Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie, tak powinno być.
Zależne to jednak będzie od tego całego extraktora, co on tam wypuści...
Nikt nie zagwarantuje Ci , że to będzie DD 5.1 a jak sam sprzedawca twierdzi, że będzie pcm 2.0, to chyba coś jest na rzeczy.

Po co tak kombinujesz?
Pisałem, podłącz dekoder do TV, przez HDMI a z TV do AVR, kablem optycznym i powinno wszystko hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że... w tej chwili tak podłączyłem: Dekoder Nc+ - Hdmi - Tv - Optyk - Amplituner i puszczając z dysku Nc+  "Gwiezdne wojny' nie wyświetla się na Ampl DD 3/2/1 tylko PCM. Przy podłączeniu bezpośrednim Nc+ - Optyk - Ampli pokazuje się DD 3/2/1

Przy odtwarzaniu z Usb - Tv -Optyk - Ampl  wyświetla się DTS 3/2/1 lub Dolby Digital 3/2/1

Dlatego chciałbym zostawic Nc+ - Optyk - Ampl a dodatkowo wydobyć dźwięk z Hdmi  jak pisałem wcześniej. (Również z Hdmi  laptopa na Coaxial Amplitunera)

A może ma wpływ to, że Nc+ do Tv podłączone jest starym kablem Hdmi? Nie musi być czasem Arc? Już zgłupiałem.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabla nie zaszkodzi ale trzeba też sprawdzić ustawienia dźwięku na wyjściu HDMI w dekoderze. Bo jeśli telewizor wypuszcza DD 5.1 I DTS 5.1, to czemu miał by nie wypuścić dźwięku 5.1 z dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf, no tyle to wiem, jestem do tyłu z tymi nowymi systemami.😉 Oczywiście w Ustawieniach Nc+  DOLBY DIGITAL jest na TAK, a JĘZYK DŹWIĘKU na Angielski Dolby bo tylko tu leci w 5.1 (3/2/1)

No i dlatego kombinuję i drążę temat bo nie hula jak powinno. Bardzo mnie to dziwi. Zadzwonię na info i zapytam czy ten dekoder wypuszcza 5.1 przez Hdmi czy tylko przez Optyk.

Najwyżej kupię ten Konverter z Arc na Coaxial i jak nie wyciągnie Dolby to go zwrócę.

Znalazłem jeszcze rozgałęźnik Optical/Toslink. Wtedy mogę podłączyć 2 źródła: Tv i Nc+  ale zawsze są właczone jednocześnie więc w tym przypadku to nie zadziała (2 sygnały na raz).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii Performance z 2020 roku modele 70" i 75 posiadają nóżki, których wysokość można regulować – 19 mm dla bardziej zgrabnego i eleganckiego wyglądu oraz 70 mm dla opcji z soundbarem umieszczanym pod ekranem.

Zakładam, że Philips tak to wykombinował, żeby regulowane nóżki z serii 2020 nie pasowały do tej z 2019 ale jak nie zapytam... to się nie dowiem (mam Philipsa 70PUS7304).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Philips przygotuje na rok modelowy 2021, bo te modele z 2020 roku za dużo nie różnią się od tych z 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 14:43, kewinpol napisał:

Ciekawe co Philips przygotuje na rok modelowy 2021, bo te modele z 2020 roku za dużo nie różnią się od tych z 2019.

Jestem zdania iż stopniowo będą zwiększali jasność paneli pewnie dodadzą  vrr, oczywiście rozumiem że pytasz o lcdeki: tj serie the 'one'performance 7304/7334 oraz 8545 oraz jego następcę na 2021 tj 8506 , wątpię że dadzą panel 100hz to nie ta półka cenowa ,wiem natomiast za forum Toengela iż nowe modele będą miały lepszy proc mediateka oraz większą ilość pamięci RAM nawet do 8.5gb ale pewnie najwięcej kości upakuja w oledy poniżej screenshoot z newsami 

Screenshot_20210115-225217502 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi raz reklamuję 8505, pierwszego kupiłem na początku grudnia. Drugi raz ta sama wada, ciemne plamki widoczne na białych i jasnych tłach, coś z podświetleniem, bo są one w miejscach, gdzie są soczewki diod. W drugim dodatkowo źle spasowana ramka i w jednym miejscu odstaje od matrycy, a co za tym idzie, może się tam dostać kurz. Ale biorę jeszcze raz to samo, bo tv daje naprawdę fajne kolory. Do trzech razy sztuka. Jak za trzecim razem będzie to samo, wtedy po prostu zwrot i coś innego producenta albo czekanie na modele na ten rok. Zastanawiam się tylko, skąd te plamki się biorą, czego to wina, jakaś wadliwa partia się w sklepie trafiła? Pierwszy był wyprodukowany we wrześniu, drugi w październiku, ale oba były z tym samym „set number”. Kupiłem go na promce za 2 tysiące, a w tej cenie nic lepszego nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2tys to cena naprawdę fajna. A ile cali kupiłeś? Może jakaś wadliwa seria, chociaż mój 587304 też ma w jednym miejscu średnio spasowaną matrycę z ramką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 12jojko napisał:

Ja już drugi raz reklamuję 8505, pierwszego kupiłem na początku grudnia. Drugi raz ta sama wada, ciemne plamki widoczne na białych i jasnych tłach, coś z podświetleniem, bo są one w miejscach, gdzie są soczewki diod. W drugim dodatkowo źle spasowana ramka i w jednym miejscu odstaje od matrycy, a co za tym idzie, może się tam dostać kurz. Ale biorę jeszcze raz to samo, bo tv daje naprawdę fajne kolory. Do trzech razy sztuka. Jak za trzecim razem będzie to samo, wtedy po prostu zwrot i coś innego producenta albo czekanie na modele na ten rok. Zastanawiam się tylko, skąd te plamki się biorą, czego to wina, jakaś wadliwa partia się w sklepie trafiła? Pierwszy był wyprodukowany we wrześniu, drugi w październiku, ale oba były z tym samym „set number”. Kupiłem go na promce za 2 tysiące, a w tej cenie nic lepszego nie znajdę.

Hmm przykro to czytać kiedy sam mam Phila seri 7304 w 70calach (więc generacja  rocznikowo wstecz wobec twojej ) i chodzi jako koń roboczy kilkanaście h na dobę 0 powidoków białych plam ,mam znajomego co robi w jednej sieci sprzedającej elektronikę okazuje się wg jego informacji iż w serii twojego Phila oraz 8545 ,Tp Vision początkowo pakowało panele  z jednej fabryki wiem też iż Tp Vision z uwagi na zapotrzebowanie rynku brało panele od innych poddostawców  i tutaj pojawiają się problemy z seriami wyprodukowanymi po sierpniu 2020 stosowny post widziałem na avforum oraz na forum UK sprzętu AV więc coś jest rzeczy czytając twój post powyżej ,pytałeś skąd się biorą plamki :to jest efekt coś jak naciśniesz ekran kalkulatora i ekran ciekokrystaliczny się zabarwia /odbarwia może w Chinach na montowni panele spadły/upadły?były otwarte ?może podczas transportu? może też temp mieć znaczenie jak były magazynowane tutaj w mojej ocenie producent paneli dał doopy .Zastanawiające że producent robi sobie taki strzał w stopę ,wypuszczając telewizory wiedząc oraz praktykując kontrolę ekranów na taśmie montażowej a mimo to pakowane one są z możliwymi wadami matryc do kartonów i puszczane do elektromarketów już jako część składowa telewizorów .

Edytowane przez Przemo82
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba były składane w Polsce, przynajmniej tak pisze na naklejce z tyłu. Ja zawsze nowy sprzęt po odebraniu od kuriera odpalam dopiero po jakichś 5 godzinach, więc to raczej nie wina temperatur. Miałem pecha i trafiłem na walniętą partię, zdarza się. Zobaczymy, jak szybko uda się załatwić sprawę, z poprzednim zeszło 2 tygodnie. Philips jednak musi wydać jakąś aktualizację, bo kolory w nocnych scenach wyglądają bardzo przeciętnie, pełno też szarości, nie wspominając o słabym HDR. Dam mu jeszcze jedną szansę. To i tak dobrze, że to od razu wychodzi na wierzch, a nie np. dzień po gwarancji ;)

@kewinpol, 43 cale, większy mi do szczęścia niepotrzebny ;) Znajomy kupował w tym samym sklepie miesiąc wcześniej za 1900 i do dziś mu działa bez zarzutu.

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 12jojko napisał:

Oba były składane w Polsce, przynajmniej tak pisze na naklejce z tyłu. Ja zawsze nowy sprzęt po odebraniu od kuriera odpalam dopiero po jakichś 5 godzinach, więc to raczej nie wina temperatur. Miałem pecha i trafiłem na walniętą partię, zdarza się. Zobaczymy, jak szybko uda się załatwić sprawę, z poprzednim zeszło 2 tygodnie. Philips jednak musi wydać jakąś aktualizację, bo kolory w nocnych scenach wyglądają bardzo przeciętnie, pełno też szarości, nie wspominając o słabym HDR. Dam mu jeszcze jedną szansę. To i tak dobrze, że to od razu wychodzi na wierzch, a nie np. dzień po gwarancji ;)

@kewinpol, 43 cale, większy mi do szczęścia niepotrzebny ;) Znajomy kupował w tym samym sklepie miesiąc wcześniej za 1900 i do dziś mu działa bez zarzutu.

Pełna zgoda że tv finalnie  montowane są w Polsce min części składowe jak PCBA(obwody drukowane )   ,natomiast ekrany LCD dostarczane są z Chin  np z firmy Boe Technology Group oraz co najmniej 2 innych

W kwestii HDR w tej półce cenowej /wielkości ekranu nie ma co oczekiwać więcej :te 400-420/430 nitów w szczycie to maksimum tego ile można wycisnąć z tych panelów aczkolwiek Dolby Vision pośrednio ratuje trochę sytuację to zauważalny efekt jest przy tych parametrach stosunkowo niskich lotów 

Skoro piszesz o szarości w nocnych(ciemnych ) scenach :obstawiam źle dobrane wartości kontrastu+,jasności  ,bieli 2/20punktowej oraz kalibracji kolorów o ile bazujesz na trybie ISF osobiscie aktualizacja nic nie pomoże z prostego względu otóż seria 7304l7344 oraz 8505/8545 bazują na tej samej platformie TPM191E firma jak wypuszcza nowy firmware nie robi go osobno dla każdego z roczników tj 2019/2020 mając na uwadze odmienne panele MVA a IPS a VA czy implementację w twoim modelu wcg a wydaje nowy soft bez dostosowania go pod dany rocznik 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach użytkownicy robili profesjonalne kalibracje w Calmanie i u nich też występują te problemy z czernią i szarością. Sporo osób dzwoniło do wsparcie Philipsa i dostawało odpowiedź, że wiedzą o problemie i że technicy nad tym pracują, twierdzili również, że nowa aktualizacja powinna pojawić się w lutym. Znajomy dzwonił nawet do skalibruj.tv i facet mu powiedział, że tego żadne ustawienia nie poprawią, bo to błąd w sofcie. Na plus, że podobno naprawiono 4K i HDR na Amazon Prime. Ja tam mam nadzieję, że to do czasu, kiedy przyjdzie mi nowy tv, czyli pewnie na początku lutego, coś się ruszy w temacie albo ktoś udostępni dobre ustawienia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do sprawy dźwięku z 43PUS7334 na kino domowe (ze str 20)

Przyszedł do mnie długo oczekiwany Arc Extractor od Chińczyka.

Podłączyłem do niego telewizor kablem Hdmi Arc. Dalej Optykiem i Coaxialem do amplitunera. W tv wyłączyłem głośniki i ustawiłem Format wyjścia cyfrowego na Wielokanałowy (obejście). Dźwięku na ampli nie ma. Na Extractorze nie świeci nawet dioda zasilania Hdmi In.  O co chodzi?

Podłączając laptopa, dioda świeci, dźwięk jest na obu wyjściach.

IMG20210121121711.jpg

IMG20210121121842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy w/w model(e) warto kupic?Bardzo duzo dyskusji.Mysle o modelu 43 cale.Czy lepiej 50-ka,pokoj duzy,odleglosc od kanapy 3/4metry(matryca va).Moze ktos podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawel Stasiak napisał:

Witam,czy w/w model(e) warto kupic?Bardzo duzo dyskusji.Mysle o modelu 43 cale.Czy lepiej 50-ka,pokoj duzy,odleglosc od kanapy 3/4metry(matryca va).Moze ktos podpowie.

Warto czytać forum, jest sporo opinii o tej marce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Xisiek napisał:

Warto czytać forum, jest sporo opinii o tej marce...

Owszem jest sporo opinii, które zawodowo i za wynagrodzeniem tworzy od lat Xisiek i jego efel-grupa.  

Pamiętajmy, ze polskie fora to darmowe platformy do uprawiania czarnego PR-u. 

Jeżeli piszący znają każdy model TV to ewidentnie muszą wiedzę pozyskiwać jako pracujący promotorzy czy sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powrócę do sprawy dźwięku z 43PUS7334 na kino domowe (ze str 20)
Przyszedł do mnie długo oczekiwany Arc Extractor od Chińczyka.
Podłączyłem do niego telewizor kablem Hdmi Arc. Dalej Optykiem i Coaxialem do amplitunera. W tv wyłączyłem głośniki i ustawiłem Format wyjścia cyfrowego na Wielokanałowy (obejście). Dźwięku na ampli nie ma. Na Extractorze nie świeci nawet dioda zasilania Hdmi In.  O co chodzi?
Podłączając laptopa, dioda świeci, dźwięk jest na obu wyjściach.
IMG20210121121711.thumb.jpg.b24d242aa030761b810325cd00a8a6a2.jpg
IMG20210121121842.thumb.jpg.64275c114935d445dcbf179547e85c66.jpg
Weź kartkę i narysuj, co i jak łączysz.
Za dużo haosu w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pawel Stasiak napisał:

Witam,czy w/w model(e) warto kupic?Bardzo duzo dyskusji.Mysle o modelu 43 cale.Czy lepiej 50-ka,pokoj duzy,odleglosc od kanapy 3/4metry(matryca va).Moze ktos podpowie.

Jeśli zależy ci na funkcji ambilight to jako użytkownik Phila zdecydowanie mogę napisać że nie nudzi  wręcz polepsza rozgrywkę grając na konsoli czy oglądając dynamiczne sekwencje filmowe  ,jeśli masz koma na Antku i chcesz mieć jego 'telewizorową 'wersje zdecydowanie tak zresztą w którym z wcześniejszych postów dawałem plusy i minusy serii 7304 które to aspekty mają też przełożenie na serię 8505/8545 tę serię różnią się w minimalnym stopniu 

 

Opisz co to znaczy 'duży pokój'? Prywatnie mam  24m2 gdzie jest 70cali i raczej bym szedł w co najmniej 58cali wzwyż ,43 cale przy odległości 3/4 m uważam  już na starcie za błędny szacunek no ale każdy ma swoje gusta :)

kolejny tv bo raczej swojego Phila będe sprzedawał i chce pójść w oleda lub miniled może ze stajni Philipsa ale od 70cali wzwyż komfort oglądania na 43 calach z odległości 4m nie jest komfortowy (sam to przerabiałem )

15 godzin temu, pawel973 napisał:

Powrócę do sprawy dźwięku z 43PUS7334 na kino domowe (ze str 20)

Przyszedł do mnie długo oczekiwany Arc Extractor od Chińczyka.

Podłączyłem do niego telewizor kablem Hdmi Arc. Dalej Optykiem i Coaxialem do amplitunera. W tv wyłączyłem głośniki i ustawiłem Format wyjścia cyfrowego na Wielokanałowy (obejście). Dźwięku na ampli nie ma. Na Extractorze nie świeci nawet dioda zasilania Hdmi In.  O co chodzi?

Podłączając laptopa, dioda świeci, dźwięk jest na obu wyjściach.

IMG20210121121711.jpg

IMG20210121121842.jpg

 Zrób foty połączeń między tv >extractorem a amplitunerem 

W amplitunerze masz ustawione na AUX?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pawel Stasiak napisał:

Witam,czy w/w model(e) warto kupic?Bardzo duzo dyskusji.Mysle o modelu 43 cale.Czy lepiej 50-ka,pokoj duzy,odleglosc od kanapy 3/4metry(matryca va).Moze ktos podpowie.

Ja miałem 2 razy 43 cale PUS8505, musiałem reklamację robić, bo trafiła mi się partia z walniętym podświetleniem, a tak poza tym mogę polecić, nie miałem aż tak strasznych artefaktów w czerni jak niektórzy to opisują, można było spokojnie oglądać na fabrycznych ustawieniach ISF Dzień lub Noc. Co prawda są problemy z kolorami w nocnych scenach, bo nie wygląda to naturalnie, ale pewnie Phili to naprawią w którejś z aktualizacji. Od razu doradzam załatwić sobie profesjonalną kalibrację, nie sklepową, ale np. tę od skalibruj.tv, znacząco poprawi się jakość obrazu. Co do Ambilight, efekt zależy od tego, co oglądasz, animacje wyglądają super na tym tv z włączonym Ambi na śledzenie wideo, więc pewnie i w grach to dobrze wygląda. Jeśli liczysz na dobre HDR, to musisz uderzać w innego producenta, bo ten tv ma za mało nitów, by dawać porządne HDR, jest po prostu zbyt ciemne i praktycznie niczym się nie różni od zwykłego SDR, ba, SDR wygląda dużo lepiej na tym tv. Siedziałem ok 3 m od tv i było spoko, choć, gdybym miał na tyle kasy, to poszedłbym w 50/58. Android działa sprawnie, dźwięk jest okej. TV w swojej cenie dobry, ma swoje mankamenty jak każdy producent, ale nie należy oczekiwać cudów na kiju od tv w tym przedziale cenowym, to się nie zawiedziesz. Zawsze masz możliwość 14 dni na zwrot, jeśli kupujesz przez internet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wydawało mi się, ze jest czytelnie 😉 

W ustawieniach Tv:

Format wyjścia cyfrowego - Wielokanałowy (obejście)

Wyjście audio - Głośniki telewizora wył.

Klikając System dźwięku HDMI wyskakuje na pasku: Nie można przełączyć na zestaw audio. Aktywne są głośniki telewizora.

Rys.1   Dioda zasilania gniazda Hdmi In nie świeci (przy podłączeniu laptopa świeci).  Brak dźwięku! (z laptopa jest DD 5.1 na wyjściu Opt i Coaxial Extractora, czyli dalej na Ampli)

Rys.2  Dioda Hdmi In (z Canal+) świeci. Obraz na Tv jest. Na Ampli nie ma DD 5.1 tylko PCM. Przy połączeniu Canal+ bezpośrednio Optykiem do Ampli jest DD 5.1

IMG20210122112738.jpg

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po co dwa połączenia z ekstraktora, do amplitunera?
Zdecyduj się na jedno optyk albo coaxial.
Dwóch na raz i tak nie możesz używać.

Po drugie, po co w ogóle ten extraktor?
Dajesz obraz z dekodera na wejście telewizora kanałem HDMI (na którekolwiek wejście) a dzwięk kablem optycznym na aplituner.
To będzie połączenie dla telewizji satelitarnej.

Drugie połączenie dla aplikacji z telewizora, może być kablem optycznym z telewizora do aplitunera.

Żadne HDMI ARC, nie jest ci potrzebne, tym bardziej,. że nie masz takiej funkcji w amplitunerze (jak dobrze pamiętam).

Dla przypomnienia daj zdjęcia, złączy telewizora i aplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, cały czas nie możemy się zrozumieć.

Dwa połączenia (Opt i Coax) z Extractora zrobiłem dla sprawdzenia poprawności działania wyjścia sygnału DD 5.1

Po co Extractor? 

Po 1, żeby wydobyć z Hdmi Laptopa dźwięk DD na wejściu Coaxial starego Ampli bez Hdmi  (Sony STR-DE495 ma tylko 1xOpt, 1xCoaxial)

Po 2 ponieważ wejście Coaxial w Ampli zajęte j.w. to zostaje mi tylko Optyczne. Optyczne zajęte jest właśnie dla Dekodera tak jak napisałeś. I już telewizora Optycznym nie podłączę.

Jak już tez wcześniej pisałem, próbowałem podłączenia Tv kablem Optycznym do Ampli. Z pendriva podłaczonego do Tv było DD 5.1 natomiast materiał z Dekodera był tylko w PCM

Facet z Philipsa mówił, że trzeba wydobyć DD z Hdmi Arc telewizora. Dlatego potrzebny  Extractor, żeby przerobił  DD z Hdmi Arc telewizora na  Optyczne wejście w Ampli.

Wówczas miałbym dźwięk z Dekodera Canal+ i innych źródeł telewizora za pomocą jednego kabla Optycznego j.n. rys.

 

 

IMG20210122155618.jpg

IMG20210122152357.jpg

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii plan jest dobry ale najwidoczniej coś nie poszło, tak jak miało pójść.

Zamiast wydawać pieniądze na jakieś extraktory, ja bym kupił używany amplituner z wejściami HDMI i HDMI ARC.

Niestety łączenie sprzętów z różnych epok, sprawia różne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...