Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 70PUS7304 za radą z sąsiedniego forum, ustawiłem tryb sport. Ruch płynny przy sporym ekranie, żadnych szarpnięć.
Nie wiem czy poniższe ustawienia maja wpływ na ruch ale może warto sprawdzić: redukcja szumów i zniekształceń MPEG mam na minimum, ultra resolution włączone, zwiększenie rozdzielczości HDR - włączone, kontrast dynamiczny minimum.

TV (DVBT), Sat, Netflix, YouTube działa b. dobrze. Problem miałem z Kodi i MX Player Pro z odtwarzaniem z dysku sieciowego materiałów 4K z kamery. VLC sobie z tym radzi bezproblemowo.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ebok-1961 napisał:

Witam!

W styczniu kupiłem ten telewizor /model 43PUS7354 - przy okazji mój ma stopę metalową błyszczącą/. Wcześniej miałem od 2011 roku model 37PFL5405H/12 i po pierwszych problemach z szarpaniem obrazu, który wyeliminowała jakaś aktualizacja, byłem z niego bardzo zadowolony. W nowym, przez pierwsze tygodnie, oczywiście po przeprowadzeniu zmian w ustawieniach "pod siebie", byłem w miarę zadowolony z obrazu. Niestety już po ostatniej aktualizacji / kwietniowej/ czar prysł. Teraz mam problem z szarpaniem obrazu /zwłaszcza przy ruchu obrazu na boki, ale nie tylko/. Dodatkowo przy szybkich scenach pojawia się przy obiektach taka jakby otoczka, trochę rozmyta. Kombinowałem z różnymi ustawieniami ruchu, czyszczenia obrazu, i czasami już myślałem, że jest dobrze, ale tylko przez chwilę. Nawiązując do cytowanego postu to zauważyłem, żeby było ciekawiej, że już w trybie FILM te ustawienia są domyślne, czyli takie, jakie były pierwotnie.

 

Zrób downgrade oprogramowania: napisz do suportu Philipsa niech ci podeśle link do pobrania ,przygotuj pendrive i postępuj zgodnie ze wskazówkami jak zejść z oprogramowania układowego do wcześniejszych wersji po tym zabiegu ,w menu tv zablokuj automatyczne aktualizacje ,śledź forum jak coś ktoś wyłapie że polepszyli robisz update no chyba że dana wersja softu cię zadowala jak wspomniałeś powyżej :)

edit sorry za zdublowanie cytowanych wpisów w poprzednim poście bo dużo tego wskoczyło i nie mogę już edytować , robiłem z poziomu tel podczas wieczornego spożywania na działce 

2 godziny temu, Michal Przybylski napisał:

U mnie w 70PUS7304 za radą z sąsiedniego forum, ustawiłem tryb sport. Ruch płynny przy sporym ekranie, żadnych szarpnięć.
Nie wiem czy poniższe ustawienia maja wpływ na ruch ale może warto sprawdzić: redukcja szumów i zniekształceń MPEG mam na minimum, ultra resolution włączone, zwiększenie rozdzielczości HDR - włączone, kontrast dynamiczny minimum.

TV (DVBT), Sat, Netflix, YouTube działa b. dobrze. Problem miałem z Kodi i MX Player Pro z odtwarzaniem z dysku sieciowego materiałów 4K z kamery. VLC sobie z tym radzi bezproblemowo.

 

Mam tak samo ustawione i również nie zauważyłem szarpnięć ,ścinek obrazu podczas dynamicznych scen ,aczkolwiek dynamiczny kontrast mam wyłączony 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

zakupiłem PUS 587304 i jestem na etapie zabawy kalibracją - obraz domyślny dla mnie osobiście wydaje się do poprawy dla każdego żródła.

Zacznę od łatwego pytanie gdyż nie do końca to czuję poki co: czy jeżeli ustawię styl obrazu Film to on będzie taki sam dla odczytu filmów z USB jak i dla PS4 podpiętego do HDMI1? 

Tzn. u mnie tak to właśnie działa i chciałem potwierdzić, że to jest OK. Wydawało mi się, że mogę każdy styl ustawić indywidulanie dla każdego źrodła.

Dziękuję za informację w tym temacie.

 

I mam jeszcze jedno pytanko - w temacie HDR z PS4. Uruchamiam np. Dirt Rally 2 - HDR automatycznie jest wykrywany i obraz przełącza się w HDR. W efekcie kolory są maksymalnie wyblakłe i nie ma mozliwości nawet przy maksymalnych ustawieniach aby bybły tak żywe jak przy wyłączonym HDR (z poziomu PS4) .

O co w tym chodzi?:) Miało być z HDR tak pięknie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie TV Philips 43 PUS7334 ale mam remont więc na razie czysto teoretycznie ale mam pytanie - mam ścianę która rodziela mój pokój z kuchnią - w kuchni jest TV 32 cale powieszony na ścianie i mój też ma być powieszony tylko chciałem zeby miał możliwość obrotu w lewo,prawo - znalazłem nawet fajny na allegro za niecałe 100 zł .. tylko jest jeden problem - czy on będzie odpowiedni bo to jest w sumie cienka ściana - telewizor ma mieć niecałe 10kg ale czy nie trzeba w takim momencie poszukać innego uchwytu ściennego specjalnie do takiej ściany?
Byłem dzisiaj w sklepie i był jeden uchwyt ale 2,5 cm grubości a ten Philips mój musi mieć trochę od ściany bo mam grubsze na dole do tej nóżki i zastanawiam się jaki ten uchwyt wziąć bo musi być na pewno wyciągany choćby trochę bo nie włożę kabli :(?
https://allegro.pl/oferta/obrotowy-uchwyt-tv-do-telewizorow-lcd-led-32-60-8371048061?reco_id=d781b23f-b2d9-11ea-8185-b02628c81940&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 myślę o takim, on nie musi mi mocno wyjezdzac - bylebym sobie spokojnie kable pociągnął bo ta obudowa troche z tyłu przeszkadza przy uchwytach ze jest TV blisko ściany a mój ma taka dziwna obudowe Philips PUS7334 - mozecie sprawdzic i doradzic czy warto taki brać i czy nie bede miał wg. was problemów z podłączeniem kabli do TV ;)

Edytowane przez Krzysztof Łosiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 10:34, Łukasz Szczerbacki napisał:

Cześć. Ja mam pytanie odnośnie dźwięku 5.1 w 55PUS7304. Telewizor spięty Toslinkiem z amplitunerem KD i tutaj dziwna rzecz - kanały naziemnej TV cyfrowej przesyłają dźwięk przestrzenny bez problemu, apka Netflix też, ale już na przykład apka CDA tylko PCM stereo, mimo, że materiał jest na 100% w AC3 (sprawdzane na PC). Co zrobić z tym fantem?

Hej, Ja posiadam Głośniki Logitech Z-5500 podpięte kablem optycznym pod TV i na Netflixie mam dźwięk 5.1 dts, ale już kanały naziemne nie mają dzwięku przestrzennego. Nie wiem jak zrobić, żeby naziemna telewizja też była w 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 43PUS7334 i ogarnąłem jak podłączyć zeby robił jako monitor - jak przeglądam neta,czy słucham muzyki jest okej. Ale w momencie gdy włączyłem NBA2k20 to jest masakryczny input lag .. da się jakoś to zmienić - nie mogłem zmienić trybu obrazu na monitor :/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe oprogramowanie układowe oznaczone jako :TPM191E: 1.4.100.0

wg informacji od Alexa z forum Toengela,usprawnienia obejmują:

 

  • Improvements for Google Chromecast
  • Improvements for DemoMe
  • Support for PTA 2.0
  • Improvements for audio in B&W models
  • Improvements for PVR
  • Improvements for WIFI
  • Dolby Atmos improvements
  • Improvements for residual image clearing
  • Many more minor improvements

Od siebie dodam znacząco poprawiło się skalowanie obrazu do rozdzielczości matrycy w przypadku słabszej jakości źródła sygnału co jest bolączką procesora P5 o czym wiele osób informowało na różnych forach  po aktualizacji widać poprawę 

Styl Ruchu Sport został zastąpiony przez Kinowy czy się coś zmieniło na lepsze w stosunku do trybu Sport? ciężko na 'szybko stwierdzić '

 

 

P_20200703_010056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, haxu9 napisał:

Dobra, dobra a problem z trybem gry naprawiono?😂

Skoro masz Phila ?to czemu sobie nie sprawdzisz 😉

 

Swoją drogą cieszy że Tpvision wypuszcza kolejne usprawnienia  z drugiej strony weszła już do sprzedaży  seria Performance (8xxx)na rok 2020 i jest pozbawiona problemów z rocznikiem 2019 (ponoć )dziwne a jest kilka ważnych kwestii do poprawy na wczoraj tym bardziej że w środku siedzi ten sam cpu,już zgłaszałem by upłynniacz zrobili w przedziale 1-10a nie min/śr/max gdzieś wyczytałem iż jest możliwa implementacja wcg w wydaniu nowego oprogramowania oraz podniesienia jasności (na jednym z forum jest jest iż jest fabrycznie obniżone ),przypomnę pokrycie palety barw DCI P3 w roczniku 2019 wynosi 75% zaś w modelu na rok 2020 90%

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie instalować nowy soft. Trochę to trwa i trzeba cierpliwie odczekać.
Mam wrażenie, że obraz się poprawił (szczególnie płynność i skalowanie z sd/fhd). Kolory raczej bez zauważalnych zmian. Chyba poprawiono nagrywanie na pendrive, jest o tym w changelogu. Czasami był u mnie problem z odczytem nagranych programów i po aktualizacji przy kilku nagraniach problem nie pojawił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawia problemu trybu gry. 

Patrzcie co mi weszło do matrycy...

15937964817206541160502517079807.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zastanawiam się nad 70pus7034 a nowszym ale mniejszym modelem 65pus8505/35 

 

jak wygląda porównanie? czy 65pus8505 ma tak jak wcześniej matrycę ips? czy w związku z tym dalej va z 70pus7034 wypada lepiej? czy jest coś co przemawia na korzyść któregoś z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic jest kilka i tak:

Seria 85xx ma 3gb ramu zaś seria 7304 2gb z kolei GPU po 1gb w obydwu philach

Seria 85xx i np 65 cali ma wyżej podniesioną stopę co powoduje możliwość umieszczenia  np na szafce/stoliku RTV  w wolnej przestrzeni soundbar, tutaj mamy rezerwę aż 7cm

Jeśli idzie o modele np 70cali :wersja 7304 brak możliwości regulacji wysokości śrub z kolei 85xx  70 cali daje nam taka opcje zdaje się na 1.9cm oraz 7cm pod grajlistwę 

Seria 7304 jasność 350nitów ,seria 85xx mamy 400 nitów jasności 

Seria 7304 brak szerokiej palety barw,seria 85xx już takową posiada 

Seria 7304 posiada panel wyświetlający  8bitową paletę kolorów  +frc zabieg ten powoduje że mamy podniesioną  liczbę kolorów z 16.7mln(8 bit) do 1.1mld (8bit +frc)

Seria 85xx panel 10 bitowy już na starcie 

 

Odpowiadając na pytanie :tak,8505 65 cali ma ips'a 

DTS Play fi zaimplentowane w serii 85xx z kolei seria 7304 dopiero planowane w formie aktualizacji 

Picture performance index (PPI):

7304-1700

85xx-2000

Aczkolwiek ten parametr nie zawsze idzie w parze z jakością obrazu (czytać że im więcej tym lepiej) reszta jest do poczytania w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienia, a teraz pytanie jak to wygląda w życiu codziennym 🙂 stopka mnie nie interesuje więc pozostaje kwestia matrycy kolorów itp - czy npwsze na ips będzie lepsze? czy ktoś widział na żywo tę nową serię i ma porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Gdzieś mi umknęło jak można z pilota poprzez kod zablokować wprowadzone ustawienia obrazu.

Mógłby ktoś przypomnieć ?

Pytanie, czy to dla danego profilu zablokuje na wszystkich wejściach HDMI, czy trzeba się bawić każdym z osobna?

Jest jakieś info ekranowe jaka rozdzielczość jest aktualnie wyświetlana na telewizorze (skalowanie). Przy okazji w menu "format" obrazu, jest klika pozycji:

 

panoramiczny

dopasuj do ekranu

wypełnij ekran

oryginalny

 

Czy we wszystkich przypadkach następuje skalowanie sygnału SD/HD do UHD ? Jeżeli nie, to TV robi to automatycznie po wykryciu sygnału, czy trzeba to wymusić inną opcją ? 

TV Philips 70PUS7304

Edytowane przez Fiskomp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.07.2020 o 23:14, pio-trek napisał:

dzięki za wyjaśnienia, a teraz pytanie jak to wygląda w życiu codziennym 🙂 stopka mnie nie interesuje więc pozostaje kwestia matrycy kolorów itp - czy npwsze na ips będzie lepsze? czy ktoś widział na żywo tę nową serię i ma porównanie?

Generalnie różnice są na korzyść serii 85xx na 2020r ,w sieci RTV euro AGD są już dostępne ja bym się wybrał na twoim miejscu i sam sprawdził jak sprawuje się seria 85xx zauważ iż jest to nowy model (nie sugeruje się trybem sklepowym to zaznaczę od razu)jak dodamy do tego poślizg związany z koronawirusem nie sądzę żeby dużo osób już go miało w domach a dwa to to iż sugerowanie się opiniami w necie nie jest do końca miarodajne ,w kwietniu bż roku  jak brałem swoja 70tkę pierwotnie w planie miałem jeszcze na początku marca kupno 65cali (ips) ww. salonie umożliwiono mi 'pobawienie się ' 65 i 70 cali po ok 30minutach sprawdzania plików z pena (128gb)wersja na VA skutecznie wyleczyła mnie z ips'(zaznaczę nie mówię że ips jest zły )aczkolwiek różnica w kontraście była znaczącą suche dane mówią o kontraście statycznym na poziomie 1200:1(ips) oraz nieco ponad 3000:1(va)w momencie kiedy odpaliłem plik z pena w Dolby Vision  różnica na korzyść va była znacząca pomijam tutaj jasność w szczycie Phila  350nitów ale dążę do tego że pomimo słabszej jasności ale większej wartości kontrastu 70tka Phila lepiej odtworzyła wizualnie materiał aniżeli jeden z modeli Samsunga w podobnej cenie za to wielkość ekranu była na poziomie 65cali i tenże model miał większą jasność ale mniejszy kontrast konkluzja : jasność nie jest zawsze parametrem najważniejszym mówiącym o tym jak nam Netflix przekaże treści w dolby vision znacząco ważny jest kontrast ,oczywiście nie obeszlo się bez ingerencji w ustawienia zarówno Philipsów 65/70 pus7304 oraz wspomnianego Samsunga który niestety nie miał na pokładzie Dolby Vision za to miałem kilka sampli filmowych z hdr10 i przewaga Dolby nad formatem wspieranym przez Samsunga jest widoczna 

 

Także na powyższym osobistym przykładzie jakbym miał wydać kilka tysi na tv nie sugerował bym się opiniami online 😉mam nadzieję że choć trochę pomogłem 

 

Swoją drogą 70 cali 7304 (dałem za niego 3699 kwiecień )teraz średnio stoją po 4499 a wersją 8535 70 cali przy cenie 5499 jasności podniesionej z 350 na 400 oraz dodaniem w panelu wide gamut color to niezły odlot cenowy tym bardziej że zeszłoroczny jak i obecna seria na 2020 bazują na tej samej platformie sprzętowej TPM191E

Edit :ostatni update skutecznie wyeliminował tzw flickering ,płynność jest dużo lepsza ,skalowanie obrazu też znacząco poprawiono ale lista błędów do poprawy jest jeszcze długa ciekaw jestem czy doczekamy się kolejnych usprawnień 

 

 

2 godziny temu, Fiskomp3 napisał:

Witam.

Gdzieś mi umknęło jak można z pilota poprzez kod zablokować wprowadzone ustawienia obrazu.

Mógłby ktoś przypomnieć ?

Pytanie, czy to dla danego profilu zablokuje na wszystkich wejściach HDMI, czy trzeba się bawić każdym z osobna?

Jest jakieś info ekranowe jaka rozdzielczość jest aktualnie wyświetlana na telewizorze (skalowanie). Przy okazji w menu "format" obrazu, jest klika pozycji:

 

panoramiczny

dopasuj do ekranu

wypełnij ekran

oryginalny

 

Czy we wszystkich przypadkach następuje skalowanie sygnału SD/HD do UHD ? Jeżeli nie, to TV robi to automatycznie po wykryciu sygnału, czy trzeba to wymusić inną opcją ? 

TV Philips 70PUS7304

1.Kod do blokady profilu ustawień obrazu ISF (dzień i noc ) to 473473

2.Odkąd na stałe zagoscił tryb osobisty oraz ISF noc podpiętym kablem HDMI w porcie 3 nic nie zmieniam tj na port 1/2 czy 4(pamiętam że na samym początku z zabawa w ustawienia na różnych portach HDMI tv gubił ustawiania nawet mimo zablokowania isf)nie wiem jak po ostatniej aktualizacji to się ma do twojego pytania 

3.Phil ci nie poda informacji w jakiej rozdzielczości jest nadawana sama audycja tv za to takową informacje masz przeglądając YouTube oraz Netflix oraz np poprzez mx playera jak oglądasz film z pena czy dysku zewnętrznego aczkolwiek jak dasz click na przycisk z strzałką w prawo pojawi ci się w lewym górnym rogu monit o informacje o urządzeniu i dasz click ok z pilota będziesz miał info:

-Jaki dźwięk

-Jaki format SDR/HDR

-Przestrzeń kolorów 

-Głębia bitowa

-Format pikseli 

-HDMI ultra HD czy optymalny czy standard

-Automatyczny tryb gry HDMI

 

 

2 godziny temu, Fiskomp3 napisał:

Witam.

Gdzieś mi umknęło jak można z pilota poprzez kod zablokować wprowadzone ustawienia obrazu.

Mógłby ktoś przypomnieć ?

Pytanie, czy to dla danego profilu zablokuje na wszystkich wejściach HDMI, czy trzeba się bawić każdym z osobna?

Jest jakieś info ekranowe jaka rozdzielczość jest aktualnie wyświetlana na telewizorze (skalowanie). Przy okazji w menu "format" obrazu, jest klika pozycji:

 

panoramiczny

dopasuj do ekranu

wypełnij ekran

oryginalny

 

Czy we wszystkich przypadkach następuje skalowanie sygnału SD/HD do UHD ? Jeżeli nie, to TV robi to automatycznie po wykryciu sygnału, czy trzeba to wymusić inną opcją ? 

TV Philips 70PUS7304

4.Z racji rozdzielczości natywnej ekranu tv automatycznie skaluje do uhd bez możliwości ingerencji 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemo82 - dziękuję za info.

 

Od siebie dodam, że w ustawienia trzeba się bawić z każdym źródełkiem oddzielnie i mnie to już wpipia.

Ustawiłem np od ciebie ISF na kablówce HDMI3, kłódeczka.

Odpalam Netlixa i zabawa od nowa, YT to samo, BR na tym samym HDMI z Ampli, dalej k... ustawiaj człowieku. Odtwarzacz sieciowy i w koło Macieju.

Jak policzyć, to na jednym profilu trzeba mi jechać 6 razy. Owszem część ustawień jest, ale część klepiemy od nowa.

Do tego jak sygnał jest Dolby, czy HDR to też ustawienia idą się kolokwialnie p.......ć.

 

Wot technika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Fiskomp3 napisał:

@Przemo82 - dziękuję za info.

 

Od siebie dodam, że w ustawienia trzeba się bawić z każdym źródełkiem oddzielnie i mnie to już wpipia.

Ustawiłem np od ciebie ISF na kablówce HDMI3, kłódeczka.

Odpalam Netlixa i zabawa od nowa, YT to samo, BR na tym samym HDMI z Ampli, dalej k... ustawiaj człowieku. Odtwarzacz sieciowy i w koło Macieju.

Jak policzyć, to na jednym profilu trzeba mi jechać 6 razy. Owszem część ustawień jest, ale część klepiemy od nowa.

Do tego jak sygnał jest Dolby, czy HDR to też ustawienia idą się kolokwialnie p.......ć.

 

Wot technika.

Jest małe ALE akurat metadane z Netflixa bo piszac o Dolby rozumiem miałeś ten serwis na myśl , są automatycznie narzucane przez co apka sygnalizuje tv jakie ma parametry ustawić oczywiście można to na szybko skorygować 'pod swoje preferencje 'z perspektywy czasu a mam już 70tke ponad 3mc pierwotnie wystawiłem tutaj na forum w komentarzu 4-/6 podbijam za ostatni update oprogramowania na 4+/6 mialem w życiu 6tv(a tego 2 Sony Trinitron które do tej pory działają ) i jakaś ta minimalna wiedzą z zakresu szeroko pojętej elektroniki oraz oprogramowania jest aczkolwiek odnoszę wrażenie że można z Philipsów więcej wycisnąć ino Tpvision nie chce wypuścić/nie może/jest blokada na parametry /lub celowo 'powoli' w nowych modelach wprowadzają nowe technologie dające  lepszy odbiór wrażeń z oglądania (proszę wybrać stosowny argument wedle uznania)  patchów w nowej aktualizacji no bo kto by wtedy kupił nowe modele na kolejny rok 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fiskomp3 napisał:

Odpalam Netlixa i zabawa od nowa, YT to samo, BR na tym samym HDMI z Ampli, dalej k... ustawiaj człowieku. Odtwarzacz sieciowy i w koło Macieju.

Jak policzyć, to na jednym profilu trzeba mi jechać 6 razy. Owszem część ustawień jest, ale część klepiemy od nowa.

Nie chciałbym zobaczyć Twojej miny jak za parę miesięcy ten TV Ci się zacznie wieszać i będzie konieczny reset do ustawień fabrycznych. Z moich doświadczeń z Philipsami musiałem taką akcję przeprowadzać co pół roku: wszystkie ustawienia obrazu od nowa, wszystkie apki instalować i konfigurować od nowa (Kodi). Masakra. Nigdy więcej Philipsa.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony, TCL, Sharp i inne TV na Androidzie oczywiście takich, wyżej opisanych problemów nie mają...
Ja podobnie jak Przemo podnoszę moją ocenę 70PUS7304 po ostatniej aktualizacji. Płynność, skalowanie jest lepiej. Do tego dodam, że zniknął problem z nagrywaniem na pendrive USB. TV chodzi bez zająknięcia i na ten moment żadnych problemów nie ma. I to wszystko za 3.200 PLN :)

Spokojnie mogę polecić Phila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Michal Przybylski napisał:

Sony, TCL, Sharp i inne TV na Androidzie oczywiście takich, wyżej opisanych problemów nie mają...

Nie wiem jak TCL i Sharp, więc odniosę się tylko do porównania Sony vs Philips. Wiem że to inne półki cenowe, ale nawet wydając 3200 PLN za telewizor oczekujesz, że będzie działał poprawnie, bez większych problemów. Jak zawsze liczy się skala błędów i szybkość radzenia sobie z nimi. Sony też miało i ma błędy - na ich plus można zaliczyć to, że systematycznie są łatane. A Philips? Od kilku lat (!!!!) nie może sobie poradzić z tym:

W dniu 3.07.2020 o 19:15, haxu9 napisał:

Nie naprawia problemu trybu gry. 

To jest realny bug, który bardzo utrudnia korzystanie z TV, a dla większości osób które nie zdają sobie z tego sprawy wprowadza taki input lag, że granie na konsoli jest doświadczeniem dużo mniej przyjemnym niż powinno być.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Nie chciałbym zobaczyć Twojej miny jak za parę miesięcy ten TV Ci się zacznie wieszać i będzie konieczny reset do ustawień fabrycznych. Z moich doświadczeń z Philipsami musiałem taką akcję przeprowadzać co pół roku: wszystkie ustawienia obrazu od nowa, wszystkie apki instalować i konfigurować od nowa (Kodi). Masakra. Nigdy więcej Philipsa.

Nie ma idealnego tv proponuje poczytać posty użytkowników odnośnie tcl'a czy Kruger Matza ba nawet Samsunga na fb ,w zeszłym tygodniu na  kupiłem  Sony do drugiego pokoju  (z fald ) i muszę przyznać chodzi ciut wolniej jak Phil 70 cali już na starcie ale do czego zmierzam :warto brać pod uwagę aspekt zasobożerności androida w szczególności android tv przypominam oprogramowanie dostarcza Google w porównaniu do Samsungowego Tizena oraz Webos od LG ,Android tv potrzebuje więcej pamięci operacyjnej a tej w mojej ocenie powinno być jak najwięcej w telewizorach bazujących na Antku ,szybki research żeby nie robić offtopu:prywatnie posiadam tel Asus zenfone 5z 8gbram 256 pam.wew.po ponad roku użytkowania tel zwolnił o kilkadziesiąt %po przeniesieniu zdjęć danych z pam.wew. na kartę oraz wyczyszczeniu Chrome odinstalowaniu kilkudziesięciu apek tel zyskał nowe życie i chodzi jak nowy ,zatem przy skromnej ilości pamięci flash w 7304/7334 zawalenie jej na maxa apkami skutkuje lagami pytanie czemu Philips nie zaadoptował realnie więcej ?wydaje mi się iż wziął pod uwagę możliwość podłączenia zewnętrznego modułu  służącego  jako bank pamięci w systemie do pojemności 64gb i to jest analogiczna sytuacja jak z przykładem z tel Asus 😉oczywiście za to że mi na starcie menu wolniej chodzi to już nie wina Sony 🤔a może Google🤔

Dużo jest do poprawy w Philach ,ciekaw jestem co mają powiedzieć użytkownicy takich tv jak Manta wspomniany Kruger Matz nawet TCL który mocno wjechał z przytupem na nasz rodzimy rynek a zeszłoroczne modele mają masę problemów do tego grona można dodać jeszcze ze 2 producentów którzy w  budżetowych modelach zaprzestają wsparcia już na starcie a producenci praktycznie nie wypuszczają aktualizacji celowo nie napiszę żeby forumowej zadymy nie robić , nie bronie Tpvision nikt mi za to nie płaci ,natomiast doceniam kolejne updaty latające dziury w sofcie to jest jakiś krok do przodu faktem jest iż odkąd Tpvision przejęło dział Philipa jakość spadła wiele lat temu u siebie miałem Phila(przed przejęciem przez Tpvision) i do tej pory model z full HD pod względem płynności kolorystyki głębi kolorów nie można nic zarzucić, teraz tv jest używany na działce i o dziwo działa bez żadnych zawiech itd .

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Przemo82 napisał:

warto brać pod uwagę aspekt zasobożerności androida w szczególności android tv przypominam oprogramowanie dostarcza Google w porównaniu do Samsungowego Tizena oraz Webos od LG ,Android tv potrzebuje więcej pamięci operacyjnej

Co użytkownika obchodzi ile pamięci ma do dyspozycji system operacyjny telewizora? Ma być jej tyle żeby starczało i nie wkurzało użytkownika. Za ilość pamięci odpowiada producent sprzętu. Ja nie mam pojęcia ile pamięci ma mój OLED LG. Po trzech latach chodzi tak samo szybko jak na początku, to jest zupełnie inny świat w porównaniu z Androidem. 

14 minut temu, Przemo82 napisał:

ciekaw jestem co mają powiedzieć użytkownicy takich tv jak Manta wspomniany Kruger Matz nawet TCL który mocno wjechał z przytupem na nasz rodzimy rynek

Próbujesz usprawiedliwiać denne działanie Philipsów tym, że inne marki mają jeszcze gorzej? Strasznie to dziecinne. 

Problem tego typu dziadowskich sprzętów i ich producentów, którzy mają w 4 literach swoich użytkowników rozwiąże się sam: wystarczy że ludzie przestaną to kupować. A przestaną, jak dowiedzą się z internetu, od znajomych, czy własnego doświadczenia jak się to dziadostwo spisuje na codzień, jakie są z tym problemy.

Kupiłeś Philipsa, wiesz jakie ma wady, jesteś w pewnym stopniu z niego zadowolony i próbujesz pomagać tutaj innym. To się chwali, ale następnym razem jak będziesz wybierał telewizor, to wybierz np Samsunga. Samsung ma bardzo mocną ofertę w niskim i średnim segmencie. Zobaczysz, że za cenę Philipsa dostaniesz równie dobry sprzęt minus wszystkie problemy z działaniem Philipsa. Mam zeszłoroczny budżetowy model Samsunga RU7172 jako drugi TV. Kosztował mnie 1600 zł za 50 cali. 75 cali był w cenie koło 3.5 tys zł.  Telewizor działa kompletnie bezproblemowo - nie ma najmniejszego błędu w oprogramowaniu. Jakość obrazu jest za te pieniądze naprawdę niezła, a system Smart działa bez zająknięcia. Nie piszę tego żeby zareklamować tutaj Samsunga, bo nic z tego nie mam. Chodzi o to, że konkurencja naprawdę się stara i na szczęście nie jesteśmy skazani na Philipsa. Jako człowiek ogarnięty, docenisz przesiadkę na TV innej marki, uwierz mi. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no nic odniosę się poniżej ⬇️

Ja nigdzie nie napisałem iż narzekam na Phila😉 proszę czytać ze zrozumieniem, podałem suche dane oraz fakty w jednym z poprzednich moich postów wyłożyłem plusy i minusy serii 7304/7334 z kolei pisanie że ma być tyle ram'u by działało nie do końca jest miarodajne aplikacje na Android tv mocno się rozrastają wagowo w systemach i dziś jak to pisze jest 9 lipca a w przyszłym roku może się okazać iż ta sama aplikacja dajmy na to: Netflix czy Amazon Prime Video  może np: chodzić wolniej tego w mojej ocenie żaden producent jeśli bierzemy pod uwagę android tv czy to Philips czy to Sony nie poprawi ani nie jest w stanie przewidzieć  na tyle by było idealne  jak na starcie po rozpakowaniu sprzętu z racji tego iż apki dostarczane są do sklepu Google przez zewnętrzne firmy, konkurencja oraz walka o docelowego klienta  napędza wprowadzanie innowacji oraz wydajniejszych komponentów 

Cytowanie moich wpisów mocno pociętych jest co najmniej dziwne😳 a przecież wyraźnie dałem do zrozumienia że tyczy się to wsparcia w postaci aktualizacji a tego to już kolega nie zacytował pisząc o usprawiedliwieniu złego działania Philipsa😉 i przykładowy użytkownik czytający niniejszy temat już na starcie jest wprowadzany w błąd a w tej materii TpVision regularnie wydaje nowy firmware z lepszym czy gorszym skutkiem ale wydaje ,w przeciwieństwie jak to zostało ujęte 'Problem tego typu dziadowskich sprzętów i ich producentów, którzy mają w 4 literach swoich użytkowników rozwiąże się sam: wystarczy że ludzie przestaną to kupować'

I warto umieć odróżnić Web OS ,Tizena oraz Android TV każdy ma swoich zwolenników jak i przeciwników nie ma złotego środka 

Jeśli wspomniany model Samsunga chodzi jak żyleta to tylko pogratulować 

 

 

35 minut temu, efel napisał:

Chodzi o to, że konkurencja naprawdę się stara i na szczęście nie jesteśmy skazani na Philipsa. Jako człowiek ogarnięty, docenisz przesiadkę na TV innej marki, uwierz mi. 

Stąd też jako że nie jestem 'Skazany'pojawił się u mnie Sony XH90 pod  zapowiadane ps5

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...