Home Fachowa publicystyka i artykuły Czy Netflix na pewno działa w 4K na Twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić – radzimy co trzeba ustawić!
Czy Netflix na pewno działa w 4K na Twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić – radzimy co trzeba ustawić!

Czy Netflix na pewno działa w 4K na Twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić – radzimy co trzeba ustawić!

4.33K
0

Jak oglądać filmy i seriale w serwisie Netflix w rozdzielczości 4K na swoim telewizorze? Jak się okazuje, nie wystarczy posiadanie odpowiedniego planu subskrypcyjnego i kompatybilnego modelu. Wielu użytkowników nie wie, że nie wykorzystuje maksimum możliwości wybranego abonamentu. Tłumaczymy jak to ustawić i sprawdzić.

Netflix na telewizorze w jakości 4K – jak ustawić i sprawdzić?

Teza zawarta tytule nie jest wcale wyssana z palca. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia z sytuacjami, kiedy osoby płacące najwyższy abonament za dostęp do Netflixa i posiadające telewizor 4K oglądały treści w Full HD, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, co tracą. W wielu przypadkach wynika to z nieświadomości, a ta z kolei zasadza się na tym, że pochłaniając treści na innych urządzeniach, na przykład laptopach, rozdzielczość jest zawsze ograniczona możliwościami ekranu, który najczęściej nie wyświetla obrazu w 4K. Wzrok się przyzwyczaja, przez co później nie przeszkadza nam podobna jakość na telewizorze.

Jak zatem sprawdzić, w jakiej rozdzielczości streamuje nam treści Netflix na telewizorze? Poniżej kilka cennych porad, które pomogą Wam wycisnąć maksimum z serwisu. Konieczne wymagania są następujące: aplikacja Netflix, konto Premium Ultra HD i telewizor z matrycą przynajmniej 60Hz, wsparciem dla HDCP 2.2 i możliwością wyświetlania treści w 4K Ultra HD.

  • W pierwszej kolejności upewniamy się, że posiadamy najwyższy poziom subskrypcji serwisu. W tym celu logujemy się do Netflixa w przeglądarce internetowej, najeżdżamy myszką na ikonę swojego profilu w prawym górnym roku ekranu i przechodzimy do “Konto”. Aktywny plan sprawdzimy w wierszu “Szczegóły planu”. Konto premium daje nam dostęp nie tylko do wysokiej rozdzielczości, ale też do HDR (w formatach Dolby Vision i HDR10) oraz technologii Dolby Atmos;

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

  • Kolejnym krokiem jest ustawienie jakości i poboru danych. W tym celu w obrębie ustawień konta przechodzimy do wiersza “Profile i kontrola rodzicielska” i rozwijamy listę pod swoim profilem. Przechodzimy do “Ustawienia odtwarzania” (ostatnia pozycja) i zaznaczamy – jeśli wybrana została inna opcja – “Wysokie”. Netflix informuje nas poniżej, że pobór danych sięgnie 7 GB na godzinę przy jakości Ultra HD. Tylko ta opcja (lub “Automatyczne”, zalecamy jednak “Wysokie”) zapewni nam najwyższą rozdzielczość w serwisie;

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

  • Bardzo ważną kwestią jest przepustowość Waszego łącza. Możliwe, że rozdzielczość w oglądanych materiałach jest ograniczona, ponieważ macie za słabe lub za mało stabilne łącze. By wygodnie streamować treści 4K Ultra HD w Netflixie, konieczna jest przepustowość na poziomie przynajmniej 25 Mb na sekundę. Zalecamy połączenie telewizora z siecią po kablu;
  • Wciąż nie jesteście przekonani, że Netflix działa w 4K? Jest jeszcze jeden sposób, by się upewnić. Należy wyszukać i włączyć w serwisie tytuł wspierający 4K Ultra HD – istnieje osobna lista takich pozycji, która wyświetli się Wam, jeśli telewizor, którego używacie jest kompatybilny – i przycisnąć na pilocie przycisk “Info” lub “Display”. W lewym górnym rogu ekranu wyświetli się informacja o aktualnej przepustowości i rozdzielczości. Jeśli nie jest to 4K, warto chwilę poczekać – czasem łącze potrzebuje czasu, by się “rozpędzić”.

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

Jeśli zastosowaliście się do powyższych zaleceń i sprawdziliście wszystkie ustawienia, nie powinniście mieć problemu z korzystaniem z Netflixa w najwyższej możliwej jakości. Najważniejsze kwestie to oczywiście posiadanie odpowiedniego telewizora, planu subskrypcyjnego i dobrego połączenia internetowego.

Dajcie znać, czy nasz poradnik Wam się przydał!

Źródło: własne


Przeczytaj więcej na temat VOD i streamingu: 

(4325)

3 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x