Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, tomasz jóźwiak napisał:

Dziękować dziś przetestuję, a ty Przemo82 na jakim na stałe ogladasz? 

Styl Film za dnia ,isf nocą ale zależy czy mam oświetlenie włączone w salonie dodam nastawy jakie dałem nie zawsze się sprawdzą u każdego bo zależą od:

-kąta padania promieni słonecznych o ile takowe są 

-czy tv jest na wprost nas czy pod kątem(wtedy matryca va traci kolory w porównaniu do Ips'a) 

-oświetlenia sztucznego (lampa,żyrandol,)

-jakoścy źródła sygnału (kablówka ,satelita ,dekoder DVB-T TV naziemna )

-ludzkie oko u każdego inaczej może rozpoznawać barwy 

I w mojej ocenie pomimo tych 350nitów w przypadku dolby vision jest nieźle(śmiem twierdzić poprawnie skalibrowany uważam że oddaje więcej nitów jasności niż na papierze mówię to na przykładzie jednego z modeli LG u znajomego a ma wg danych w necie 400 i w porównaniu do Phila wypada słabo ) często znajomi wpadają i pytają ile ma kandeli jasności mówię że stosunkowo mało w porównaniu do Sony który mam w drugim pokoju a tam nieco ponad 1000nitów matryca jest w stanie wykrzesać to Philips  na tym tle wcale tragicznie nie wypada  no ale to inna półka cenowa Sony a Phil,ostatnio widziałem w akcji jednego Samsunga 65 cali (modelu nie pamiętam zdaje się wersja z 2019r) z filmem zapisanym w hdr10 i pomimo jasności w okolicach 400 -450nitów Samsung całkiem poprawnie ustawiony w HDR wizualnie był w tyle za Philem(Samsung postawił na format hdr10/10+  i go rozwija nie instaluje Dolby Vision w swoich Tv) ale myślę że to zasługa raczej dolby vision i jego algorytmowi ale żeby nie było wspomniany Samsung lepiej oddawał kolory w przypadku sygnałów SD  ,jestem też zdania że w przypadku HDR większe znaczenie ma kontrast niż jasność ale to prywatna opinia nie każdy musi się z nią zgadzać 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo82 zauważyłem że np ustawienie punktu bieli zostaje zapamiętane na stałe np. czy w isf noc i dzień czy w hdr ciemny, jasny zapamietuje ostatnie wbite. Też tak masz? 

Zauważyłem że ostatnie wpisane ustawienia punktu bieli 2 punktowe zapamietuje we wszystkich stylach. Jedno ustawienie psuje efekt na pozostałych 

Edit. Tylko styl osobisty nie zmienia ustawień. Reszta zawsze pozostaje w ostatnich ustawieniach a różnica jest wielka bo raz czerwony mamy na 125 a w innym stylu 90 więc zmiana styli nic nie daje. Muszę ustawić osobisty pod oglądanie z cyfry i coś pod hdr ciemny a isf dzień czy noc odpadają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkimi dzięki @Przemo82 za to że mu się chce :) 

Natomiast mam pytanie z innej beczki: czy próbowaliście instalować aplikacje spoza listy? Ja na ten przykład dodałem sobie RD Client'a, Chrome'a, ES Exploera i jeszcze kilka aplikacji i wszsytko fajnie działa. Natomiast w kilku mam problem polegający na tym, że co prawda aplikacja się uruchamia, ale na 'wycinku'  (1/4  od góry do dołu) ekranu tak, że nie sposób np. wpisać dane do logowania itp. 

Ktoś może miał podobny problem i jakoś go rozwiązał? Jakaś edycja deskryptora/konfiguracji? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Asssss napisał:

Przede wszystkimi dzięki @Przemo82 za to że mu się chce :) 

Natomiast mam pytanie z innej beczki: czy próbowaliście instalować aplikacje spoza listy? Ja na ten przykład dodałem sobie RD Client'a, Chrome'a, ES Exploera i jeszcze kilka aplikacji i wszsytko fajnie działa. Natomiast w kilku mam problem polegający na tym, że co prawda aplikacja się uruchamia, ale na 'wycinku'  (1/4  od góry do dołu) ekranu tak, że nie sposób np. wpisać dane do logowania itp. 

Ktoś może miał podobny problem i jakoś go rozwiązał? Jakaś edycja deskryptora/konfiguracji? 

 

Chrome mam działa ,dodam działają też gierki ,programy z serwisu  revdl który to serwuje pełne wersje za darmo 😏instalki robiłem  z pendrive'a zezwalając na instalację pliku APK z nieznanych źródeł z drugiej strony operowanie pilotem do komfortowych nie należy więc uznaje to jako ciekawostkę i plus dla Android tv.W kwestii wspomnianego problemu braku możliwości przewijania w dół czy na boki  i tutaj widzę problem po stronie pilota od tv ,ma zawężony pole manewru u mnie problem się objawiał na kilku adresach www kiedy testowałem tv na przeglądarce Puffin,rozwiązaniem sytuacji jest kupno myszki /klawiatury lub bardziej sensowne :przesyłanie zawartości z telefonu na zewnętrzny ekran (w tym wypadku tv)poprzez wifi 

 

W dniu 17.10.2020 o 13:54, tomasz jóźwiak napisał:

Przemo82 zauważyłem że np ustawienie punktu bieli zostaje zapamiętane na stałe np. czy w isf noc i dzień czy w hdr ciemny, jasny zapamietuje ostatnie wbite. Też tak masz? 

Zauważyłem że ostatnie wpisane ustawienia punktu bieli 2 punktowe zapamietuje we wszystkich stylach. Jedno ustawienie psuje efekt na pozostałych 

Edit. Tylko styl osobisty nie zmienia ustawień. Reszta zawsze pozostaje w ostatnich ustawieniach a różnica jest wielka bo raz czerwony mamy na 125 a w innym stylu 90 więc zmiana styli nic nie daje. Muszę ustawić osobisty pod oglądanie z cyfry i coś pod hdr ciemny a isf dzień czy noc odpadają 

Tak mam😔,jest to błąd który producent mam nadzieję w końcu wyeliminuje bo potrafi to mocno wkur@#¢ ,na różnych forach zarówno rodzimych jak i zachodnich dużo osób w postach opisywało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft się pojawił oznaczony jako :

TPM191E: 101.1.123.8

Naprawiono błąd z korektorem dźwięku(przedtem znikały ustawienia)

Stabilniejsze połączenie dla wifi

Ogólne ulepszenia 

Poprawa Stabilności 

Info o poprawkach z forum Toengel

W mojej ocenie poprawili znów jakość odbioru obrazu chociaż dalej uważam że tryb film jest najlepszy w porównaniu do isf (gdzie jest zbyt duże wyostrzanie +upłynnianie obrazu nawet jak damy na minimum a objawia się to artefaktami ) ,oraz przejścia w dynamicznych scenach efekt judder'a jakby mniej widoczny to oczywiście dla purystów 

automatyczny tryb gry działa 

Menu chodzi wyraźnie szybciej ,chociaż przedtem bynajmniej u mnie nie zauważyłem zwiech

Netflix ładuje się szybciej tj przewijanie po katalogach z wyświetlanymi okładkami chociaż może to zasługa połączenia internetowego 🤔

jak coś jeszcze zauważe dam znać no chyba inni użytkownicy coś też ciekawego wyłapią co usprawniono :)

 

W dniu 17.10.2020 o 13:54, tomasz jóźwiak napisał:

Przemo82 zauważyłem że np ustawienie punktu bieli zostaje zapamiętane na stałe np. czy w isf noc i dzień czy w hdr ciemny, jasny zapamietuje ostatnie wbite. Też tak masz? 

Zauważyłem że ostatnie wpisane ustawienia punktu bieli 2 punktowe zapamietuje we wszystkich stylach. Jedno ustawienie psuje efekt na pozostałych 

Edit. Tylko styl osobisty nie zmienia ustawień. Reszta zawsze pozostaje w ostatnich ustawieniach a różnica jest wielka bo raz czerwony mamy na 125 a w innym stylu 90 więc zmiana styli nic nie daje. Muszę ustawić osobisty pod oglądanie z cyfry i coś pod hdr ciemny a isf dzień czy noc odpadają 

Zależy też jak ustawisz dla danej temp barwowej tj ciepła naturalne czy własne tutaj część ustawień się zachowuje faktem jest że jest to wkurzające 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w aplikacji netflix zostały takie kolorowe kafelki i nie przełącza profili? Zostało na profilu dzieci i nie chce się przełączyć na mój. Aplikacja odinstalowywania i instalowana nie pomaga, wyłączenie z prądu też nic. 

20201024_160659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomasz jóźwiak napisał:

Dlaczego w aplikacji netflix zostały takie kolorowe kafelki i nie przełącza profili? Zostało na profilu dzieci i nie chce się przełączyć na mój. Aplikacja odinstalowywania i instalowana nie pomaga, wyłączenie z prądu też nic. 

20201024_160659.jpg

Ustawienia systemu Android >Ustawienia urządzenia >Pamięć -Wewnętrzna  pamięć współdzielona >Aplikacje >Wyczyść dane +wyczyść pamięć podręczna(czyścimy), na koniec odinstalowujemy ,uruchamiamy tv od nowa i instalujemy apke Netflixa 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. dobrze działa. Jest płynnie, żadnej zwiechy. Kolory z ustawień Przema ok, może troszkę zbyt ciepłe.
Netflix i Jutub śmiga. Można spokojnie instalować update.
Przy oglądaniu DVBT w menu pod '+' z pilota pojawił się "obraz w obrazie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 17:38, Michal Przybylski napisał:

B. dobrze działa. Jest płynnie, żadnej zwiechy. Kolory z ustawień Przema ok, może troszkę zbyt ciepłe.
Netflix i Jutub śmiga. Można spokojnie instalować update.
Przy oglądaniu DVBT w menu pod '+' z pilota pojawił się "obraz w obrazie".

Co do kolorów każde nowe wydanie softu przy parametrach obrazu jakie sobie ustawiliśmy przed aktualizacją  indywidualnie czy z tego co podałem mogą zmienić dotychczasową kolorystykę,natęzenie,głębie- na to nie mamy wpływu, tyle co od nowa bawić się w kolejne ustawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Przemo82 napisał:

Co do kolorów każde nowe wydanie softu przy parametrach obrazu jakie sobie ustawiliśmy przed aktualizacją  indywidualnie czy z tego co podałem mogą zmienić dotychczasową kolorystykę,natęzenie,głębie- na to nie mamy wpływu, tyle co od nowa bawić się w kolejne ustawienia :)

Przemo82 masz ustawienia pod nową aktualizacje🙂😉. Ja szczerze nie zauważyłem dużych zmian w obrazie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomasz jóźwiak napisał:

Przemo82 masz ustawienia pod nową aktualizacje🙂😉. Ja szczerze nie zauważyłem dużych zmian w obrazie. 

Nie ,z racji tego że zabiera to dużo czasu i trzeba nad ustawieniami posiedzieć  a w dobie korony czlowiek robi na 2 etaty 😏zresztą żona w wolnej chwili 'okupuje'Phila i ogląda seriale na Netflixie i jej jakość odpowiada więc nie mam nic do gadania 😉 i przesiadam się na Sony coś tam pogiercować ,na tą chwilę na ustawieniu film nic nie grzebie odkąd podałem nastawy oraz bazuje w zależności czy dany film puszczany wieczorową porą zawiera dużo czerni to aktywuje tryb isf noc ,nie sądzę też że producent cokolwiek więcej da radę poprawić w odbiorze przez nas obrazu  no chyba że  pójdą dalej w płynność,niwelowanie artefaktów w dynamicznych scenach (kłania się słabość matrycy 50/60hz  ) itd bo to widać znacznie się poprawiło ,prędzej obstawiam łatki bugi błędy w apkach ,problemy z HDR w Amazon prime itd 

Z pewnego źródła wiem że producent planuje jeszcze kilka aktualizacji 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to jest naprawdę obficie w nowe aktualizacje. Ja zmieniłem ustawienia wg. tego co podał Przemo82 i już praktycznie nie ma zielonego zabarwienia na Netflixie, a na tym mi najbardziej zależało. Ciekawe co Philips przygotuje na 2021 może w końcu matrycy 100Hz.

Edytowane przez kewinpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androida 10 bym się nie spodziewał w końcu ludzie też wymieniają sprzęt ze względu na oprogramowanie. Przemo82 ja cały czas używam stylu osobistego ale z podrasowanymi kolorami i jest ok. Jeśli odkryjecie jakieś super ustawienia dawajcie zwłaszcza Przemo82 bo zawsze strzał w 10🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu Philipsa niestety nie potrafili mi pomóc. Byłem zawiedziony z zakupu TV. Dzięki, Przemo82 świetne ustawienia. Obraz naprawdę super, kawał dobrej roboty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja nie do końca jestem zadowolony z ustawień. U mnie od początku jest problem z zielonym zabarwieniem. Zauważyłem to oglądając netflixa i np. serial riverdale, gdzie postać mająca rude włosy wygląda jakby miała zielono-rude. Po zmianie ustawień na takie jak polecił Przemo82 obraz sporo się polepszył i praktycznie nie było widać zielonego zabarwienia. Ostatnio jednak oglądałem więcej telewizji naziemnej i tu jest lipa. Niektóre elementy nadal mają zieloną poświatę, jak sobie z tym poradzić? Zmieniłem trochę ustawienia kolorów pod siebie, ale nic to nie dało. Widać to na przykładzie filmu na mundurach żołnierzy. TV to 58pus7304 (VA). Ustawienia jakie obecnie mam:
Styl obrazu: Osobisty

Kolor: 62

Kontrast: 60

Ostrość: 5

Jasność: 40

Zaawansowane:
Kolor:

Wzmocnienie kolorów: minimum

Temperatura barwowa: własna

Dostosowanie punktu bieli: 2-punktowe: czerwony: 105, Zielony: 95, Niebieski: 90, Czerwony BL: 0, Zielony BL: -3, Niebieski BL: 1

20 punktowe: Poziom 17, R przesunięcie 4, G przesunięcie -1, B przesunięcie 4

20201122_221733.jpg

20201122_221931.jpg

20201122_222849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś 43pus8535? Jaka tam jest matryca? Bo różne strony podają różne, np. na displayspecyfication i kitele podają MVA, gdzie indziej widziałem, że niby jednak IPS i idzie zgłupieć. To w ogóle dobry wybór, czy lepiej iść np. w qleda od Samsunag w tym samym rozmiarze i przedziale cenowym? Póki co jedyne, co mnie skłania ku Philipsowi to Ambi i Dolby Vision, nie wiem, jak jakość obrazu i czy bez profesjonalnej kalibracji wyciągnę z niego maksa. Chyba że są jakieś tańsze modele i lepsze?

 

Co do posta @kewinpol mam podobny problem w starym 32-calowym modelu, też mam wrażenie, że zielony wybija się ponad resztę, próbowałem różnych ustawień i nie dało się tego zniwelować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Philips 43pus7354 oraz telewizję IPTV i obraz jest ok, sprawdź na innym źródle konsola, film netflix. Zapewne wina takiego obrazu leży po stronie Tv naziemnej.

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na moim Philips 50PUS7334 w dn. dzisiejszym (24.11.20) pojawiła się informacja że jest nowa wersja oprogramowania do zainstalowania. Czy ktoś już to aktualizował, lub wie coś więcej na temat tej poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 58 cali z serii 7 od jakiś 2 miesięcy. Mialem problemy z ustawieniem obrazu, w szczególności przy filmach obraz wygląda jak w Modzie na Sukces lub Teatrze Telewizji. Po ustawieniach osobistych od Przemo82 że str 12 lub 13 wszystko zagralo idealnie. Do czasu. Musiałem poodpinać kable i zmieniłem port hdmi z 4 na 1 lub 2 (z boku telewizora). Problem z za szybkim i nienaturalnym obrazem powrócił. Czy to wina portu? Ustawienia tv się nie zmieniły. Ktoś pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 08:11, 12jojko napisał:

Ma ktoś 43pus8535? Jaka tam jest matryca? Bo różne strony podają różne, np. na displayspecyfication i kitele podają MVA, gdzie indziej widziałem, że niby jednak IPS i idzie zgłupieć. To w ogóle dobry wybór, czy lepiej iść np. w qleda od Samsunag w tym samym rozmiarze i przedziale cenowym? Póki co jedyne, co mnie skłania ku Philipsowi to Ambi i Dolby Vision, nie wiem, jak jakość obrazu i czy bez profesjonalnej kalibracji wyciągnę z niego maksa. Chyba że są jakieś tańsze modele i lepsze?

 

Co do posta @kewinpol mam podobny problem w starym 32-calowym modelu, też mam wrażenie, że zielony wybija się ponad resztę, próbowałem różnych ustawień i nie dało się tego zniwelować.

Powinien być IPS w 43 calach 50 58 oraz 70 to VA,z kolei MVA to lepsze kąty widzenia niż w VA odnośnie różnić pomiędzy 7304/7334  a 8535 zdaje się podawałem we wcześniejszych postach ,co do Samsunga w mojej ocenie qled ma większe nasycenie kolorów kosztem braku Dolby Vision o którym wspomniałeś format Hdr10 oraz 10+ praktycznie wspiera tylko Samsung już .Jakość obrazu zależy od:

-źrodła sygnału (dvb-t,kablówka ,satelita ) czy odtwarzacz blu Ray 

-zależy również od jakości samego nadawcy dodam max rozdzielczość w przypadku popularnych nadawców jak TVN czy Polsat to full HD są wyjątki jak np  C+4k 

-infrastruktury samego dostawy np :sieci kablowej 

-Samego dekodera np z kablówki i tutaj aktualnie używam z UPC 4k i jest lepiej jak w przypadku horizona z nagrywarką

-oraz od skalowania danego tv(procesor który odpowiada za to ) z rozdziałki np 720 do 4k natywnej rozdzielczości ekranu ,tutaj akurat w serii 7304 początkowo skalowanie kulało w mojej ocenie udało się to naprawdę polepszyć kolejnymi aktualizacjami

Film słabszej jakości np z TV6 czy tv Puls lepiej będzie wyglądał na 43 calach co ma ekran w 4k niż w tym samym modelu ale z większym ekranem np 65 czy 70

Pytasz o profesjonalna kalibrację ,to kosztuje tutaj na forum sobie pomagamy i udało się jakiś kompromis osiągnąć za darmo :)

17 godzin temu, Ka Zik napisał:

Witam, na moim Philips 50PUS7334 w dn. dzisiejszym (24.11.20) pojawiła się informacja że jest nowa wersja oprogramowania do zainstalowania. Czy ktoś już to aktualizował, lub wie coś więcej na temat tej poprawki?

Zerknałem na forum Toengela (informuje o wszystkim co siedziej w tp vision )i nie ma żadnej wzmianki, to samo się tyczy sprawdzenia z poziomu tv,jaki ci numer firmware tv pokazuje ?

14 godzin temu, Paweł jjjjjj napisał:

Witam. Posiadam 58 cali z serii 7 od jakiś 2 miesięcy. Mialem problemy z ustawieniem obrazu, w szczególności przy filmach obraz wygląda jak w Modzie na Sukces lub Teatrze Telewizji. Po ustawieniach osobistych od Przemo82 że str 12 lub 13 wszystko zagralo idealnie. Do czasu. Musiałem poodpinać kable i zmieniłem port hdmi z 4 na 1 lub 2 (z boku telewizora). Problem z za szybkim i nienaturalnym obrazem powrócił. Czy to wina portu? Ustawienia tv się nie zmieniły. Ktoś pomoże? 

Jeśli masz ustawiony styl obrazu na 'Płynny'to efektem Opery aż wali po oczach to samo się tyczy jak jest Natural Motion ustawione od średniego w górę 

Co do zmiany portu może tak być 

W dniu 22.11.2020 o 22:41, kewinpol napisał:

Hej, ja nie do końca jestem zadowolony z ustawień. U mnie od początku jest problem z zielonym zabarwieniem. Zauważyłem to oglądając netflixa i np. serial riverdale, gdzie postać mająca rude włosy wygląda jakby miała zielono-rude. Po zmianie ustawień na takie jak polecił Przemo82 obraz sporo się polepszył i praktycznie nie było widać zielonego zabarwienia. Ostatnio jednak oglądałem więcej telewizji naziemnej i tu jest lipa. Niektóre elementy nadal mają zieloną poświatę, jak sobie z tym poradzić? Zmieniłem trochę ustawienia kolorów pod siebie, ale nic to nie dało. Widać to na przykładzie filmu na mundurach żołnierzy. TV to 58pus7304 (VA). Ustawienia jakie obecnie mam:
Styl obrazu: Osobisty

Kolor: 62

Kontrast: 60

Ostrość: 5

Jasność: 40

Zaawansowane:
Kolor:

Wzmocnienie kolorów: minimum

Temperatura barwowa: własna

Dostosowanie punktu bieli: 2-punktowe: czerwony: 105, Zielony: 95, Niebieski: 90, Czerwony BL: 0, Zielony BL: -3, Niebieski BL: 1

20 punktowe: Poziom 17, R przesunięcie 4, G przesunięcie -1, B przesunięcie 4

20201122_221733.jpg

20201122_221931.jpg

20201122_222849.jpg

Wzmocnienie kolorów wyłącz gdyż pojawia się przesunięcie tonowe koloru niebieskiego oraz po części zielonego ,barwa kolorów o ile masz najnowszy firmware to :'własne ' ,dodam każda aktualka wprowadza zamieszanie w kolorystyce stąd też przesiadłem się na tryb Film aczkolwiek początkowo Osobisty uważałem za najlepszy ,pozdrawiam 

W dniu 30.10.2020 o 15:47, Michal Przybylski napisał:

Macie może informacje czy Phil PUS7304 dostanie Androida 10?

Zanosi się że tak: info za strony Toengel oraz av forum 

W dniu 22.11.2020 o 22:41, kewinpol napisał:

Hej, ja nie do końca jestem zadowolony z ustawień. U mnie od początku jest problem z zielonym zabarwieniem. Zauważyłem to oglądając netflixa i np. serial riverdale, gdzie postać mająca rude włosy wygląda jakby miała zielono-rude. Po zmianie ustawień na takie jak polecił Przemo82 obraz sporo się polepszył i praktycznie nie było widać zielonego zabarwienia. Ostatnio jednak oglądałem więcej telewizji naziemnej i tu jest lipa. Niektóre elementy nadal mają zieloną poświatę, jak sobie z tym poradzić? Zmieniłem trochę ustawienia kolorów pod siebie, ale nic to nie dało. Widać to na przykładzie filmu na mundurach żołnierzy. TV to 58pus7304 (VA). Ustawienia jakie obecnie mam:
Styl obrazu: Osobisty

Kolor: 62

Kontrast: 60

Ostrość: 5

Jasność: 40

Zaawansowane:
Kolor:

Wzmocnienie kolorów: minimum

Temperatura barwowa: własna

Dostosowanie punktu bieli: 2-punktowe: czerwony: 105, Zielony: 95, Niebieski: 90, Czerwony BL: 0, Zielony BL: -3, Niebieski BL: 1

20 punktowe: Poziom 17, R przesunięcie 4, G przesunięcie -1, B przesunięcie 4

20201122_221733.jpg

20201122_221931.jpg

20201122_222849.jpg

Zapomniałem zapytać :jaki tuner dvb t ?Wiwa,Ferguson,może Opticum🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemo82 napisał:

Zerknałem na forum Toengela (informuje o wszystkim co siedziej w tp vision )i nie ma żadnej wzmianki, to samo się tyczy sprawdzenia z poziomu tv,jaki ci numer firmware tv pokazuje ?

Numeru firmware nie ma w tym komunikacie, jest tylko :"Do telewizora jest  dostępne nowe oprogramowanie z udoskonaleniami. Aby z nich skorzystać, zalecamy zaktualizowanie oprogramowania telewizora już teraz,........"

 

14 minut temu, Ka Zik napisał:

 

w chwili obecnej przed ukazaniem się tego komunikatu w moim  50PUS7334 jest taka wersja firmware

IMG_1882.thumb.jpg.9534b579f58e2699f6fb0f29b9226160.jpg

Edytowane przez Ka Zik
Błedy w redagowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...