Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Nic extra nie włączałem.
Mam włączone "Automatyczna aktualizacja kanałów". TVP 4K jest dodany chyba w mux3. Zobacz czy go w ogóle masz i jak zasięg. Polecam apke "EmiMaps" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że jest jakaś nowa wersja oprogramowania. Pobieram i zobaczę czy są jakieś zmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tv nie znajduje mi TVP 4k , kilka razy wyszukiwanie automatyczne i bez efektu. A nie wiem jak wpisać w ręcznych ustawieniach. Są dwa pola do ustawienia próbowałem ale zero kanałów. A na marginesie czy u Was też długo przełącza miedzi jednym kanałem a drugim??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy podłączyłem antenę naziemną żeby zobaczyć to 4K - mam obraz ale nie ma dźwięku (przynajmniej na powtórce meczu Hiszpania - Szwecja).
Mieszkam w zasięgu RTCN Warszawa "Raszyn".

Chyba że to normalne i tylko mecze na żywo mają dźwięk.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 13:03, pfl napisał:

Dziś po raz pierwszy podłączyłem antenę naziemną żeby zobaczyć to 4K - mam obraz ale nie ma dźwięku (przynajmniej na powtórce meczu Hiszpania - Szwecja).
Mieszkam w zasięgu RTCN Warszawa "Raszyn".

Chyba że to normalne i tylko mecze na żywo mają dźwięk.

 

Raczej tak ,jadę na dekoderze 4k od UPC i powtórki są bez dźwięku ,na platformie c+ ta sama sytuacja 

 

W dniu 12.06.2021 o 16:43, Michal Przybylski napisał:

Działa na 70PUS7304. 4K HDR. Obraz bardzo ok. Odbieram z nadajnika ze Śremu.

Hm obraz jest słaby nadmiernie że format Hybrid log gamma  nie ma startu do hdr10 a tym bardziej do dolby vision zaraz ktoś napisze że za dużo wymagam ale każdy kto widział mecz Polska -Słowacja i nie tylko mógł doznać podwyższonej jasności trudnej w okiełznaniu w ustawieniach  ,pastelowych kolorów wręcz wyblakłych co nawet było widać przy szerokiej palecie barw na oleodowym LG, lepsza kolorystyka jest na tvpsport HD a nawet na apce tvpsport na androidzie jakość 1080p w przypadku kolorystyki deklasuje 4k i na koniec ostatni bug jaki wyłapałem i się okazuje nie tylko ja również ludzie narzekają na opóźnienia dźwięku zarówno w sieci UPC ,C+, naziemna tv dzieje się tak jak korzystam z wbudowanych głośników oraz w przypadku gdy jest podłączony soundbar Samsung hw q900t oraz na wspomnieniach poniżej tv (Sony/LG) dodam sprawdzałem to na 3 rożnych różnych odbiornikach tv: wspomniany 70pus7304 ,LG oled   cx3la +Soniacz xh90 nadawca na +na pewno rozdzielczość meczów ,płynność nawet na philu 50/60hz nie uświadczyłem efektu 'komety' tutaj naprawdę widać różnicę w stosunku do zwykłego HD no ale kolorystyka jest słaba ,przejścia tonalne ,gradacja kolorów w przypadku meczów w tvp4k kuleje więc dziwię się ekscytacji kolegi wyżej nad jakością z naziemnej TV,pozdrawiam

 

Jakby ktoś chciał mam finalne ustawienia na Phila na matrycę VA kompletny obrót w stosunku do tego co podawałem w poprzednich postach m.in w przypadku stylu osobistego róźnica jest znacząca :)

 

 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb HDR film polecam. Odbieram z naziemnej DVBT. Nie wiadomo co kombinują z sygnałem inni dostawcy.
Kolory może są pastelowe ale nie dają po oczach. Płynność ruchu - nie mam zastrzeżeń. Dla mnie obraz na philu jest ok.
Oczywiście na OLED lg wygląda to zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Przemo82 napisał:

Hm obraz jest słaby nadmiernie że format Hybrid log gamma  nie ma startu do hdr10 a tym bardziej do dolby vision zaraz ktoś napisze że za dużo wymagam ale każdy kto widział mecz Polska -Słowacja i nie tylko mógł doznać podwyższonej jasności trudnej w okiełznaniu w ustawieniach  ,pastelowych kolorów wręcz wyblakłych co nawet było widać przy szerokiej palecie barw na oleodowym LG

HLG to tylko format HDR zawierający metadane dla SDR i HDR. Więc można by powiedzieć że jest lepszy od HDR10, bo zadziała też na telewizorach które HDR nie obsługują. 

Oglądam mecze na TVP 4K na OLEDzie LG. Ten wspomniany również widziałem, nie zauważyłem żadnych problemów z kolorami. Obraz był pięknie nasycony i robił wow drobnymi jasnymi detalami - dokładnie tego się spodziewałem po dobrej transmisji HDR.

HDR10 i HLG jest gorszy od SDR na telewizorach, które mają słabą jasność, nie obsługują szerokiej palety barw. Takich jak Wasze Philipsy. Wtedy TV musi ten sygnał HDR przetworzyć i dostosować do swoich skromnych możliwości i z tego właśnie biorą się różne problemy z prześwietleniami, utratą szczegółów i dziwne rzeczy z kolorami. Dlatego dla takich telewizorów lepszy będzie sygnał SDR, bo będzie wymagał mniejszej obróbki. 

Z czasem jak pojawi się więcej kanałów 4K i HLG (o ile to w ogóle nastąpi) porzućcie swoje budżetowe Philipsy i przesiądźcie się na telewizory które są dobre w HDR. Poczujecie różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Przemo82

Możesz podać finalne ustawienia?

 

Edit. Było pyt. do Przema.

 

Niżej moje:

Mam ustawione profile kolorów na podstawie zaleceń Przema (chyba że się zmienilo po aktualizacjach)

 

Styl HDR film

Kolor 50

Kontrast 100

Ostrosc 0

Jasność 50

 

Wzmocnienie kol wyłączone

Temperatura ciepły

 

Tryb kontrastu wył

HDR plus minumum

Kontrast obrazu 100

Cz światła wyl

Gamma 0

 

Ultra res. Wyl

 

Red szumów wyl

Red MPEG wyl

Ruch kinowy

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

HLG to tylko format HDR zawierający metadane dla SDR i HDR. Więc można by powiedzieć że jest lepszy od HDR10, bo zadziała też na telewizorach które HDR nie obsługują. 

Oglądam mecze na TVP 4K na OLEDzie LG. Ten wspomniany również widziałem, nie zauważyłem żadnych problemów z kolorami. Obraz był pięknie nasycony i robił wow drobnymi jasnymi detalami - dokładnie tego się spodziewałem po dobrej transmisji HDR.

HDR10 i HLG jest gorszy od SDR na telewizorach, które mają słabą jasność, nie obsługują szerokiej palety barw. Takich jak Wasze Philipsy. Wtedy TV musi ten sygnał HDR przetworzyć i dostosować do swoich skromnych możliwości i z tego właśnie biorą się różne problemy z prześwietleniami, utratą szczegółów i dziwne rzeczy z kolorami. Dlatego dla takich telewizorów lepszy będzie sygnał SDR, bo będzie wymagał mniejszej obróbki. 

Z czasem jak pojawi się więcej kanałów 4K i HLG (o ile to w ogóle nastąpi) porzućcie swoje budżetowe Philipsy i przesiądźcie się na telewizory które są dobre w HDR. Poczujecie różnicę. 

Dużo wpisów jest od osób na FB zarówno pod postami:tvpsport ,UPC,czy C+ odnośnie wyblakłej jakości kolorów podałem 3 modele tv czyli Phil oraz Sony które to obydwa posiadam +znajomego oled od LG i ta sama sytuacja 

 

48 minut temu, Michal Przybylski napisał:

 

Edit. Było pyt. do Przema.

 

Niżej moje:

Mam ustawione profile kolorów na podstawie zaleceń Przema (chyba że się zmienilo po aktualizacjach)

 

Styl HDR film

Kolor 50

Kontrast 100

Ostrosc 0

Jasność 50

 

Wzmocnienie kol wyłączone

Temperatura ciepły

 

Tryb kontrastu wył

HDR plus minumum

Kontrast obrazu 100

Cz światła wyl

Gamma 0

 

Ultra res. Wyl

 

Red szumów wyl

Red MPEG wyl

Ruch kinowy

 

 

 

Podam dziś po godzinie 19.00 jak wrócę do domu i w filmach/ serialach z hdr10 oraz dolby vision chyba udało mi się znaleźć w końcu kompromis zarówno dla treści SD/HDR bez konieczności irytującego grzebania co chwila w ustawieniach balansu 2 oraz 20punktowego oraz kalibracji kolorów  i jest lepiej serio bez ściemy  nadmienie na kanałach w HD praktycznie znikło ziarno /w szczególności pikseloza w tle za aktorami szczególnie na ciemnych partiach 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej finalne ustawienia wg mnie dla matryc VA podzielone na tryb pracy tv w ciągu dnia oraz wieczorem (nie męczy wzroku)

Tv(SD) +HDR (Netflix ,Apple tv,itd)

Isf dzień :

kolor 57-60(HDR 10 / Dolby Vision  metadane ustawia automatycznie lub min +80)

kontrast 100

Ostrość 1

jasność 45

wzmocnienie kolorów średnio 

temp.barwowa :własne

Dostosowanie pkt bieli 2 punktów :

czerwony  wp 112

zielony wp 86

niebieski wp 74

czerwony bl -2

zielony bl -3

niebieski bl +1

dostosowanie punktu bieli 20 punktowe:

poziom 1 -10,-14,-12

poziom 2 -12,-11,-11

poziom 3 -7,-5,-3

poziom 4 -5,-3,-1

poziom 5 -3,-1,-1

poziom 6 +1,-1,-1

poziom 7 +1,-1,-2

poziom 8 0,-1,-1

poziom 9 +1,-2,-1

poziom 10 -1,+1,0 

jeśli ustawienia w zależności od źródła sygnału nie usunęły ziarna ,szumu,mrowienia ww suwaki dajemy całość wszystko na 0

Kalibracja kolorów :(barwa/nasycenie)

czerwony +2/-1

żółty +3/+2

zielony +2/+2

turkusowy +3/+2

niebieski -3/+1

fuksjowy +1/0

Zwiększanie rozdzielczości HDR:włącz

Kontrast dynamiczny:wyłącz 

kontrast obrazu 100

Czujnik światła :wyłącz

Gamma -1lub +2(zależy od nasłonecznienia pomieszczenia )

ultra resolution :włącz 

redukcja szumów :minimum 

redukcja mpeg :minimum

Style ruchu :film

----------------------------------------

Isf noc to samo ustawiamy jak w przypadku isf dzień z wyjątkiem :

kolor 55

kontrast 67

ostrość +2

jasność 42

Zwiększanie rozdzielczości HDR:wyłączone

tryb kontrastu:zoptymalizowany dla obrazu 

kontrast dynamiczny:minimum -więcej widoczności w cieniach oraz ciemnych partiach o dziwo ta funkcja w przypadku ustawianień 2/20 punktowych daje radę 

zwiększenie rozdz.hdr :wyłączone

Czujnik światła :wyłączone 

Kontrast obrazu 95

gamma +2

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Przemo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 16:29, Michal Przybylski napisał:

No i mamy kolejną aktualizację..
Co zmienili? Nie widać na pierwszy rzut oka.
Soft działa.

Gdzie ta aktualizacja? U mnie tv nie wykrywa nowej aktualizacji, ani na stronie philipsa nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michal Przybylski napisał:

v. TPM191E_R101.002.098.000

 

 

 

 

Przez ota Ci wykryło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem posiadaczem 50pus7334, zauważyłem ostatnio że matryca nie równo podświetla, widać to szczególnie na jasnym obrazie. Pojawiły się też jasne koła. Wydaje mi się że wcześniej tego nie było. Na zdjęciu wyświetlana biała plansza. Czy ktoś mi coś podpowie? Pozdrawiamspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...