Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR
LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

154.80K
7412

Wygląd

Nowy OLED posiada klasyczną stopę zamiast monolitycznego wykonania, co jest typowe w podstawowych modelach. Podstawa jest dosyć “nieinwazyjna”. Nie przytłacza reszty ekranu i co ważne jest solidnie wykonana (z prawdziwego aluminium). Dodatkowym jej atutem jest rozmiar. By umieścić telewizor na stoliku, nie musi być on tak szeroki jak cały ekran.

LG zdecydowanie lubi chwalić się możliwościami, jakie daje technologia OLED. Ekran jest bardzo smukły. Większość powierzchni ma grubość ok. dwóch pięciozłotówek. To cały czas robi piorunujące wrażenie. Szczególnie na osobach, które jeszcze nie miały do czynienia z telewizorami w technologii OLED.


Patrząc na ekran od przodu, czy pod lekkim kątem bocznym widzimy więc czyste aluminium. Bardzo to eleganckie. Dopiero z tyłu znajdziemy elementy wykonane z białego tworzywa, pod którymi kryją się wszystkie układy scalone telewizora.

Jak można by się spodziewać, całość wykonana jest z dbałością o najmniejsze detale. Ramka wokół ekranu jest niezwykle wąską. W zasadzie nie widać jej podczas pracy wyświetlacza.

Badana cecha Wartość
Wymiary ekranu (bez podstawy) 122,9 × 70,8 × 4,8 cm
Wymiary kartonu 134,0 × 80,0 × 20,0 cm
Odcisk stopy (minimalne wymiary stolika) 75 × 28 cm
Waga (bez podstawy) ok. 17,2kg
Otwory do montażu na ścianie VESA 300×200

(154796)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

7412
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o