Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Xisiek napisał:

W naszym portalowym teście ZD9 wyglądał dużo lepiej od oleda A1 i praktycznie identycznie jak B7 od LG.

I jest od tego B7 o drobne 50% droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raus napisał:

I jest od tego B7 o drobne 50% droższy...

Cena różna, ale raz to kolega Subman wskazał na zd9, a dwa równomierność B7 można niemal wprost przełożyć na inne serie, zresztą E7 wygląda bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek

42 minuty temu, Xisiek napisał:

Równomierność podświetlenia - wstawić czy sam sprawdzisz? W naszym portalowym teście ZD9 wyglądał dużo lepiej od oleda A1 i praktycznie identycznie jak B7 od LG.

Praktycznie identycznie ? Proszę bardzo - poniżej zdjęcia LG E7 i obok Sony ZD9. Widać wyraźnie ciemniejsze rogi, ciemniejsze krawędzie, a jak się przyjrzeć dokładniej to widać również i inne ciemniejsze plamy na środku ZD9. Jeśli masz jakieś zdjęcia najlepszego ZD9 z którym się spoktałeś to oczywiście wrzuć je tu, chętnie je pewnie wszyscy porównają z E7.

I ponownie prośba - nie mieszajmy produktów różnych producentów - jesteśmy w wątku LG E7, a nie Sony A1. 

uniformity_LGE7_vs_SonyZD9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niemiarodajne porównanie, ponieważ nie znamy parametrów ekspozycji obu zdjęć. Więc bez tych danych nie da się ich porównać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/19/2017 at 8:43 PM, ma_ko said:

1 sezon 3 odcinek 14 minuta... to seria E7 nie E6....

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i jak stanę metr od ekranu to faktycznie są momenty gdzie widzę delikatne pionowe paski w tej scenie, oczywiście nie tak jak na twoim zdjęciu, bo to ekstrema. Niemniej z dwóch metrów jest to już praktycznie niewidoczne (55"). Jest to też pierwszy i jak dotąd jedyny przypadek gdzie widziałem coś takiego na żywo (nie licząc plansz) podczas oglądania czegokolwiek, a TV trochę godzin już zrobił i w grach i w sporcie i w filmach / serialach, zarówno SDR jak i HDR (10, DV), w każdych warunkach oświetleniowych. Oczywiście każdy robi co uważa za słuszne, ale mnie by było szkoda życia na "bitwę" o takie coś, przynajmniej w skali w której ja tego doświadczyłem. Kwestia kasy ma tu drugorzędne znaczenie, bardziej szanuję swój czas niż pieniądze, bo tego pierwszego nikt mi nie wróci, a to drugie łatwo zarobić, ot rzecz nabyta.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kobolko No tak, ale my nie porównujemy maksymalnej jasności panelu, bo wiadomo, że ZD9 jest bez porównania jaśniejszy, tylko porównujemy równomierność na białym ekranie. Zresztą Xisiek sam chciał porównać te zdjęcia :) I żeby nie było - na tle innych LCD, Sony ZD9 ma dobrą równomierność, ale czy ktokolwiek znajdzie idealny model ZD9, bez żadnych wad z podświetleniem podobnym jak na LG 7 serii na białej planszy? Nie sądzę... Tak jak obecne OLEDy generalnie cierpią na problem bandingu przy 5%, tak samo Sony ZD9 ma problemy z równomiernością podświetlenia, tylko że wychodzi ona przy innych jasnościach i pewnie też można znaleźć materiały, gdzie ona wyjdzie (tak jak często wychodzi w przypadków OLEDów w scenie z Marco Polo).

Nota bene, będę uczciwy, ja też zaobserwowałem (pierwszy raz od 4 miesięcy) na swoim C7 lekki banding w rzeczywistym materiale w przytoczonej ciemnej scenie z Marco Polo w całkowitej ciemności w momencie gdy przesuwała się kamera. W dzień już tego w ogóle nie byłem w stanie zauważyć. Czy jest to dla mnie powód, aby wymieniać OLEDa ? Nie jest.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, plast napisał:

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i jak stanę metr od ekranu to faktycznie są momenty gdzie widzę delikatne pionowe paski w tej scenie, oczywiście nie tak jak na twoim zdjęciu, bo to ekstrema. Niemniej z dwóch metrów jest to już praktycznie niewidoczne (55"). Jest to też pierwszy i jak dotąd jedyny przypadek gdzie widziałem coś takiego na żywo (nie licząc plansz) podczas oglądania czegokolwiek, a TV trochę godzin już zrobił i w grach i w sporcie i w filmach / serialach, zarówno SDR jak i HDR (10, DV), w każdych warunkach oświetleniowych. Oczywiście każdy robi co uważa za słuszne, ale mnie by było szkoda życia na "bitwę" o takie coś, przynajmniej w skali w której ja tego doświadczyłem. Kwestia kasy ma tu drugorzędne znaczenie, bardziej szanuję swój czas niż pieniądze, bo tego pierwszego nikt mi nie wróci, a to drugie łatwo zarobić, ot rzecz nabyta.

Potwierdzam. U mnie w B7 55" w tej scenie też trochę widać. Jednak wyłącznie w momencie jazdy konno, gdy obraz szybko przesuwa się horyzontalnie. Oglądam niemal wyłącznie w warunkach kinowych z odległości 1.5 - 2 metrów. Próbowałem też zrobić zdjęcie do porównania, ale po kilku próbach doszedłem do wniosku, że nie jestem wstanie zrobić zdjęcia tak, by oddawało ono to co widać w rzeczywistości. Większość zdjęć które widać na forum są tak prześwietlone że w ogóle nie ma o czym dyskutować. Rzeczywisty banding najlepiej pokazują zdjęcia zrobione przez Maćka do testów. W moim przypadku jest to więc wada zupełnie nie istotna. Po obejrzeniu kilkudziesięciu filmów, tylko w Marco Polo to zauważyłem. Oglądałem też filmy snowboard-owe (24 klatki i 60 klatek) i obraz jest fenomenalny. Na białym nie widać żadnego bandingu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Subman napisał:

@kobolko No tak, ale my nie porównujemy maksymalnej jasności panelu, bo wiadomo, że ZD9 jest bez porównania jaśniejszy, tylko porównujemy równomierność na białym ekranie. Zresztą Xisiek sam chciał porównać te zdjęcia 

@Subman Nie zrozumiałeś mnie. M.in. z tego powodu Maciek pisał, że porównywanie zdjęć matryc jest bez sensu. Chodziło mi o to, że jeśli ekspozycja ZD9 byłaby np wyższa, plansza mogłaby być równie jednolita, jak LG. Lub odwrotnie. I zgadzam się że nie ma TV bez wad. Problemem jest tylko ich akceptowalny poziom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kobolko napisał:

@Subman Nie zrozumiałeś mnie. M.in. z tego powodu Maciek pisał, że porównywanie zdjęć matryc jest bez sensu. Chodziło mi o to, że jeśli ekspozycja ZD9 byłaby np wyższa, plansza mogłaby być równie jednolita, jak LG. Lub odwrotnie. I zgadzam się że nie ma TV bez wad. Problemem jest tylko ich akceptowalny poziom.

Ok, tylko że są też nie tylko zdjęcia, ale również i opisy Macieja - chociażby w teście https://hdtvpolska.com/lg-oled65w7-test-gietkiego-ekranu-oled-telewizor-tapeta-ultra-hd-hdr-dolby-vision/. Ja sam też widziałem Sony ZD9 i te spadki jasności przy dużych, jednolitych, jasnych obszarach widać w rogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Subman napisał:

 są też nie tylko zdjęcia, ale również i opisy Macieja

@Subman

Zgadzam się. Opisy - tak, zdjęcia - nie. Chyba, że wychodzą z pod ręki tego samego recenzenta (te same ustawienia ekspozycji dla wszystkich paneli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Subman napisał:

@Xisiek

Praktycznie identycznie ? Proszę bardzo - poniżej zdjęcia LG E7 i obok Sony ZD9. Widać wyraźnie ciemniejsze rogi, ciemniejsze krawędzie, a jak się przyjrzeć dokładniej to widać również i inne ciemniejsze plamy na środku ZD9. Jeśli masz jakieś zdjęcia najlepszego ZD9 z którym się spoktałeś to oczywiście wrzuć je tu, chętnie je pewnie wszyscy porównają z E7.

I ponownie prośba - nie mieszajmy produktów różnych producentów - jesteśmy w wątku LG E7, a nie Sony A1. 

uniformity_LGE7_vs_SonyZD9.png

Subman Ty celowo tak manipulujesz ?! W wypadku równomierności najpewniejszy jest pomiar, zaczynamy więc:

ZD9 od Sony

Równomienrność ZD9.jpg

OLED b7

Równomierność LG B7.jpg

OLED e7

Równomierność LG E7.jpg

OLED Sony A1

Sony A1 równomierność.jpg

budzetowy lcd od Panasonica ex600

Panasonic 65ex600.jpg

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek

Oba zdjęcia zostały wykonane przez Macieja na portalu, chyba właśnie w tym celu, aby pokazać tę jednorodność i porównać ją do innych testowanych tu telewizorów i zostały wykonane według mnie obiektywnie. Maciej sam w ten sposób porównywał jednorodność tegorocznych OLEDów do LCD. Ale jeśli zdjęcie Cię nie zadawala, to w teście LG E7  wyraźnie jest napisane, co Maciej sądzi o jednorodnośći OLEDa (na białej planszy) w stosunku do wszystkich innych telewizorów LCD:

Cytat

Nowa matryca OLED kontynuuje trend rewelacyjnej równomierności wyświetlania, prześcigającej znacząco wszystkie telewizory LCD! Jak widzicie poniżej, biała plansza jest niemal idealnie jednorodna. Posiada minimum przebarwień, a spadki jasności na brzegach w zasadzie nie występują. Jednorodność zaliczyłbym na poczet mocnych argumentów „za telewizorem oled”. Ileż to osób narzeka na portalu na plamy na telewizorach LCD, na przebarwienia, czy zabrudzenia matrycy? W ekranach OLED takie zjawiska nie występują wcale!
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-e7-oled65e7v-test-telewizora-2017-ultra-hd-hdr/

Po drugie, nawet pomijając te ciemniejsze rogi - naprawdę nie widzisz na tym zdjęciu na środku ZD9 żadnych ciemniejszych plam ?
Po trzecie wreszcie - praktycznie identyczne zdjęcie wyszło w teście ZD9 na rtings (http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9d) i tam również wyraźnie piszą między innymi o ciemniejszych rogach, krawędziach ekranu i o efekcie brudnego ekranu na środku ekranu. O podobnych problemach z jednorodnością z ZD9 (backlight bleed, clouding, banding, dirty screen effect) mówi też Vincent: https://www.youtube.com/watch?v=ps-JIttlB8c

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Czarno na białym zostało pomierzone jak równomiernie  są podświetlone  rzeczone telewizory. Więc nie udawaj, że nie rozumiesz po co są pomiary, bardzo Cię proszę - ja bić piany nie mam zamiaru.

PS. Było już o tym parę razy, ale przypomnę - aparat często wprowadza w błąd - zapraszam wszystkich do lektury artykułu Macieja https://hdtvpolska.com/aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testac/

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek

Czarno na białym Maciej też napisał, że OLEDy 7 serii są zdecydowanie równomierniejsze niż jakikolwiek LCD. A jeśli chodzi o te zdjęcia, to identyczne porównawcze zestawienia takich właśnie białych plansz były w teście W7: https://hdtvpolska.com/lg-oled65w7-test-gietkiego-ekranu-oled-telewizor-tapeta-ultra-hd-hdr-dolby-vision/ Poza tym nie wiemy w których miejscach ekranu były punkty pomiaru - czy były one w samym rogu ekranu przy krawędzi, czy też np. 10 cm dalej, gdzie wygaszanie strefowe już poprawniej radzi sobie z jasnością. Po wtóre - w ogóle nie ustosunkowałeś się do ciemniejszych plam na ekranie ZD9. O pominięciu pomiarów rtings i o tym co mówi Vincent już nie wspomnę... Więc drogi kolego - nie jest absolutnie obiektywne stwierdzenie, że równomierność ZD9 wygląda praktycznie identycznie jak B7. ZD9 jak na standardy LCD może się wydawać bardzo równomierny, ale w zestawieniu z OLEDem, nawet taki produkt premium jakim jest Sony ZD9 niestety nie ma w tym konkretnym parametrze szans.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2017 o 19:41, ma_ko napisał:

Cena sugerowana LG E6 gdy kupowałem wiosną, to 22 tys, ja kupiłem dużo taniej, na tyle taniej, że dziś był musiałbym dołożyć by kupić za te 16500 E7 65cali .., zresztą serio czy kupię w sklepie czy wymienię na nowy u Nich to wyjdzie mi na to samo...

 

Jeżeli kupiłeś TV za mniej niż 16 tys, to po cholerę chwalisz się na forach że dałeś za niego 20 tys? Leczysz tym jakieś kompleksy? Jasne, że nawet jakbyś dał za niego 1 tys zł powinien być sprawny, ale sztuczne zawyżanie ceny produktu za który się zapłaciło i się popsuł jest takie hmmm... Januszowe?

Kupno nowego w sklepie a wymiana na nowy od producenta to widać nie to samo, skoro cztery razy wymieniałeś i dostajesz ciągle jakieś barachło. No ale znowu - może nie możesz zażądać kasy od sklepu, bo kupiłeś od jakiegoś Janusza biznesu? (ciekawe kto sprzedaje TV za mniej niż 16 tys podczas gdy oficjalna cena to 22 tys?)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Efel odpuszczę sobie komentarz, bo musiałbym cię obrazić..."

Ale by wrzucić coś znów do tematu... to jest ekran po 379H wczoraj "umarł", to znaczy zdobył nowy "skill" piękną uszkodzoną ścieżkę...

Wiec oprócz  3 bad PIXEL ten ma teraz linię..., ma jeszcze piękny pomarańczowy pas tak z 15cm od lewej strony i wdać do na 100% jasnych treści..., ale pewnie się czepiam...(nie jest to polaryzator)..

W sumie to powinienem mieć w [beeep]ie, bo przecież w tym tygodniu dostanę nowe E7 ..., 6 TV...., ale szczerze mam wrażenie, coraz większe, że LG sprzedaje ciężkie buble...

I ja nie jestem antyfanem LG....

IMG_3801 (002).jpg

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś kiedyś jakość prądu dostarczanego do Twojego domu? Moze w sieci są przepięcia które mogą mieć wpływ na elektronikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie .Czy jest wiadomo kiedy zapowiedzi nowych modeli Oled na rok 2018 ? .Nie wiem czy czekać czy coś kupować teraz .Mam jednego B7 ale go zwracam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cureman
O nowych OLEDach na 2018 rok dowiemy się na CES, ktróre odbędzie się 7-12 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gatar napisał:

Witam.

Dlaczego zwracasz ?

Zwracam bo kupiłem za 1799euro a po 2 dniach od zakupu cena spadał na 1499e .Mam prawo zwrotu do 30 dni więc z tego prawa korzystam .Zawsze mogę zamówić nowy i mieć 300 euro w kieszeni .

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cureman

Jeśli już to spróbuj ponegocjować obniżkę ceny bez zwrotu. Zawsze odpada ryzyko że z nową sztuką będzie coś nie tak. A dla sklepu też to powinno być bardziej opłacalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cureman posłucha kolegi pawell bo loteria w OLED to słabe doświadczenie..., choć znając podejscie "sprzedawców' to muszą mieć zwrot..., bez tego kasa im się nie zepnie..

Kolego zarządco GMERU czy nie mógłby powstać ogólny temat dotyczący wypaleń i powidoków OLED na stronach wielce Szacownego forum, ponieważ jest to nagminnie powtarzające się pytanie nowych użytkowników bądź temat drążony przez starych nie dotkniętych problemem, ale zainteresowanych żywotnie (użytkownicy OLED) .

Z chęcią bym wrzucił swoje spostrzeżenia ponieważ jako użytkownik "dotknięty" problemem, a zarazem taki który "katuje" kolejne ekrany, jest "bucem" i "Januszem" chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami bo serię 7 dość mocno zużywam i ją "doświadczam" mając na wzgledzie i w świadomosci że LG z innej przypadłości wymienia mi ekrany bądz tv z innych co prawda problemów niż wypalenia ,ale jednak...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...