Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wam działa oprogramowanie numer:TPM191E_R.101.001.079.005 Mam wcześniejszą wersję, która śmiga dobrze i nie miałem żadnych zwiech i stąd te pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomasz jóźwiak napisał:

Witam od wczoraj jestem posiadaczem philips 70pus7304, i dzięki instrukcją Przemo82 obraz jest nie porównywalnie lepszy. Ale nurtują mnie dwa pytania. Pierwsze HBO go ma problem się uruchomić, też tak macie? A drugie parowanie pilota do dekodera z cyfry i zestawu kina pionieer można to jakoś zrobić? Mój stary 55 LG obsługiwał to bez problemu. 

Życie, a w zasadzie kolejne wydania firmware weryfikuje działanie tv mam na myśli kolorystykę ,głębię koloru itd więc na najnowszym oprogramowaniu o którym pisałem w poprzednim swoim poście( i tutaj się zatrzymam  bo jest jeszcze nowsze ale do pobrania z Toengela a nie przez aktualizacje systemowa z poziomu tv tutaj dużo osób narzeka z forum Toengela ja bynajmniej nie testowałem TPM191E: 101.1.123.3) oraz pojawieniu się trybu Filmmaker zagościły u mnie nowe nastawy ustawień obrazu i różnica w stosunku do tych co swego czasu podałem jest znacząca dodam również brak w tle efektu ziarna który co jakiś czas się pojawiał na kanałach że słabszym bitrate,jak wrócę z pracy to dziś wieczorem podam nastawy zarówno dla trybu :film ,isf dzień/noc tak tak 😏tryb osobisty który tak chwaliłem idzie w odstawkę 😉

Co do tryby gry bo padło pytanie,  generalnie 70tke Phila używam tylko do Usługi GeForce now o dziwo tv daje radę ,w kwestii grania na konsoli PS4 pro bo kupiłem okazyjnie no problem dalej istnieje i to nie jeden zależy o który użytkownik @novy66 pyta ?

@kewinpol pokaż lub wypisz ustawienia jakie masz do Dolby Vision , przypominam ustawienia z kanałów sd czy HD przechodzą na Dolby mam na myśli ustawienia bieli 2 punktowe tutaj musimy je zmienić  oraz w przypadku isf kalibracja kolorów 

Co do HBO GO sprawdzę wieczorem  bo długo nie używałem ,wiem jedno: warto tv z routerem podłączyć kablem aniżeli poprzez wifi 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HBO Go to nie wina wifi tylko tak aplikacja się uruchamia ale to znajdę na to sposób. A masz jakieś info co do parowania pilota ze sprzętem? Jak pobrać aktualizacji z toengela? Ogólnie ustawienia twoje Przemo82 do odbioru z dekodera cyfry ok ale co do piłki nożnej np z eleven to jest kiepsko wielka jedna pikseloza. Co mnie jeszcze martwi to obraz np na netflixie np Lucyfer widać dużą ziarnistość i takie kolory jak na sd. Proszę pomóż mi ustawić ten tv bo zaczynam żałować zakupu a jeszcze w sumie nic nie obejrzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomasz jóźwiak napisał:

Co do HBO Go to nie wina wifi tylko tak aplikacja się uruchamia ale to znajdę na to sposób. A masz jakieś info co do parowania pilota ze sprzętem? Jak pobrać aktualizacji z toengela? Ogólnie ustawienia twoje Przemo82 do odbioru z dekodera cyfry ok ale co do piłki nożnej np z eleven to jest kiepsko wielka jedna pikseloza. Co mnie jeszcze martwi to obraz np na netflixie np Lucyfer widać dużą ziarnistość i takie kolory jak na sd. Proszę pomóż mi ustawić ten tv bo zaczynam żałować zakupu a jeszcze w sumie nic nie obejrzałem. 

1.Toengel, tylko robisz to na własną odpowiedzialność tym bardziej że aktualizacja leci z pendrive'a dodam ja bym poczekał gdyż wedle informacji ludzie narzekają na ten update. https://toengel.net/philipsblog/supportforum/topic/philips-neue-firmware-fuer-2019-2020er-tvs-mit-android-tv-9-pie-tpm191e-101-1-123-3/ warto dać żeby było tłumaczone na nasz język np w Chromie 

2.Phile tej serii oraz serii 8505 na rok bieżący mają matryce 50/60hz do sportu jak piłka lepszym wyborem jest 100hz/120hz chociaż do momentu kiedy jajogłowi z tpvision nie usunęli trybu ruchu 'sport'bylo całkiem ok z drugiej strony zależy jakie masz ustawiania obrazu bo np tryb ruchu płynny czy standard nie nadaje się do scen dynamicznych pojawiają się widoczne artefakty oraz rwanie obrazu +efekt komety podczas meczu piłki nożnej 

3. Nie mam kina domowego uznaje tylko klasyczne stereo do słuchania muzy ,mam soundbara, z poziomu telewizora udało się sparować poprzez easy link w tv i działa 

4.Nie oglądałem akurat serialu Lucyfer jeśli jest w zwykłym HD to podejrzewam jest to tylko jakość 720p dodam nie wszystkie pozycje na Netflixie powodują zachwyt wizualny tutaj pozycję w 720p na drugim tv Sony 65 calixh90 z lepszym skalowaniem niż Philips również nie zaciekawie wyglądają widzę tutaj słaby bitrate po stronie Netflixa oraz rozdzielczość o ile jest to 720p (wrócę na chatę to zerkne ten serial)

5.Mam swojego Phila od kwietnia bż roku  i czy bym kupił ponownie ?oczywiście ale już wersję 8505 na mva z szerokim gamutem koloru  w jednym z postów wcześniejszych wypisałem wg mnie wady i zalety serii 7304  , są lepsze i gorsze tv także spokojnie forum jest od tego by rozwiązywać problemy 

 

Dużo osób mówi że jakość kabla HDMI nie ma znaczenia że 1.3  czy 1.4styknie jakie było moje zdziwienie jak kupiłem Ąuda 2.1  kolorystyka na PS4 pro się poprawiła a może ja ślepy jestem 🤔w każdym bądź razie widzę że zmiana kabla coś tam kosmetycznie zmieniła 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemo82 że odpowiadasz na moje problemy 😉. Wracając do tematu z tym toengelem się wstrzymam, co do piłki nożnej to stary LG i jeszcze starszy 40 calowy Sony radziło sobie bez dwóch zdań lepiej. Jaki tryb ruchu polecasz bo wszystko ustawiłem tak jak ty w stylu osobistym i jest niebo do ziemi do tego co było na dzien dobry, ale trybu sport nie było więc ustawilem płynny. Co do dekodera z cyfry i kina domowego jestem mega zdziwiony ze nie można sparować. Wzmacniacz mam pionieer chyba już z 13 lat więc w systemie easylink nie da rady. I po 8 latach wracam do trzech pilotów zamiast jednego, masakra. Co do netflixa przed chwilą sprawdzalem na starym LG Lucyfera tą samą scenę jest lepiej ale z bliska też widać piksele w kolorach. Lucyfer przełącza się na Dolby więc myślę że jest w wyższej rozdzielczości. Oglądam i przy okazji polecam serial Czarna lista i tam jest normalnie ale Dolby się nie włącza więc myślę że Lucek jest w 4k. Wszystkie twoje posty czytałem z uwagą i wady i zalety znałem przed kupnem ale wczoraj wieszając tv spodziewałem się małego efektu wow a czułem niedosyt i rozczarowanie. Kable hdmi stosuje te same co do LG mam od x boxa i kupny taki lepszy ale tyle lat mam go ze juz nie pamiętam jaki to był, jedynie próby z hdmi 1i hdmi 4 też mi się wydaje że jest różnica i zmiana kabli bez różnicy. Jeśli wpadniesz na jakiś pomysł z parowaniem pilotow a zawłaszcza na wyciągnięcie lepszego obrazu z piłki nożnej będę do zgonnie wdzięczny 🙂😉

Jeszcze jedno jak ustawić rozdzielczość np YouTube itd. Jak sprawdzić albo ustawić w jakiej rozdzielczości ma pracować dekoder. Przed chwilą szukałem coś na YouTube i wreszczie obraz [beeep]e urwał, czyli można 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomasz jóźwiak napisał:

Dziękuję Przemo82 że odpowiadasz na moje problemy 😉. Wracając do tematu z tym toengelem się wstrzymam, co do piłki nożnej to stary LG i jeszcze starszy 40 calowy Sony radziło sobie bez dwóch zdań lepiej. Jaki tryb ruchu polecasz bo wszystko ustawiłem tak jak ty w stylu osobistym i jest niebo do ziemi do tego co było na dzien dobry, ale trybu sport nie było więc ustawilem płynny. Co do dekodera z cyfry i kina domowego jestem mega zdziwiony ze nie można sparować. Wzmacniacz mam pionieer chyba już z 13 lat więc w systemie easylink nie da rady. I po 8 latach wracam do trzech pilotów zamiast jednego, masakra. Co do netflixa przed chwilą sprawdzalem na starym LG Lucyfera tą samą scenę jest lepiej ale z bliska też widać piksele w kolorach. Lucyfer przełącza się na Dolby więc myślę że jest w wyższej rozdzielczości. Oglądam i przy okazji polecam serial Czarna lista i tam jest normalnie ale Dolby się nie włącza więc myślę że Lucek jest w 4k. Wszystkie twoje posty czytałem z uwagą i wady i zalety znałem przed kupnem ale wczoraj wieszając tv spodziewałem się małego efektu wow a czułem niedosyt i rozczarowanie. Kable hdmi stosuje te same co do LG mam od x boxa i kupny taki lepszy ale tyle lat mam go ze juz nie pamiętam jaki to był, jedynie próby z hdmi 1i hdmi 4 też mi się wydaje że jest różnica i zmiana kabli bez różnicy. Jeśli wpadniesz na jakiś pomysł z parowaniem pilotow a zawłaszcza na wyciągnięcie lepszego obrazu z piłki nożnej będę do zgonnie wdzięczny 🙂😉

Jeszcze jedno jak ustawić rozdzielczość np YouTube itd. Jak sprawdzić albo ustawić w jakiej rozdzielczości ma pracować dekoder. Przed chwilą szukałem coś na YouTube i wreszczie obraz [beeep]e urwał, czyli można 🙂

1.Tryb obrazu: Film

-kolor 64

-kontrast 100

-ostrość 3

-jasność powinno być na 50 ale w mojej ocenie tracimy na czerni u mnie jest 44-47

Zaawansowane :

temp.barwowa: ciepły

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

Kontrast:

tryb kontrastu :wyłączony dobry do używania w ciągu dnia, aczkolwiek jak damy 'dla obrazu 'niwelujemy tzw ziarno kosztem ciemniejszego ekranu ale mamy więcej detali w ciemnych miejscach osobiście używam z opcją dla obrazu sprawdza się wieczorami 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

kontrast dynamiczny :nie używać w ogóle 😁

kontrast obrazu :97-100

czujnik światła :wyłączony 

gamma +2 ideał to 2.2 ale nie mamy takiej możliwości z kolei jeśli damy 

Ostrość ultra resolution:włączony 

Redukcja szumów oraz redukcja MPEG obydwa na :minimum o ile mamy wyłączony tryb Filmmaker mode info poniżej (ważne ) jeśli wspomniany tryb jest włączony ulepszacze wyłączamy 

Style ruchu :Film 

tutaj warto się cofnąć do ustawień ogólnych i włączyć tryb :automatyczny tryb filmu HDMI o dziwo opcja nie przełącza nam po aktywacji jej na tryb filmu jak sugeruje opis ,ale... Tryb ten faktycznie  działa 

2. Isf noc 

Kolor :63

Kontrast: 65 

Ostrość :3

jasność:45

Temp.barwowa :ciepły 

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

czyli to samo co w trybie obrazu film

20punktowe:

poziom 5

R -4

G-3

B 0

Kalibracja kolorów (barwa&nasycenie)

czerwony -1,+1

żółty -2,0

zielony:+1,-2

turkusowy:+1,+1

niebieski 0,-1

Fuksjowy 0,0

Tryb Kontrastu:dla obrazu 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

gamma+2

style ruchu :kinowy wtedy tryb Filmmaker wyłączamy 

jeśli inne ustawienia nie wymieniłem to dlatego że ich nie używamy bo wprowadzają błędy jak np :wzmocnienie koloru nawet na min.powoduje podsycanie tonacji na jasno niebieską  coś jak tryb cool(zimny) wpływa na odczucie delikatnie zimnego obrazu nie używamy tego no chyba że komuś podpasuje 

no dobra jak to wygląda w praktyce ?poniżej tryb film⬇️wg ustawień jakie podałem 

 

P_20201009_213229.jpg

P_20201009_212929.jpg

3 minuty temu, Przemo82 napisał:

1.Tryb obrazu: Film

-kolor 64

-kontrast 100

-ostrość 3

-jasność powinno być na 50 ale w mojej ocenie tracimy na czerni u mnie jest 44-47

Zaawansowane :

temp.barwowa: ciepły

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

Kontrast:

tryb kontrastu :wyłączony dobry do używania w ciągu dnia, aczkolwiek jak damy 'dla obrazu 'niwelujemy tzw ziarno kosztem ciemniejszego ekranu ale mamy więcej detali w ciemnych miejscach osobiście używam z opcją dla obrazu sprawdza się wieczorami 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

kontrast dynamiczny :nie używać w ogóle 😁

kontrast obrazu :97-100

czujnik światła :wyłączony 

gamma +2 ideał to 2.2 ale nie mamy takiej możliwości z kolei jeśli damy 

Ostrość ultra resolution:włączony 

Redukcja szumów oraz redukcja MPEG obydwa na :minimum o ile mamy wyłączony tryb Filmmaker mode info poniżej (ważne ) jeśli wspomniany tryb jest włączony ulepszacze wyłączamy 

Style ruchu :Film 

tutaj warto się cofnąć do ustawień ogólnych i włączyć tryb :automatyczny tryb filmu HDMI o dziwo opcja nie przełącza nam po aktywacji jej na tryb filmu jak sugeruje opis ,ale... Tryb ten faktycznie  działa 

2. Isf noc 

Kolor :63

Kontrast: 65 

Ostrość :3

jasność:45

Temp.barwowa :ciepły 

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

czyli to samo co w trybie obrazu film

20punktowe:

poziom 5

R -4

G-3

B 0

Kalibracja kolorów (barwa&nasycenie)

czerwony -1,+1

żółty -2,0

zielony:+1,-2

turkusowy:+1,+1

niebieski 0,-1

Fuksjowy 0,0

Tryb Kontrastu:dla obrazu 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

gamma+2

style ruchu :kinowy wtedy tryb Filmmaker wyłączamy 

jeśli inne ustawienia nie wymieniłem to dlatego że ich nie używamy bo wprowadzają błędy jak np :wzmocnienie koloru nawet na min.powoduje podsycanie tonacji na jasno niebieską  coś jak tryb cool(zimny) wpływa na odczucie delikatnie zimnego obrazu nie używamy tego no chyba że komuś podpasuje 

no dobra jak to wygląda w praktyce ?poniżej tryb film⬇️wg ustawień jakie podałem 

 

 

P_20201009_213229.jpg

P_20201009_212929.jpg

Isf noc naprawdę sam się zdziwiłem jak czerń wypada biorąc pod uwagę słabość lcdeków w tej materii ⬇️

P_20201009_210741.jpg

P_20201009_210746.jpg

P_20201009_210427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Przemo82 napisał:

1.Tryb obrazu: Film

-kolor 64

-kontrast 100

-ostrość 3

-jasność powinno być na 50 ale w mojej ocenie tracimy na czerni u mnie jest 44-47

Zaawansowane :

temp.barwowa: ciepły

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

Kontrast:

tryb kontrastu :wyłączony dobry do używania w ciągu dnia, aczkolwiek jak damy 'dla obrazu 'niwelujemy tzw ziarno kosztem ciemniejszego ekranu ale mamy więcej detali w ciemnych miejscach osobiście używam z opcją dla obrazu sprawdza się wieczorami 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

kontrast dynamiczny :nie używać w ogóle 😁

kontrast obrazu :97-100

czujnik światła :wyłączony 

gamma +2 ideał to 2.2 ale nie mamy takiej możliwości z kolei jeśli damy 

Ostrość ultra resolution:włączony 

Redukcja szumów oraz redukcja MPEG obydwa na :minimum o ile mamy wyłączony tryb Filmmaker mode info poniżej (ważne ) jeśli wspomniany tryb jest włączony ulepszacze wyłączamy 

Style ruchu :Film 

tutaj warto się cofnąć do ustawień ogólnych i włączyć tryb :automatyczny tryb filmu HDMI o dziwo opcja nie przełącza nam po aktywacji jej na tryb filmu jak sugeruje opis ,ale... Tryb ten faktycznie  działa 

2. Isf noc 

Kolor :63

Kontrast: 65 

Ostrość :3

jasność:45

Temp.barwowa :ciepły 

dostosowanie punktu bieli 2 punktowe: 

-czerwony wp 90

-zielony wp 85

-niebieski wp 65

-czerwony bl 0

zielony bl -1

niebieski bl 0

czyli to samo co w trybie obrazu film

20punktowe:

poziom 5

R -4

G-3

B 0

Kalibracja kolorów (barwa&nasycenie)

czerwony -1,+1

żółty -2,0

zielony:+1,-2

turkusowy:+1,+1

niebieski 0,-1

Fuksjowy 0,0

Tryb Kontrastu:dla obrazu 

zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączony 

gamma+2

style ruchu :kinowy wtedy tryb Filmmaker wyłączamy 

jeśli inne ustawienia nie wymieniłem to dlatego że ich nie używamy bo wprowadzają błędy jak np :wzmocnienie koloru nawet na min.powoduje podsycanie tonacji na jasno niebieską  coś jak tryb cool(zimny) wpływa na odczucie delikatnie zimnego obrazu nie używamy tego no chyba że komuś podpasuje 

no dobra jak to wygląda w praktyce ?poniżej tryb film⬇️wg ustawień jakie podałem 

 

 

P_20201009_213229.jpg

P_20201009_212929.jpg

Isf noc naprawdę sam się zdziwiłem jak czerń wypada biorąc pod uwagę słabość lcdeków w tej materii ⬇️

P_20201009_210741.jpg

P_20201009_210746.jpg

P_20201009_210427.jpg

Przemo82 rozumiem że to ustawienia po nowej aktualizacji czy też mam stosować tyle że nie mam opcji filmmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomasz jóźwiak napisał:

Przemo82 rozumiem że to ustawienia po nowej aktualizacji czy też mam stosować tyle że nie mam opcji filmmaker

Po ostatniej aktualizacji OTA (over the air)tj TPM191E_R.101.001.079.005 na pozostałe pytania tj HBO go ,YT,lucifer jutro dam ci odp jak to widzę :)

 

edit :oczywiście ustawienia jakie dałem od siebie na tryb film i isf noc optymalne są na kanały typowo telewizyjne,postaram się dać też na isf dzień bo jest ciut lepszy niż film z perspektywy czasu , a z tym trybem walczyłem od samego początku i chyba się w końcu udało no chyba że znów tpvision wypuści firmware który pomiesza w kolorystyce🙄 i ustawienia się pogorszą 🥴

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo te ustawienia są ogień, teraz tv daje rade. Dziś HBO go odpala się bez zarzutów, Teraz oglądam Czarna listę bo żona dusi ale Lucyfera sprawdzę. Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomasz jóźwiak napisał:

Dzięki bardzo te ustawienia są ogień, teraz tv daje rade. Dziś HBO go odpala się bez zarzutów, Teraz oglądam Czarna listę bo żona dusi ale Lucyfera sprawdzę. Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Cieszę się że coś tam online udało się pomóc .Lucka moja żona jak ma czas to ogląda  ,ja osobiście na Netflixie Ku Jezioru,Dark oraz  Black Summer ,HBO go miałem przez mc i zrezygnowałem brak HDR ,rzadko która pozycja ma full HD ,brak 4k,większość to natywne 720p co przy 70calach niezbyt komfortowo się ogląda a szkoda bo HBO ma tyle perełek i przespali wyścig o widzą ale jeszcze dam im szansę jak ww aspekty poprawią,pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HBO się zgodzę jakość słaba a wcześniej mój poczciwy LG nie wspierał już aplikacji. Jeszcze tylko sparowanie pilotów i było by git, ale i tak powietrze ze mnie zeszło bo obraz wcześniej był słaby a teraz dzięki tobie jest naprawdę elegancki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  macie czasami taki problem  że np.

Mam ustawienia zapisane  niby tv po kalibracji . OK

Oglądam coś na smarcie   youtube.

Potem odpalam netflix gdzie film jest w  hdr  TV przełącza automatycznie profil hdr coś tam  i oglądam.

Potem wracam np. do youtuba  wraca  profil nie  hdr tylko mój ustawiony  i giną nie które ustawienia  profilu .

Co może być?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnieliście kilka postów wcześniej, że aktualizacja philips TPM191E_R.101.001.079.005  zmodyfikowała tj zabrała  część funkcji Ambilight , które lubię i używam. Czy jest możliwość cofnięcia np do wersji TPM191E_R.001.004.100.000 ?

W dniu 15.09.2020 o 23:23, Przemo82 napisał:

Pojawiła się nowa aktualizacja oznaczona jako :

TPM191E_R.101.001.079.005

Dziennik zmian:(z forum Toengela)

-Wprowadzono obsługę DTSPlay-Fi

-Nowa funkcja tzw 'Ambisleep'

-Usprawnienia dla hbbTV

-Ulepszenia dla określonych aplikacji SmartTv

-Szereg innych usprawnień 

Od siebie dodam usunięto w trybie Ambilight>Śledzenie wideo >tryb komfortowy 

Oraz mocno okrojono Śledzenie Audio tylko do :Limina/Retro/Rytm o ile ktoś w ogóle z tego korzysta 😉

Pojawienie się opisów Ambilighta (prawa strona ekranu) ,jak dany tryb działa

Odnoszę wrażenie że w stosunku do ostatniego updejtu jeszcze bardziej położono nacisk na płynność,w mojej ocenie poprawiono komunikację na linii router wifi a tv,Kodi zauważalnie chodzi szybciej (ładowanie repozytoriów)na tyle na ile pozwalają podzespoły tv

Również w dynamicznych scenach filmowych i nie tylko widać poprawę ostrości obiektów ruchomych oraz są bardziej płynne przejścia również tzw clouding który nie ma co ukrywać jest bolączką ekranów LCD jest mniej zauważalny 

Oraz pojawił się tryb Filmmaker opisany jako Automatyczny tryb filmu HDMI znajdziemy go w ustawieniach ogólnych 

Co to Filmmaker ?wyjaśnienie tutaj 

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/filmmaker-mode-samsung-philips-telewizory-2020-walka-interpolacja/amp/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ma ktoś może dobrze ogarnięte ustawienia pod "tryb gra" na Xbox one?

Myślicie że jak kupię lepszy kabel HDMI niż oryginalny do Xbox to kolory się poprawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem co Michu78, bo sporo zmian zaszło w Ambilight w aktualce TPM191E_R.101.001.079.005. Super że doszła 4 strefa (dół telewizora) i możliwość podłączenia dodatkowego10 źródła światła, ale niestety zabrano parę fajnych trybów Ambilight jak "skaner", czy "party"... Gdyby tego nie zrobili to byłoby idealnie, nie mam pojęcia dlaczego tak się stało i chyba wolę powrót do wcześniejszego oprogramowania :(. Orientuje się ktoś jak jest z Ambilight na oprogramowaniu TPM191E: 101.1.123.3? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem TPM191E: 101.1.123.3 Ambilight bez zmian, czyli okrojony, ale Tv jakby bardziej mulił przy aplikacjach... Jest ktoś mnie w stanie nakierować jak wgrać wcześniejszą wersje oprogramowania jak mam ją na pendrive?

20 godzin temu, Michu78 napisał:

Wspomnieliście kilka postów wcześniej, że aktualizacja philips TPM191E_R.101.001.079.005  zmodyfikowała tj zabrała  część funkcji Ambilight , które lubię i używam. Czy jest możliwość cofnięcia np do wersji TPM191E_R.001.004.100.000 ?

 

Cofnąłem oprogramowanie do wersji TPM191E_R.001.004.100.000 zgodnie z instrukcją: 

 

  • sformatuj małą i szybką pamięć USB (maks. 8 GB) z FAT32 (MBR, nie GPT) - ja miałem 16 GB i zadziałało 😉
  • skopiuj plik „upgrade-loader.pkg” do katalogu głównego pamięci USB (plik z oprogramowaniem można ściągnąć ze strony "toengel" do wyboru do koloru)
  • pociągnij kabel zasilający TV, usuń wszystkie kable (także moduły CAM / CI)
  • włóż pamięć USB do czarnego portu USB (czarny = USB 2.0, niebieski = USB 3.0) (nie wiem czy ten port usb z tyłu jest czarny ale podłączyłem do niego, bo ten z boku jest niebieski)
  • ponownie podłącz przewód zasilający, ale nie naciskaj żadnego klawisza - telewizor powinien automatycznie rozpocząć procedurę instalacji (nie rozpoczął automatycznie procedury instalacji i musiałem raz krótko kliknąć guzikiem pod telewizorem, wtedy tv się włączył i zaczął aktualizować )
  • jeśli skończysz, wyjmij pamięć USB i usuń plik pkg
  • przywróć ustawienia fabryczne (Ustawienia> Wszystkie ustawienia> Ustawienia ogólne> Zainstaluj ponownie telewizor) 

No i teraz mam z powrotem pełne opcje Ambilight, szkoda tylko że bez dolnej strefy i dziesiątej żarówki jak w najnowszym sofcie... zostaje czekać na aktualkę, która to umożliwi.

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni użytkowania i pierwsze wnioski. Obraz po nastawach od Przemo82 bardzo dobry, aplikację działają mega szybko. Minusy dwie białe kreski przebijają się na ciemnym tle widoczne zwłaszcza przy oglądaniu nocnym, narazie delikatnie drażni mam nadzieję że się nie powiększy. Jedna zawiecha konieczne wylaczenie z prądu i dwa razy brak dźwięku z głośników czy z kina czy z tv, zaznaczę ze tylko z hdmi czyli dekoder, netflix, YouTube dźwięk był i znów reset. W sumie jak na trzy dni dużo tego mam nadzieję że to przejściowe i się jakoś to urobi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 23:01, DjDarecki napisał:

Oglądam coś na smarcie   youtube.

Potem odpalam netflix gdzie film jest w  hdr  TV przełącza automatycznie profil hdr coś tam  i oglądam.

Potem wracam np. do youtuba  wraca  profil nie  hdr tylko mój ustawiony  i giną nie które ustawienia  profilu .

Co może być?

Od lat niepoprawione błędy w sofcie Philipsa. Dziwię się że chce Wam się ustawiać te wszystkie parametry. Jaką macie gwarancję że TV je zastosuje ponownie po zmianie źródła? Błąd z upłynniaczem, czy trybem Gra polegał na tym że TV po zmianie wejścia przełączał na dany profil, ale nie stosował wszystkich ustawień dot. obrazu (w menu widać że ustawione, ale na obrazie nie ma to odzwierciedlenia). Dla mnie to dyskwalifikuje całkowicie te telewizory i sens ich ustawiania.

23 godziny temu, tomasz jóźwiak napisał:

W sumie jak na trzy dni dużo tego mam nadzieję że to przejściowe i się jakoś to urobi. 

Do wyjścia następnej aktualizacji się przyzwyczaisz, a później nowe błędy i zwiechy i tak w kółko. Ot Philips...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Od lat niepoprawione błędy w sofcie Philipsa. Dziwię się że chce Wam się ustawiać te wszystkie parametry. Jaką macie gwarancję że TV je zastosuje ponownie po zmianie źródła? Błąd z upłynniaczem, czy trybem Gra polegał na tym że TV po zmianie wejścia przełączał na dany profil, ale nie stosował wszystkich ustawień dot. obrazu (w menu widać że ustawione, ale na obrazie nie ma to odzwierciedlenia). Dla mnie to dyskwalifikuje całkowicie te telewizory i sens ich ustawiania.

Do wyjścia następnej aktualizacji się przyzwyczaisz, a później nowe błędy i zwiechy i tak w kółko. Ot Philips...

Nie ma co kruszyć kopii i wiecznie narzekać sam bym się wk@#$&* gdyby nie wypuszczali aktualizacji owszem jest jak już we wcześniejszych postach do poprawy kilka rzeczy 'na wczoraj' tym bardziej że seria 8505 niestety powiela niedociągnięcia serii Performance 7304/7334 wiem jedno:zasypywanie Philipsa ticketami(zgłaszane problemy)w końcu wymuszą na dziale w tpvision aby je wyeliminować wiem długo to trwa i potrafi wkurzyć ,kwestia pisania tu na forum  ,pomagania innym userom nie stanowi bynajmniej dla mnie problemu jeśli można sobie wzajemnie pomóc bezinteresownie 

Wyżej kolega pytał o ustawienie pod Xboxa ,ok podam jak ja mam na przykładzie ps4 pro oraz wg mnie finalne nastawy na isf dzień 

Odnoszę wrażenie że warto śledzić forum Toengela oraz avforum w kwestii nowych wydań oprogramowania i dopiero wtedy aktualizować o ile są pozbawione bugów i errorów

Nie twierdzę że seria 7304 to super hiper jakość jest poprawna dobry stosunek cena/jakość kupując 70tke wiedziałem że jakościowo ustępuje np 65calom Sony serii XE czy XG ale dużo ludzi ma ograniczone budżety i nie można mieć wszystkiego ,samam 65cali w sypialni Sony XH90 i góruje nad Philem w każdym aspekcie no ale cena ,pozdrawiam :)

W dniu 6.10.2020 o 12:11, kewinpol napisał:

Hej, czy ktoś z was ma również problem zielonego zabarwienia w filmach/serialach na netflixie? Przykładowa scena: W ciemnym pokoju świeci się latarka i jej światło nie jest białe czy żółte lecz zielono-żółte, postaram się zrobić jakieś zdjęcie.

Nie ,nie zauważyłem takich artefaktów u siebie wrzuć fotę jak to wygląda oraz podaj swoje ustawienie(style obrazu ) jeśli jest np w Dolby Vision lub gdy serial jest w hd zauważyłem że każda aktualizacja mocno miesza w reprodukcji kolorów 

W dniu 9.10.2020 o 23:01, DjDarecki napisał:

Panowie  macie czasami taki problem  że np.

Mam ustawienia zapisane  niby tv po kalibracji . OK

Oglądam coś na smarcie   youtube.

Potem odpalam netflix gdzie film jest w  hdr  TV przełącza automatycznie profil hdr coś tam  i oglądam.

Potem wracam np. do youtuba  wraca  profil nie  hdr tylko mój ustawiony  i giną nie które ustawienia  profilu .

Co może być?

 

Miałem tak zdaje się przy 2 lub trzeciej aktualce softu później to zniknęło przy kolejnym update , odkąd używam isf noc  zawsze jest zamknięty (kłódka )pamiętam że jak byłem z 1 kablem hdmi i zmieniałem porty np : sygnał z dekodera kablówki na PS4 to ustawienia znikały problem zniknął gdy zakupiłem drugi przewód HDMI i wybieram tylko źródło sygnału z poziomu pilota ,w przypadku YT nic z ustawień nie ginie 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo82 z niecierpliwością czekam na ustawienia isf dzień 😉 ps te ustawienia też zastosować np do netflixa gdy obraz jest w dolby? 

A tryb filmmaker gdzie się wyłącza? A w isf nic czyszczenie obrazu też wsio wyłączyć? 

Przemo82 jeszcze jedno a jakieś ustawienia pod netflixa hdr czy dolby. 

Edytowane przez tomasz jóźwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 16:48, Przemo82 napisał:

wiem jedno:zasypywanie Philipsa ticketami(zgłaszane problemy)w końcu wymuszą na dziale w tpvision aby je wyeliminować wiem długo to trwa i potrafi wkurzyć

O czym Ty mówisz? Jakimi ticketami? TP Vision jest tak 'przyjazną' firmą że nie istnieje żaden sposób zgłaszania błędów w oprogramowaniu inny niż oddanie telewizora do serwisu. Serwis nie zrobi żadnego ticketu, tylko pierwsze co zrobi to zresetuje TV do ustawień fabrycznych i wgra nowe oprogramowanie jeśli się zagapiłeś i tego wcześniej sam nie zrobiłeś. A później standardowo: po wgraniu nowej wersji oprogramowania/resecie problemu nie stwierdzono i cyk z powrotem dostajesz TV, w którym po jakimś czasie wyjdą te same błędy. 

W dniu 12.10.2020 o 16:48, Przemo82 napisał:

Nie twierdzę że seria 7304 to super hiper jakość jest poprawna dobry stosunek cena/jakość kupując 70tke wiedziałem że jakościowo ustępuje np 65calom Sony serii XE czy XG ale dużo ludzi ma ograniczone budżety i nie można mieć wszystkiego ,samam 65cali w sypialni Sony XH90 i góruje nad Philem w każdym aspekcie no ale cena ,pozdrawiam

Są dużo lepsze opcje jeżeli ktoś chce kupić TV z jak najlepszym stosunkiem cena/jakość. W dużych telewizorach za niewielkie pieniądze dobrze wypadają tanie Samsungi. Obraz masz taki sam, albo nawet lepszy niż to co ma Philips, ale nie użerasz się z błędami softu. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 70PUS7304 w 2 ostatnich aktualizacjach oficjalnych (OTA) jest OK. Do oglądania TV, Netflixa, YouTuba i przeglądania własnych zdjęć/video działa bezbłędnie. Granie sporadycznie z PCta. Żadnych zwiech albo restartów nie mam obecnie choć zdarzały się w poprzednich softach. Nie robię całymi tygodniami restartów.
TV kupiony za jakies 3,2 kPLN i za tą cenę w kwietniu '2020 w 70" konkurencji nie było.
Nie wiem skąd te narzekania na soft Phila. Są aktualizacje, widać poprawę, obraz po skalibrowaniu jest ok. Oby tak było dalej. Liczę też nieśmiało na Andka 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ustawienia trybu: OSOBISTE jakie Przemo82 zamiescił we wczesniejszych postach są lepsze od ostatnich ustawień trybu:FILM,ale to tylko moja odczucia :) Niewiem czy zauwazyliscie ale poprawili chyba w ostatniej aktualizacji dostosowanie punktu bieli 2 i 20 punktowe tzn.jak pisalem we wczesniejszym swoim poscie było tak ze jak ustawilo sie np.w trybie osobistym punkty bieli to byly one identyczne w pozostalych trybach.Teraz mozna miec rozne ustawienia na roznych trybach,chodzi mi o ustawienie trybu bieli 2-punktowe i 20 -punktowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 19:09, tomasz jóźwiak napisał:

Przemo82 z niecierpliwością czekam na ustawienia isf dzień 😉 ps te ustawienia też zastosować np do netflixa gdy obraz jest w dolby? 

A tryb filmmaker gdzie się wyłącza? A w isf nic czyszczenie obrazu też wsio wyłączyć? 

Przemo82 jeszcze jedno a jakieś ustawienia pod netflixa hdr czy dolby. 

Isf dzień :

Kolor 55

Kontrast 88

Ostrość 2

Jasność powinno być 50 ale daje 47-48

Temp barwowa :ciepłe

Punkt bieli 2 punktowy:

Czerwony wp 127

Zielony wp 114

Niebieski 63

Czerwony bl -2

Zielony bl 0

Niebieski bl -1

Zwiekszanie rozdzielczości HDR:włączone 

 

Lub opcja nr2 temp barwowa normalne:

Czerwony wp 127

Zielony wp 115

Niebieski 74

Czerwony bl -2

Zielony bl 0

Niebieski bl -1

20punktowe poziom8

R przesunięcie -3

G przesunięcie -2

B przesunięcie -2

Kalibracja kolorów :barwa /nasycenie

czerwony -1/+1

żółty -3/-1

zielony +3/+1

turkusowy -1/+3

niebieski -1/0

fuksjowy +1/+1

gamma w ciemnym pomieszczeniu +2 natomiast gdy promienie słońca padają i pokój jest jasny sugeruje dać -2 ale wtedy jasność zmieniamy na 45

zwiekszanie rozdzielczości HDR włączone 

czyszczenie obrazu zarówno redukcja szumów jak i mpeg na minimum

Kontrast dynamiczny off

Kontrast obrazu zawsze 100

Ruch kinowy 

Zatwierdzany ustawienie klikając z pilota 473473 i ustawienia się zapisały 

Tryb Filmmaker aktywujemy /wyłączamy w ustawienia>ogólne >automatyczny tryb filmu HDMI 

HDR Dolby Vision :

dość istotne czy w jasnym czy w ciemniejszym pomieszczeniu znajduje się tv i tak jasne ponieszczenie :

kolor 71

kontrast 100

ostrość 5

jasność 46

kontrast obrazu 100

gamma -4

Temp barwowa:własne 

Czerwony wp 125

Zielony wp 104

Niebieski wp 88

Czerwony bl -1

Zielony bl 0

Niebieski bl -1

Netflix ze swoich serwerów daje duże wartości bitrate obrazu nawet do 16Mb/s Wiec redukcja szumów oraz MPEG na minimum 

Styl Ruchu:kinowy 

 

Lub gdy mamy pokój zaciemniony :

 

kolor 69

kontrast 80

ostrość 3

jasność 48

kontrast obrazu 95

gamma+ 2

temp barwowa :własne 

Czerwony wp 125

Zielony wp 106

Niebieski wp 91

Czerwony bl -1

Zielony bl 0

Niebieski bl -1

Pozostałe ustawienia jak w przypadku dolby vision jasny 

ww. ustawienia testowałem na filmach :Bright oraz Tyler Rake Ocalenie oraz Power

W mojej ocenie najbardziej zbliżone do zamysłu reżysera ustawienia temp barwowej ciepłej w przypadku dolby vision nie ma racji bytu na Philipsie na matrycy VA i tutaj preferuje ustawienia własne ciepłe barwy kłują  po oczach mocno zieloną poświatą na wielu suwakach ,to samo się tyczy ciemnych kadrów oraz kolorystyki nieba gdy jest jasne  staje się mocno zbliżone do koloru ivory(kości słoniowej)

W dniu 14.10.2020 o 19:54, Pawelbc napisał:

Według mnie ustawienia trybu: OSOBISTE jakie Przemo82 zamiescił we wczesniejszych postach są lepsze od ostatnich ustawień trybu:FILM,ale to tylko moja odczucia :) Niewiem czy zauwazyliscie ale poprawili chyba w ostatniej aktualizacji dostosowanie punktu bieli 2 i 20 punktowe tzn.jak pisalem we wczesniejszym swoim poscie było tak ze jak ustawilo sie np.w trybie osobistym punkty bieli to byly one identyczne w pozostalych trybach.Teraz mozna miec rozne ustawienia na roznych trybach,chodzi mi o ustawienie trybu bieli 2-punktowe i 20 -punktowe.

Faktycznie masz rację 🙂 co do Trybu Osobistego widać poprawę dawno nie używałem tego trybu  stąd też nie zagłębiałem się zbytnio 

 

13 minut temu, Przemo82 napisał:

Lub gdy mamy pokój zaciemniony

Oczywiście mam na myśli dolby vision ciemny 😉

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...