Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED E7 (OLED65E7V) Test telewizora 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Imax jest pasywny, nie zmienia to faktu że OLED daje zdecydowanie lepsze doznania, jak pisałem jedynie wielkość robi WOW 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Imaxie moze przez inne proporcje

w normalnym kinie by była wielkość to trzeba siedzieć w pierwszych rzędach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

a Imax nie jest pasywny?

 

Jest.

Podkreslenia uztywam, bo komentuje z punktu widzenia uzytkownika projektora domowego,  ktorych dzisiejsza doskonala wiekszosc   "skazana" jest na aktywne 3D. Oczywiscie sa domowe instalacje dwuprojektorowe, czy generalnie takie, ktore wykorzystuja odmienna polaryzacje swiatla dla obu uczu ale te sa bardziej kosztowne i niepopularne.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wielkością niestety Imax pozostawia sporo do życzenia. OLED E6 to było najlepsze 3D ever. Szkoda, że LG postanowiło uśmiercić tak fantastycznie sprawdzającą się technologię. Ale moim zdaniem 3D wróci jako produkt ekskluzywny, jak nie za rok, to za dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Ale moim zdaniem 3D wróci jako produkt ekskluzywny, jak nie za rok, to za dwa

Możliwe że tak ale bez konieczności zakładania okularów,  przy Filmowych seansach w 3D.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

OLED E6 to było najlepsze 3D ever. Szkoda, że LG postanowiło uśmiercić tak fantastycznie sprawdzającą się technologię. 

Ja nie żałuję. Mój "będzie w cenie" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2017 o 00:27, pmcomp napisał:

 

To nie masz zbyt dużego wyboru. Plazmy LG serii 6 powyżej B6. Czyli C6, E6 i wyżej.

Kolega te plazmy to tak chyba z nostalgii :lol: sentyment taki ;)

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 " 11 godzin temu, Xisiek napisał:
Chyba nic lepszego do komfortowego ogladania 3d niż oled 4k nie wymyslono.
Święte słowa.
Ale ... w domu. "
"Bo nie ma lepszego 3D niż w IMAX w Warszawie na Stegnach  ."
 
Tu się nie mogę zgodzić, przewagą jest wielkość ale głębia i plastyczność obrazu 3D bezsprzecznie po stronie OLED! 

Ja też się nie zgodzę.
IMAX jest na Sadybie nie na Stegnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju co z funkcją BLS? W wadach jest wypisane, że implementacja mogłaby być lepsza, ale w samym tekście ani słowa na jej temat. Czy długość impulsu jest regulowana za pomocą jednego z suwaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ruszyło w kwestii kalibracji trybu Dolby Vision w LG OLED na 2017 r. na ostatniej becie Calmana.

Cytat

Added support for the new Dolby Vision Custom workflow.
Licenses: Ultimate, Professional, Expert, Studio, Enthusiast

The new Dolby Vision Custom calibration workflow/process for displays that support a custom Dolby Vision Configuration File is now enabled in CalMAN. Currently the only TV to support this is the 2017 LG OLED. 
The process requires a pattern generator that supports Dolby Vision metadata. 

CalMAN uses a new type of Dolby Vision metadata to put the color volume mapping engine into bypass mode. CalMAN then calibrates the display and generates a new Dolby Vision configuration file that is loaded into the supported TV via USB stick.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem dotyczy to serii 7 z 2017 roku. A co z serią 6 z 2016, która także ma DV na pokładzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2017 o 09:25, misfit napisał:

Coś ruszyło w kwestii kalibracji trybu Dolby Vision w LG OLED na 2017 r. na ostatniej becie Calmana.

Zgadza się, jest już w podobno w najnowszym fw i w finalnym buildzie Calmana 2017. Obecnie zbieram feedback od znajomych kalibratorów z USA jak się procedura sprawdza. Niestety "zabawa" w nią wymaga konkretnego modelu generatora obrazu, więc inwestycji > 10 000zł. Trochę za dużo by być beta testerem. Rozwiniemy temat gdy wyjdzie z powijaków ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem między LCD a OLED i szczerze mówiąc zdecyduję się na pierwszą opcję. Nie ze względu na wyższość jednej nad drugą , czy atrakcyjniejszą cenę . Ja wiem ,że OLED ma świetny kontrast , kąty itd.,  to  jego bezdyskusyjne atuty . To bardzo rozwojowa  technologia , co też jest zaletą , bo pewnie do niej należy najbliższa przyszłość, ale jej młody wiek ( komercyjnie od roku 2014) sprawia ,że potrafi niemile zaskoczyć , użytkowników. Może LCD to wymierająca technologia ale dokładnie znam jej wady i zalety ( DX900 i ZD9 nie muszą się wstydzić). Uważam , że OLED dopiero odkrywa przed nami swoje oblicze . Jak już odsłoni całą gębę i mi się spodoba , będzie stał też u mnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rokokoko napisał:

Właśnie stoję przed wyborem między LCD a OLED i szczerze mówiąc zdecyduję się na pierwszą opcję. Nie ze względu na wyższość jednej nad drugą , czy atrakcyjniejszą cenę . Ja wiem ,że OLED ma świetny kontrast , kąty itd.,  to  jego bezdyskusyjne atuty . To bardzo rozwojowa  technologia , co też jest zaletą , bo pewnie do niej należy najbliższa przyszłość, ale jej młody wiek ( komercyjnie od roku 2014) sprawia ,że potrafi niemile zaskoczyć , użytkowników. Może LCD to wymierająca technologia ale dokładnie znam jej wady i zalety ( DX900 i ZD9 nie muszą się wstydzić). Uważam , że OLED dopiero odkrywa przed nami swoje oblicze . Jak już odsłoni całą gębę i mi się spodoba , będzie stał też u mnie. 

 

A co wybrałeś konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już zdecydowany na zd9 , bo z dostępnością Panasonica było cienko.Teraz jest dostępny ...i dużo tańszy. ZD9 bardziej mi się podoba i na razie wygrywa.

Będę zamawiał po wakacjach więc mam jeszcze chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są najwyższe modele LCD na rynku i znakomite tv. Choć uważam że oled mimo świeżej technologi,  już w obecnej chwili ma mniej istotnych dla obrazu wad niż LCD - nawet te z wysokiej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy modelem G7 a E7 oprócz wyglądu, że do G7 trzeba sporo dopłacić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu i tu jest soundbar, czyli w jednym się składa a w drugim nie i to jedyna różnica ? pytam o 65 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W g7 soundbar jest równocześnie podstawką i do powieszenia na ścianie można go złożyć. Soundbar wydaje się też większy w G7, ale z tego co czytałem jakość dźwięku jest zbliżona/taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się moim nowym E7 i kilka uwag w stosunku do E6 którego miałem ponad 6 miesięcy..

+ mocno zredukowana posteryzacja (mocno mnie raziło to w E6 w słabszych treściach i oglądaniu TV)

+ lepsze przejścia tonalne

+ lepiej sobie radzi w przejściach "czarne - szarości" ciemne sceny nabrały więcej szczegółu po kalibracji będzie pewnie tylko lepiej.

+ jaśniejszy biel, ma więcej bieli w bieli niż "szarości"...

- brak 3D

- ociężały WebOs 3,5 ten 3.0 działa wyraźniej szybciej.

- nadal "równomierność" i "banding" to loteria jedni wygrywają inni nie.., u mnie na dziś słabo. (55 cali mają z tym mniejszy problem, jakość 65 nadal kuleje, kontrola jakości LG jest bardzo, bardzo słaba)

- brak pilota multimedialnego, a ten podstawowy chyba ciut bardziej tandetny od tego z E6 (niby taki sam poza ciut innym układem kalwiszy,a le jakby bardziej "plastikowy")

 

Czy warto? Jeśli masz E6 i jest OK, nie warto, różnice są i to dość mocno widoczne na plus, ale brak 3D dla niektórych pewnie tego nie pokryje. 

Ja mam mieszane odczucia...Mam E7 bo E6 nie mogłem już na wymianę od LG dostać...

Co do wypaleń itd, na dziś nie zabiorę głosu. Czy LG coś poprawiło czy jest to tylko marekting- bełkot. Bo to że chwilowo szybciej znikają powidoki to jest jasne, ale sądzę że skłonność do wypaleń jest cecha indywidualna każdego z TV i poprawnosci działania retencji obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...