Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

Telewizory OLED z najnowszej linii (z cyfrą "7" w nazwie) z dnia na dzień zyskują na popularności, od czasu premiery (w kwietniu tego roku). W relacji z niej, jak i w teście najniższego modelu - LG B7V omówiłem wszystkie pięć serii telewizorów. Wspomniałem także, że są one oparte na tej samej matrycy, oraz procesorze, co wieści, że nie będzie różnic w jakości obrazu, a jedynie w wykonaniu, osprzęcie, czy dodatkach do telewizora. W naszej redakcji zagościł dzisiaj model LG OLED E7, więc jest to najlepsza okazja, by przekonać się, czy telewizory po zgaszeniu światła będą faktycznie ze sobą równe, bo różnice w designie telewizorów widać na pierwszy rzut oka.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem dotychczas telewizora z taką idealną bielą (równomiernością) :o

Można pisać, że przecież kto by tam białe plansze oglądał, ale zafarb potrafi być widoczny w wielu scenach zimowych albo w gorszych przypadkach nawet gdy jest jakaś scena z niebem. Tutaj wyszła faktycznie referencja.

Taki Q9 z testu by mnie mocno irytował podczas filmów:

https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2017/05/Samsung_Q9_7.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W 2017 roku OLEDy są praktycznie bezkonkurencyjne. W technologii LCD konkurować z nimi mogły jedynie flagowe ekrany z podświetleniem direct led, a takich nie ma w tym roku w ofertach pozostałych producentów. Oczywiście można jeszcze nabyć zeszłoroczne TV takie jak Panasonic DX900, Sony ZD9, czy Samsung KS9500

 Sony XE94 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Maciej za dodanie do input laga opcji 120hz bardzo to pomoże osobom które chcą podłączyć pc do tv do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie biała biel !!!

Gdyby nie zlikwidowali trybu 3D to byłby telewizor idealny.

Dlatego jak dla mnie prawie referencja.

Pozdro

 

29 minut temu, marsellus_w napisał:

Co na to Samsung ze swoim Q..?:P

W czarnej d...ie :D

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marsellus_w napisał:

Co na to Samsung ze swoim Q..?:P

Ożeż Q ... ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Gdyby nie zlikwidowali trybu 3D to byłby telewizor idealny.

Spokojnie, pewnie w przyszłym roku dostaniemy tryb 3D jako mega nowość w najwyższym modelu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze przeczytałem różnice (kolejność nieistotna) między modelami B7 i C7 to:

- inny pilot

- inny kolor tyłu

- lepszy HDR (665 do 615 cd/m2)

- o 15 nitów wyższa jasność (390/375)

- inna stopka

Coś jeszcze?

Oczywiście różnice parametrów na podstawie testów czyli 65C7 i 55B7. Pytanie na ile te różnice wynikają z wielkości matrycy.

PS. Oczywiście miło być E7 a nie C7 wszędzie powyżej :wacko:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęt, chociaż najbardziej podoba mi się E6, szkoda że do E7 nie dołożyli 3D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to sklep choć dobrze "przygaszony" i pewnie samsungi podświetlenie max ale właśnie ten Oled E7 (na pierwszym planie) słabo wygląda przy tych "KS-ach, od prawej: ks9000 i następny ks7500 i to on tak wali po oczach w sklepie i na moich forkach ;) )...
Powiem szczerze że z Oled lg najbardziej świecił i mi przypasił poczciwy, leciwy B6 :)b3f570cecd2eb1c53ea7378420e8516a.jpg0d066ee39802e55e053b2e7e11dadd3f.jpg65dc638ecf7e5b185ecb9833f1bda61c.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Kiedy i jak zmierzono czas pracy matrycy i jej żywotność? 24/24 to i tak musiał by grać z 10 lat a oni nie dawno go stworzyli!
No chyba, że już dziesięć lat temu mieli tą technologie,....albo są jakieś inne metody ?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Dlaczego efekt "teatru telewizji" (nie opery mydlanej, to co innego znaczy) występuje tylko przy filmach a jest sam w sobie gdy leci właśnie ów teatr czy też jakiś inny program telewizyjny? Inny klstkarz, inne kamery? O co tu chodzi?
Dzięki za odp.Jeśli ktoś zna odp? ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, christoff.w napisał:

Kiedy i jak zmierzono czas pracy matrycy i jej żywotność? 24/24 to i tak musiał by grać z 10 lat a oni nie dawno go stworzyli!
No chyba, że już dziesięć lat temu mieli tą technologie,....albo są jakieś inne metody ?
 

po angielsku to się nazywa "wishful thinking" - to pierwsza metoda.

Druga ?

jeśli przez 200 godzin (niecałe 100 dni ciąłego grzania) jasność spadnie o 1%, to zakładając idealną liniowość panelu :) (Maciek to potwierdza w artykule wprowadzającym) można stwierdzić, że jasność spadnie o 50% po 50 x2000 godzin czyli 100.000 godzinach - CND (co należało dowieść).

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@christoff.w
Nie odkryłeś niczego nowego - tak OLEDy nie są tak jasne jak najlepsze LCD, ale są wystarczająco jasne nawet w jasnym pokoju. Mam u siebie C7 więc coś o tym wiem. Cała 7 seria ma poprawiony ABL - tzn. że ta maksymalna jasność ok 380 cd/m2 jest trzymana do 70% jasności. Model B6 przy 70% będzie Ci świecić jedynie z jasnością ok 170cd/m2. Poza tym porównujesz telewizory nie znając w ogóle pewnie ich ustawień. Sprawdź jak Ci taki ks7500 będzie wyświetlał np. czarne nieboo z gwiazdami i porównaj to do OLEDa. O smużeniu, kątach i o rówmnomierności świecenia już nie wspomnę.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhhh nie zdążyłem już poprawić swoich wyliczeń:

zamiast 200 godzin powinno być oczywiście 2000 godzin (ciągłego a nie ciąłego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@christoff.w

Takie porównania jak na zdjęciu są bez sensu. Wiadomo jak to jest w sklepie, kiepskie warunki nie oddające tego w jakich rzeczywiście telewizor będzie używany, losowe ustawienia itd. Nowe OLEDY super się sprawują pod względem jasności. Od kilku dni używam B7 i jestem zachwycony. Także takimi zdjęciami i sklepowymi porównaniami bym się nie sugerował.

10 godzin temu, christoff.w napisał:

Dlaczego efekt "teatru telewizji" (nie opery mydlanej, to co innego znaczy) występuje tylko przy filmach a jest sam w sobie gdy leci właśnie ów teatr czy też jakiś inny program telewizyjny? Inny klstkarz, inne kamery? O co tu chodzi?
Dzięki za odp.Jeśli ktoś zna odp? ;)

Bo filmy są kręcone w 24kl/s i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Kiedy dostajemy obraz ze zwiększonym klatkarzem wydaje się on nienaturalny i obraz przestaje być ,,filmowy". 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w [beeep]ie Subman mam tą jasność, miałeś czy masz kuro i co ustawione miałeś w "świetle"reflektorów że ta "jasność" jest tak ważna? w ustawienaich nocnych jest potrzebna jak papier ścierny [beeep]ie...

 

Oprócz E6 ma  tego super jasnego giganta DX900 i tak "wali" po oczach że czasem się nie da patrzeć, a już nie przy oglądanium nocnym.

 

Już jasność paneli zeszłorocznych w seriach B lub E była wystarczająca , reszta to MARKETING i coś by sprzedać jako "nowość" poprawę.

Niech LG poprawi obróbkę obrazu bo ta aktualna woła o pomstę do nieba i przejścia tonalne w słabszych jakościowo materiałach..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma_ko
W materiałach SDR jasność w mojej plaźmnie była w zupełności wystarczająca. OLEDy mają wyższą jasność niż plazmy, więc w SDR jest super. Wysoka jasność przydaje się natomiast w materiałach HDR, gdy trzeba pokazać dużą jasność przy jakimś rozbłysku. Więc jak mam być obiektywny to faktycznie OLED tu nie dorówna takiemu DX900. Natomiast na całość obrazu wpływają też inne czynniki - jak np. idealny kontrast w OLEDach uzyskiwany przy absolutnie każdej możliwej scenie, brak smużenia czy też idealne kąty.
Co do obróbki obrazu - tak, tu LG jeszcze powinno wciąż intensywnie pracować, natomiast LG pokazuje to co zostało zapisane w źródle, Sony w takim A1 ma specjalne algorytmy, które potrafią wygładzić skutecznie te przejścia tonalne. Natomiast jak mam być szczery to jak oglądam kanały HD w nc+ z ok. 2,7 metra to po prostu nigdzie nie zauważyłem problemu z przejściami tonalnymi. Jak podejdę natomiast bardzo blisko ekranu to oczywiście da się wtedy to zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Subman napisał:

@ma_ko
W materiałach SDR jasność w mojej plaźmnie była w zupełności wystarczająca. OLEDy mają wyższą jasność niż plazmy, więc w SDR jest super. Wysoka jasność przydaje się natomiast w materiałach HDR, gdy trzeba pokazać dużą jasność przy jakimś rozbłysku. Więc jak mam być obiektywny to faktycznie OLED tu nie dorówna takiemu DX900. Natomiast na całość obrazu wpływają też inne czynniki - jak np. idealny kontrast w OLEDach uzyskiwany przy absolutnie każdej możliwej scenie, brak smużenia czy też idealne kąty.
Co do obróbki obrazu - tak, tu LG jeszcze powinno wciąż intensywnie pracować, natomiast LG pokazuje to co zostało zapisane w źródle, Sony w takim A1 ma specjalne algorytmy, które potrafią wygładzić skutecznie te przejścia tonalne. Natomiast jak mam być szczery to jak oglądam kanały HD w nc+ z ok. 2,7 metra to po prostu nigdzie nie zauważyłem problemu z przejściami tonalnymi. Jak podejdę natomiast bardzo blisko ekranu to oczywiście da się wtedy to zauważyć.

O idealnych kątach proszę czytelników nie wprowadzać w błąd, bo idealne to one nie są! wystarczy popatrzeć na kolor twarzy na wprost i pod nawet niewielkim kątem, nauczke mam z EG910V i mniemam ze w innych lepiej nie jest bo niby dlaczego?

Edytowane przez wiesio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wiesio napisał:

O idealnych kątach proszę czytelników nie wprowadzać w błąd, bo idealne to one nie są! wystarczy popatrzeć na kolor twarzy na wprost i pod nawet niewielkim kątem, nauczke mam z EG910V i mniemam ze w innych lepiej nie jest bo niby dlaczego?

Wiesiek  Oled ma kąty prawie idealne, albo namieszałeś coś w ustawieniach albo masz skopaną matrycę ( jeśli to w ogóle możliwe )

Ja przez ponad rok siedząc przed eg910  przy kątach sięgających spokojnie 60 stopni nie zauważyłem najmniejszych zmian obrazu.

Proponuję Ci zresetowanie ustawień. 

ps. kiedyś tam narzekałeś na te kąty i opisywałeś pomarańczowe twarze. Na jakim trybie oglądasz tv na dynamicznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pacyk121 napisał:

Wiesiek  Oled ma kąty prawie idealne, albo namieszałeś coś w ustawieniach albo masz skopaną matrycę ( jeśli to w ogóle możliwe )

Ja przez ponad rok siedząc przed eg910  przy kątach sięgających spokojnie 60 stopni nie zauważyłem najmniejszych zmian obrazu.

Proponuję Ci zresetowanie ustawień. 

ps. kiedyś tam narzekałeś na te kąty i opisywałeś pomarańczowe twarze. Na jakim trybie oglądasz tv na dynamicznym ?

Na kinowym, podświetlanie 70, kontrast 60, kolor 48, biel1 i co bym nie kombinował to twarze spikerów i komentatorów na wprost mają inną barwe jak pod kątem, nawet w testach na tym forum po pewnym czasie uznano że tak jest, mogę dodać że jest lepiej jak w LCD ale problem istnieje i raczej będzie istniał, teraz jak miałbym wydawać tak duże  pieniądze to bym się bardzo mocno wachał

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wiesio napisał:

O idealnych kątach proszę czytelników nie wprowadzać w błąd, bo idealne to one nie są! wystarczy popatrzeć na kolor twarzy na wprost i pod nawet niewielkim kątem, nauczke mam z EG910V i mniemam ze w innych lepiej nie jest bo niby dlaczego?

wiesio - ja powiem z własnego doświadczenia. Zmiany są tak niewielkie (i to jedynie w odcieniu, a nie zmianie koloru) że dla mnie ekran pod tym względem jest idealny i NIEPORÓWNYWALNIE lepszy niż w dowolnym LCD. Zauważ też (co jest wspomniane chociażby w powyższym teście E7) że w zeszłorocznej i tegorocznych OLEDach zmienona została struktura pikseli jak i widmo światła co przyczyniło się do dodatkowej poprawy kątów w stosunku do chociażby EG910.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, niebawem będę się przymierzał do zmiany mojej plazmy Panasonic v30 i celuję w tv oled. Potrzebuję porady jaki model wybrać. Moje wymagania i sposób użytkowania: do oglądania filmów (kolekcja około 300 blu ray 400 DVD i zaczynam już zbierać Blu Ray uhd), koniecznie 3D (raczej pasywne), 55 cali. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Adampawlowski@vp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azazeladam napisał:

... koniecznie 3D (raczej pasywne), 55 cali. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Adampawlowski@vp.pl

 

To nie masz zbyt dużego wyboru. Plazmy LG serii 6 powyżej B6. Czyli C6, E6 i wyżej.

Żaden OLED LG z 2017 czyli serii 7 nie obsługuje 3D.

Innych producentów pomijam, nie są interesujący cenowo. O specyfikacji technicznej nie wspominam.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...