Home News DisplayWeek 2019: przezroczysty i elastyczny MicroLED
DisplayWeek 2019: przezroczysty i elastyczny MicroLED

DisplayWeek 2019: przezroczysty i elastyczny MicroLED

2.00K
0

Na minionym wydarzeniu SID DisplayWeek 2019 firma PlayNitride zademonstrowała przezroczyste oraz elastyczne ekrany MicroLED.

Zobacz przezroczysty i elastyczny MicroLED firmy PlayNitride

W trakcie DisplayWeek 2019 PlayNitride zaprezentowało zarówno przezroczysty, jak i elastyczny panel MicroLED. Mogłyby one zostać w przyszłości wykorzystane w urządzeniach mobilnych. Ponadto producent zademonstrował także osobne rozwiązanie dla urządzeń typu wearables (czyli kategoria produktów obejmująca m.in. smartwatche).

PlayNitride jest tajwańską firmą wiodącą prym w technologii MicroLED. To właśnie ona stworzyła Samsungowi panel użyty w 75-calowym ekranie zaprezentowanym na CES 2019.

MicroLED

Rozwiązania PlayNitride pokazane na DisplayWeek jednak były wyświetlaczami mniejszego formatu. Mówimy tutaj o przezroczystym, 7,56” przezroczystym ekranie 720 x 480 oraz dwóch innych wyświetlaczach, elastycznym oraz smartwatchowym (nie podano specyfikacji). Warto jednak zwrócić uwagę na tę firmę, gdyż spodziewa się, że ich rozwiązania MicroLED trafią do różnych urządzeń jeszcze w tym roku.


ZOBACZ TAKŻE: MicroLED TV potrzebuje jeszcze czasu, aby wejść na rynek


Ponadto spekuluje się, że Apple pragnie nawiązać z Tajwańczykami współpracę. Masowa produkcja małoformatowych MicroLED-ów ruszy w tym roku, a  powinny pojawić się najpóźniej na przełomie 2019/2020. Stamtąd już niedługa droga do produktów, takich jak telewizory.

Źródło: OLED-info

(2002)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o