Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR
LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

149.13K
7135

Podsumowanie i ocena

Kolejna generacja wyświetlaczy organicznych LG pokazuje ewolucję jaka dokonuje się w tym segmencie rynku. Ekrany w 2017 roku ponownie zostały dopracowane pod kilkoma względami. Oddanie kolorów przy materiałach Full HD, a także znacznie krótszy input lag, to niewątpliwe zalety. Nieco zmodyfikowana matryca dostarcza jeszcze lepszą gradację w okolicach czerni, chociaż jest to raczej tak mały niuans, że ciężko go zauważyć. Łatwo za to zauważyć znacznie wyższą jasność matrycy, a raczej utrzymywanie parametru jasności w większej ilości scenariuszy. To jeszcze bardziej ułatwia stosowanie telewizora OLED w trudnych warunkach oświetleniowych (np. salonach z dużymi oknami). Nikt już nie powinien dalej mówić, że jest ciemny! Jeśli jednak o jasności już mowa, to muszę przyznać, że liczyłem na jej wzrost w trybie HDR. Producent zapewniał, że uda się uzyskać 1 000 nitów, tymczasem wyniki są zbliżone do modeli ubiegłorocznych. Efekt końcowy oglądanego obrazu jest jednak nadal bardzo satysfakcjonujący względem większości telewizorów LCD ze względu na perfekcyjną czerń więc nie należy tego postrzegać jako wadę ale uwagę. Może za rok?

Ogólnie więc B7 jest bardzo podobny do zeszłorocznych modeli, ale bliżej mu do E6 niż B6. Po profesjonalnej kalibracji trudno by było te wyświetlacze od siebie odróżnić. Osoby posiadające już OLED z 2016 roku mogą więc spać spokojnie. Przyszli nabywcy mogą chcieć sięgnąć po serię “7” ze względu na chociażby nowszy system (WebOS 3.5). Brak większych zmian nie jest w tym przypadku rozczarowujący. Ekrany OLED LG były przecież w zeszłym roku naszym (redakcji) obiektem pożądania! Osobiście wyobrażam sobie przesiadkę tylko i wyłącznie na telewizor organiczny – szczególnie gdy ktoś posiadał do tej pory telewizor plazmowy. Abstrahując od jego rozmaitych zalet, jest to jedyny ekran który dostarcza prawdziwą, tak dobrą czerń i kąty widzenia, a to właśnie daje niezwykłą jakość obrazu!

PLUSY

 • Perfekcyjna czerń i kontrast nieosiągalna dla telewizorów LCD oraz Plazm
 • Doskonałe kąty widzenia, nie do porównania z technologią LCD
 • Rewelacyjna żywotność panelu OLED (100 000 godzin)
 • Najbogatsze pokrycie szerokiej palety barw (100% DCI)
 • Bardzo wierne oddanie barw w trybie SDR (lepiej niż poprzednio w telewizorach LG)
 • Wygląd i wykonanie
 • Obsługa wszystkich czterech formatów HDR: HDR10, HLG, Dolby Vision, Technicolor
 • Niezłej jakości tryby fabryczne obrazu i bogate możliwości kalibracji
 • Matryca 120Hz z doskonałym upłynniaczem (TruMotion)
 • Certyfikat Ultra HD Premium
 • System WebOS 3.5
 • Jasność 375 nitów w SDR dostępna aż do 70% wypełnienia ekranu
 • Pełna obsługa HEVC 4K – pliki, telewizja naziemna i satelitarna
 • Niewielki input lag dla graczy zarówno w 4K HDR jak i Full HD
 • Obsługa YouTube z HDR

MINUSY

 • Jasność HDR w ścisłej czołówce telewizorów OLED, aczkolwiek nie wzrosła od zeszłego roku
 • Implementacja funkcji BLS mogłaby dać jeszcze lepsze odwzorowanie ruchu (są pod tym względem lepsze telewizory)
 • Dziwna kwestia związana z kalibracją barw w trybie Ultra HD / HDR

Cena referencyjna: LG OLED55B7V 12 499 zł 10 999 zł / LG OLED65B7V 19 999 zł 16 999 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma LG


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


logo skalibrujtvEkrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

(149133)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(7 135)

 1. Do mnie serwis przywiózł nowego 55C9. Rok temu po wypaleniach matrycy w 55B7 była wymiana matrycy, a teraz dali nowy model. Gwarancja od nowa 2 lata.

 2. Czyli dwa razy zgłaszałeś do serwisu usterki , wady.

  Rozumieniem wypalenie matrycy a co było za drugim razem?.

 3. Też wypalenie matrycy. Drugi raz nie wymieniają. Dają nowy tv.

 4. Do mnie ma przyjechać serwis na, jak to nazwali, "inspekcję" i potem zadecydować co dalej.

 5. U mnie w nowej matrycy widoczny jest banding. Wypalen nie ma.

  Dwa pionowe pasy.

   

 6. 18 minut temu, Dawid Pawica napisał:

  Do mnie ma przyjechać serwis na, jak to nazwali, "inspekcję" i potem zadecydować co dalej.

  Bedą sprawdzać ilość kompensacji krótkich i długich .

 7. 1 minutę temu, Marcin Łuksza napisał:

  Bedą sprawdzać ilość kompensacji krótkich i długich .

  I jest jakaś ilość "dobra" lub "zła"? 

 8. Tym się nie przejmuj.U mnie kompensacja wychodziła z wyliczanki serwisanta co 5,5 godziny.Trochę go poniosło i stwierdził ze nie wymieni matrycy,bo powinienem robić co 4 godziny.Wyciągnołem instrukcje żeby mi o tym przeczytał po tym zabrał się za wymianę bez czytania.Dla świętego spokoju robię teraz kompensację co ok 4 godziny żeby nie marudził następnym razem.Ja dużo oglądam to może i ma to jakiś sens w robieniu tych kompensacji.Od 28 marca od mymiany matrycy nastukałem już 1093 godziny pracy matrycy.

 9. Moja kompensacja włączony tv cały czas:

   od 15 do 22:00 poniedziałek - piątek 

   soboty i niedziele chodzi od 10 do 22

  także nie robię żadnych przerw przy 4h oglądania by zrobić kompensację

 10. Dnia 13.09.2019 o 08:57, Marcin Łuksza napisał:

  Tym się nie przejmuj.U mnie kompensacja wychodziła z wyliczanki serwisanta co 5,5 godziny.Trochę go poniosło i stwierdził ze nie wymieni matrycy,bo powinienem robić co 4 godziny.Wyciągnołem instrukcje żeby mi o tym przeczytał po tym zabrał się za wymianę bez czytania.Dla świętego spokoju robię teraz kompensację co ok 4 godziny żeby nie marudził następnym razem.Ja dużo oglądam to może i ma to jakiś sens w robieniu tych kompensacji.Od 28 marca od mymiany matrycy nastukałem już 1093 godziny pracy matrycy.

  U mnie właśnie był Pan z serwisu (tego co ostatnio wymieniał), porobił zdjęcia prostokąta, odpalił pilotem serwisowym plansze, zrobił zdjęcie i tyle. Powiedział, że najprawdopodobniej będzie kolejna wymiana, ale muszą jeszcze poprzeliczać w LG te liczby co wysłał. Na nową matrycę kolejne 2 lata gwarancji. Tylko co z tego, jeżeli za kilka miesięcy sytuacja się powtórzy, znowu będę czekał na serwis, potem na wymianę...

  Nic, mam nadzieję, że LG zaleci jednak wymianę całego TV.