Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 55pus7334/12 I podłączona mam pod niego konsole ps4 pro. Po włączeniu konsoli tv automatycznie włącza tryb obrazu gra ale nie ładuje tych ustawień i wszystkie upłyniacze nadal są aktywne przez co  odczuwalny jest duży input lag. Rozwiązaniem jest ręczne przejście z trybu obrazu gra na standardowy i z powrotem na tryb gry wtedy telewizor poprawnie załaduje ustawienia i inputlag jest bardzo niski i w ogóle nie odczuwalny.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa no ja mam w sumie stary kabel od kablówki własnie ale nie ma szans go wymienic heh bo musialbym pol domu pewnie przemeblowac by go wyciagnac itd. ja mam Inea kablówke - a ty jaką masz?
2. A PC probowałes - są jakieś scinki jak sie łaczymy kablem HDMI?
3. Jak jest z chromecastem? Wszystko śmiga?
4. Jak wyglada sprawa androida - ścina w menu itd. bo widzialem tu juz rozne opinie i te niepochlebne tez
5. Mógłbyś mi sprawdzić jeden link - podałbym ci login i hasło na tę stronke i bys sprawdził czy działa w Puffinie mecz w tej stronce :)? i jak korzystasz z TV to wystarcza ci pilot do przeglądarki internetowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to brzmi jak awaria softu (pewnie tego nie usuną już). Z tego co piszesz trochę ręczna robota ale chyba nie jest to wielki problem? W sumie mam wrażenie, że robię to samo (bo nie można inaczej) w moim obecnym Sony.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Ścinki są odczuwalne ale jak przeładujesz tryb obrazu monitor to jest wszystko ok.

3.Chromecast śmiga nie ma żadnych problemów.

4. Android działa bez problemu tylko raz się zawiesił i musiałem wyłączyć tv z prądu. Tv posiadam od sierpnia.

 

3 minuty temu, cybersphinx napisał:

Ok, to brzmi jak awaria softu (pewnie tego nie usuną już). Z tego co piszesz trochę ręczna robota ale chyba nie jest to wielki problem? W sumie mam wrażenie, że robię to samo (bo nie można inaczej) w moim obecnym Sony.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Już to robię odruchowo 😅

To jest kwestia złej optymalizacji softu i to jest kwestia zalatania tego przez TP vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki masz model haxu9 , bo ten twoj poprzednik wiem ze ma 70 cali Pus7334 :P? A gdzie się włącza tryb obrazu monitora , zebym wiedział na przyszłosc ;)?
To jakie zauwazyles minusy w tym TV , ile masz cali ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Krzysztof Łosiński napisał:

aa no ja mam w sumie stary kabel od kablówki własnie ale nie ma szans go wymienic heh bo musialbym pol domu pewnie przemeblowac by go wyciagnac itd. ja mam Inea kablówke - a ty jaką masz?
2. A PC probowałes - są jakieś scinki jak sie łaczymy kablem HDMI?
3. Jak jest z chromecastem? Wszystko śmiga?
4. Jak wyglada sprawa androida - ścina w menu itd. bo widzialem tu juz rozne opinie i te niepochlebne tez
5. Mógłbyś mi sprawdzić jeden link - podałbym ci login i hasło na tę stronke i bys sprawdził czy działa w Puffinie mecz w tej stronce :)? i jak korzystasz z TV to wystarcza ci pilot do przeglądarki internetowej?

2.nie korzystam 

3.laczy się bez problemowo o ile w domu jedziesz po wifi  z telefonu

4.Szybki  raz mi się tylko zawiesił a mam go prawie 2mc ,ciężki softwarowe Netflix chodzi jak ta lala,YT też ,całe menu również tutaj nie można mieć zastrzeżeń do tp Vision oczywiscie android jest trochę okrojony aczkolwiek idzie wyszukać przydatne apki 

5.Jak wrócę z pracy ,widzę też takie rozwiązanie poprzez Chromecast z poziomu tel (wifi)przesyłaj na tv mi to bez problemu działa jak np bawiłem się grając w wolnej chwili w war robots ,jasne możesz podać na PW zerkne wieczorem 

Dodam udało mi się sparować joypada od x360 więc jest to +

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysztof Łosiński napisał:

to jaki masz model haxu9 , bo ten twoj poprzednik wiem ze ma 70 cali Pus7334 :P? A gdzie się włącza tryb obrazu monitora , zebym wiedział na przyszłosc ;)?
To jakie zauwazyles minusy w tym TV , ile masz cali ;)?

W ustawieniach masz styl obrazu i tam jest dostępny tryb monitora.  Na początku byłem średnio zadowolony z jakości obrazu ale po zastosowaniu ustawień od jednego z użytkowników tego forum jestem bardzo zadowolony co prawda matryca mogła by mieć więcej nitów być jaśniejsza ale po dłuższym użytkowaniu mogę powiedzieć że jest wystarczająca nie męczy tak wzroku przy dłuższej sesji filmowej albo gry na konsoli. Posiadam model 55 calowy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u was z patrzeniem z boku - czy jednak siedzicie panowie na wprost wiec pod słonce siedzac z boku telewizora nie jestescie w stanie sprawdzic jak zmienia się obraz?
bo mam okna od wschodu wiec teoretycznie na noc powinno byc okej,ale w południe zastanawiam się jak to bedzie.
haux - mowisz o obrazie przy graniu przez kabel HDMI na PC? Trzeba miec jakis specjalny kabel HDMI czy starczy zwykły 2m np.?
Z ilu metrów patrzycie na ekran jeśli mozna spytac ;)?
ja mam pada od ps3 bo jest mi najbardziej poręczny ;)
Haux masz teraz szanse sprawdzic cos na tv czy nie ma cie obecnie w domku - bo wlasnie teraz leci mecz i chcialbym zeby mi ktorys z was to looknał jesli to nie problem ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzysztof Łosiński napisał:

A jak jest u was z patrzeniem z boku - czy jednak siedzicie panowie na wprost wiec pod słonce siedzac z boku telewizora nie jestescie w stanie sprawdzic jak zmienia się obraz?
bo mam okna od wschodu wiec teoretycznie na noc powinno byc okej,ale w południe zastanawiam się jak to bedzie.
haux - mowisz o obrazie przy graniu przez kabel HDMI na PC? Trzeba miec jakis specjalny kabel HDMI czy starczy zwykły 2m np.?
Z ilu metrów patrzycie na ekran jeśli mozna spytac ;)?
ja mam pada od ps3 bo jest mi najbardziej poręczny ;)
Haux masz teraz szanse sprawdzic cos na tv czy nie ma cie obecnie w domku - bo wlasnie teraz leci mecz i chcialbym zeby mi ktorys z was to looknał jesli to nie problem ;)?

W 55 calowym philipsie jest matryca IPS więc obraz na tv jest dobrze widoczny jeżeli ktoś siedzi z boku i patrzy na telewizor pod kątem. Na telewizor patrzę z około 2,5 metra.

Powiem ci szczerze to nie wiem jaki kabel będzie najlepszy tylko raz podłączałem laptopa pod tv żeby obejrzeć zdjęcia więc niech wypowie się ktoś kto częściej używa PCta pod tym tv.

Jestem w domu mogę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Krzysztof Łosiński napisał:

A jak jest u was z patrzeniem z boku - czy jednak siedzicie panowie na wprost wiec pod słonce siedzac z boku telewizora nie jestescie w stanie sprawdzic jak zmienia się obraz?
bo mam okna od wschodu wiec teoretycznie na noc powinno byc okej,ale w południe zastanawiam się jak to bedzie.
haux - mowisz o obrazie przy graniu przez kabel HDMI na PC? Trzeba miec jakis specjalny kabel HDMI czy starczy zwykły 2m np.?
Z ilu metrów patrzycie na ekran jeśli mozna spytac ;)?
ja mam pada od ps3 bo jest mi najbardziej poręczny ;)
Haux masz teraz szanse sprawdzic cos na tv czy nie ma cie obecnie w domku - bo wlasnie teraz leci mecz i chcialbym zeby mi ktorys z was to looknał jesli to nie problem ;)?

Im więcej cali tym odległość powinna być większa tym bardziej przy natywnej rozdziałce 4k by objąć wzrokiem szerokość ekranu osobiście  u mnie jest 3.2m i jako że to va to ekran do kanapy jest idealnie umiejscowiony na wprost  ,przy 43calach które planujesz kupić w piwnicy mam samsung le40a786 i tutaj 1.8m było komfortowe przy 40 calach  z kolei w przypadku Filipa 1.8m  i to wg mnie max ale myślę że i 2-2.5m można się pokusić  ale i z 100cm oczy będą miały komfort   to jest zakres minimalny zresztą wszystko zależy od ciebie jak ci odległość podejdzie, 43trojka ma ips'a także katy widzenia są lepsze  aniżeli z matrycą va przed zakupem swojej 70tki porównywałem z wersją 65cali(i tutaj ips kątami wygrywa nad matrycą va)

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Krzysztof Łosiński napisał:

no ja max.2 metry bede siedział :) pokoj mam 2x3 metry wiec szału nie ma ;)

Pytałeś o tą stronkę co meczyki oglądasz poprzez Puffin Web Browser bez problemu bez zacinek chwilę oglądałem mecz Lechii z Arką na twoim profilu po tym jak mi dane dałeś na sprawdzenie (już się wylogowałem) ,poniżej masz parę fotek żeby nie było 

Obsługa za pomocą kursorów na pilocie bez problemu idzie to ogarnąć na tv 

P_20200531_185703.jpg

P_20200531_190222.jpg

P_20200531_190442.jpg

P_20200531_190409.jpg

P_20200531_190742.jpg

P_20200531_190856.jpg

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam pytanie odnośnie dźwięku 5.1 w 55PUS7304. Telewizor spięty Toslinkiem z amplitunerem KD i tutaj dziwna rzecz - kanały naziemnej TV cyfrowej przesyłają dźwięk przestrzenny bez problemu, apka Netflix też, ale już na przykład apka CDA tylko PCM stereo, mimo, że materiał jest na 100% w AC3 (sprawdzane na PC). Co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Grzegorz Radziszewski napisał:

Nie znalazłem odpowiedzi na temat braku możliwości odczytu pendriva sformatowanego w ntfs. Ktoś coś?

 

Jaki pen ?jaka pojemność ?czy na kompie windows pokazuje zawartość ?format robiony z poziomu systemu  windows ?czy programem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już czerwiec 2020 i nadal przy każdym włączaniu kompa na TV zmieniam tryb obrazu dwa razy, żeby pozbyć się laga. Planowana jest jeszcze jakaś aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem odpowiedzi na temat braku możliwości odczytu pendriva sformatowanego w ntfs. Ktoś coś?
 
Zobacz w sklepie Play soft exFat/NTFS for USB albo coś podobnego. Nie testowałem osobiście. Soft może być płatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 14:30, Hurri napisał:

Jest już czerwiec 2020 i nadal przy każdym włączaniu kompa na TV zmieniam tryb obrazu dwa razy, żeby pozbyć się laga. Planowana jest jeszcze jakaś aktualizacja?

Następnym razem dwa razy się zastanowisz zanim kupisz Philipsa. Parę lat temu jak ja miałem swojego Philipsa zajęło im rok naprawienie tego błędu. Ale jak widać problem ciągle wraca i może nigdy go już nie naprawią?

W moim TV było tak że lag się pojawiał zawsze jak zmieniała się częstotliwość odświeżania ekranu. Możesz zobaczyć czy to jest ten sam błąd? Włącz kompa, poczaruj z trybami obrazu i w opcjach sterownika grafiki zmień odświeżanie np na 50 Hz i zobacz czy lag się pojawia. Z tego co pamiętam to było mega upierdliwe bo oglądając filmy np przez Kodi częstotliwość się zmienia za każdym razem jak startuje wideo - dostosowuje się do klatkażu filmu, a później ponownie jak wracasz do menu. Podejrzewam że jakbym dłużej miał ten TV to przycisk do włączania opcji obrazu na pilocie przestałby działać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Posiadam model 7334 od kilku miesięcy .

Od jakiegoś czasu zauważyłem że brzęczy obudowa na dole koło głośnika  gdy wydobywał się  niski dźwięk . Gdy stukałem cos latało brzęczało tam .

Okazało się że oderwał się głośnik ( połowa)  która opiera sie o dolną obudowę i brzęczy .

Wada fabryczna  ?  ktoś miał podobny problem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

kupiłem 65pus7304. pierwsze wrażenia - ok :)

zapewne przyda się przeprowadzić kalibrację - czy ktoś może przesłać konfiguracje?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzonys napisał:

cześć,

kupiłem 65pus7304. pierwsze wrażenia - ok :)

zapewne przyda się przeprowadzić kalibrację - czy ktoś może przesłać konfiguracje?

dzięki

Kalibracje przeprowadzasz sam o ile masz dedykowane oprogramowanie +sprzęt i znasz 'know how',(lub wg własnych upodobań grzebiąc w ustawieniach a to jest żmudne i czasochłonne i to nie nazwałbym kalibracją ludzkie oko potrafi zmylić  )a jak nie znasz to parę stówek to kosztuje w wyspecjalizowanych firmach 😉ale do rzeczy przeczytaj cały wątek od 1 strony wpierw 😏 z kolei poniżej masz tabele z nastawami pod Ips'a dla serii 7304/7334 może coś tam znajdziesz dla siebie :) dla firmware z końcówką 173.010

Zaznaczę nie jestem autorem pliku poniżej, tylko tu wstawiam 😉

tryby obrazu dla ips seria7304.png

W dniu 23.05.2020 o 11:17, Pawelbc napisał:

Czy zauwazyliscie,że jak bawicie sie z ustawieniami np na styl obrazu OSOBISTE i tam poustawiacie sobie dostosowanie punktu bieli 2-punktowe i 20 -punktowe i  np w styl JASKRAWY i tam rowniez pobawicie sie z ustawieniami 2 i 20- punktowe,to ustawieniana w stylu  OSOBISTYM zmieniaja sie na takie jakie ustawiliscie obecnie na JASKRAWYM.Wyglada to tak jakby telewizor nie zapamietywal ustawien na innych stylach tylko na kazdym z nich byl taki sam.Dotyczy to tylko ustawien 2-punktowych i 20-punktowych

 

Masz 100%racji jak podałem swoje preferencje pod styl osobisty też to zauważyłem ale dopiero po twoim wpisie upewniłem się że problem istnieje ,druga sprawa również zauważyłem że kalibracja kolorów w trybach ISF(dzień i noc) ma znaczenie np w trybie osobistym co najmniej dziwne🤔 gdyż jeżeli chcemy używać trybu osobistego lub innego niż ISF to kolorystykę ustawiamy w trybie ISF co mocno utrudnia sprawę zarówno kolumna barwa jak i nasycenie 

50 minut temu, Przemo82 napisał:

Kalibracje przeprowadzasz sam o ile masz dedykowane oprogramowanie +sprzęt i znasz 'know how',(lub wg własnych upodobań grzebiąc w ustawieniach a to jest żmudne i czasochłonne i to nie nazwałbym kalibracją ludzkie oko potrafi zmylić  )a jak nie znasz to parę stówek to kosztuje w wyspecjalizowanych firmach 😉ale do rzeczy przeczytaj cały wątek od 1 strony wpierw 😏 z kolei poniżej masz tabele z nastawami pod Ips'a dla serii 7304/7334 może coś tam znajdziesz dla siebie :) dla firmware z końcówką 173.010

Zaznaczę nie jestem autorem pliku poniżej, tylko tu wstawiam 😉

tryby obrazu dla ips seria7304.png

Masz 100%racji jak podałem swoje preferencje pod styl osobisty też to zauważyłem ale dopiero po twoim wpisie upewniłem się że problem istnieje ,druga sprawa również zauważyłem że kalibracja kolorów w trybach ISF(dzień i noc) ma znaczenie np w trybie osobistym (gdyż tutaj kalibracja kolorów jest zablokowana )co najmniej dziwne🤔 gdyż jeżeli chcemy używać trybu osobistego lub innego niż ISF to kolorystykę ustawiamy w trybie ISF co mocno utrudnia sprawę zarówno kolumna barwa jak i nasycenie 

 

54 minuty temu, Przemo82 napisał:

Kalibracje przeprowadzasz sam o ile masz dedykowane oprogramowanie +sprzęt i znasz 'know how',(lub wg własnych upodobań grzebiąc w ustawieniach a to jest żmudne i czasochłonne i to nie nazwałbym kalibracją ludzkie oko potrafi zmylić  )a jak nie znasz to parę stówek to kosztuje w wyspecjalizowanych firmach 😉ale do rzeczy przeczytaj cały wątek od 1 strony wpierw 😏 z kolei poniżej masz tabele z nastawami pod Ips'a dla serii 7304/7334 może coś tam znajdziesz dla siebie :) dla firmware z końcówką 173.010

Zaznaczę nie jestem autorem pliku poniżej, tylko tu wstawiam 😉

 

 

 

 

55 minut temu, Przemo82 napisał:

Kalibracje przeprowadzasz sam o ile masz dedykowane oprogramowanie +sprzęt i znasz 'know how',(lub wg własnych upodobań grzebiąc w ustawieniach a to jest żmudne i czasochłonne i to nie nazwałbym kalibracją ludzkie oko potrafi zmylić  )a jak nie znasz to parę stówek to kosztuje w wyspecjalizowanych firmach 😉ale do rzeczy przeczytaj cały wątek od 1 strony wpierw 😏 z kolei poniżej masz tabele z nastawami pod Ips'a dla serii 7304/7334 może coś tam znajdziesz dla siebie :) dla firmware z końcówką 173.010

Zaznaczę nie jestem autorem pliku poniżej, tylko tu wstawiam 😉

tryby obrazu dla ips seria7304.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Przemo82 napisał:

Kalibracje przeprowadzasz sam o ile masz dedykowane oprogramowanie +sprzęt i znasz 'know how',(lub wg własnych upodobań grzebiąc w ustawieniach a to jest żmudne i czasochłonne i to nie nazwałbym kalibracją ludzkie oko potrafi zmylić  )a jak nie znasz to parę stówek to kosztuje w wyspecjalizowanych firmach 😉ale do rzeczy przeczytaj cały wątek od 1 strony wpierw 😏 z kolei poniżej masz tabele z nastawami pod Ips'a dla serii 7304/7334 może coś tam znajdziesz dla siebie :) dla firmware z końcówką 173.010

Zaznaczę nie jestem autorem pliku poniżej, tylko tu wstawiam 😉

tryby obrazu dla ips seria7304.png

Masz 100%racji jak podałem swoje preferencje pod styl osobisty też to zauważyłem ale dopiero po twoim wpisie upewniłem się że problem istnieje ,druga sprawa również zauważyłem że kalibracja kolorów w trybach ISF(dzień i noc) ma znaczenie np w trybie osobistym co najmniej dziwne🤔 gdyż jeżeli chcemy używać trybu osobistego lub innego niż ISF to kolorystykę ustawiamy w trybie ISF co mocno utrudnia sprawę zarówno kolumna barwa jak i nasycenie 

 

 

 

Witam!

W styczniu kupiłem ten telewizor /model 43PUS7354 - przy okazji mój ma stopę metalową błyszczącą/. Wcześniej miałem od 2011 roku model 37PFL5405H/12 i po pierwszych problemach z szarpaniem obrazu, który wyeliminowała jakaś aktualizacja, byłem z niego bardzo zadowolony. W nowym, przez pierwsze tygodnie, oczywiście po przeprowadzeniu zmian w ustawieniach "pod siebie", byłem w miarę zadowolony z obrazu. Niestety już po ostatniej aktualizacji / kwietniowej/ czar prysł. Teraz mam problem z szarpaniem obrazu /zwłaszcza przy ruchu obrazu na boki, ale nie tylko/. Dodatkowo przy szybkich scenach pojawia się przy obiektach taka jakby otoczka, trochę rozmyta. Kombinowałem z różnymi ustawieniami ruchu, czyszczenia obrazu, i czasami już myślałem, że jest dobrze, ale tylko przez chwilę. Nawiązując do cytowanego postu to zauważyłem, żeby było ciekawiej, że już w trybie FILM te ustawienia są domyślne, czyli takie, jakie były pierwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...