Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kwiatech napisał:

Uzywamy gz950 od dwoch tyg.

1. Jak ustawic wygaszacz ekranu?

2. Czy wam tez tak jasno swieca napisy w filmach? Uzywamy trybu prawdziwe kino a w przypadku dolby vision - ciemne i wciaz daja po oczach. Posiadam klona oppo oraz netflix, amazon prime. 

3. Czy widzicie u siebie lekka poswiate (blooming?)  przy bialych napisach? Myslalem, ze to wina mojej wady wzroku, ale moja narzeczona tez to zauwazyla a nie nosi szkiel :)

1. Nie da się.

2. Tak będzie, jasności samych napisów nie można zmienić. Tylko kolor, rozmiar i położenie.

3. Białe piksele świecą bardzo jasno na tle "zerowego" czarnego. To może być efekt optyczny jaki tworzy się "w oczach". Jasność pikseli nie przechodzi na sąsiadujące bo w matrycach OLED każdy piksel jest zapalany fizycznie osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, southorn napisał:

 Jasność pikseli nie przechodzi na sąsiadujące bo w matrycach OLED każdy piksel jest zapalany fizycznie osobno.

Dzieki. Znam zasade dzialania technologii oled stad wlasnie moje zdziwienie :)

Co do pytania 1. Tzn jak mam np zostawiony spauzowany film z netflix lub amazon to po jakims czasie nie zalaczy mi sie latajace logo oled na czarnym tle?

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kwiatech napisał:

Co do pytania 1. Tzn jak mam np zostawiony spauzowany film z netflix lub amazon to po jakims czasie nie zalaczy mi sie latajace logo oled na czarnym tle?

Włączy. To jest ustawione na stałe. Na Netflixie wskakuje po 5 minutach od zatrzymania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, southorn napisał:

Włączy. To jest ustawione na stałe. Na Netflixie wskakuje po 5 minutach od zatrzymania filmu.

o wlasnie o to mi chodzilo. Mozna gdzies ustawic po ilu min ma sie to wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kwiatech napisał:

o wlasnie o to mi chodzilo. Mozna gdzies ustawic po ilu min ma sie to wlaczyc?

Nie da się 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie mozna zmienic kolor napisow?

Wysłane z mojego VOG-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, macek.g napisał:

Witam, gdzie mozna zmienic kolor napisow?

Ustawienia napisów na koncie Netflix są możliwe po zalogowaniu w przeglądarce na komputerze.

A jeśli chodzi o filmy odtwarzane na TV z zewnątrz (pendrive, dysk itp.) to ustawienia napisów są dostępne podczas odtwarzania pod klawiszem OPTION na pilocie. 

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Netflix wiem, tylko po zapisaniu dalej mam jasne, mimo zapisania.
Jak masz ustawione napisy w netflix(kolor, cien)?
Z funkcja "option" sprawdze. Dzieki
Szukalem z pozycji menu TV ale nic nie ma.
Rowniez mam CXUHD
I tutaj tez nie ma opcji zmiany.
Czesto ogladam filmy azjatyckie z dysku I potrzebuje napisow angielskich.

Wysłane z mojego VOG-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze  nie kazdy wie  lub bedzie szukal jak sprawdzic  rozdzielczosc ogladanego filmu na youtube  lub zmienic rozdzielczosc na maksimum. Przykladowo po uruchomieniu   youtube w telewizorze   i wpisaniu w wyszukiwarce    youtube  4K .Uruchamiamy  film. W czasie  ogladania     wybranego filmu  z youtube naciskamy  przycisk  play  na pilocie  >  strzalkami lewo   lub prawo  <  ok  >   przechodzimy na wiecej , obok jest    wstrzymaj i kanal.Wybieramy wiecej  naciskamy ok ,wybieramy    4k. Do wyboru beda   dostepne  rozdzielczosci.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem z YT. Youtube,  jak i reszta major streamerów poszła w obniżanie jakości - może to ma z tym problemem jakiś związek. Otóż, podczas odtwarzania filmów z YT (trailer TLOU2 akurat) po przełączeniu w rozdziałkę 4k Panas traci kontakt z netem (Netflix, prime tez przestają działać) - muszę robić restart routera i po tym chodzi ok, póki znowu czegoś na YT nie odpalę w 2160p. Czy ktoś z Forumowiczów posiadaczy gz950 miał podobny problem? Dzięki za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gregs10001 napisał:

Pojawił się problem z YT. Youtube,  jak i reszta major streamerów poszła w obniżanie jakości - może to ma z tym problemem jakiś związek. Otóż, podczas odtwarzania filmów z YT (trailer TLOU2 akurat) po przełączeniu w rozdziałkę 4k Panas traci kontakt z netem (Netflix, prime tez przestają działać) - muszę robić restart routera i po tym chodzi ok, póki znowu czegoś na YT nie odpalę w 2160p. Czy ktoś z Forumowiczów posiadaczy gz950 miał podobny problem? Dzięki za jakiekolwiek informacje.

U mnie nie ma problemów.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer TLOU2 , ten ktory  trwa 23  minuty  dziala  bez problemu, caly czas w  4k. Byc moze masz problem z laczem internetowym.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 tygodni smiga u nas 65GZ950E. Przechodzil oczywiscie co jakis czas po wylaczeniu tv z pilota krotka konserwacje panelu - swiecila sie pomaranczowa dioda po czym zapalala sie czerwona.

Dzisiaj po wylaczeniu tv zapalila sie ponownie pomaranczowa dioda i do tej pory swieci w tym kolorze.

W menu/obraz/ustawienia na ekranie wylaczalem oraz wlaczalem komunikat o kons. panelu, ale nic mi na ekranie nie pokazuje.

Obraz mam idealny bez bandingu i nie ukrywam, ze nie widzi mi sie odpalania tej 80min konserwacji panelu.

 

Z gory dzieki za pomoc

IMG_20200607_195428799.jpg

IMG_20200607_194548229.jpg

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kwiatech napisał:

Od 4 tygodni smiga u nas 65GZ950E. Przechodzil oczywiscie co jakis czas po wylaczeniu tv z pilota krotka konserwacje panelu - swiecila sie pomaranczowa dioda po czym zapalala sie czerwona.

Dzisiaj po wylaczeniu tv zapalila sie ponownie pomaranczowa dioda i do tej pory swieci w tym kolorze.

W menu/obraz/ustawienia na ekranie wylaczalem oraz wlaczalem komunikat o kons. panelu, ale nic mi na ekranie nie pokazuje.

Telewizor robi krótką konserwacje panelu co 4h pracy. Dłuższą konserwację po 1000h pracy i tego dotyczy komunikat który zaznaczyłeś w menu.

Jeżeli świeci Ci pomarańczowa dioda możesz mieć włączone/aktywowane funkcje sieciowe. Spróbuj je wyłączyć np. tv anywhere, włączanie przez aplikacje, itp.

p.s.

Dla "dobra" jakości obrazu wyłącz 16:9 Overscan ;)

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Groszek napisał:

Jeżeli świeci Ci pomarańczowa dioda możesz mieć włączone/aktywowane funkcje sieciowe. Spróbuj je wyłączyć np. tv anywhere, włączanie przez aplikacje, itp.

"Albercik!!!... To dziala" :) . Podziekowal :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kwiatech napisał:

Albercik!!!... To dziala" :)

"Ja tylko niosę pomoc." ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kwiatech napisał:

"Albercik!!!... To dziala" :) . Podziekowal :) 

Instrukcję przeczytaj 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .
 Posiadam nowy 65-calowy telewizor GZ950.  Obraz jest wspaniały, zapytałbym o problem lub nie problem, który znalazłem.  Gdy telewizor jest wyłączony (tryb czuwania), kiedy kończy się cykl konserwacji lub poprostu odrazu wchodzi w tryb czuwania  (dioda świeci na czerwono) natychmiast zaczyna piszczec z tylnego panelu, w którym znajdują się wejścia HDMI podczas pracy pisk znika odrazu .  Jest to słyszalne tylko wtedy, gdy ucho jest umieszczone bezpośrednio na tym panelu w odległości kilku cali( nie słyszalne z pół metra )   I znika, gdy telewizor działa.  Wydobywający się dźwięk oscyluje  w okolicach  15-16 Khz przypomina to dźwięk starych monitorów CRT . Czy jest to coś powszechnego, czy powinienem się martwić ?  Również wylaczylem wszystkie funkcje które działają w standby jak sprawdzanie aktualizacji  aby upewnić się, że nie pobiera prądu w standby więcej , ale wciąż slychac ten specyficzny pisk . 
Z góry dziękuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze  bzyczy   transformator w zasilaczu telewizora .Jesli  nie przeszkadza w ogladaniu telewizji  to nie nalezy sie tym przejmowac.Moze  masz bardzo dobry sluch i dlatego  uslyszales   bzyczenie lub piszczenie. Czy ktos z rodziny  lub znajomych tez slyszy   piszczenie? . Zadalem  takie pytanie    bo  zapamietalem   takie przypadki  z hdforum  dotyczyly  telewizorow plazmowych.Nie  bylo to nic niepokojacego ale  jesli bzycznie  jest glosne  to oczywiscie moze przeszkadzac.

Przyklad

http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, grundig napisał:

Moze  bzyczy   transformator w zasilaczu telewizora .Jesli  nie przeszkadza w ogladaniu telewizji  to nie nalezy sie tym przejmowac.Moze  masz bardzo dobry sluch i dlatego  uslyszales   bzyczenie lub piszczenie. Czy ktos z rodziny  lub znajomych tez slyszy   piszczenie? . Zadalem  takie pytanie    bo  zapamietalem   takie przypadki  z hdforum  dotyczyly  telewizorow plazmowych.Nie  bylo to nic niepokojacego ale  jesli bzycznie  jest glosne  to oczywiscie moze przeszkadzac.

Przyklad

http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html

Hey dzięki za pomoc . To nie jest bzyczenie a konkretniej pisk . Zmierzyłem swoim profesjonalnym miernikiem częstotliwość i jest to mieszanka częstotliwości z przedziału 15-16 Khz . Nie słyszę tego z pozycji w której patrzę na ekran i występuje tylko gdy telewizor jest wyłączony w trybie czuwania . Zapytałem tez pare osób z forum na facebooku i nic nikt nie słyszy niestety może to przypadek mojego telewizora tylko ,albo poprostu jest ta częstotliwośc zbyt wysoka i zbyt cicha żeby była słyszalna przez niektórych ludzi . Co ciekawe mój poprzedni LG OLED 55 B8 nie piszczy w ogóle . Jedyny wspólny dźwięk jaki wydaje w trybie stanby który jest tylko słyszalny gdy przystawi się ucho dosłownie bezpośrednio do kratki wentylacyjnej po prawej stronie gdzie jest układ zasilania to takie cykanie które jest non stop jakby ktoś stukał szybko paznokciem o coś wykonanego z drewna w panasie tez to mam , ale już wyszukałem ze to jest normalne . Tylko te piszczenie , tv zakupiłem tydzień temu i mam 5 lat rozszerzonej gwarancji od Panasonica bo trwa promocja obecnie przez dwa miesiace . Jestem ciekaw czy ktoś jeszcze zaobserwował podobne objawy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany modelem GZ960. W ME jest obecnie promocja. Moje pytanie. Według Waszego doświadczenia, czy na jesieni pojawią się jeszcze promocje na ten model czy teraz to ostatni dzwonek żeby kupić TV w takiej cenie? A może GZ1500 na jesieni zejdzie do obecnej promocyjnej ceny GZ960? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, skywalker1978 napisał:

Jestem zainteresowany modelem GZ960. W ME jest obecnie promocja. Moje pytanie. Według Waszego doświadczenia, czy na jesieni pojawią się jeszcze promocje na ten model czy teraz to ostatni dzwonek żeby kupić TV w takiej cenie? A może GZ1500 na jesieni zejdzie do obecnej promocyjnej ceny GZ960? 

Ostatni. GZ to seria na 2019. Realnie teraz na polki wchodzi HZ, czyli linia na obecny rok. Czy kupisz jeszcze na jesieni stara serie? Nie bardzo, choc moze jakies niedobitki czy zwroty jeszcze beda.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem w promocji w media expert za 6999 zł 65 cali. Nowy, nie wypakowywany. Na razie się rozkoszuję obrazem. Przejście ze starej plazmy FullHD (też panas) to jednak duży skok.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...