Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Michal Przybylski napisał:

Tak mam na smarfonie Andka 10. Apka rozpoznaje tv w sieci ale nie wyświetla kodu do sparowania na ekranie telewizora. Może jakieś uprawnienia? Recepty z netu nie pomogły.
Na marginesie, działa apka Googla "Android TV remote control" sparowana przez BT.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Jedyna recepta to gdyby Philips uaktualnił apkę by była zgodna z androidem 10, tylko to pomoże. Raczej wątpię czy coś w tej kwestii się zmieni. Jest jedno rozwiązanie, zainstalować apke na fonie "VMOS". Jest to wirtualne środowisko ze starszą wersją andka. Działa na zasadzie drugiego systemu w telefonie i można zainstalować na nim "Philips TV Remote" i w tym wypadku można sparować apkę z tv i to działa. Vmos nie wpływa w jakikolwiek sposób na system który jest już zainstalowany na fonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam philipsa 58pus7304 od lutego i ogólnie jestem zadowolony z TV, ale jeśli chodzi o jego oprogramowanie to tak średnio. Od kiedy go kupiłem to musiałem może 3 razy wyłączyć go z kontaktu, bo zawieszał się, patrząc na wasze problemy, to i tak mało miałem takich sytuacji. Możliwe, że zależy to też od wersji oprogramowania. Z innej beczki, zakupiłem ostatnio Xbox One S i jest możliwość, aby tv po włączeniu konsoli automatycznie przełączał się na sygnał hdmi z konsoli, oraz czy da się ustawić, aby tv włączył się po uruchomieniu konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Przeczytałem cały temat, bo zainteresowałem się tym modelem w rozmiarze 43 i 50. Widzę że dyskusja jest całkiem burzliwa. Rozumiem, że problem z tym ustawianiem ręcznym trybu po włączeniu konsoli nadal występuje? Zapowiadany na wakacje test się odbył? :D Troche namieszaliście mi w głowie :D Już miałem go w koszyku, ale wstrzymam się chyba z zakupem tego modelu. Warto na ten czas go kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania 70PUS7304/12 stwierdzam iż nie żałuję zakupu, problem z żółtą /zieloną  poświatą dookoła ciemnych /brazowych czy niebieskich elementów oraz (dość widocznym problemem z wyświetlaniem koloru fuksjowego) wyświetlanych np; podczas filmu udało się wyeliminować na tyle że nie przeszkadza w codziennym odbiorze ,  nadmienie od razu że tv słabo skaluje materiały telewizyjne 720p/1080 do natywnej rozdzielczości ekranu tj 4k(tutaj jest to do poprawy 'na wczoraj')7 no chyba  że dana audycja jest nadawana z wysokim bitrate obrazu ,rozwiązaniem jest dobór lepszego źródła sygnału chodzi o to iż im wyższy bitrate danej audycji tym Filip naprawdę może zaskoczyć głębia koloru oraz ostrością ale do rzeczy :

Klucz do sukcesu jest odpowiednie dostosowanie punktu bieli  20punktowego stopnia (preset jakie finalnie mnie zadowala napiszę jutro) po części posiłkowalem się ustawieniami użytkownika bumtarara z konkurencyjnego forum oraz wpisami z avforums w kwestii ich ustawień kalibracyjnych w trybie ISF oraz na własnych odczuciach bazując na parunastu programów tv oraz plansz testowych z YT i sampli zgranych na pendrive z sieci i na oko moje jest kolosalna poprawa ⬇️

konkluzja :

do poprawy oprogramowanie w szczególności pojawiające się widoczne ziarno w tle danej scenie filmowej (tylko ciemne obszary)zdaje sobie sprawę iż seria7304 nie ma WGC ale dobrze byłoby by Tpvision popracowało nad wydaniem nowego firmware polepszającego nasycenie koloru póki co po miesiącu użytkowania oraz dziesiątkach ustawień i spędzeniu kilkudziesięciu godzin dalej nie idzie zmienić kolorystyki łagodnej ,spokojnej tj pastelowych kolorów na bardziej nasyconą(milszą dla oka ) bez przewagi np niebieskiego w całym aspekcie kolorystycznym

Problem drugi: do poprawy uważam iż najlepiej się sprawdź tryb stylu ruchu Sport(tutaj widać lepszą płynność sporadyczne rwanie obrazu ale się pojawia ) w przypadku filmowego widać mocne rwanie obrazu ,z kolei natural motion odnoszę wrażenie że nie działa tak jak powinien ,póki co załączam to co udało się w międzyczasie z tv wyciągnąć ,nawet żona zauważyła że jest diametralna poprawa ale do efektu nawet małego wow drogą daleka tutaj bez ingerencji w wydanie nowego firmware że strony Philipsa nie sądzę że więcej wycisnę z powodów podanych powyżej

P_20200507_224632.jpg

P_20200507_224552.jpg

P_20200507_225006.jpg

P_20200507_225011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, zaciekawiłeś mnie twoją opinią. Podeślesz w wolnym czasie jakie ustawienia zmieniłeś na co?

Widzę, że na wcześniejszej stronie podałeś dokładnie co masz zmienione, jest to ostateczna aktualna wersja Twoich ustawień? 

Edytowane przez kewinpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, kewinpol napisał:

Hej, zaciekawiłeś mnie twoją opinią. Podeślesz w wolnym czasie jakie ustawienia zmieniłeś na co?

Widzę, że na wcześniejszej stronie podałeś dokładnie co masz zmienione, jest to ostateczna aktualna wersja Twoich ustawień? 

Też jestem zainteresowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 06:15, Andrzej Andrzej napisał:

I ja też

Jeśli można to też poproszę bo nie ogarniam już z tym TV. Na programach SD poświata straszna, może Twoje ustawienia coś pomogą, jak nie to do oddania.

Dziękuję z góry.

Można na maila

projbud@epf.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 23:30, Przemo82 napisał:

Po miesiącu użytkowania 70PUS7304/12 stwierdzam iż nie żałuję zakupu, problem z żółtą /zieloną  poświatą dookoła ciemnych /brazowych czy niebieskich elementów oraz (dość widocznym problemem z wyświetlaniem koloru fuksjowego) wyświetlanych np; podczas filmu udało się wyeliminować na tyle że nie przeszkadza w codziennym odbiorze ,  nadmienie od razu że tv słabo skaluje materiały telewizyjne 720p/1080 do natywnej rozdzielczości ekranu tj 4k(tutaj jest to do poprawy 'na wczoraj')7 no chyba  że dana audycja jest nadawana z wysokim bitrate obrazu ,rozwiązaniem jest dobór lepszego źródła sygnału chodzi o to iż im wyższy bitrate danej audycji tym Filip naprawdę może zaskoczyć głębia koloru oraz ostrością ale do rzeczy :

Klucz do sukcesu jest odpowiednie dostosowanie punktu bieli  20punktowego stopnia (preset jakie finalnie mnie zadowala napiszę jutro) po części posiłkowalem się ustawieniami użytkownika bumtarara z konkurencyjnego forum oraz wpisami z avforums w kwestii ich ustawień kalibracyjnych w trybie ISF oraz na własnych odczuciach bazując na parunastu programów tv oraz plansz testowych z YT i sampli zgranych na pendrive z sieci i na oko moje jest kolosalna poprawa ⬇️

konkluzja :

do poprawy oprogramowanie w szczególności pojawiające się widoczne ziarno w tle danej scenie filmowej (tylko ciemne obszary)zdaje sobie sprawę iż seria7304 nie ma WGC ale dobrze byłoby by Tpvision popracowało nad wydaniem nowego firmware polepszającego nasycenie koloru póki co po miesiącu użytkowania oraz dziesiątkach ustawień i spędzeniu kilkudziesięciu godzin dalej nie idzie zmienić kolorystyki łagodnej ,spokojnej tj pastelowych kolorów na bardziej nasyconą(milszą dla oka ) bez przewagi np niebieskiego w całym aspekcie kolorystycznym

Problem drugi: do poprawy uważam iż najlepiej się sprawdź tryb stylu ruchu Sport(tutaj widać lepszą płynność sporadyczne rwanie obrazu ale się pojawia ) w przypadku filmowego widać mocne rwanie obrazu ,z kolei natural motion odnoszę wrażenie że nie działa tak jak powinien ,póki co załączam to co udało się w międzyczasie z tv wyciągnąć ,nawet żona zauważyła że jest diametralna poprawa ale do efektu nawet małego wow drogą daleka tutaj bez ingerencji w wydanie nowego firmware że strony Philipsa nie sądzę że więcej wycisnę z powodów podanych powyżej

P_20200507_224632.jpg

P_20200507_224552.jpg

P_20200507_225006.jpg

P_20200507_225011.jpg

Żyjesz Panie?

Daj te nastawy bo zaraz wszyscy oszaleją 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mało czasu miałem i kompletny obrót o 180stopni wg mojej oceny idealnym kompromisem dodam nawet lepiej wyglądający dla oka aniżeli ISF dzień( w momencie kiedy to pisze kombinuje jeszcze z ISF ale...) jest tryb osobisty  tutaj nadmienie to są moje odczucia a sporo czasu spędziłem by to ustawić ustawienia jakie kombinowałem na wstępie zaznaczę baardzo mi podpasowały na swojej 70tce z matrycą VA zanim podam poniżej swoje nastawy nadmienie iż na forum https://www.avforums.com/threads/philips-7304-reviews-experiences.2233157/page-71

pojawiły się nastawy użytkownika VanillaRoon aczkolwiek dotyczą matrycy typu IPS testowałem to na swoim tv z VA i jakość jest przekombinowana ( dokładnie idzie o kalibracje kolorów dla trybu ISF noc znajomy ma ips'a i ma obiekcje co do jakości ) ale warto zobaczyć może komuś podejdą  ,zatem w mojej ocenie styl obrazu osobisty póki co all day bez kłucia zieloną poświatą wokół ciemnych części ekranu czy też ziarna,ważnym aspektem jeśli oglądamy tv z satelity czy kablówki jest połączenie w port HDMI tv na slocie 3 lub4 na 1 oraz 2 obraz był słabszy 

Kolor:54

Kontrast:80

Ostrość 3/4

Jasność: 42-47 w zależności od stopnia padającego światła słonecznego o ile takowe pada na ekran tv ja mam stałe 46

Zaawansowane:

Wzmocnienie koloru:wyłączone 

Temp.barwowa:własne 

Dostosowanie punktu bieli 2 punktowe :

Czerwony wp:125

Zielony wp:110

Niebieski wp:83

Czerwony BL:0

Zielony BL:-1

Niebieski BL:-1

Dostosowanie punktu bieli 20 punktowe :

poziom 17

R-przesuniecie +4

G-przesunięcie -1

B-przesunięcie +4

Kontrast >tryb kontrastu wyłączony lub dla obrazu w zależności od nasłonecznienia pokoju 

Zwiększenie rozdzielczości HDR :właczone 

Kontrast dynamiczny :wyłaczony 

Kontrast obrazu :100

Czujnik światła: włączony 

Gamma:-2

Ostrość ultra resolution :właczony 

Redukcja szumów :minimalny

Redukcja zniekształceń MPEG:minimalny 

Ruch:style ruchu >sport 

Zaznaczę w mojej skromnej ocenie ww ⬆️nastawy całkiem poprawnie sprawdzają się w przypadku sdr jeśli podłączymy z dysku czy pendrive film np 4uhd lepiej sprawdzi się tryb ISF

Opcja druga (alternatywa dla ISF noc)

styl obrazu :naturalny

kolor: 52

kontrast:85

ostrość:3

jasność :55

Wzmocnienie koloru:minimum

Temp.barwowa:własne 

Dostosowanie punktu bieli 2 punktowe :

 

Czerwony wp:123

Zielony wp:108

Niebieski wp:83

Czerwony BL:0

Zielony BL:-2

Niebieski BL:-1

Dostosowanie punktu bieli 20punktowe 

poziom 13

R-przesuniecie +3

G-przesunięcie -3

B-przesunięcie +2

Kontrast >tryb kontrastu dla obrazu

Zwiększenie rozdzielczości HDR :właczone

Kontrast dynamiczny :wyłączony 

Kontrast obrazu :100

Czujnik światła: włączony 

Gamma:+1

Ostrość ultra resolution :właczony 

Redukcja szumów :minimalny

Redukcja zniekształceń MPEG:minimalny 

Ruch:style ruchu >film

 

Mam jeszcze na ukończeniu nastaw ISF dzień jak tylko się uporam i okaże się lepszy niż tryb osobisty to oczywiście podzielę się ,pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Fenervil napisał:

Aktualizacja oprogramowania, dzisiaj. Ktoś wie coś więcej ?

 

Jakoś nie widzę by wyszedł jakiś nowy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Oczywiście w ustawieniach ogólnych warto ustawić HDMI Ultra HD na optymalny

Edit 2 :w przypadku trybu >osobistego< wkradł się błąd 😏(pisałem na szybko z poziomu tel) powinno być :

 

Dostosowanie punktu bieli 2 punktowe :

Czerwony wp:124

Zielony wp:106

Niebieski wp:82

Czerwony BL:0

Zielony BL:-2

Niebieski BL:-2

Próbka z Parku Jurajskiego (tvn7)tryb ręczny z smartfona ⬇️

P_20200514_231214.jpg

P_20200514_231221.jpg

P_20200514_232604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, djrzz napisał:

 

Jakoś nie widzę by wyszedł jakiś nowy soft.

Także nie mam informacji o nowym sofcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja oprogramowania dla 58 PUS 7304 i alarm "wschód słońca" (tego chyba wcześniej nie było

IMG_0691.JPG

IMG_0694.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Fenervil napisał:

Nowa wersja oprogramowania dla 58 PUS 7304 i alarm "wschód słońca" (tego chyba wcześniej nie było

IMG_0691.JPG

IMG_0694.JPG

Ta aktualizacja już w kwietniu była, nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Philipsa 58PUS7304 i jak dotej pory jestem zadowolony z niego,a po ustawieniach jakie zamieścił Przemo82 musze przyznać że tv nabrał jeszcze lepszy obraz :)Mam pytanie odnośnie ustawień na NETFLIX jak jest sygnał Dolby Vision to ustawienia sie zmieniaja. A co do ustawień dzwieku czy da sie go jakos lepiej ustawic,atmos działa w netflixie ale jest troche za płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawelbc napisał:

Witam.Posiadam Philipsa 58PUS7304 i jak dotej pory jestem zadowolony z niego,a po ustawieniach jakie zamieścił Przemo82 musze przyznać że tv nabrał jeszcze lepszy obraz :)Mam pytanie odnośnie ustawień na NETFLIX jak jest sygnał Dolby Vision to ustawienia sie zmieniaja. A co do ustawień dzwieku czy da sie go jakos lepiej ustawic,atmos działa w netflixie ale jest troche za płytki.

Jeśli bazujesz w kwestii dźwięku na wbudowanych głośnikach nie ma co ukrywać zastosowanie tylko do oglądania serwisów informacyjnych nie ma co oczekiwać tutaj efektu przestrzeni ,szerokości sceny aczkolwiek ostatnio Filip mnie zaskoczył odseparowniem instrumentów na jednym z kanałów muzycznych 😁  jeśli idzie o netflixa każdy film ,serial ma inną przeplywowość dźwięku  wyrażona w kb/s co słychać  z dość przeciętnym skutkiem   na Filipie , osobiście używam nastawy tryb osobisty  czyli korektor ustawiony suwakami jako V:

100hz+6

300hz+3

1kHz-4

3kHz+3

10kHz+6

Oraz zaawansowane :zmiana głośności +12

,lepszy dzwięk no to amplituner +zestaw kolumn lub soundbar.W kwestii obrazu na moje oko tv sam zczytuje metadane z apki netflixa i dopasowuje ustawienia jaki kolor kontrast ostrość jasność pod dany np film w dolby vision wbrew obiegowej opinii te 350nitow w dolby vision nie jest takie tragiczne chwała dzięki ww wsparciu Dolby idzie wiele więcej wyciągnąć na tyle na ile pozwala nam matryca cieszy oko że jest wsparcie dla kilku formatów HDR inna sprawa żeby jeszcze była szeroka paleta barw (wcg)w trybie HDR a tak no właśnie brak wcg(widać na przykładzie netflixa oraz materiału w HDR) ,pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dolby Vision nie wiele trzeba robić - tryb Jasny- oraz Jasność- 44 (ponieważ standardowe - 50 zamienia czerń w mgłę). Reszta bez zmian.

Pomieszczenie 25 m2, 1 ściana z meblościanką, 2 ściany z boazerią. Telewizor stoi na stoliku.

Dźwięk- tryb Film lub Osobisty

Tryb Osobisty:

Wirtualizacja: Wł (nie Auto Dolby Atmos bo żadnej wirtualizacji nie będzie a głośników Artmos ten telewizor nie ma) Jeśli wirtualizacja męczy, lepiej wyłączyć.

Clear Dialogue: Wł

Korektor: 100Hz- 8; 300Hz- 8

Automatyczna głośność: Wł.

Ja osobiście podpiąłem Yamaha Pianocraft E-410 na standach i subwoofer Koda, wszystko na kablach XLO.

Edytowane przez Fenervil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

2 dni temu kupiłem 7304/12 i męczy mnie jedna bardzo ważna dla mnie rzecz. Czy da rade pilotem philipsa sterowac dekoderem cyfrowego polsatu? Kombinowałem na różne sposoby i jedynie dekoder wł i wył sie razem z telewizorem i nic więcej, a chciałbym przełączać kanały tak jak na swoim 7 letnim starym telewizorze.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja ma problem z tv PUS7334/12. A dokładnie chodzi mi o nieaktywny tryb GRA oraz MONITOR. Konsole Xbox One S mam podłączoną oryginalnym kablem HDMI do portu HDMI2. Próbowałem zmienić ustawienia w tv oraz konsoli ale nic to nie dało. Ktoś miał podobny problem? będę wdzięczny za pomoc bo ze strony Philipsa nie mam żadnej odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Kamil Więckowski napisał:

A dokładnie chodzi mi o nieaktywny tryb GRA

To chyba jakiś większy problem jest z tym. Ostatnio bardzo często, ktoś własnie walczy z tym błędem, z tego co widzę tu na Forum. Nic sam raczej nie zrobisz, trza czekać pewno na jakąś łatkę.

Godzinę temu, Kamil Więckowski napisał:

Philipsa nie mam żadnej odpowiedzi. 

:(

Temu ich serwisowi powinien się ktoś przyjrzeć(...)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim poście podem nastawy na styl obrazu osobisty oraz naturalny czas na coś dla nocnych filmomaniakow jestem świeżo po seansie 'Wojna Harta' z TvPuls na tą chwilę w mojej ocenie finalnie całkiem zadowalający okazał się tryb ISF Noc nad którym odkąd mam Filipa kombinowałem ,ale do rzeczy :celowo wybrałem ten film gdyż zawiera dużo scen kreconych wśród aktorów odtwarzających amerykańskich i niemieckich sołdatów w mundurach ,przejścia między barwami umundurowania 2 różnych nacji ,brak naturalnego oświetlenia  +ciemna barwa samego obozu co jest dość wymagające dla tv (dziś trochę przy ww trybie posiedziałem na kilku pozycjach filmowych i nie tylko a wspomniany film był takim na dobitkę by preset do końca ustawić  przy kilku pozycjach filmowych i raczej w końcu swoje nastawy znalazłem) ,zatem jeśli ktoś lubi klimat filmowy po całym dniu na spokojnie pooglądać bez fajerwerków w postaci dużej jasności przy całkiem poprawnym zachowaniu szczegółów to ISF jest dla niego bez męczenia wzroku 

 

ISF noc:

Kolor :52-55

Kontrast :25 jak za ciemno sugeruje 27

Ostrość: tutaj suwakiem warto pójść do góry  z nastawieniem nawet na 4lub 5 bez obaw o przesadne wysotrzanie konturów i twarzy 

Jasność :46

Zaawansowane :

wzmocnienie koloru:wyłączone 

temp.barwowa:własne 

Dostosowanie punktu bieli 2 punktowe:

Czerwony wp:123

Zielony wp:127

Niebieski wp:117

Czerwony BL:0

Zielony BL-1

Niebieski BL-2

Dostosowanie punktu bieli 20punktowe:

poziom 8

R-przesunięcie -3

G-przesunięcie -2

B-Przesunięcie -2

Kalibracja kolorów :

Barwa :

czerwony 0

żółty 0

zielony -4

turkusowy 0

niebieski -5

fuksjowy +1

Nasycenie:

czerwony+1

żółty 0

zielony 0

turkusowy -2

niebieski +2

fuksjowy -2

Kontrast>tryb kontrastu dla obrazu

Kontrast obrazu :96

Kontrast dynamiczny :wyłączony 

Ostrość ultra resolution :w mojej ocenie lepiej wyłączyć skoro w podstawowych ustawieniach jest podana ostrość na +4

Czujnik Światła :wyłączony

Gamma+3

Zwiększenienie rozdzielczości HDR:wyłączone 

Redukcja szumów :wyłączone lub minimum

Redukcja zniekształceń mpeg:minimum 

Ruch>style ruchu :sport

Format obrazu :Oryginalny 

 

po ustawieniu wszystkiego warto sobie zablokować kłódkę w ISF wybierając z pilota cyfry: 473473 ponowne wpisanie odblokowuje oraz umożliwia edycję ustawień ,po zablokowaniu warto zrestartować tv (jak już tryb ISF ustawiliśmy ) 

Podane ustawienia nadają się tylko do telewizji(kablówka ,satelita,tv online ) 

Poniżej kilka sampli w filmu wspomnianego na początku ⬇️ 

na dniach podam swoje finalne ustawienie ISF dzień póki co tryb osobisty na stałe zagościł 

P_20200518_020223.jpg

P_20200518_020149.jpg

P_20200518_020030.jpg

P_20200518_015425.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich.

Czytając ten wątek skusiłem się na 70PUS7304 i mam pytania do Przemo82 (przy okazji dzięki za drążenie tematu - super robota) - wszystkie te powyższe ustawienia obrazu robimy dla wyłączonej funkcji oszczędzania energii?

Co oznacza "po zablokowaniu warto zrestartować tv (jak już tryb ISF ustawiliśmy )" - czy mamy tylko wyłączyć TV do standby i włączyć czy trzeba wybrać Ustawienia fabryczne i zrobić ten reset (bo chyba raczej nie "Zainstaluj ponownie telewizor")? 

W moim egzemplarzu (mam podłączony do telewizji kablowej ale robiłem też próby z anteną pokojową) nie podoba mi się obraz TVN, TVP1 i TVP Info podczas oglądania wiadomości. Póki prezenter jest na pierwszym, bliskim planie to jeszcze da się to oglądać ale kiedy widać go z dalszej perspektywy to jakość przekazu mocno spada. Tak samo żółty pasek TVN - zamiast jednolitych kształtów liter widać "schodki" na obrysie litery. Mam wrażenie że HD to jest tylko logo stacji.

Zanim zdecyduję się na dekoder albo moduł CAM od C+ zapytam jak u innych użytkowników 70PUS7304 to wygląda.

Edytowane przez pfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pfl napisał:

Witam wszystkich.

Czytając ten wątek skusiłem się na 70PUS7304 i mam pytania do Przemo82 (przy okazji dzięki za drążenie tematu - super robota) - wszystkie te powyższe ustawienia obrazu robimy dla wyłączonej funkcji oszczędzania energii?

Co oznacza "po zablokowaniu warto zrestartować tv (jak już tryb ISF ustawiliśmy )" - czy mamy tylko wyłączyć TV do standby i włączyć czy trzeba wybrać Ustawienia fabryczne i zrobić ten reset (bo chyba raczej nie "Zainstaluj ponownie telewizor")? 

W moim egzemplarzu (mam podłączony do telewizji kablowej ale robiłem też próby z anteną pokojową) nie podoba mi się obraz TVN, TVP1 i TVP Info podczas oglądania wiadomości. Póki prezenter jest na pierwszym, bliskim planie to jeszcze da się to oglądać ale kiedy widać go z dalszej perspektywy to jakość przekazu mocno spada. Tak samo żółty pasek TVN - zamiast jednolitych kształtów liter widać "schodki" na obrysie litery. Mam wrażenie że HD to jest tylko logo stacji.

Zanim zdecyduję się na dekoder albo moduł CAM od C+ zapytam jak u innych użytkowników 70PUS7304 to wygląda.

Ustawienia->ustawienia ogólne - >ustawienia fabryczne :) chyba o to chodziło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...