Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR
LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

37.39K
185

Słowem wstępu

OLED E7 – picture on glass

Telewizory OLED z najnowszej linii (z cyfrą “7” w nazwie) z dnia na dzień zyskują na popularności, od czasu premiery (w kwietniu tego roku). W relacji z niej, jak i w teście najniższego modelu – LG B7V omówiłem wszystkie pięć serii telewizorów. Wspomniałem także, że są one oparte na tej samej matrycy, oraz procesorze, co wieści, że nie będzie różnic w jakości obrazu, a jedynie w wykonaniu, osprzęcie, czy dodatkach do telewizora. W naszej redakcji zagościł dzisiaj model E7V, więc jest to najlepsza okazja, by przekonać się, czy telewizory po zgaszeniu światła będą faktycznie ze sobą równe, bo różnice w designie telewizorów widać na pierwszy rzut oka. O nich zaraz.

(37388)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(185)

 1. 1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

  Czy LG kiedykolwiek odniosło się do tej kwestii? Z czego to w ogóle wynika, z procesu produkcji? Ktoś coś wie na ten temat? :)

  LG miało zacząć drukować matryce jeszcze w tym roku, pyyanie brzmi czy to jeszcze faza testów czy już faktyczna produkcja. (do przyszłorocznych modeli?)

  LG Display mówiło przede wszystkim o nowym materiale organicznym bazującym na TADF, ale nie ma żadnych nowych informacji od LG Display w tym zakresie.

  Jeśli chodzi o drukarkę OLEDową, to wiemy że Kateeva ma takową i jest to chyba najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Kateeva dostarczyła pilotażowo swoje drukarki jakiś czas temu między innymi LG Display. Więcej o tej drukarce napisałem tu: https://hdtvpolska.com/forum/topic/41435-oled-ad-2018/?do=findComment&comment=433429 Jest jednak bardzo mała szansa, aby już w przyszłym roku były dostępne komercyjnie OLEDy w tej technologii. Jak znasz angielski to polecam też tę prezentację: https://nccavs-usergroups.avs.org/wp-content/uploads/Joint2017/NCCAVS-4-Hebb-Talk-2_23_17.pdf

 2. Witam. A ja mam takie pytanie , gdzie można zmienić ścieżkę dźwiękową filmu przy odtwarzaniu z dysku ?. Chodzi o tv E7 55 cali.
  Wysłane z mojego HUAWEI MLA-L11 przy użyciu Tapatalka

 3. Witam. Czy ktoś z użytkowników tego telewizora może mi podać wysokość stopy na jakiej stoi ten OLED ? Chodzi mi o wysokość prześwitu między podłożem , a listwą głośnika .

 4. Witam. Czy ktoś z posiadaczy E7 może mi podpowiedzieć gdzie znajduję się wejście na kartę CI+.

  Wysłane z mojego HUAWEI MLA-L11 przy użyciu Tapatalka

 5. Z tyłu ekranu :-) a dokłanie w dolnej lewej części... instrukcja się kłania kolego :-)

 6. Dziękuję

  Wysłane z mojego HUAWEI MLA-L11 przy użyciu Tapatalka

 7. Panowie za cenę 6669 jest model E7N od borys...

  Myślicie że to dobra oferta?

  E7 ma wbudowane soundbar który może być wystarczający do oglądania TV

   

 8. Wychodzi tysiaka więcej względem B7 który obrazowo jest taki sam. Czy warto dopłacać za ten soundbar i trochę lepszy dizajn? Moim zdaniem nie za bardzo, bo za tysiaka kupisz dużo lepszy soundbar z subem