Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Podczas styczniowej konwencji Philipsa w Amsterdamie, firma zaprezentowała nowy pomysł na telewizor dla każdego. Niby prosty, niby oczywisty ale nikt wcześniej w ten sposób nie podszedł do sprzedaży telewizora na rynku. Recepta ma być prosta. Bardzo dużo przekątnych, różne rodzaje matryc oraz jakość obrazu i wyposażenie w multimedia na poziomie, który ma usatysfakcjonować większość kupujących telewizor każdego dnia w markecie z elektroniką. A wszystko to zwieńczone przystępną ceną poniżej 3000 zł za model 50 calowy. Zapraszamy do pierwszego kontaktu z najnowszą serią Philips Performance!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy będzie test modelu 43 i kiedy będzie można go zobaczyć?Na stronie philipsa są modele 43pus7334 i 43pus7354  jakie są różnicę pomiędzy nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 6.07.2019 o 17:50, Tomek230 napisał:

Witam czy będzie test modelu 43 i kiedy będzie można go zobaczyć?Na stronie philipsa są modele 43pus7334 i 43pus7354  jakie są różnicę pomiędzy nimi?

Pytałem Philipsa bo właśnie jutro (właściwie już dzisiaj) odbieram 43".  " Różnica między tymi dwoma podanymi przez Pana modelami jest praktycznie estetyczna. Model 7334 ma srebrną stopkę, natomiast model 7354 m stopkę koloru szarego. "

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W wakacje przeprowadzimy pełny test tej linii więc obserwujcie nasz portal.

Moglibyście zrobić jakiś test porównawczy z serią 7303?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róźnica tych modeli jest też w cenie model 7334 jest droższy od 7354 i zastanawiam się z czego to wynika jak to jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica sa w stopie i w pilocie, jeden z pilotow nie ma klawiatury z tylu

 

ps. wiadomo kiedy test ? (szkoda ze Gmeru zapracowany i nie odp na prv ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 43PUS7334 wisi już na ścianie. Pilot dwustronny z klawiaturą.

Mam wrażenie, ze stary 32 9603 miał lepszy obraz. Może kwestia znalezienia jeszcze dobrych ustawień. Ambilight 3stronny rozświetla cały pokój, diody o wiele mocniejsze niż w starym 9603.

Dziwna sprawa ... na ramce nie ma żadnego oznaczenia marki, napis Philips jest tylko na stopce. Trochę lipa, bo wisząc na ścianie wygląda jak no name. W starym miałem też świecący pasek diodowy a tu nic. Brakuje mu trochę "elegancji".

IMG-20190709-WA0006.jpeg

20190709_193747.jpg

20190709_195100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja 55calowa 55PUS7354/12 jest na 100% na IPS? Można to gdzieś sprawdzić / potwierdzić? Czytałem gdzieś że Philips potrafił do tych samych TV montować naprzemiennie VA/IPS i trzeba było sprawdzać w sklepie "na oko"...

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% pewnosci nie dostaniesz nigdy, ale to mozna sprawdzic w pol sekundy bedac przy tv.

65 cali bankowo jest na va, 55 nie wiem

pus7334 - pilot z klawiatura (euro rtv)

pus7303 - pilot bez klawiatury (media exprert)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, żeby nie było że się nie starałem to zapis z chat'a z supportem Philipsa:

Pytanie : Dzień dobry, czy uzyskam od Państwa informację jaki typ matrycy (Va czy IPS) jest w telewizorze 55PUS7354/12? 08:19:54
Lukasz: dzien dobry 08:19:58
Lukasz: juz odpowiadam Panu na pytanie 08:20:07
Lukasz: nie mamy takiej wiedzy jaka matryce ma dany tv poniwewaz nikt nam nie przekazuje informacji jaka zostala uzyta w danej produkcji 08:20:49
Lukasz: dlatego nie mozna nigdzie znalezc informacji na ten temat

 

@Gmeru to info o IPS z pewnego źródła? Szukam czegoś dla rodziców, gdzie musi być IPS ze względu na kąty, a nie wiem czy będę miał szansę obejrzeć w sklepie akurat ten model...

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, oni nigdy nic nie wiedza, ja to czasem mam wrazenie ze na tych chatach to pracuja ludzie ktory obsluguja zarowno philipsa winiary i zalando, szkoda Twojego czasu na rozmowe z nimi, predzej potkniesz sie o ulotke na ulicy niz dowiesz sie czegos wiecej.

ja ostatnio pytalem kiedy wejda do sprzedazy, pani oznajmila ze nie ma pojecia, a weszly nastepnego dnia, napisalem do niej czy ktos u nich  w ogole pracuje i zna sie na czymkolwiek to mi odpisala ze sytuacja jest dynamiczna... parodia jakas. Philips nie ogarnial na dzien przed kiedy wejda ich nowe modele 8804 i 7303

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel973 jak oceniasz ten Ambilight w praktyce? Widzę że masz fakturowaną ścianę, więc efekt jest chyba średni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sensei napisał:

No właśnie, żeby nie było że się nie starałem to zapis z chat'a z supportem Philipsa:

Pytanie : Dzień dobry, czy uzyskam od Państwa informację jaki typ matrycy (Va czy IPS) jest w telewizorze 55PUS7354/12? 08:19:54
Lukasz: dzien dobry 08:19:58
Lukasz: juz odpowiadam Panu na pytanie 08:20:07
Lukasz: nie mamy takiej wiedzy jaka matryce ma dany tv poniwewaz nikt nam nie przekazuje informacji jaka zostala uzyta w danej produkcji 08:20:49
Lukasz: dlatego nie mozna nigdzie znalezc informacji na ten temat

 

@Gmeru to info o IPS z pewnego źródła? Szukam czegoś dla rodziców, gdzie musi być IPS ze względu na kąty, a nie wiem czy będę miał szansę obejrzeć w sklepie akurat ten model...

Przecież napisane jest w teście i są zdjęcia, że mamy te telewizory ;) Więc źródłem jestem ja, pisząc to co widzę ? Co do możliwości spotkania innej matrycy no to nikt nie da ręki uciąć co może się kiedyś wydarzyć. Generalnie powinno być tak jak napisałem.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei w porównaniu do starego 32PFL9603 ambilight jest mocniejszy plus też góra jeszcze. Rozświetla całą ścianę a nawet pada też na sufit bo wisi pochylony. Oczywiście zdjęcia nie oddają tego co jak widać w rzeczywistości. Na ścianie jest tapeta-raufaza, świeżo przemalowana na biało. Faktura w niczym nie przeszkadza. W opcjach ustawień ambilight jest też wybór koloru ściany-tła aby się mógł "dostosować".

20190710_120349.jpg

20190710_120535.jpg

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli u Ciebie "problemem" może być właśnie to powieszenie pod kątem, bo Ambi chyba jest stworzony do działania prostopadłego. A tak są cienie i prześwietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: napewno w rzeczywistości nie wygląda to tak jak na pięknych reklamach ale też nie tak jak na moich zdjęciach. Na pewno idealnie byłoby gdyby wisiał równolegle do ściany z pewnym odstępem od niej, no ale ja muszę mieć pochylony bo siedzę blisko. Może się pobawię i ciut go "wyprostuję". Stary wisiał tak od 2008r.

A czy może ktoś potwierdzić brak loga bo Philips nie odpisuje.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w testowanych przez Gmera egzemplarzach też nie ma logo, więc wychodzi na to że taki design sobie wymyślili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pierdoła, szczegół ale przez takie pierdoły jestem lekko rozczarowany. Nie widziałem w sklepie żadnego tv bez loga. Wisiały z serii 6000 i miały ładne znaczki Philips. No nie potrafię tego zrozumieć.Tu jest tylko czarna płytka z diodą i odbiornikiem pilota.  Pilot też mój stary z 2008r ładniejszy. A ten taki zwykły.

DSC03057.JPG

DSC03059.JPG

DSC03056.JPG

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sensei napisał:

Widzę że w testowanych przez Gmera egzemplarzach też nie ma logo, więc wychodzi na to że taki design sobie wymyślili ;)

To już tak naprawde nie Philips, a TP Vision więc może nie lubią obnosić sie mocno z tym logiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwesti gustu, mnie tam sie podoba brak znaczka, i tak kazdy wie ze jak ma ambi to jest to philips.

to detale majace male znaczenie

bardziej interesuje mnie obraz, jasnosc w hdr i inne wazne aspekty, dzis ma byc recenzja na hdtv.com.pl

kiedy bedzie tutaj nie moge uzyskac odpowiedzi.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mateusz-kozaq napisał:

kwestia gustu, mnie tam sie podoba brak znaczka, i tak kazdy wie ze jak ma ambi to jest to philips

Nie każdy. Janusze nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, obraz najważniejszy ale dla mnie też i takie detale się liczą, I to ma być dla mnie a nie dla kogoś. Na stopce jest logo, więc jednak to jeszcze Philips.  Tylko, że teraz większość tv ludzie wieszają więc stopka będzie w kartonie.

20190710_125508.jpg

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiedziałem się że producent może dać matryce jak mu wygodnie np jak zalegają na magazynie,więc nie ma pewności jaką matrycę się dostanie to że gmeru dostałeś matryce ips nie oznacza że my też taką dostaniemy.W sklepie też nie ma pewności bo na wystawie może mieć ips a na magazynie lub półce może być va.Według mnie to gmeru nie masz tak do końca pewnego źródła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co odkryłeś tym wpisem? Bo nie rozumiem. Przecież napisałem co napisałem i jak to się ma do mojego posta? No to samo masz wyżej napisane. Nikt nie da gwarancji nigdy i nigdzie bo temat matryc (pomijając pewne przypadki jak LG, które często mówi jawnie IPS) nie jest nigdy komunikowany - a ja przecież nie jestem wróżką. Oficjalnie jest tak jak napisałem. Akurat nad tą serią czuwamy... my i pomagamy w jej strojeniu razem z inżynierami z Philipsa. Co jeszcze trwa a efekty zobaczycie w najbliższych miesiącach. A co komu się trafi? Nie mam bladego pojęcia. Ostatni raz: oficjalnie jest tak jak napisałem w teście co do rozmiarów, które mamy i nad którymi obecnie pracujemy czyli: 43", 50" i 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...