Home Fachowa publicystyka i artykuły Netflix przestał działać na Twoim telewizorze? Aplikacja się zawiesza? Tłumaczymy jak zresetować serwis i to naprawić!
Netflix przestał działać na Twoim telewizorze? Aplikacja się zawiesza? Tłumaczymy jak zresetować serwis i to naprawić!

Netflix przestał działać na Twoim telewizorze? Aplikacja się zawiesza? Tłumaczymy jak zresetować serwis i to naprawić!

2.43K
1

Od czasu do czasu zdarza się, że Netflix nie działa poprawnie na telewizorze. Aplikacja potrafi się zawiesić lub wyświetlić błąd, czasem nie pozwala też na włączenie filmu czy serialu. Co robić w takiej sytuacji? Jest kilka możliwości, w tym reset. Jak to zrobić?

Netflix nie działa na telewizorze – jak ominąć błąd i zresetować aplikację?

Netflix jest obecny na wszystkich telewizorach Smart TV – aplikację znajdziemy zarówno na modelach z systemem Android TV jak i odbiornikach Samsung z Tizen OS czy LG z webOS. W niektórych przypadkach serwis nie zawsze działa prawidłowo. Sami doświadczyliśmy niedawno małej awarii Netflixa na telewizorze z Androidem. Jak radzić sobie z takimi sytuacjami?

Jeżeli aplikacja nie włącza się lub uległa zawieszeniu podczas oglądania, na początek warto sprawdzić stan naszego połączenia z Internetem. To jedyne, czego potrzebujemy do korzystania z serwisu na telewizorze, więc bez łącza ani rusz. Jeżeli odbiornik prawidłowo współpracuje z Siecią – czy to przez Wi-Fi czy “po kablu” – można przejść do następnych kroków.

Netflix zmienia kryteria certyfikacji telewizorów. Od teraz muszą wspierać interaktywny kontent
Netflix nie działa na telewizorze? Być może trzeba wykonać reset

W przypadku, jeśli jesteśmy w stanie dostać się do aplikacji, ale na przykład nie włączają się poszczególne pozycje z biblioteki, w pierwszej kolejności spróbujmy się wylogować. By to zrobić, przechodzimy do karty “Ustawienia” i zaznaczamy “Wyloguj się”. Po ponownym logowaniu do aplikacji od razu sprawdźmy, czy wszystko działa poprawnie.

A co w sytuacji, kiedy w ogóle nie możemy otworzyć Netflixa, albo po jego włączeniu wyświetla się komunikat z błędem? Właśnie z takim problemem mieliśmy ostatnio styczność. Wtedy pozostaje nam odinstalowanie aplikacji lub reset telewizora. Te same kroki możemy oczywiście wykonać także w wyżej wymienionym przypadku.

W jaki sposób wykonać procedurę resetu?

  1. Odłączamy telewizor od zasilania na co najmniej 3 minuty. Zrobimy to wyciągając kabel zasilania z gniazdka – samo wyłączenie odbiornika pilotem nie wystarczy;
  2. Ponownie podłączamy telewizor do zasilania i uruchamiamy go;
  3. Wybieramy aplikację Netflix i po jej włączeniu sprawdzamy, czy wszystko działa.
Zdecydowaną większość awarii aplikacji Netflix eliminuje ponowne logowanie lub reset telewizora

To wszystko! Powyższe metody powinny wystarczyć, by naprawić szwankującą aplikację. Jeżeli problem leży po stronie telewizora, prawdopodobnie zostanie w ten sposób wyeliminowany. W innym wypadku pozostaje już tylko kontakt z obsługą klienta Netflixa.

magicLinks_2_1

Źródło: https://help.netflix.com/pl/node/12412


Przeczytaj więcej na temat VoD i streamingu: 

(2430)

1 2 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ferro
Ferro
1 miesiąc temu

Słuchawy gratis teraz są do tvka od LG, na media expert. Spoko opcja

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x