Home Strefa filmu Joker: zanim go zobaczysz, koniecznie obejrzyj ten film
Joker: zanim go zobaczysz, koniecznie obejrzyj ten film

Joker: zanim go zobaczysz, koniecznie obejrzyj ten film

1.13K
0

Zbliża się premiera filmu Joker. Nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji obraz Todda Philipsa z Joaquinem Phoenixem to jeden z najgłośniejszych obrazów roku. Zanim jednak zobaczycie go w kinach, zachęcam do sięgnięcia po pewien klasyk Martina Scorsese z lat 70.

Joker | RECENZJA | W paszczy szaleństwa

Słowem wstępu

Filmem, który mam na myśli jest oczywiście “Taksówkarz”, zdobywca Złotej Palmy w Cannes w 1977 roku. Nie mogę tego jeszcze potwierdzić własnoręcznie, bo seans “Jokera” jeszcze przede mną, jednak obraz w reżyserii Todda Philipsa wydaje się zawierać to samo DNA, które cztery dekady wcześniej znaleźliśmy u Martina Scorsese. Jest to zarazem okazja do refleksji nad tym, jak wyglądało wtedy mainstreamowe kino w USA, od którego obecne Hollywood jest tak odległe, jak… Patryk Vega od Quentina Tarantino. Pokładam ogromną nadzieję w tym, że “Joker” dowiedzie, że aby osiągnąć sukces niekoniecznie trzeba odhaczyć checklistę oczekiwań internetowych fanbojów ani wpasowywać się w panujące trendy. Przyjrzyjmy się więc, dlaczego “Taksówkarz” stanowi idealną rozgrzewkę przed filmem o genezie jednego z najsłynniejszych fikcyjnych złoczyńców.

Joker recenzja


ZOBACZ TAKŻE: Nasza recenzja filmu “Ad Astra”


(1130)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o