Home News Avengers: Koniec gry pobił rekord kasowy filmu Avatar!
Avengers: Koniec gry pobił rekord kasowy filmu Avatar!

Avengers: Koniec gry pobił rekord kasowy filmu Avatar!

797
0

Wydawało się już, że to nie możliwe. Jednak Kevin Feige ogłosił na San Diego Comic-Con, że Avengers: Koniec gry pobił film Avatar w światowym box office. Film MCU jest oficjalnie najbardziej dochodowym filmem wszech czasów.

Nasza recenzja “Avengers: Koniec gry”

“Avatar” przez ponad 9 lat utrzymywał tytuł najbardziej kasowego filmu w dziejach kinach. Sytuacja ta odmieni się na zawsze z dniem jutrzejszym, gdy zdetronizuje go “Koniec gry”. W chwili obecnej “Koniec gry” i “Avatar” dzieli 0,5 mln dolarów, ale wynik ten zostanie pobity wraz z końcem weekendu. Fakt ten zakomunikował sam szef studia Marvel, Kevin Feige, który niewątpliwie musiał otrzymać oficjalne prognozy box office.

Avengers: Koniec gry

Przedostatni film MCU, “Avengers: Koniec gry” w swoim pierwszym kinowym obiegu zyskał 2,75 miliarda dolarów na całym świecie. Dla porównania “Avatar” mógł szczycić się wynikiem 2,789,7 mld. Dzieło braci Russo z końcem weekendu zdoła jednak przewyższyć rekord filmu Camerona dzięki wznowieniu, jakie weszło do kin 28 czerwca.

Wznowiona wersja zawierała kilka dodatków po zakończeniu filmu. Należały do nich poprzednio wycięta scena z Hulkiem, sekwenaę po napisach końcowych z postaciami ze “Spider-Man: Daleko od domu” oraz dodatkowy hołd dla Stana Lee. Wielu analityków showbiznesu myślało już, że pobicie “Avatara” będzie wykluczone. Jednak szczęście uśmiechnęło się do Avengersów i teraz oni zapiszą się w annałach historii.

Oczywiście przy wyniku finansowym “Końca gry” nie jest brana pod uwagę inflacja. Gdyby ją uwzględnić, lista wszech czasów wyglądałaby następująco:

Avengers: Koniec gry

Źródłem danych jest Wikipedia, która została użyta tutaj z konieczności. Stało się tak z racji tego, że Box Office Mojo dostarcza jedynie listę najbardziej dochodowych filmów z uwzględnieniem inflacji w USA, ale nie w skali światowej.


ZOBACZ TAKŻE: Marvel’s Avengers za rok! Mamy trailer gry z E3!


Źródło: Deadline

(797)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o