Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR
LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

149.41K
7221

Odwzorowanie ruchu

Odświeżanie matrycy LG B7V wynosi 120Hz. Potencjał ten wykorzystać można przy użyciu funkcji TruMotion, która interpoluje klatki materiału źródłowego. Posiada ona świetną regulację w postaci dwóch suwaków. Każdy z nich podzielony jest na 10 stopni.
lg_oledc6v_26

Pierwszy suwak odpowiada za ostry ruch przy materiałach 50/60 klatkowych (tzw. materiałach wideo), czyli na przykład transmisjach sportowych i innych tego typu, gdzie ruch jest płynny, ale bez „poprawiaczy” ma tendencję do smużenia (tak, w OLED’zie również występuje smużenie, co zobaczycie zaraz na zdjęciach). Drugi suwak decyduje o stopniu ingerencji w materiał 24 klatkowy (filmy). Za jego pomocą możemy wyregulować poprawę płynności tak, by ograniczyć charakterystyczne „kinowe” szarpanie, które wynika z tego, że 24 klatki nie wystarczają by odwzorować zjawisko ruchu płynnie. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć złoty środek, który poprawi płynność zachowując charakter filmu, czyli nie spowoduje efektu opery mydlanej.

Ustawienia Motionflow Informacje Obraz postrzegany w ruchu
Wyłączony Smużenie: 

bardzo duże

Maksymalna jasność: 

375 cd/m2

Powielenie krawędzi: 

brak (krawędzie rozmyte)

Poprawa płynności filmów (24p): 

brak

Użytkownik

De-judder: dowolnie

De-blur: 10

Smużenie:

umiarkowane

Maksymalna jasność: 

375 cd/m2

Powielenie krawędzi:

brak

Poprawa płynności filmów (24p):

dowolnie regulowana pod własny gust

Jak widzimy na powyższych zdjęciach, B7V bez użycia upłynniacza lekko smuży. W zasadzie podobnie do każdego telewizora bez użycia wspomagającej funkcji, ale jednak nieco mniej niż telewizory LCD. Po użyciu funkcji TruMotion sytuacja wygląda znacznie lepiej i obraz nawet przy szybkich ruchach jest ostry. Może nie tak idealnie ostry jak w najlepszych telewizorach LCD, ale na tyle, by oglądać wszystkie mecze z przyjemnością i nie tracić najważniejszego sprzed oczu. Regulacja płynności w filmach działa także perfekcyjnie – każdy znajdzie tu dla siebie złoty środek. W przypadku odwzorowania ruchu sytuacja nie uległa w zasadzie zmianie od samego początku istnienia telewizorów OLED.

(149405)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(7 221)

 1. @paszczak7005 ja na pilocie logitech harmony mam takie jak Ty gdy wejdę w opcję service menu , natomiast żeby wyświetlić menu gdzie znajduje się ilość przepracowanych godz. itd. muszę wybrać opcję in start , pin  ten sam .

 2. dokładnie ja też mam na pilocie przypisany klawisz instart

 3. Ok sprubuje też mam logitecha

  Wysłane z Honor 9

  [mention=132507]paszczak7005[/mention] ja na pilocie logitech harmony mam takie jak Ty gdy wejdę w opcję service menu , natomiast żeby wyświetlić menu gdzie znajduje się ilość przepracowanych godz. itd. muszę wybrać opcję in start , pin  ten sam .
  Ok miałem przypisane menu serwis teraz jest ok ale mam prośbę właśnie w menu service coś poprzestawiałem i mam prośbę do ciebie czy mógłbyś mi podrzucić screeny wszystkich ustawień oryginalnych na pw bo coś nie tak mam. Z góry dziękuję za pomoc...

  Wysłane z Honor 9

 4. Po kombinacjach z problemem withe balnsce w menu service postanowiłem i to był błąd zrobić factory reset za pomocą przycisku instop no i wyzerowałem licznik przepracowanych godzin i liczbę kompensacji teraz pytanie do znawców gwarancji czy po takim zabiegu tracę definitywnie gwarancję?

  Wysłane z Honor 9

 5. 1,5 roku ale kupił w mm z przedłużoną gwarancją narazie tv sprawuje się super..


  Wysłane z Honor 9

 6. No to zanim się zepsuje to zdążysz nakulać parę koła godz  i będzie ok . Gdyby teraz się spierdzielił to był by problem .

 7. No to zanim się zepsuje to zdążysz nakulać parę koła godz  i będzie ok . Gdyby teraz się spierdzielił to był by problem .
  No dzięki do dziś miałem prawie 5000 godzin 700 komesacji w tym dwie długie

  Wysłane z Honor 9

 8. Ja kiedyś też odwaliłem taki numer z  niewiedzy , błędnie założyłem,  że skoro in start to wejście do menu to in stop to wyjście 😆😆😆😆. I reset poszedł a miałem  wtedy 1600 godz , do dziś nakulałem kolejne 3300.

  4 minuty temu, paszczak7005 napisał:

  No dzięki do dziś miałem prawie 5000 godzin 700 komesacji w tym dwie długie

  Wysłane z Honor 9
   

  No miałeś,  nic nie poradzisz teraz musisz napykać trochę godz a w razie co powiesz serwisantowi  , że mało oglądałeś. 

 9. Kurde, pięć tysi godzin w półtora roku? Kiedy śpicie? ;)