Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ma_ko napisał:

No i mam znów wymianę tym razem E7 na E7..., szczerze zaczyna mnie to mierzić...

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo się okaże, że przetestowałeś więcej OLED niż HDTVPolska :D

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dołączę do grona:)

W rozpaczy, że nie ma na rynku odpowiednich dla mnie 75", kupiłem tego malucha 65b7. Trochę do testów, przyznam się szczerze.

Była promocja w eMag, to skusiłem się za 11600.

Będzie do sypialni albo cóś ;)

No i cóż - banding jak cholera, czarne pasy widoczne nawet na meczu. Na 5% dodatkowo "rozlana" czarna plama na ok 1/4 ekranu.

Tylko się chlastać i oddawać tv do sklepu! Ale poczytałem zagraniczne fora....

Jakiś gostek pisze, że po 30h zniknął mu banding. Oooo - myślę sobie - warto spróbować! I co się okazało? Po ok 20h katowania (4k z youtube) cały banding zniknął, plam również. 5% szarego jednolite. Cud, miód i orzeszki.

OLED zostaje! Podoba mi się):D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Jakiś gostek pisze, że po 30h zniknął mu banding. Oooo - myślę sobie - warto spróbować! I co się okazało? Po ok 20h katowania (4k z youtube) cały banding zniknął, plam również. 5% szarego jednolite. Cud, miód i orzeszki.

Może w LG wprowadzą to jako procedurę serwisową :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jest  Jeśli ma zniknąć znika po 30-100h, stąd ja czekam minimum 200H..., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma_ko przesadzasz z tym bandingiem. Na tym ostatnim 65" tragedii nie ma. Przecież nie kupujesz tv, żeby oglądać plansze testowe a nie podejrzewam żeby w normalnym użytkowaniu było to widoczne. Ja na planszy 5% nam większy od Ciebie a na filmach praktycznie tego nie widzę

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gh0st666 napisał:

ma_ko przesadzasz z tym bandingiem. Na tym ostatnim 65" tragedii nie ma. Przecież nie kupujesz tv, żeby oglądać plansze testowe a nie podejrzewam żeby w normalnym użytkowaniu było to widoczne. Ja na planszy 5% nam większy od Ciebie a na filmach praktycznie tego nie widzę

Mówisz?? Przesadzam??hmm... no to oceń...

IMG_3595.jpg

IMG_3589.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pierwsze egzemplarze serii 6, które w zeszłym roku wjeżdżały do Polski, jeszcze trzymały poziom. Z tymi obecnymi chyba coś nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2017 o 20:37, kobolko napisał:

Widzę, że pierwsze egzemplarze serii 6, które w zeszłym roku wjeżdżały do Polski, jeszcze trzymały poziom. Z tymi obecnymi chyba coś nie halo.

Otóż to. LG swego czasu chwaliło się, że coś tam poprawili i mają teraz lepszy "uzysk" dobrych paneli. Jeżeli tak wyglądają te ich "dobre" panele, to chyba jednak coś poszło nie tak.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem scenę z Marco Polo u siebie. Mam B7 55" i wiem że większe problemy z bandingiem mają matryce 65". Kilka dni po zakupie tv włączyłem ten odcinek i banding w tej scenie dało się zauważyć. Nie było oczywiście żadnej tragedii. Przez lata użytkowałem kilka modeli LCD z podświetlaniem krawedziowym, więc cloudning, dse, nie równomierne podświetlanie to był chleb powszedni;) Po około 150 godzinach sprawdziłem tę scenę z Marco Polo jeszcze raz i banding niemal całkowicie zniknął. Widać go jeszcze delikatnie przez kilka sekund w momencie gdy kamera szybko przemieszcza się na bok. Poza tym niemal cała scena jest czysta i wolna od bandingu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też widać je w tej scenie. Zastanawiające, że te pasy są prawie w tym samym miejscu co u ma_ko . W filmach i serialach widoczne są sporadycznie, znacznie częściej widzę ja podczas gry na konsoli. Pocieszające jest jednak to, że u wielu osób znacznie maleją lub znikają z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od pasów..., jeśli te paski są taką mocną odcinką w szarości to nie ma lewara nie znikną, przerobiłem to na 4 matrycach nie znikają, co więcej po wymuszonych czyszczeniach one się wyostrzają , na równomierność najlepiej działa czas i małe retencje (7 min) za to na ogólna poprawę obrazu czas i te 1H czyszczenia.

Jeśli ekran nie ma bardzo dużych pionowych pasów to po moich kilkudziesięciu wymuszonych cyklach na rożnych TV nie zalecam wymuszania tego cyklu 1 H..., próbowałem już wszystkich metod interwałowych na tych TV i czas oraz krótkie retencje działają najlepiej...

 

Generalnie jeśli pasy są widoczne na 3-5% szarości a nie widać ich w treściach to nie pozostaje się nic innego jak cieszyć się posiadaniem OLED.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ma_ko napisał:

Zależy od pasów..., jeśli te paski są taką mocną odcinką w szarości to nie ma lewara nie znikną, przerobiłem to na 4 matrycach nie znikają, co więcej po wymuszonych czyszczeniach one się wyostrzają , na równomierność najlepiej działa czas i małe retencje (7 min) za to na ogólna poprawę obrazu czas i te 1H czyszczenia.

Jeśli ekran nie ma bardzo dużych pionowych pasów to po moich kilkudziesięciu wymuszonych cyklach na rożnych TV nie zalecam wymuszania tego cyklu 1 H..., próbowałem już wszystkich metod interwałowych na tych TV i czas oraz krótkie retencje działają najlepiej...

 

Generalnie jeśli pasy są widoczne na 3-5% szarości a nie widać ich w treściach to nie pozostaje się nic innego jak cieszyć się posiadaniem OLED.

Z takim doświadczeniem to nawet nie ma co dyskutować :D Od siebie dodam że nie wymuszałem tych 1h cykli. Tv przeprowadzał swoje krótkie cykle i tyle. Gdzieś na stronie sony czytałem, że nie zaleca się wymuszać czyszczenia matrycy częściej niż raz w roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam minimalne doświadczenie ale moje pasy były widoczne na meczu (na zielonym). Na 5% to makabra - bardzo widoczne i "ostre" odcięcia. Dodatkowo wielka, czarna, narożna, rozmazana plama (widoczna tylko na 5% szarego). Wszytko zniknęło po ok 20 godzinach pracy non-stop tv na demach HDR UHD z youtuba. Szara plansza 5% jest gładka, jednorodna.

OLED B7 65

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest sposób ,albo wymusić pracę na materiale non stop, albo włączyć plansze z plazm typu BreakIn. Generalnie jest tak, że najlepiej działa czas..., i oglądanie TV czy akurat ma na to wpływ, że to UHD nie wiem. Ale ważne, u Ciebie poskutkowało i możesz cieszyć się super obrazem Oled :-) Gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał, piękny, nowy kolejny E7..., wraca do fabryki.

Ręce mi opadły..., serio równomierność i pasy to pikuś...

LG KONTROLA JAKOŚCI TO ŻART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc na to, że OLED wcale nie jest lekiem na całe zło jeśli chodzi o równomierność matrycy... ma_ko, albo masz naprawdę niezłego pecha z czterema kiepskimi matrycami, albo LG odwala niezły numer. Albo OLED nie jest aż taki genialny, jak niektórzy by chcieli... Ostatnie zdjęcia, które wrzuciłeś - masakra.

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu uciekło, tak wygląda (nie)równomierność OLED od Sony, dodajmy OLEDa na matrycy LG ...

Sony A1 równomierność.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ocenić może sam, ja tylko delikatnie zwracam uwagę, szczególnie ślepym wyznawcą "religii OLED" jako tv idealnych, że także w równomierności idealne nie są. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Wychodzi więc na to, że OLED wcale nie jest lekiem na całe zło jeśli chodzi o równomierność matrycy... ma_ko, albo masz naprawdę niezłego pecha z czterema kiepskimi matrycami, albo LG odwala niezły numer. Albo OLED nie jest aż taki genialny, jak niektórzy by chcieli... Ostatnie zdjęcia, które wrzuciłeś - masakra.

5 ekran.

3 E6 

2 E7 

teraz będzie 3 E7....

- 2 piękne Bad Pixel zaraz po odpaleniu

- jakieś dziwne plamy

- o równomierności na chwilę obecna nie napiszę bo nie byłbym sprawiedliwy bo ta zmienia się dość mocno w pierwszych cyklach kompensacji Oled.

- Out Of The Box Masakra...

Ja naprawdę staram się być obiektywny, tak jak w temacie Dx900 tak tu nie oczekuję nic więcej niż tyle ile zapłaciłem za telewizor premium. Ponoć TopOfTheTop...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Xisiek napisał:

Wielu uciekło, tak wygląda (nie)równomierność OLED od Sony, dodajmy OLEDa na matrycy LG ...

Wiesz Xisiek, myślałem że jesteś trochę bardziej obiektywny. To przecież tak, jakby porównywać jakość wszystkich matryc VA w wątku dot. Sony ZD9 powołując się na równomierność najgorszej znalezionej matrycy VA innego producenta. Jednorodność białej planszy na LG 7 serii wygląda zupełnie, zupełnie inaczej. Nie wiem co zrobiło Sony, ale jest raczej wykluczone aby to był problem matrycy. Jest to raczej problem układów sterujących/firmware'u. Inaczej ta strasznie słaba nierównomierność na białej planszy byłaby również wychwycona na OLEDach LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...