Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do portu hdmi 4 i nic nie pomogło. Co do ustawień to cały czas jestem na "osobistych" według zaleceń z poprzednich stron. Styl ruchu na pozycji wyłącz lub film. 

Problem opery/mody na sukces widoczny tylko przy filmie np na HBO czy innym filmowym kanale. Gdy oglądam informacje jest ok. 

Dzwoniłem do Philipsa, ale. Ukrainiec nie mógł zrozumieć problemu. Jutro dzwonię drugi raz, szkoda moich nerwów. Może kogoś przyślą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten wątek (bo jest stosowne info oraz opinie co kolejne updejty usprawniły w poprzednich postach)bo od twojego wydania w tv były 2 aktualizacje jak dobrze pamiętam 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Przemo82 napisał:

Powinien być IPS w 43 calach 50 58 oraz 70 to VA,z kolei MVA to lepsze kąty widzenia niż w VA odnośnie różnić pomiędzy 7304/7334  a 8535 zdaje się podawałem we wcześniejszych postach ,co do Samsunga w mojej ocenie qled ma większe nasycenie kolorów kosztem braku Dolby Vision o którym wspomniałeś format Hdr10 oraz 10+ praktycznie wspiera tylko Samsung już .Jakość obrazu zależy od:

-źrodła sygnału (dvb-t,kablówka ,satelita ) czy odtwarzacz blu Ray 

-zależy również od jakości samego nadawcy dodam max rozdzielczość w przypadku popularnych nadawców jak TVN czy Polsat to full HD są wyjątki jak np  C+4k 

-infrastruktury samego dostawy np :sieci kablowej 

-Samego dekodera np z kablówki i tutaj aktualnie używam z UPC 4k i jest lepiej jak w przypadku horizona z nagrywarką

-oraz od skalowania danego tv(procesor który odpowiada za to ) z rozdziałki np 720 do 4k natywnej rozdzielczości ekranu ,tutaj akurat w serii 7304 początkowo skalowanie kulało w mojej ocenie udało się to naprawdę polepszyć kolejnymi aktualizacjami

Film słabszej jakości np z TV6 czy tv Puls lepiej będzie wyglądał na 43 calach co ma ekran w 4k niż w tym samym modelu ale z większym ekranem np 65 czy 70

Pytasz o profesjonalna kalibrację ,to kosztuje tutaj na forum sobie pomagamy i udało się jakiś kompromis osiągnąć za darmo :)

Zerknałem na forum Toengela (informuje o wszystkim co siedziej w tp vision )i nie ma żadnej wzmianki, to samo się tyczy sprawdzenia z poziomu tv,jaki ci numer firmware tv pokazuje ?

Jeśli masz ustawiony styl obrazu na 'Płynny'to efektem Opery aż wali po oczach to samo się tyczy jak jest Natural Motion ustawione od średniego w górę 

Co do zmiany portu może tak być 

Wzmocnienie kolorów wyłącz gdyż pojawia się przesunięcie tonowe koloru niebieskiego oraz po części zielonego ,barwa kolorów o ile masz najnowszy firmware to :'własne ' ,dodam każda aktualka wprowadza zamieszanie w kolorystyce stąd też przesiadłem się na tryb Film aczkolwiek początkowo Osobisty uważałem za najlepszy ,pozdrawiam 

Zanosi się że tak: info za strony Toengel oraz av forum 

Zapomniałem zapytać :jaki tuner dvb t ?Wiwa,Ferguson,może Opticum🤔

 

Hej, jeśli chodzi tuner, to nie mam żadnego ten polsat HD to z normalnej telewizji naziemnej cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Przemo82 napisał:

Przejrzyj ten wątek (bo jest stosowne info oraz opinie co kolejne updejty usprawniły w poprzednich postach)bo od twojego wydania w tv były 2 aktualizacje jak dobrze pamiętam 

Jasne od tego powinienem zacząć, sorry, przejrzałem  wątek i  okazało się że tv w tekście ekranowego komunikatu informował o  wymienionej wcześniej w tym wątku aktualizacji :                TPM191E_101.001.123.008 - Data: 2020/10/21.   Dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemo82 mnie się udało dowiedzieć, że 43PUS8505 i 8535 są u nas na matrycy MVA, w Czechach ponoć też. Pytałem o to osobę, która kupiła 8505 i admina na hdtv.com.pl, obaj napisali, że mają MVA. Te zawiłości z panelem ponoć powstały przez to, że wcześniej w takich rozdzielczościach były IPS-y i ludzie w reckach kopiowali dane ze starych modeli. Na zagranicznym forum jak pytałem, to tam koleś miał ten model, ale już na panelu IPS. Wychodzi na to, że co kraj to obyczaj ;) Ja niestety muszę polować na ten rozmiar, bo większy do pokoju mi nie wejdzie, Samsungi skreśliłem od razu własnie przez brak DV i krawędziowe podświetlanie, czyli w bonusie te ich słynne bleedingi, a jasność gorsza niż w Philipsie. LG-ki nawet nie brałem pod uwagę, bo ich IPS-y to tragedia + clouding, bracia mają, to wiem, jak źle jest. Zostają mi właśnie te Philipsy albo TCL-e, Philips nawet jeśli miałby mieć IPS, to przy włączonym Ambi nie powinno to tak razić w oczy i psuć seansu, a do chinoli nie jestem w ogóle przekonany. Czekam do jutra, żeby zobaczyć, czy będą jakieś fajne promocje i pewnie kupię któregoś PUS-a, zawsze jest możliwość zwrotu, jak mi nie przypasi ;)
 

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dowód dwa zdjęcia od znajomego, że 43PUS8505 (czyli 8535 i 8555 pewnie też) ma matrycę MVA.

IMG20201126212655.jpg

IMG20201126213148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupić tv głównie do gier i netfilxa (hbo go) i nie wiem czy wybrać tańszego 43pus7805 na ips czy dołożyć do 43pus8535 na mva 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia ustawieniami ale może zaradzicie na mój problem.

Jak na załączonych filmach mianowicie w trybie hdr (tutaj akurat tryb gry z wyłączonymi ulepszaczami ale dzieje się tak w każdym trybie) obraz podczas ruchu ,,rozświetla" się, za krawędziami ciągnie się biała smuga. Dzieje się tak równie na innej konsoli, innym kablu, innym porcie hdmi.

Jak myślicie czym może być to spowodowane?
https://youtu.be/j1OdM2O-Low
https://youtu.be/FKlOXQTa5ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian Czerwiński Podaj model telewizora, może wtedy odezwie się ktoś, kto ma ten sam TV.

@Wixser jeżeli pod filmy to wg mnie tylko i wyłącznie coś na matrycy VA. Ja mam teraz IPS i co chwilę wkurzam się podczas wieczornego oglądania, pod gry chyba najlepszy Samsung, bo ma mały input lag, nie orientuję się, jaki jest w Philipsach.

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, 12jojko napisał:

@Wixser jeżeli pod filmy to wg mnie tylko i wyłącznie coś na matrycy VA. Ja mam teraz IPS i co chwilę wkurzam się podczas wieczornego oglądania, pod gry chyba najlepszy Samsung, bo ma mały input lag, nie orientuję się, jaki jest w Philipsach.

W testach piszą że około 20ms więc chyba okej. Ogólnie to więcej gram wieczorami więc chyba va bardziej by pasowała 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem drogą kupna PUS8505 z panelem MVA. Ktoś tu ma tę serię i podzieli się ustawieniami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 13:12, Damian Czerwiński napisał:

Ustawienia ustawieniami ale może zaradzicie na mój problem.

Jak na załączonych filmach mianowicie w trybie hdr (tutaj akurat tryb gry z wyłączonymi ulepszaczami ale dzieje się tak w każdym trybie) obraz podczas ruchu ,,rozświetla" się, za krawędziami ciągnie się biała smuga. Dzieje się tak równie na innej konsoli, innym kablu, innym porcie hdmi.

Jak myślicie czym może być to spowodowane?
https://youtu.be/j1OdM2O-Low
https://youtu.be/FKlOXQTa5ck

Jakie masz ustawienia parametrów obrazu w trybie 'gra'?

W dniu 27.11.2020 o 13:25, 12jojko napisał:

@Damian Czerwiński Podaj model telewizora, może wtedy odezwie się ktoś, kto ma ten sam TV.

@Wixser jeżeli pod filmy to wg mnie tylko i wyłącznie coś na matrycy VA. Ja mam teraz IPS i co chwilę wkurzam się podczas wieczornego oglądania, pod gry chyba najlepszy Samsung, bo ma mały input lag, nie orientuję się, jaki jest w Philipsach.

Średnio się seria 7304 /7334 oraz jej następca tj 8505 /8545 sprawują za sprawą tej samej platformy sprzętowej tj TPM191E oprócz trybu 'Gra' nie ma żadnych usprawnień ficzerów itd mam na myśli jak np: w Samsungu> vrr czy tryb Real Game Enhancer<aczkolwiek z włączonym ambilightem podłączona konsola za sprawę doświetlenia z tyłu daje świetny efekt co z tego jak to vision akurat to pole w tv kompletnie olewa a konkurencja poszła mocno do przodu a platforma sprzętową jak i procesor z tego co wyczytałem może obsłużyc dodatkowe efekty ale widzę może tpvision nie ma technologii by to zaimplentować usprawniające odbiór gry ale nie wszystkie: o vrr w serii Performance możemy zapomnieć 😉czy allm

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Przemo82 napisał:

Średnio się seria 7304 /7334 oraz jej następca tj 8505 /8545 sprawują za sprawą tej samej platformy sprzętowej tj TPM191E oprócz trybu 'Gra' nie ma żadnych usprawnień ficzerów itd mam na myśli jak np: w Samsungu> vrr czy tryb Real Game Enhancer<aczkolwiek z włączonym ambilightem podłączona konsola za sprawę doświetlenia z tyłu daje świetny efekt co z tego jak to vision akurat to pole w tv kompletnie olewa a konkurencja poszła mocno do przodu a platforma sprzętową jak i procesor z tego co wyczytałem może obsłużyc dodatkowe efekty ale widzę może tpvision nie ma technologii by to zaimplentować usprawniające odbiór gry ale nie wszystkie: o vrr w serii Performance możemy zapomnieć 😉czy allm

Pytanie czy te bajery samsunga dostane w niższych modelach czy tylko topowych. I najważniejsze czy jakaś 43 to ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 13:25, 12jojko napisał:

@Damian Czerwiński Podaj model telewizora, może wtedy odezwie się ktoś, kto ma ten sam TV.

@Wixser jeżeli pod filmy to wg mnie tylko i wyłącznie coś na matrycy VA. Ja mam teraz IPS i co chwilę wkurzam się podczas wieczornego oglądania, pod gry chyba najlepszy Samsung, bo ma mały input lag, nie orientuję się, jaki jest w Philipsach.

 

3 godziny temu, Wixser napisał:

Pytanie czy te bajery samsunga dostane w niższych modelach czy tylko topowych. I najważniejsze czy jakaś 43 to ma? 

W necie poszukaj pełno jest informacji zarówno na sieciowych sklepach w opisach oraz na forach jak powyższe 😉np w testach danych modeli tv

Edit :wkradł się błąd otóż ALLM(Auto Low Latency Mode) jest w serii 7304 oraz tegorocznej 

Edytowane przez Przemo82
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z zieloną poświatą na tv cyfrowej naziemnej udało się wyeliminować poprzez podciągnięcie: kontrastu dynamicznego w ustawieniach zaawansowanych i trochę zmieniłem wartości kolorów 2-punktowych. Ogólnie jestem zadowolony z TV, ale porównując go do Sony KD-55XF9005 trochę odstaje. Widzę, że pojawiła się jakaś aktualizacja nowsza jak ta:  TPM191E_101.001.123.008. Ktoś już ma na tv?

Edytowane przez kewinpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć duża wagowo aktualizacja pojawiła się tylko  z poziomu tv (,brak dla zainstalowania z USB) poniżej info z forum Toengel'a co naprawiono( tłumaczenie z przeglądarki ),osobiście zauważyłem lepsze przejście w dynamicznych scenach oraz poprawę gradacji kolorów ,Netflix działa jakby bardziej stabilnie oraz usługa GeForce now,troszkę operowanie po menu działa szybciej a dodam wolnego miejsca w pamięci flash w swoim modelu mam poniżej 10% ,zwiech oraz zacinek nie zauważyłem tv używany dość intensywnie ,posiadam soundbar Samsunga Q900 i niestety co jakiś czas sam się przełącza na głośniki tv po czym po chwili wraca ,przed aktualizacją tv tego nie było teraz okresowo się pojawia błąd na paręnaście sekund ,aktualizacja zrobione wczoraj w późnych godzinach wieczornych 

Screenshot_20201216-224120306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Przemo82 napisał:

posiadam soundbar Samsunga Q900 i niestety co jakiś czas sam się przełącza na głośniki tv po czym po chwili wraca ,przed aktualizacją tv tego nie było teraz okresowo się pojawia błąd na paręnaście sekund ,aktualizacja zrobione wczoraj w późnych godzinach wieczornych

Masakra, nie wierzę własnym oczom. Podobną wadę miałem w swoim Philipsie w 2015 roku - sam z siebie wyciszał na chwilę dźwięk z optyka po czym wracał - być może przełączał na głośniki TV które ja miałem zawsze na głośności 0. Było to mega denerwujące bo zdarzało się co kilkanaście minut i nigdy tego nie poprawili. 

Ciekawe czy dożyjemy czasów kiedy Philips poprawi WSZYSTKIE błędy które trapią te telewizory od lat. Jak czytam to forum to po prostu czasem nie dowierzam własnym oczom - robią taki bubel a ludzie i tak kupują, ech... 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłączyłem ostatnio Amazon Echo Dot i gadam sobie z telewizorem przez Alexę.

Teraz chcę uzyskać z TV (np. z YT) dźwięk Dolby 5.1 na starszym amplitunerze, który ma Optical i Coaxial. Optical mam zajęty pod Canal+  ale testowałem z TV na amplituner i nie ma 5.1

Na infolinii, wspomniany już wyżej Ukrainiec wyjaśnił mi, że 5.1 uzyskam tylko z HDMI ARC. Znalazłem Audio Etractor z wejściem Hdmi Arc i wyjściem Coaxial. Ale sprzedawca twierdzi, że uzyskam tylko PCM. To dlaczego jak miałem podłączone Dvd Coaxialem to było 5.1 (a dokładnie wyświetla mi 3/2/1)?

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pogadasz z telewizorem, to może puści Ci 5.1 z YouTube

 

 

Ja się z moim dogadać nie mogę i tylko pcm 2.0 mam na YouTube.

 

A tak serio.

Podłącz dekoder do telewizora a telewizor do AVR przez optyka i będziesz miał 5.1, tam gdzie źródło taki sygnał nadaje.

(Nie YouTube).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, że musi być nadawane to oczywiste. Czyli np. tu na  YT  "5.1 test"  też nie ma ?:  Dekoder Canal+ mam połączony do amplitunera Optycznym i Dolby 5.1 działa. Ale chciałem odsłuchać testy z YT z telewizora i bezpośrednio po Optycznym 5.1 nie idzie. Dlatego chcę "wyciągnąć" Dolby z Hdmi na Coaxial. Wejście Optyczne mam zajęte. To samo chciałbym zrobić z laptopa, który ma Hdmi i z niego "wyciągnąć" Dolby poprzez Audio Extractor do wejścia Coaxial w amplitunerze. We właściwościach głośników w ustawieniach jest Dolby, więc laptop powinien taki dźwięk wypuszczać.

 

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



No to, że musi być nadawane to oczywiste. Czyli np. tu na  YT  "5.1 test"  też nie ma ?:


Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raf za wskazówki...poczytałem na temat YT, znalazłem Twoje inne posty i lipa. Ale ściągnąłem kilka demówek na pendriva, odtwarzam je w TV i po Optycznym mam DD 3/2/1 na amplitunerze. Czyli to co mówił Pan Ukrainiec na info nie do końca się zgadza.

I teraz powiedz proszę, czy łącząc TV kablem Hdmi Arc z Extractorem/Konverterem Audio i dalej przez Coaxial na amplituner uzyskam też DD 3/2/1?

Konv 1.png

Konv 2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...