Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Mi za ocenę Phila też nikt nie płaci. Na moim przykładzie psioczenie na tv, który jest 2x tańszy od powiedzmy "markowej" konkurencji jest po prostu nie w porządku. Wybierając tv kierowałem się zaletami/wadami , potencjalnymi problemami (np z gwarancją) a na końcu cena decydowała o wyborze.
Chciałem mieć duży tv na Androidzie z wiadomych względów i do tego pakiet hdr/Dolby Vision z przyzwoitym obrazem. Dźwięk mam przez zewnętrzny system jak potrzebuję i jest ok.
Też mam oleda b8 jako podstawowy TV w salonie i faktycznie nie zdarzyła się ani razu na nim zwiecha, system 1 słowem śmiga a obraz wiadomo - bajka. Ale nie mam Kodi, nie mam vlc ani mx playera, odtwarzanie po sieci wifi materiałów 4K działa tak sobie. No i te potencjalne wypalenia, nie mam ich ale uważam..
I co? Nie ma sprzętu bez wad i zawsze coś wybieramy. Nawet mając nieograniczone środki zawsze będzie to wybór. Phil ma swoje wady nie zaprzeczam, też u mnie zdarzyła się kilka razy zwiecha czy jakieś zamulenie ale wystarczyło wyczyścić cache apek, odinstalować co zbędne i jest ok. Ten typ tak ma i tyle.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam  pytanie: obecnie używam Samsunga 55HU6900 i praktycznie zdecydowałem się na 70PUS7304, ale okazało się że w  w poniedziałek, kiedy miałem robić zamówienie w żóto-niebiesko-czerwonym sklepie cena poleciała o kilka ładnych stówek do góry (do ~4,5k). Zacząłem wertować co ciekwego można jeszcze kupić w 'tych piniądzach'  wpadł mi w oko SONY 65" XF9005  w porównywalnej (a obecnie niższej) cenie. I teraz co robić: czekać na filipa czy brać tego soniacza? W założeniu tv do netflixa, UPC i bajek dla dzieci. 

 

Edytowane przez sebek_1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, efel napisał:

Nie chciałbym zobaczyć Twojej miny jak za parę miesięcy ten TV Ci się zacznie wieszać i będzie konieczny reset do ustawień fabrycznych. Z moich doświadczeń z Philipsami musiałem taką akcję przeprowadzać co pół roku: wszystkie ustawienia obrazu od nowa, wszystkie apki instalować i konfigurować od nowa (Kodi). Masakra. Nigdy więcej Philipsa.

Już ci kiedyś pisałem robaczku, wuj ci do mnie co będę, czy nie będę. 

Troluj sobie, ale ode mnie się wreszcie odp......l, bo już mnie mdli od twojego (specjalnie z małej litery) jęczenia.

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, sebek_1980 napisał:

Mam  pytanie: obecnie używam Samsunga 55HU6900 i praktycznie zdecydowałem się na 70PUS7304, ale okazało się że w  w poniedziałek, kiedy miałem robić zamówienie w żóto-niebiesko-czerwonym sklepie cena poleciała o kilka ładnych stówek do góry (do ~4,5k). Zacząłem wertować co ciekwego można jeszcze kupić w 'tych piniądzach'  wpadł mi w oko SONY 65" XF9005  w porównywalnej (a obecnie niższej) cenie. I teraz co robić: czekać na filipa czy brać tego soniacza? W założeniu tv do netflixa, UPC i bajek dla dzieci. 

 

Witaj 

Jest w dziale/ Testy /dość dogłębny oraz rzeczowy test modelu Sony zrobiony przez włodarzy forum widziałem go na 'żywo' jest wart kupna nie będę się rozpisywał o nim tutaj bo jest stosowny temat w dziale Sony ,w kwestii porównania do  70tki  7304 z bólem serca 😏ale bije skalowaniem(tutaj w przypadku UPC dość istotny aspekt ) kolorystyką  oraz jasnością ekranu (netflixowy HDR tutaj pokaze ci pazur )bije Phila na głowę ale żeby nie było tak różowo nie jest :jest wolny nawet bardzo ,z portu USB obsłuży ci mniej formatów video oraz system lokalnego wygaszania ma mało stref pojawia się efekt tzw .ghostingu( podczas oglądania np filmu na ciemnych partiach ekranu  pojawia się poświata w filmikach na YT jest pokazane jak ten problem się objawia )z kolei jeśli trafisz na egzemplarz z efektem cloudingu wg notki od Sony Poland nie uwzględniają reklamacji  skądinąd to model z 2018r porównanie do 70tki też wg mnie mija się z celem Sony to półka wyżej (jakość obrazu ,dźwięku w stockowych głośników  ,zastosowanej technologii w końcu matrycy 100hz,oraz jakości obudowy )ba może nawet dwie ,startowa cena jak wchodził na nasz rynek była wysoka nawet teraz 65 cali po 2 latach to wydatek w okolicach 4999(na promo) bez promo nawet  1000 zł więcej 

Edytowane przez Przemo82
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Fiskomp3 napisał:

Już ci kiedyś pisałem robaczku, wuj ci do mnie co będę, czy nie będę. 

Hmm pisałeś? Przejrzałem wszystkie Twoje 8 postów na forum i nie widzę... 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach (jak dojdzie gamepad Logitech F710) podzielę się opiniami odnośnie usługi grania w chmurze :Geforce now ,wczoraj założyłem konto i muszę przyznać ciekawie to wygląda oczywiście za pomocą pilota nie ma mowy o graniu 😏natomiast z obsługiwanym przez Phila padem już można ,koszt usługi to 25zł/mc

Wg wydawcy max rozdzielczość na tą chwilę to full HD do 60fps z czasem mam nadzieję że uda im się podnieść wyżej :)

Wymagane posiadanie konta na Steam/Epic Games 

Weryfikacja działania usługi na tv przeprowadzamy z poziomu tv kodem także szybko i sprawnie to przebiega apka do pobrania w Google Play Store poprzez Philipsa 

Tytułów w jakie programy jest dużo i sukcesywnie są dodawane 

Poniżej jak to wygląda :

P_20200711_125339.jpg

P_20200711_125433.jpg

P_20200711_125538.jpg

P_20200711_125813.jpg

P_20200711_125538.jpg

P_20200711_125949.jpg

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 50PUS7304 i nie wiem co się dzieje z tymi aktualizacjami, 001.001.114.005 działał ok ale niestety zachciało mi się w kwietniu zaktualizować i... od tamtego czasu miałem kilka zwiech. Więc czekałem na następną, może to naprawi. I cóż? najnowsza w ciągu tygodnia zawiesiła już telewizor 3 razy. Wkurza mnie to już coraz bardziej. Czy ktoś może udostępnić wersję 001.001.114.005?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, potrzebuję pomocy, a nie jest to raczek kwestia na osobny wątek. Chciałem kupić Philips 43PUS7334/12 z tej właśnie serii performance, ale wyskoczyło mi, że pojawił się nowy model https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-43pus8535-12 i czym one się różnią? warto dopłacić te kilka stów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 19:15, haxu9 napisał:

Nie naprawia problemu trybu gry. 

Patrzcie co mi weszło dimageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d32o matrycy...

15937964817206541160502517079807.jpg

0D635614-A289-466E-8849-67EF4006EA28.thumb.jpeg.59961ab85be1c7dbf8d3c98e36bf0930.jpegNiestety u mnie ten sam problem. Telewizor ma ledwie 14 dni a juz zdazyl pojawic sie wypalony piksel. Serwis Philipsa dopuszcza 8 pikseli, także pomimo tego, że plamka jest widoczna z odległości 2 m i szalenie drażni wzrok, nie moge nic zrobic. Zdecydowanie nie polecam i już zaluje wyboru telewizora 😔

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 16:05, sebek_1980 napisał:

Mam  pytanie: obecnie używam Samsunga 55HU6900 i praktycznie zdecydowałem się na 70PUS7304, ale okazało się że w  w poniedziałek, kiedy miałem robić zamówienie w żóto-niebiesko-czerwonym sklepie cena poleciała o kilka ładnych stówek do góry (do ~4,5k). Zacząłem wertować co ciekwego można jeszcze kupić w 'tych piniądzach'  wpadł mi w oko SONY 65" XF9005  w porównywalnej (a obecnie niższej) cenie. I teraz co robić: czekać na filipa czy brać tego soniacza? 

 

Philips ma sie do tego Sony mniej wiecej tak jak Skoda Scala do Audi RS3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 15:58, adamdwrski napisał:

siema, potrzebuję pomocy, a nie jest to raczek kwestia na osobny wątek. Chciałem kupić Philips 43PUS7334/12 z tej właśnie serii performance, ale wyskoczyło mi, że pojawił się nowy model https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-43pus8535-12 i czym one się różnią? warto dopłacić te kilka stów?

Czym się różnią zostało już napisane ,wystarczy poczytać wcześniejsze posty 😉

W dniu 14.07.2020 o 22:54, hapi napisał:

Mam 50PUS7304 i nie wiem co się dzieje z tymi aktualizacjami, 001.001.114.005 działał ok ale niestety zachciało mi się w kwietniu zaktualizować i... od tamtego czasu miałem kilka zwiech. Więc czekałem na następną, może to naprawi. I cóż? najnowsza w ciągu tygodnia zawiesiła już telewizor 3 razy. Wkurza mnie to już coraz bardziej. Czy ktoś może udostępnić wersję 001.001.114.005?

Nie sądzę by ktokolwiek ci firmware udostępnił to nie jest plik torentowy prędzej napisz do działu wsparcia Philipsa żeby ci udostępnili link z możliwością pobrania tej wersji o którą pytasz ,na forum Toengela widziałem tylko wersję z końcówką .002

https://toengel.net/philipsblog/firmware-archiv/#2019

 

Btw:osobiście uważam wersję TPM191E_R.001.004.100.000 która znacząco wpłynęła na jakość obrazu(aniżeli wersję softu wcześniejsze ), szybkość działania oraz pomimo wielu błędów softu do poprawy za najbardziej dopracowaną a miałem wszystkie wydania póki  co,jeśli idzie  o  Antka sugeruje okresowo czyścić cache aplikacji (to zawsze pomaga )i powinno rozwiązać problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ;) jak wam śmiga materiał w 4k w 60fps z youtube ? U mnie co jakiś czas lekki lag i nie jest spowodowany internetem....wygląda jakby nie wyrabiał hardware.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w promocji (3699pln) 70PUS7304. Mimo że był jedyny w sklepie, Pani zapewniała minie że jest nowy, a nie powystawowy.

W menu CSM1 w miejscu Installed Date mam: Mon Jun 15 23:26:56 CST 2020. Czy to oznacza, że jednak był w sklepie uruchomiony 15 czerwca? Czy może to data z fabryki?

Najchętniej wlazłbym w menu serwisowe, ale wiem że to powoduje utratę gwarancji. Czy jakoś inaczej mogę sprawdzić jego przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oligis napisał:

Dzisiaj kupiłem w promocji (3699pln) 70PUS7304. Mimo że był jedyny w sklepie, Pani zapewniała minie że jest nowy, a nie powystawowy.

W menu CSM1 w miejscu Installed Date mam: Mon Jun 15 23:26:56 CST 2020. Czy to oznacza, że jednak był w sklepie uruchomiony 15 czerwca? Czy może to data z fabryki?

Najchętniej wlazłbym w menu serwisowe, ale wiem że to powoduje utratę gwarancji. Czy jakoś inaczej mogę sprawdzić jego przebieg?

Możesz dokładnie sprawdzić czy gdzieś w zakamarkach jest choć odrobina kurzu, jeśli się znajdzie to mam wątpliwości czy tv jest nowy. Przechowywany w pudełku nie ma prawa być jakiego kolwiek syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną uwagę.

Ustawiłem pod siebie obraz i jestem bardzo zadowolony, niestety kolor biały w Ambi ucieka mocno w niebieski. Skorygowałem biały statyczny w "śledzenie koloru". Niestety dynamiczny przy śledzeniu video nie jest biały tylko niebieskawy. Tak samo w statycznym "zimna biel". Można to jakość skorygować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DjDarecki napisał:

A kolor ściany ustawiony  w menu?

Tak, ustawione.

Jak odblokować Strojenie ISF w opcjach Ambilight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa aktualizacja oznaczona jako :

TPM191E_R.101.001.079.005

Dziennik zmian:(z forum Toengela)

-Wprowadzono obsługę DTSPlay-Fi

-Nowa funkcja tzw 'Ambisleep'

-Usprawnienia dla hbbTV

-Ulepszenia dla określonych aplikacji SmartTv

-Szereg innych usprawnień 

Od siebie dodam usunięto w trybie Ambilight>Śledzenie wideo >tryb komfortowy 

Oraz mocno okrojono Śledzenie Audio tylko do :Limina/Retro/Rytm o ile ktoś w ogóle z tego korzysta 😉

Pojawienie się opisów Ambilighta (prawa strona ekranu) ,jak dany tryb działa

Odnoszę wrażenie że w stosunku do ostatniego updejtu jeszcze bardziej położono nacisk na płynność,w mojej ocenie poprawiono komunikację na linii router wifi a tv,Kodi zauważalnie chodzi szybciej (ładowanie repozytoriów)na tyle na ile pozwalają podzespoły tv

Również w dynamicznych scenach filmowych i nie tylko widać poprawę ostrości obiektów ruchomych oraz są bardziej płynne przejścia również tzw clouding który nie ma co ukrywać jest bolączką ekranów LCD jest mniej zauważalny 

Oraz pojawił się tryb Filmmaker opisany jako Automatyczny tryb filmu HDMI znajdziemy go w ustawieniach ogólnych 

Co to Filmmaker ?wyjaśnienie tutaj 

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/filmmaker-mode-samsung-philips-telewizory-2020-walka-interpolacja/amp/

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 23:23, Przemo82 napisał:

Pojawiła się nowa aktualizacja oznaczona jako :

TPM191E_R.101.001.079.005

Dziennik zmian:(z forum Toengela)

-Wprowadzono obsługę DTSPlay-Fi

-Nowa funkcja tzw 'Ambisleep'

-Usprawnienia dla hbbTV

-Ulepszenia dla określonych aplikacji SmartTv

-Szereg innych usprawnień 

Od siebie dodam usunięto w trybie Ambilight>Śledzenie wideo >tryb komfortowy 

Oraz mocno okrojono Śledzenie Audio tylko do :Limina/Retro/Rytm o ile ktoś w ogóle z tego korzysta 😉

Pojawienie się opisów Ambilighta (prawa strona ekranu) ,jak dany tryb działa

Odnoszę wrażenie że w stosunku do ostatniego updejtu jeszcze bardziej położono nacisk na płynność,w mojej ocenie poprawiono komunikację na linii router wifi a tv,Kodi zauważalnie chodzi szybciej (ładowanie repozytoriów)na tyle na ile pozwalają podzespoły tv

Również w dynamicznych scenach filmowych i nie tylko widać poprawę ostrości obiektów ruchomych oraz są bardziej płynne przejścia również tzw clouding który nie ma co ukrywać jest bolączką ekranów LCD jest mniej zauważalny 

Oraz pojawił się tryb Filmmaker opisany jako Automatyczny tryb filmu HDMI znajdziemy go w ustawieniach ogólnych 

Co to Filmmaker ?wyjaśnienie tutaj 

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/filmmaker-mode-samsung-philips-telewizory-2020-walka-interpolacja/amp/

Czy na TV nadal występuje problem z trybem gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał podobną sytuację? Po aktualizacji softu i aktualizacji pilota pilot nie może się zsynchronizować, bardzo się nagrzewa i "zjada" baterie w godzinę. Próbowałem wyłączyć tv z sieci, robiłem reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowej aktualizacji nie mogę wejść w ekran wybierania routera. Zaraz po kliknięciu 'bezprzewodowe' okienko się zamyka. Czy ma ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy soft na Philips 43pus7354 i u mnie wszystko śmiga. Dzwoń na infolinię Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś z was ma również problem zielonego zabarwienia w filmach/serialach na netflixie? Przykładowa scena: W ciemnym pokoju świeci się latarka i jej światło nie jest białe czy żółte lecz zielono-żółte, postaram się zrobić jakieś zdjęcie.

Edytowane przez kewinpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj jestem posiadaczem philips 70pus7304, i dzięki instrukcją Przemo82 obraz jest nie porównywalnie lepszy. Ale nurtują mnie dwa pytania. Pierwsze HBO go ma problem się uruchomić, też tak macie? A drugie parowanie pilota do dekodera z cyfry i zestawu kina pionieer można to jakoś zrobić? Mój stary 55 LG obsługiwał to bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...