Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zadowolony z tego telewizora ale mogli by naprawić ten tryb gry bo ma dłuższą metę jest to irytujące przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prócz tego jednego więcej poważnych wad nie widzisz ?

Jeszce mam dwa pytania:

1) Ile trwa włączenie TV ?

2) Czy HDR w grach jest wogule widoczny ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2019 o 13:16, mefihl napisał:

1) Ile trwa włączenie TV ?

Każdy TV z Androidem jeżeli startuje od zera, czyli po włączeniu go do kontaktu startuje 2-3 minuty. Tyle samo co przeciętny smartfon. Ale później pracuje w trybie standby i jego włączenie to kilka sekund. No chyba że to Philips i się w trybie standby zawiesił (zdarza się) i musi wystartować od zera. Takie sytuacje są rzadkie, ale mega irytujące.

15 godzin temu, mefihl napisał:

Czy w PUS7334 można zmieniać natężenie Ambiligth ?

Każdy TV z Ambilight ma możliwość regulacji jasności i nasycenia diod Ambi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie, do pojawienia się obrazu raz wyszło mi 4s raz 6s.

Ambilight oprócz regulacji jasności i nasycenia jak wspomniał efel, ma również do wyboru różne Style: Standard, Naturalny, Piłka nożna, Jaskrawy, Gra, Komfortowy, Odprężony

Oczywiście można też całkowicie wyłączyć więc każdy znajdzie ustawienie odpowiednie dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Philipsem 55pus 7303.

Chodzi o proporcje obrazu przy filmach odtwarzanych z pendrive.

Obraz jest rozciagniety i nie ma mozliwosci zmienic proporcji.

Jak sobie z tym poradzic?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 16:29, Lukasz Skorupa napisał:

Panowie podesłał by ktoś ustawienia obrazu ?Z góry dzięki 

Również będę bardzo wdzięczny za taką wiadomość :)

na pokładzie 55pus7334

Edytowane przez Budzikson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podać moje. Od jakiegoś czasu na nich oglądam. Czasem coś lekko zmienię.

Obraz

Styl obrazu-Jaskrawy

Kolor 73

Kontrast 93

Ostrość 8

Jasność 40

Zaawansowane:

Kolor - Wzmocnienie - Minimum, Temperatura - Normalny

Kontrast - Tryb  Zoptymalizowany do obrazu, Zwiększanie HDR - Włącz,  Kontrast dynamiczny - Średnio, Kontrast obrazu 94, Czujnik swiatła - włącz

Ostrość: Ultra resol - Włącz

Czyszczenie obrazu  Redukcja szumów - Maks, Redukcja MPEG - Min

Ruch - Style ruchu - Wyłącz

 

Dżwięk - Styl - Gra

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Zostałem zmuszony do zakupu TV i borykam się z tym problemem już do 2 tygodni. 

Widziałem sporo i poczytałem jeszcze więcej. Mam kilka typów ale ze względu na temat może zacznę od pytań o Philips'a. 

W grę wchodzi niestety tylko 43", a więc i model 43PUS7334. Nie widziałem nigdzie tego TV w sklepie a jest to wyjątkowo ważne, gdy jako jedyny z serii ma matrycę IPS. Matryce VA z tej serii wypadają bardzo słabo na tle np Sony XG80 w jasności, kolorach i kątach widzenia. Co za tym idzie pytanie do posiadaczy 43" wersji jak Philips wypada z kątami i jak wypada z czernią przy wyłączonym Micro Dimming. Jaka jest nierównomierność podświetlenia? Czy jest duże chmurzenie, białe plamy na czarnym obrazie? Czy jest aż tak bardzo szaro? 

W końcu Android TV. Tu akurat pytanie do całej serii.  Interesuje mnie jeden aspekt. HBO GO. Wiem, że działa ale czy jest dostępny dźwięk 5.1.  Może ktoś ma i używa? 

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

  1. PHILIPS 43PUS7334
  2. TCL 43EP660
  3. Sony KD-43XG8096
  4. Samsung UE43LS03NA
  5. Samsung UE43RU7472U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję ustawienia znalezione na zagranicznych forach. Obraz po tych ustawieniach jest bardzo fajny bo tymi fabrycznymi się przeraziłem i o mało nie oddałem TV( model 58 PUS7304).

styl obrazu ISF:

kolor: 62, kontrast: 72, 0strość: 2lub3, jasność: 55-65, zaawansowane- wzmoc. kololorów: wył, temperatura barwowa: własna - dostosowanie punktów bieli 2 punktowe:

czerw: WP-117,ziel: WP-106,, nieb: WP-93 /czerw: BL- -2, ziel: BL-0, nieb: BL- +2

kalibracja kolorów- czerwony barwa: -1 nasycenie: -1/żółty- barwa:0, nasycenie: 0?zielony- barwa:0, nasycenie:0/turkusowy-barwa:0, nasycenie:1/ niebieski- barwa:-4, nasycenie:0/ fuksjowy- barwa:-4, nasycenie: -1. HDR: wł, kontrast dynamiczny: średni, kontrast obrazu: 88-90, czujnik świtła: wył, gama: 0, ostrość resolution: wł 

redukcja szumów: średnia, redukcja MPEG: min, styl ruchu film, natural motion- nie aktywny w tym ustawieniu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2019 o 23:55, Liter 1979 napisał:

Po kilku dniach użytkowania mogę powiedzieć jedno - jestem zawiedziony i poważnie zastanawiam się nad zwrotem... obraz w tym tv to nieporozumienie :(

cały philips to nieporozumienie przecie to TPV i wszystko jasne😣

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy ale tylko dlatego iż też mam ten problem miałem Panasonica 49 cali super obraz to dałem dzieciom a sobie kupiłem tak mi doradzili w media Markt Philips 55 cali 7334 niby super a wyszło tak że super telewizor mają moje dzieci a ja męczę się z ustawieniem obrazu 4 dni bo nie idzie oglądać. Dzwoniłem do serwisu Philips że zapłacę niech ktoś przyjdzie i ustawi nic z tego oni tego nie robią przecież to porażka tak oglądać. Może ktoś zna jakiegoś fachowca w warszawie który by to ustawił odpłatnie? Dzwoniłem do firmy która kalibruje obraz w telewizorze powiedzieli mi że na koniec marca dopiero.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od listopada używam 50PUS7334 głównie jako monitora komputerowego i cholera mnie bieże, że czym dłużej telewizor chodzi tym większego ma laga na wejściu. Przełączanie trybów obrazu resetuje opóźnienie do normalnych ustawień, ale samo to, że wchodzić trzeba tam przez Menu podręczne -> Aktualizuj oprogramowanie -> przewijać całą wysokość listy ustawień to jest całkowita porażka. W dodatku resetować tryb obrazu muszę średnio 2 razy na dobę. Na pilocie są kompletnie zbędne dedykowane klawisze do Netflix, Rakuten TV i Kolekcja Philips, ale zapomnieli o przycisku ustawień, w głowie mi się to nie mieści. Z resztą cały ten pilot to jest jakieś nieporozumienie. Ile razy próbowałem przewinąć po ciemku YouTube i zamiast play wcisnąłem domek i całkowicie wyszedłem z aplikacji. Swoją drogą to co za debil wpadł na pomysł, żeby wymagać wciśnięcia play przy przewijaniu?! A klawiatura qwerty to jest jakiś żart, akcelerometr wyłącza ją gdy używamy jej na leżąco, litery opisane szarą czcionką na srebrnych przyciskach, żeby w półmroku nie dało się nic zobaczyć i jeszcze rozkład tabliczki czekolady z podziałem lewa ręka 6 znaków, prawa 4 znaki. Na tym pilocie intuicyjny jest tylko przycisk power i krzyżak sterowania Androidem. Żeby jeszcze tego było mało to, żeby telewizor w ogóle wyłączał się w przypadku braku sygnału trzeba ustawić wyłącznik czasowy dla sygnału na 240 minut. Jeśli tego nie zrobimy to po wyłączeniu źródła telewizor nigdy się nie wyłączy, a jeśli to zrobimy to trzeba co 240 minut potwierdzać z pilota, że żyję.

O ile sama matryca jest wyraźna, czysta i bardzo fajna jak za te pieniądze, Ambilight ma zarąbiste dopasowanie barw i moc, Android jest wyjątkowo stabilny i bardzo responsywny, odtwarzanie 4K to pikuś, a wbudowanej pamięci wystarcza na instalowanie wszystkich VOD jak popadnie, optyczne wyjście audio działa miodzio choć ograniczona regulacja opóźnienia nie pozwoliła mi zsynchronizować głosników zewnętrznych z wbudowanymi tak wszystkie te zalety psuje badziewne oprogramowanie i bugi. Nawet kalibracja obrazu jest jakaś niedorobiona. Na obecnym sofcie nie jest możliwe ustawienie dużej przestrzeni barw przy małej jasności. Jeśli chcemy pełni kolorów to jasność musi nam wypalać oczy. Suwak jasności zamiast obniżać poziom podświetlenia ekranu jak w normalnych telewizorach i monitorach w PUS7334 ingeruje w ustawienia barw.

Z perspektywy czasu nie jestem specjalnie zadowolony z wyboru, chociaż przez pierwszy tydzień bardzo mi się podobał. Głównie dlatego, że przez pierwszy tydzień podłączyłem do niego tylko prąd, Ethernet i cały kontent ciągnałem prosto z internetu przez apki. Gdy podłączyłem do ekranu komputer to dopiero odkryłem wiele wad tego telewizora. Nie pluję sobie w brodę, bo i tak na nic droższego nie było mnie stać, zwłaszcza, że kupiłem go w czasie promocji w ME kiedy był o 300zł tańszy. Wiele moich problemów mogą kiedyś rozwiązać aktualizacje, a przynajmniej tak się pocieszam.

Edytowane przez Hurri
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Witam jestem tutaj nowy ale tylko dlatego iż też mam ten problem miałem Panasonica 49 cali super obraz to dałem dzieciom a sobie kupiłem tak mi doradzili w media Markt Philips 55 cali 7334 niby super a wyszło tak że super telewizor mają moje dzieci a ja męczę się z ustawieniem obrazu 4 dni bo nie idzie oglądać. Dzwoniłem do serwisu Philips że zapłacę niech ktoś przyjdzie i ustawi nic z tego oni tego nie robią przecież to porażka tak oglądać. Może ktoś zna jakiegoś fachowca w warszawie który by to ustawił odpłatnie? Dzwoniłem do firmy która kalibruje obraz w telewizorze powiedzieli mi że na koniec marca dopiero.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka




Może ktoś doradzi gdzie uzyskam pomoc w warszawie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hurri napisał:

Od listopada używam 50PUS7334 głównie jako monitora komputerowego i cholera mnie bieże, że czym dłużej telewizor chodzi tym większego ma laga na wejściu. Przełączanie trybów obrazu resetuje opóźnienie do normalnych ustawień, ale samo to, że wchodzić trzeba tam przez Menu podręczne -> Aktualizuj oprogramowanie -> przewijać całą wysokość listy ustawień to jest całkowita porażka. W dodatku resetować tryb obrazu muszę średnio 2 razy na dobę. Na pilocie są kompletnie zbędne dedykowane klawisze do Netflix, Rakuten TV i Kolekcja Philips, ale zapomnieli o przycisku ustawień, w głowie mi się to nie mieści. Z resztą cały ten pilot to jest jakieś nieporozumienie. Ile razy próbowałem przewinąć po ciemku YouTube i zamiast play wcisnąłem domek i całkowicie wyszedłem z aplikacji. Swoją drogą to co za debil wpadł na pomysł, żeby wymagać wciśnięcia play przy przewijaniu?! A klawiatura qwerty to jest jakiś żart, akcelerometr wyłącza ją gdy używamy jej na leżąco, litery opisane szarą czcionką na srebrnych przyciskach, żeby w półmroku nie dało się nic zobaczyć i jeszcze rozkład tabliczki czekolady z podziałem lewa ręka 6 znaków, prawa 4 znaki. Na tym pilocie intuicyjny jest tylko przycisk power i krzyżak sterowania Androidem. Żeby jeszcze tego było mało to, żeby telewizor w ogóle wyłączał się w przypadku braku sygnału trzeba ustawić wyłącznik czasowy dla sygnału na 240 minut. Jeśli tego nie zrobimy to po wyłączeniu źródła telewizor nigdy się nie wyłączy, a jeśli to zrobimy to trzeba co 240 minut potwierdzać z pilota, że żyję.

O ile sama matryca jest wyraźna, czysta i bardzo fajna jak za te pieniądze, Ambilight ma zarąbiste dopasowanie barw i moc, Android jest wyjątkowo stabilny i bardzo responsywny, odtwarzanie 4K to pikuś, a wbudowanej pamięci wystarcza na instalowanie wszystkich VOD jak popadnie, optyczne wyjście audio działa miodzio choć ograniczona regulacja opóźnienia nie pozwoliła mi zsynchronizować głosników zewnętrznych z wbudowanymi tak wszystkie te zalety psuje badziewne oprogramowanie i bugi. Nawet kalibracja obrazu jest jakaś niedorobiona. Na obecnym sofcie nie jest możliwe ustawienie dużej przestrzeni barw przy małej jasności. Jeśli chcemy pełni kolorów to jasność musi nam wypalać oczy. Suwak jasności zamiast obniżać poziom podświetlenia ekranu jak w normalnych telewizorach i monitorach w PUS7334 ingeruje w ustawienia barw.

Z perspektywy czasu nie jestem specjalnie zadowolony z wyboru, chociaż przez pierwszy tydzień bardzo mi się podobał. Głównie dlatego, że przez pierwszy tydzień podłączyłem do niego tylko prąd, Ethernet i cały kontent ciągnałem prosto z internetu przez apki. Gdy podłączyłem do ekranu komputer to dopiero odkryłem wiele wad tego telewizora. Nie pluję sobie w brodę, bo i tak na nic droższego nie było mnie stać, zwłaszcza, że kupiłem go w czasie promocji w ME kiedy był o 300zł tańszy. Wiele moich problemów mogą kiedyś rozwiązać aktualizacje, a przynajmniej tak się pocieszam.

100% racji. Jakbym siebie czytał sprzed 4 lat. Wiedziałem że nic w Philipsach się nie zmieniło, ale dzięki za potwierdzenie: sprzęt jest niezły jak za te pieniądze, ale oprogramowanie uprzykrza jego normalne użytkowanie. W moim Philipsie konieczność przełączania trybów obrazu (żeby wyłączyć cholerny upłynniacz który powodował efekt opery mydlanej) została wyeliminowana ROK po zakupie. Przez rok się z tym męczyłem, teraz jak o tym myślę to ogarnia mnie rozpaczliwy śmiech. Jak to naprawili to jeszcze przez miesiąc odruchowo naciskałem przycisk ustawień i zmieniałem tryby... Widzę, że nawet przycisk ustawień zniknął z pilota, miło ze strony Philipsa za utrudnianie życia swoim użytkownikom. Oprócz tego problemów z softem było duuużo więcej. Najlepszy był update, który spowodował że pilot po 5 minutach od włączenia TV przestawał reagować na jakiekolwiek komendy i wyłączyć to dziadostwo mogłeś tylko odcinając od niego prąd...

Wiesz co było najlepsze z mojego doświadczenia obcowania z TV Philipsa ? Moment w którym oddali mi za niego kasę w sklepie. Po 1.5 roku udało mi się wygrać reklamację. Nie naprawili nigdy trybu 3D, którego nie dało się oglądać i ludzie masowo reklamowali te TV z tej przyczyny. Część reklamacji uznawano, część nie. Loteria. Mnie się udało. Nawet mi powieka nie drgnęła gdy pani na kasie pomyliła się na moją korzyść i zwróciła za ten szmelc 100 zł więcej niż zapłaciłem. Za te męki i nerwy które straciłem przy tym bublu powinni mi zapłacić dużo więcej...

Po tym Philipsie przesiadłem się na OLED LG i jak uruchomiłem i skonfigurowałem TV to byłem w szoku. 2.5 roku użytkowania tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu: da się zrobić sprzęt i oprogramowanie, które po prostu działa po wyjęciu z pudełka. Bezproblemowo. Tylko tyle i aż tyle. Polecam pozbyć się Philipsa, będziesz zdrowszy. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dzidzius503 napisał:

Witam jestem tutaj nowy ale tylko dlatego iż też mam ten problem miałem Panasonica 49 cali super obraz to dałem dzieciom a sobie kupiłem tak mi doradzili w media Markt Philips 55 cali 7334 niby super a wyszło tak że super telewizor mają moje dzieci a ja męczę się z ustawieniem obrazu 4 dni bo nie idzie oglądać. Dzwoniłem do serwisu Philips że zapłacę niech ktoś przyjdzie i ustawi nic z tego oni tego nie robią przecież to porażka tak oglądać. Może ktoś zna jakiegoś fachowca w warszawie który by to ustawił odpłatnie? Dzwoniłem do firmy która kalibruje obraz w telewizorze powiedzieli mi że na koniec marca dopiero.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

W media markt mozesz tv zwrocic.bodajze do 30 dni o ile nie nosi wyraznych sladow używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

100% racji. Jakbym siebie czytał sprzed 4 lat. Wiedziałem że nic w Philipsach się nie zmieniło, ale dzięki za potwierdzenie: sprzęt jest niezły jak za te pieniądze, ale oprogramowanie uprzykrza jego normalne użytkowanie. W moim Philipsie konieczność przełączania trybów obrazu (żeby wyłączyć cholerny upłynniacz który powodował efekt opery mydlanej) została wyeliminowana ROK po zakupie. Przez rok się z tym męczyłem, teraz jak o tym myślę to ogarnia mnie rozpaczliwy śmiech. Jak to naprawili to jeszcze przez miesiąc odruchowo naciskałem przycisk ustawień i zmieniałem tryby... Widzę, że nawet przycisk ustawień zniknął z pilota, miło ze strony Philipsa za utrudnianie życia swoim użytkownikom. Oprócz tego problemów z softem było duuużo więcej. Najlepszy był update, który spowodował że pilot po 5 minutach od włączenia TV przestawał reagować na jakiekolwiek komendy i wyłączyć to dziadostwo mogłeś tylko odcinając od niego prąd...

Wiesz co było najlepsze z mojego doświadczenia obcowania z TV Philipsa ? Moment w którym oddali mi za niego kasę w sklepie. Po 1.5 roku udało mi się wygrać reklamację. Nie naprawili nigdy trybu 3D, którego nie dało się oglądać i ludzie masowo reklamowali te TV z tej przyczyny. Część reklamacji uznawano, część nie. Loteria. Mnie się udało. Nawet mi powieka nie drgnęła gdy pani na kasie pomyliła się na moją korzyść i zwróciła za ten szmelc 100 zł więcej niż zapłaciłem. Za te męki i nerwy które straciłem przy tym bublu powinni mi zapłacić dużo więcej...

Po tym Philipsie przesiadłem się na OLED LG i jak uruchomiłem i skonfigurowałem TV to byłem w szoku. 2.5 roku użytkowania tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu: da się zrobić sprzęt i oprogramowanie, które po prostu działa po wyjęciu z pudełka. Bezproblemowo. Tylko tyle i aż tyle. Polecam pozbyć się Philipsa, będziesz zdrowszy. 

A z oledem żadnych problemow nie masz? Podobno cierpią na wypalanie ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mario_80 napisał:

A z oledem żadnych problemow nie masz? Podobno cierpią na wypalanie ekranu?

Zero problemów. Nie oglądam telewizji prawie wcale. Dużo gram na PC i PS4, ale w różne gry i w zasadzie same single player, gdzie najdłuższa mi zajęła około 100h. Żeby wypalić OLEDa potrzebujesz wyświetlać statyczny obraz około tysiąc godzin, mnie to nie grozi przy moim profilu użytkowania. Niedawno oglądałem kolorowe plansze, żeby zobaczyć czy nie mam jakiś wypaleń - brak jakichkolwiek śladów. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 08:18, Liter 1979 napisał:

Po kolejnych dniach użytkowania,  podjąłem ostatecznie decyzje że tv zostaje.  Ostatecznie jakość obrazu jest zadowalająca,  jednak wymaga on na początku kilku godzin zabawy z ustawieniami. Ziarna na programach tv po zmianie hdmi na lepszy ustąpiło,  obraz ostry i kolorowy. Android działa bez zarzutu. Ogólnie jestem zadowolony i uważam że w cenie 5000 zł to był udany zakup , pomimo początkowych wątpliwości. 

Liter, czy możesz potwierdzić że w 70" modelu jest zastosowana matryca VA?

W sklepie jednej z sieci elektromarketów poinformowali mnie że w tej serii telewizorów Philips montuje matryce naprzemiennie, co wielkość.

Chciałem kupić 75 cali, ale tam jest IPS, następny mniejszy (70") ma VA, kolejny (65") IPS itd.

Potrzebuję potwierdzenia tej teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu aż tak bardzo narzekacie na obraz. Fakt raz jest lepiej, raz gorzej w zależności od materiału ale da się oglądać. Próbowałem ustawień, które podał Udarek ale jak dla mnie lipa. W tej chwili lekko zmieniłem moje ust.  kilka postów wyżej.

Kolor 68

Kontrast 85 

Ostrość 8

Jasność 31

W zaawansowanych:

Kontrast-Kontrast obrazu 90

Ruch-Styl ruchu-Film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...