Home News HBO Max: podano oficjalnie cenę abonamentu z reklamami! Taniej, ale bez premier. Ile to będzie kosztować w Polsce?
HBO Max: podano oficjalnie cenę abonamentu z reklamami! Taniej, ale bez premier. Ile to będzie kosztować w Polsce?

HBO Max: podano oficjalnie cenę abonamentu z reklamami! Taniej, ale bez premier. Ile to będzie kosztować w Polsce?

14.50K
1

WarnerMedia potwierdziło, że planowany abonament z reklamami serwisu HBO Max będzie kosztował 9,99 dolara. Zadebiutuje w USA w pierwszym tygodniu czerwca. To o pięć dolarów mniej niż standardowy dostęp. Reklamy mają być wyświetlane użytkownikom przy treściach na wyłączność dostępnych w usłudze, a widzowie stracą dostęp do premier. Czy ta cena będzie obowiązywać także w Polsce?

HBO Max z reklamami – cena została potwierdzona. Ile w Polsce?

W pierwszym tygodniu czerwca w USA zadebiutuje nowy rodzaj abonamentu HBO Max. Do tej pory użytkownicy mogli korzystać z serwisu wyłącznie w cenie 14,99 dolara miesięcznie. Subskrypcje zostaną jednak rozdzielone – pięć dolarów mniej zapłacą ci, którzy zgodzą się na wyświetlanie im reklam podczas oglądania. Te mają się jednak pojawiać wyłącznie w trakcie odtwarzania treści znajdujących się w serwisie na wyłączność.

Dodatkowo posiadacze niższego abonamentu pozbawieni zostaną błyskawicznego dostępu do premier kinowych. O tym aspekcie dużo wcześniej dyskutowano, krytykując takie zamiary, jednak HBO ostatecznie się z tego nie wycofało. Wciąż nie potwierdzono, czy dostępne w niższym progu materiały będą dostępne w jakości 4K z HDR i Dolby Atmos.

John Stankey, CEO koncernu AT&T (który zarządza WarnerMedia i HBO Max) stwierdził wcześniej, że wprowadzenie abonamentu z reklamami było w planach jeszcze przed uruchomieniem nowej platformy w maju 2020 roku. Najwidoczniej wcześniej zakładano jednak niższą cenę takiego planu – wedle doniesień miał kosztować 4,99 dolara. Kwota ta została ostatecznie ustalona na wyższym poziomie po konsultacjach z partnerami HBO i dystrybutorami treści.

HBO Max z reklamami – właśnie taka cena będzie obowiązywać w Polsce?

W przeliczeniu na naszą walutę, cena abonamentu HBO Max z reklamami wyniosłaby około 38 złotych. To znacznie więcej niż obowiązujący obecnie w Polsce koszt HBO GO (24,99 zł). Co zatem postanowią włodarze serwisu w kontekście cen na innych rynkach? W tym roku Max zastąpi GO m.in. w Polsce i trudno wyobrazić sobie, by – mimo znacznie bogatszej oferty i lepszej jakości materiałów – ktoś chciał płacić za dostęp takie pieniądze i to z reklamami.

W temacie reklam w serwisie wypowiedział się wcześniej prezes będącego właścicielem HBO Max WarnerMedia, Jason Kilar. Stwierdził on, że włączenie reklam motywowane chęcią obniżenia kosztów abonamentu jest konieczne, ponieważ “większość ludzi na świecie nie jest bogata”.

Znamy cenę abonamentu z reklamami w HBO Max! Znacznie drożej niż przewidywano. Czy właśnie tyle zapłacimy w Polsce?
Cena HBO Max w Polsce wciąż pozostaje tajemnicą

CEO WarnerMedia wypowiedział też jednak bardzo ciekawe i napawające nadzieją zdanie. Zasugerował wręcz, że cena usługi w porównaniu do HBO GO nie ulegnie zmianie:

 „Biorąc pod uwagę niemal podwojenie treści w porównaniu z HBO za tę samą cenę, a także radykalnie lepsze wrażenie z użytkowania serwisu, uważamy, że europejscy konsumenci szybko zaakceptują tę nową usługę”

Czy zatem 24,99 zł, które obecnie trzeba płacić za dostęp do HBO GO, zostanie mimo wszystko utrzymane, a za użytkowanie serwisu z reklamami zapłacimy jeszcze mniej? Czas pokaże.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://pressroom.warnermedia.com/us/media-release/hbo-max-announces-ad-supported-tier-pricing-previews-new-original-series-and-content


Przeczytaj więcej na temat VOD i streamingu: 

(14495)

1 1 głos
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mik
Mik
3 lat temu

Ja stawiam, że cena będzie podwyższona powoli u nas. I bez reklam.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x