV. Od Kikiego pewnie masz wyłączone, by nie było widać problemu. 

3. Kanały na DVB-t lub kablówce ustaw w kolejności od 1 do 30 minimum, nadaj numerybi pozamieniaj w kolejności. Zrób fotkę, wyłącz TV i włącz ponownie. Nie wiem czy za każdym razem zmienia kolejność.

4. Przy włączaniu TV u mnie brak dźwięku lub jest bardzo cicho. Po podgłośnieniu o 1 stopień wyświetla się komunikat o możliwym uszkodzeniu słuchu. Po naciśnięciu OK dźwięk wraca. Niby pikuś, ale denerwuje. Znane ze smartfonów z androidem po podłączeniu słuchawek.

5. Widoczne gołym okiem odświeżanie matrycy (!) przy oglądaniu filmów z pendrive. Testowane na kilku filmach 1080p i 2160p (również HDR, najlepiej chyba widać w filmie A Cure For Wellness w scenie w łaźni - jednolite sciany, cegła). Najlepiej zrób pauzę w jakiejś scenie z jednolitym tłem. Jaśniejsze poziome pasy lecące od dołu do góry. Na PS4, Youtube i DVB-t tego nie ma.

Edytowane przez stachuu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stachuu0 napisał:

1. Dźwięk na DVB-t/kablówka lub PS4 Pro. U mnie przy podgłaśnianiu koło 55-65/100 słychać chwilowe zniekształcenie i wzmocnienie dźwięku. 

2. Po podpięciu czegoś do gniazda słuchawkowego wygaś (nie wyłącz) telewizor i włącz ponownie. Musisz mieć włączone szybkie uruchamianie TV. Od Kikiego pewnie masz wyłączone, by nie było widać problemu. 

3. Kanały na DVB-t lub kablówce ustaw w kolejności od 1 do 30 minimum, nadaj numerybi pozamieniaj w kolejności. Zrób fotkę, wyłącz TV i włącz ponownie. Nie wiem czy za każdym razem zmienia kolejność.

4. Przy włączaniu TV u mnie brak dźwięku lub jest bardzo cicho. Po podgłośnieniu o 1 stopień wyświetla się komunikat o możliwym uszkodzeniu słuchu. Po naciśnięciu OK dźwięk wraca. Niby pikuś, ale denerwuje. Znane ze smartfonów z androidem po podłączeniu słuchawek.

5. Widoczne gołym okiem odświeżanie matrycy (!) przy oglądaniu filmów z pendrive. Testowane na kilku filmach 1080p i 2160p (również HDR). Jaśniejsze poziome pasy lecące od dołu do góry. Na PS4, Youtube i DVB-t tego nie ma.

1, 2, 3 sprawdze w domu jak wroce z pracy i bede mial czas, mozliwe ze dopiero jutro.

4. nie mam takiego problemu chyba, wydawalo sie normalnie. Tez sprawdze, ale moze masz cos z gniazdem sluchawkowym? Poza tym moze to choroba wieku dzieciecego. Jesli to wina oprogramowania to moze z aktualizacja 7.0 to naprawia. 

5. Odpalalem filmy z pendrive takie testowe (gdzies tu znalazłem na forum) i testowalem hdr z yt(btw. mi dzialaly fimy hdr z yt). Nic takiego nie mialo u mnie miejsce.

Masz moze sample takiego filmu co robi Ci taki 'wspanialy' efekt?

Edytowane przez Qsay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, Xisiek said:

Po trzecie większość w zwykłym materiale i tak pewno nie zobaczy różnicy.

Bez wprawy można nie zauważyć różnicy pomiędzy 50 i 100hz, ale w filmach przy 24kl/s judder tak wali po oczach, że zaczyna to przypominać pokaz slajdów. Przy szybkim ruchu, zwłaszcza w ciemnych scenach na ekranie robi się szaro-bure błoto. Wiem, bo kiedyś nabrałem się na pseudo-100hz bez upłynniacza, stroboskop LED w niczym nie pomagał, a oglądanie filmów na tym doprowadzało mnie do szału. Im więcej cali, tym to rwanie bardziej przeszkadza.
 

Przydałoby się, żeby te wypasione odtwarzacze UHD Bluray miały wbudowany upłynniacz - procesory chyba na to już pozwalają a wrażenia byłyby całkiem inne. Efekt mógłby też być lepszy niż w przypadku niektórych TV ze słabym upłynniaczem.

 

Edytowane przez Qleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Qleks napisał:

Bez wprawy można nie zauważyć różnicy pomiędzy 50 i 100hz, ale w filmach przy 24kl/s judder tak wali po oczach, że zaczyna to przypominać pokaz slajdów. Przy szybkim ruchu, zwłaszcza w ciemnych scenach na ekranie robi się szaro-bure błoto. Wiem, bo kiedyś nabrałem się na pseudo-100hz bez upłynniacza, stroboskop LED w niczym nie pomagał, a oglądanie filmów na tym doprowadzało mnie do szału.

 

@Maciej Koper

zauważyłeś ten efekt podczas testowania? Z opisu wygląda groźnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panowie mialem tego nie pisać ale jednak coraz więcej ludzi interesuje się tym modelem, ja także miałem go brać. Informacja dotyczy modeli p60 i c70. Oba modele posiadają wadę fabryczna, na płycie głównej, w miejscu gdzie jest cześć odpowiedzialna za dźwięk znajduje się wadliwy kondensator. Podobno wysycha w przyspieszonym tempie, zależnie od użytkowania, ja otrzymałem info że około po dwóch miesiącach. Następnie siada cała sekcja audio. Tcl wie o tej wadzie fabrycznej i ją naprawia ale wiadomo że to trwa. Podobno każdy egzemplarz jest dotknięty tą wadą. Nie chcę nikogo zniechęcać, chciałem tylko was poinformować żebyście mieli świadomość że sekcja audio padnie prędzej czy później. Pozdrawiam.dddd

WYMODEROWANO REKLAMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest OK ale niektórzy ludzie dziwnie zawistni...moim zdaniem ktoś próbuje zniechęcić do zakupów u kikiego tego TCL-a do którego ja podchodzę z dystansem jak do każdego sprzedającego I WAM RADZĘ TO SAMO bo ja do niego nic nie mam ale faktycznie te plotki o tym TCL-u że coś tam "wysycha" to głupota i zwykły trolling.Jak ktoś ma do niego jakiś problem to niech jedźie do Olsztyna i po prostu wyjaśnijcie to sobie z nim a nie zaśmieca te forum bo syf się już powoli robi.Bo kiki to bo kiki tamto LUDZIE to jest chora obsesja na jego punkcie.Do tego gościu napisał "miałem tego nie pisać" haha ŁASKAWCA miał nie pisać ale napisał...zwykły cymbał bo od początku wejścia tego TCL-a do kikiego były wyszukiwane jakieś fioletowe słonie bla bla bla a teraz to się nasila.Maciej zrobił test i w wadach NIE MA FIOLETOWYCH SŁONI więc dajcie już spokój i nie drążcie tematu bo ile można a po drugie kto coś wie o modelu SHARP LED 55CUF8462ES niby IPS , matryca 60hz ktoś coś o nim wie?znalazłem za 2200zł niby obraz lepszy od Samsunga z serii 6

Edytowane przez Misza8888
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum piszemy po polsku, tzn duże litery tam gdzie mają być, resztę małymi literami. To jest tak zwana netykieta. Zanim coś napiszesz, naucz się jej Marek!

 

Miszą, sam zaśmiecasz, to nie temat o Sharpie!

 

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, urania napisał:

"PISZESZ BZDURY I NIE MASZ POJĘCIA.NIE WIEM SKĄD MASZ TAKIE INFORMACJE I UWAŻAJ BO TCL POZWIE CIĘ DO SĄDU.PROBLEM LEŻY W OPROGRAMOWANIU.TO FORUM  TO JAKAŚ MASAKRA  WY NIE CHCECIE POMAGAĆ I ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMÓW UŻYTKOWNIKOM TEGO TV TYLKO POTRAFICIE KRYTYKOWAĆ INNYCH.NIE SŁYSZAŁEM ŻEBY KOMUŚ  PADŁA SEKCJA  AUDIO.Z PANEM MARCINEM GERLACHEM ROZMAWIAŁEM OSOBIŚCIE W ŚRODĘ I ZGŁASZAŁEM MU WSZELKIE UWAGI KTÓRE PRZY MNIE NOTOWAŁ I PRZESYŁAŁ DO  CENTRALI.JEŻELI CHCESZ POROZMAWIAĆ NA TEMAT TEGO TV TO ZADZWOŃ 600059618 LUB NAPISZ  URANIA.MAREK.R@GMAIL.COM.

Po pierwsze literki, po drugie straszyć innych - to nie to forum kolego, po trzecie trochę kultury - każdy ma prawo do wyrażania opinii, a Ty nie masz żadnego prawa aby podważać opinie innych - no bo niby czemu, mamy wierzyć handlarzowi a nie użytkownikowi? 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

URANIA.MAREK, o ile się orientuję to właśnie ty robisz kalibrację dla kikiego ?, dlatego trzeba wyjaśnić tutaj taką sprawę, ostatnio się okazało (Kiki sam się do tego przyznał na forum) że był duży błąd w pomiarach kalibracyjnych (z jakiego powodu brak wiedzy, zepsuty sprzęt ?) a jak wiadomo Kiki rozsyła kalibrację na email, i teraz ludzie nie mają pewności czy przypadkiem nie otrzymali danych z dużymi błędami.

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie, jak to jest z tą kalibracją, czy wygląda to tak że jest robiona kalibracja tylko dla jednego tzw demonstracyjnego wystawowego egzemplarza a potem te ustawienia z tego egzemplarza rozsyłane są emailem do kupujących ?

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, Kiki napisał nawet:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1392640-post307.html
"Pan Marek Popełnił błąd przy kalibracji i Pan Marek przeprosił wszystkich już 100 razy. Ile będzie go jeszcze kopać ???"

Jednak ludzie nadal dostając ten telewizor, nawet w wersji 49" otrzymują 'certyfikat' z wartością kontrastu mierzoną na 12929: 1.

Na czym polegał ten błąd, za co Pan @urania przepraszał? Myślałem, że chodziło o źle przeprowadzoną kalibrację i źle podaną wartość kontrastu ale jednak kolejni klienci z tego miesiąca dostają ten sam wynik kalibracji, a mało tego telewizor otrzymał od redakcji nagrodę 'Pixela' za najwyższy kontrast.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając całość dyskusji i bazując na doświadczeniach z innymi markami Chińskimi muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony (ale nie zaskoczony). Technicznie (hardware) urządzenie dość typowe, z niedopracowanym oprogramowaniem, w niespecjalnie atrakcyjnej cenie. Coś jak z telefonami Xiaomi (sam mam Redmi 4X). Są fajne póki są tanie. I Redmi 4X (3/32GB, B20) za 700 PLN to dobry telefon. Ale gdyby kosztował 1000 (a za tyle oficjalnie pojawił się w Polsce) już nie- za podobne pieniądze można kupić lepiej dopracowany telefon.

C70 w cenie 3500 (55") niespecjalnie powojuje z konkurencją - za 3500-4000 można kupić lepiej dopracowane TV. Co innego gdyby kosztował np. 2600-2700. Sam dźwięk znacznie lepszy (ponoć) od konkurencji to za mało. Dla mnie np. to nie jest żadna przewaga. I tak gdy zależy mi na dźwięku uruchamiam amplituner a do oglądania wiadomości wystarczy byle głośniczek.

Wygląda na to, że czasy tanich Chińskich produktów odchodzą w przeszłość.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pawelll napisał:

C70 w cenie 3500 (55") niespecjalnie powojuje z konkurencją - za 3500-4000 można kupić lepiej dopracowane TV. Co innego gdyby kosztował np. 2600-2700.

 Wymień proszę te modele telewizorów z lepszym obrazem do 4k bo na pewno pomoże to niezdecydowanym podjąć finalną decyzję o kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego Twojego postu nie da się przeczytać. Jest to wręcz odrzucające. Popracuj nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakich głupot , wszyscy wiemy że ten tv ma 50hz matrycę i wiadomo że coś tam smuży ale wiele osób pisało że NIE MA PROBLEMÓW ZE SPORTEM W TYM TV więc warto na nowo przeczytać te kilkadziesiąt stron i się upewnić więc powtórzył to co napisali inni UŻYTKOWNICY 

Edytowane przez Misza8888
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Misza8888 napisał:

powtórzył to co napisali inni UŻYTKOWNICY 

Cytat :

''Mimo wypisywania głupot przez testerów''

'' nasi "specjaliści"

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki to niech lepiej nagra filmik gdzie powolutku bardzo dokładnie (krok po kroku) pokazuje i objaśnia nam jak i czym robi kalibrację, oczywiście wraz z odpowiednim komentarzem, tak żebyśmy mogli zobaczyć czy jego czynności i wypowiedzi są kompetentne tj czy ma odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania takich pomiarów. A następnie jako całość oceni to Maciej.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się zgodzę bo ta kalibracja moim zdaniem jest dziwna...kilka osób skarżyło się że im wychodzi jeden kolor za dużo , oczywiście nie oskarżam go o to że źle to zrobił czy ktoś po prostu chce go ośmieszyć ale takie wpisy były więc mnie akurat to bardziej zastanawia

Edytowane przez Misza8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sklep x lat więc.nie wiem w czym problem co ma komu udawadniac. Ma pierwszy w Polsce tv sprzedaje i tyle a wy temat ciągnięcie jak głupi zamiast się cieszyć ,że jest w miarę szybko coś dobrego w pl

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Kiki właśnie ocenił test Macieja (odnośnie płynności i ostrości ruchu) jako wypisywanie głupot :
http://www.hdtv.com.pl/forum/1395883-post1202.html


Gdzie on napisał że chodzi o test Macieja. Japier... Niektórym się w głowie przerwaca masz coś do gościa to jedz do niego lub zadzwoń a nie wypisuj głupot których nie robi.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - mnie też denerwuje ta wojenka "międzyforumowa". Niezależnie od tego "kto zaczął" i kto ma rację.

Z drugiej strony trzeba mocno udawać, że się nie wie o co chodzi żeby napisać:

9 minut temu, paskovesl napisał:

Gdzie on napisał że chodzi o test Macieja. Japier... Niektórym się w głowie przerwaca masz coś do gościa to jedz do niego lub zadzwoń a nie wypisuj głupot których nie robi.


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

 

Już pomijając wątek "śpiewającego"  przejścia testu piłki nożnej - ktoś wcześniej wytłumaczył że wbrew tłumaczeniu googlowemu wynik nie był "śpiewający"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Deetry napisał:

@Maciej Koper

zauważyłeś ten efekt podczas testowania? Z opisu wygląda groźnie :D

No, ale co w tym niezwykłego, że filmy mają skokowy ruch? Przecież to akurat każdy chyba wie kto oglądał raz w życiu :)

P.S. zajrzałem do tego szwedzkiego "testu". Pięć zdań na krzyż, zero pomiarów, procedur testowych, opisów do czego przyrównywane. Autorzy nieznany na arenie międzynarodowej. Mi by było wstyd jako użytkownikowi cytować coś takiego, a jeśli robi to administrator portalu by wybronić swoje błedne tezy to... wybaczcie, spuszczę na to kurtynę milczenia :) O czym w ogóle ta rozprawka jest? Przecież zdjęcie testu ufo czarno na białym pokazuje jak wygląda rozmycie przy szybkim przesuwie obrazu i nietrudno porownać do innych tv w tym budżecie. Tak czy inaczej matryca 60Hz nie wykona tego zadania jakoś świetnie, więc bronienie bezsensownej tezy...

P.S. Nie chciałbym być złośliwy, ale dowiedział się już ktoś z użytkowników gdzie znajdują się te wszystkie upłynniacze o których było pisane?:)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim p60 piłka idzie dobrze to na c70 powinno być lepiej :-). Nie widziałem więc nie oceniam ale też nie wierzę ,że jest aż tak źle.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...