Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, MichałS napisał:

Jak mój tylko dojedzie i zawisnie na ścianie też podzielę się wrażeniami 

Oby tylko pozytywnymi - tego życzę Tobie jak i sobie 😁 U mnie ma być  jutro, więc weekend zapowiada się interesująco 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MichałS napisał:

Powiem tak. Dziś znów pojechałem zobaczyć. Nie jest źle pod warunkiem że nie masz innego TV do porównania. Ja zdecydowałem się na Sony i zobaczymy w sobotę ma być. Ale z Philipsa też powinieneś być zadowolony bo oglądałem jak był wystawiony w innym miejscu sam to obraz był ok. Mnie trochę zaraził problem z softem na Philipsie i głównie dlatego się na niego nie zdecydowałem. Ciekawy byłem Ambi ale jak we wcześniejszej części wątku i mnie nie będzie takiego efektu jaki powinien byc

 

I dobrze zrobiłeś, bo Soniaki świecą o klasę lepiej od tego Philipsa. Ambi to bajer. Włączysz parę razy i dasz sobie spokój, bo rozprasza uwagę. Co kto lubi, kiedyś miałem i dla mnie bajerek dla gimbazy na imprezę.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, novy66 napisał:

A co powiesz o modelach QE43Q60R lub QE49Q60R. TV ma być do małego pokoju do grania na konsoli i sporadycznie oglądanie filmów,  bo w salonie mam OLED LG 55"

Q60RA kosztuje dwa razy więcej niż RU7172. Mówię o rozmiarze 43 cali. Oczywiście jest to lepszy telewizor, ale na pewno nie aż tak dobry, żeby uzasadnić jego wysoką cenę. Z QLEDów Samsunga opłaca się kupować dopiero model Q70RA - ale to raczej jako główny TV, bo cena 4 tys za 55 cali poraża. 

Mam takie same potrzeby jak Ty. Potrzebuję kupić drugi, mniejszy telewizor pod konsolę Nintendo Switch, bo w salonie mam 55 cali B7. Dla takich potrzeb RU7172 w zupełności wystarczy. Szczególnie w kontekście jego ceny, która jest naprawdę konkurencyjna i zahacza o tanie chińskie g.wna. Jak lubisz eksperymentować to możesz poczekać na TV Xiaomi, który właśnie wchodzi na rynek europejski ze swoimi telewizorami. Ich ceny też są mocno konkurencyjne, bo model 55 cali ma kosztować około 2 tys zł, mniejsze będą tańsze. Co prawda nie wiadomo jaka tam w tym Xiaomi jest matryca i jak wygląda input lag, więc trzeba poczekać na testy, ale wydaje się że jeżeli tylko będzie to VA i nie będzie nic schrzanione to można śmiało kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakup już jest na swoim miejscu. Jak pisałem przy tym rozmiarze Ambi w Philipsie wyglądałoby słabo. Sony działa świetnie. Dźwięk jest przeciętny. Do zwykłego oglądania wystarczy ale soundbar będzie kolejnym zakupem

IMG_20191116_171722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2019 o 08:41, efel napisał:

Q60RA kosztuje dwa razy więcej niż RU7172. Mówię o rozmiarze 43 cali. Oczywiście jest to lepszy telewizor, ale na pewno nie aż tak dobry, żeby uzasadnić jego wysoką cenę. Z QLEDów Samsunga opłaca się kupować dopiero model Q70RA - ale to raczej jako główny TV, bo cena 4 tys za 55 cali poraża. 

Mam takie same potrzeby jak Ty. Potrzebuję kupić drugi, mniejszy telewizor pod konsolę Nintendo Switch, bo w salonie mam 55 cali B7. Dla takich potrzeb RU7172 w zupełności wystarczy. Szczególnie w kontekście jego ceny, która jest naprawdę konkurencyjna i zahacza o tanie chińskie g.wna. Jak lubisz eksperymentować to możesz poczekać na TV Xiaomi, który właśnie wchodzi na rynek europejski ze swoimi telewizorami. Ich ceny też są mocno konkurencyjne, bo model 55 cali ma kosztować około 2 tys zł, mniejsze będą tańsze. Co prawda nie wiadomo jaka tam w tym Xiaomi jest matryca i jak wygląda input lag, więc trzeba poczekać na testy, ale wydaje się że jeżeli tylko będzie to VA i nie będzie nic schrzanione to można śmiało kupować. 

Zaryzykuje i chyba wybiorę PANASONIC TX-40GX830E TV Jest ładny i ma dobrą specyfikację w porównaniu z samsung i philips. Miałem już Panasonic EX700 50" i obraz był ok.

2 godziny temu, MichałS napisał:

No to zakup już jest na swoim miejscu. Jak pisałem przy tym rozmiarze Ambi w Philipsie wyglądałoby słabo. Sony działa świetnie. Dźwięk jest przeciętny. Do zwykłego oglądania wystarczy ale soundbar będzie kolejnym zakupem

IMG_20191116_171722.jpg

Philips z ambilight by tu napewno się nie zdał, z tego co zauważyłem philips nie ma szerokiej palety barw i wygląda blado w stosunku do Panasonic GX800, Samsung RU7400 czy Sony. Dobry wybór. Ja szukam TV do małego pokoju w celarzu 40-49. Jak na razie mam na oku Panasonic TX-40GX830, Samsung UE43RU7472 lub Samsung QE43Q60R

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szpaksonus napisał:

Czy model PHILIPS 58PUS7304 posiada pilota ze sterowaniem głosowym?

Nie

No i wybór padł na Samsung UE43RU7472U ze względu na lepszy obraz, lepszy sytem oraz matryce VA (lepsza czerń) niż Philips 43PUS7334. Jak TV przyjdzie podzielę się wrażeniami co do tego TV w porównaniu OLED LG :P który stoi w salonie, wiem nie ma lepszego obrazu niż OLED tylko trzeba uważać na matrycę bo jest podatna na wypalanie.

Edytowane przez novy66
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2019 o 18:13, szpaksonus napisał:

Czy model PHILIPS 58PUS7304 posiada pilota ze sterowaniem głosowym?

Posiadam takowy od paru dni, pilot ma mikrofon, asystent działa, wyszukiwanie YouTube również. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania mogę powiedzieć jedno - jestem zawiedziony i poważnie zastanawiam się nad zwrotem... obraz w tym tv to nieporozumienie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Liter 1979 napisał:

Po kilku dniach użytkowania mogę powiedzieć jedno - jestem zawiedziony i poważnie zastanawiam się nad zwrotem... obraz w tym tv to nieporozumienie :(

Napisz coś więcej o tym obrazie i do czego go porownujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Liter 1979 napisał:

Po kilku dniach użytkowania mogę powiedzieć jedno - jestem zawiedziony i poważnie zastanawiam się nad zwrotem... obraz w tym tv to nieporozumienie :(

To prawda obraz jest kiepski jak na inne marki w tej cenie LG, Samsung, Sony czy Panasonic. Na necie YouTube jest porównanie TV Philips PUS7334 vs Samsung RU7400 i różnica na korzyść Samsunga jest bardzo zauważalna. Philips dość że ma problemy z oprogramowaniem to ma gorszy obraz. Philips zachęca tylko światełkami z tyłu nie powiem dobry bajer ale reszta to porażka na tle innych producentów.

7 godzin temu, Mario_80 napisał:

Napisz coś więcej o tym obrazie i do czego go porownujesz.

Na YouTube jest porównanie Philips PUS7334 vs Samsung RU7400 i będziesz wiedział dlaczego Philips ma najgorszy obraz w tym przedziale cenowym. Też chciałem kupić ten TV ze względu na ambilight  ale natknąłem się na porównanie tych dwóch TV i Samsung wypada o wiele lepiej.

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość z dekodera cyfrowego Polsatu to praktycznie na każdym kanale widoczna jest "kasza" (nie wspominając już o np. sporcie - ale akurat to przy 60hz chyba normalne) ale mi głównie chodzi o jakość Blu Ray/ 4k. Kolory jakieś takie mdłe,  w porównaniu z dotychczasowym Samsungiem 55h7000 to przepaść... Zamawiając tv , kupiłem swój pierwszy film w 4k (Predator) żeby zobaczyć jakość i efekt hdr  - liczyłem na opad szczeny  !!! Tymczasem jedno wielkie rozczarowanie  !!! O ile po wielogodzinnych ustawieniach  obrazu jakość Blu Ray jest jeszcze do przyjęcia (choć i tak szału nie ma) to 4k jest  porażką  !!! Kasza, kasza, kasza !!! Nie wiem czy to kwestia wydania tego filmu czy jak, ale np. hdr z you tuba jest piękny,  ostry i kolorowy - z płyty szkoda mówić... Pokombinuje jeszcze z ustawieniami, ale na chwilę obecną jestem zawiedziony... najgorsze że to prezent urodzinowy od żony - głupio oddać do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo moja 43  ma naprawdę dobry obraz. Czy to możliwe że philips montuje różne matryce? Kablówka mi działa super. Każdy właśnie zwraca uwagę na super obraz w tym tv. W salonie mam naprawdę wysoki model Sony led i philips niczym mu nie ustępuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kamil.sz napisał:

Dziwne bo moja 43  ma naprawdę dobry obraz. Czy to możliwe że philips montuje różne matryce? Kablówka mi działa super. Każdy właśnie zwraca uwagę na super obraz w tym tv. W salonie mam naprawdę wysoki model Sony led i philips niczym mu nie ustępuje. 

Może dlatego że 43 -ka... może jednak w tym wypadku wielkość (mój ma 70 cali) działa właśnie na niekorzyść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Liter 1979 napisał:

Może dlatego że 43 -ka... może jednak w tym wypadku wielkość (mój ma 70 cali) działa właśnie na niekorzyść

Zdecydowanie tak. Przy 70 calach będziesz widział każdą niedoskonałość sygnału TV, czyli generalnie zauważysz mnóstwo artefaktów kompresji mpeg. 

W dniu 21.11.2019 o 08:26, Liter 1979 napisał:

Zamawiając tv , kupiłem swój pierwszy film w 4k (Predator) żeby zobaczyć jakość i efekt hdr  - liczyłem na opad szczeny

Mówisz o tym Predatorze z 1987r? Przecież on był kręcony zanim nadeszła era cyfrowa, czyli kręcili go normalnie na kliszy i teraz pewnie te klisze zeskanowali, zrobili mastering i wydali. Nie spodziewałbym się w takim wypadku cudów - z kliszy nie wyciągniesz nie wiadomo ile szczegółów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat miedzy Philips 43PUS7334 a Samsung UE43RU7472U i wybór padł na Samsung UE43RU7472U i po dwóch dniach obcowania z TV jestem bardzo zadowolony z TV, obraz ładny i bez zarzutu (oprócz kątów widzenia matryca VA- byłem na to przygotowany TV oglądam na wprost) Filmy 4k bajka chodzą płynnie. Polecam ten model za cenę  ok 2000 zł (ja nabyłem o wiele taniej) warto. Zalety tego TV to: dobra czerń, płynne odtwarzanie filmów 4K oraz gier 4K, metalowy minimalistyczny pilot który nawet zarządza konsolą Xbox One!!!, system tizen 5.0, system chowania kabli, wykonanie obudowy i spasowanie elementów TV. Wady: za duża podstawa, HDR. Dobrze że się nie skusiłem na ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2019 o 10:50, novy66 napisał:

Nie

No i wybór padł na Samsung UE43RU7472U ze względu na lepszy obraz, lepszy sytem oraz matryce VA (lepsza czerń) niż Philips 43PUS7334. Jak TV przyjdzie podzielę się wrażeniami co do tego TV w porównaniu OLED LG :P który stoi w salonie, wiem nie ma lepszego obrazu niż OLED tylko trzeba uważać na matrycę bo jest 

Wyślij kilka zdjęć obrazu na zwykłej kablowce twojego tv. przed kupnem philipsa 43 porownywalem właśnie obraz z dwoma konkurencyjnymi modelami 43 po skalibrowaniu i philips oraz LG wypadały najlepiej. Matryca samsunga nie ma wogole kątów widzenia a brak androida powoduje wiele ograniczeń. Myślę ze byś był bardzo zadowolony akurat 43 philipsa ma bardzo dobry obraz. Nie wiem o jakich problemach z systemem piszesz bo u mnie działa wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamil.sz napisał:

Wyślij kilka zdjęć obrazu na zwykłej kablowce twojego tv. przed kupnem philipsa 43 porownywalem właśnie obraz z dwoma konkurencyjnymi modelami 43 po skalibrowaniu i philips oraz LG wypadały najlepiej. Matryca samsunga nie ma wogole kątów widzenia a brak androida powoduje wiele ograniczeń. Myślę ze byś był bardzo zadowolony akurat 43 philipsa ma bardzo dobry obraz. Nie wiem o jakich problemach z systemem piszesz bo u mnie działa wszystko ok.

Z kątami widzenia miało być wyraźnych nie wogole.  Chodzi o odwzorowanie barw oglądanych pod kątem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kamil.sz napisał:

Z kątami widzenia miało być wyraźnych nie wogole.  Chodzi o odwzorowanie barw oglądanych pod kątem. 

 

20 godzin temu, kamil.sz napisał:

Wyślij kilka zdjęć obrazu na zwykłej kablowce twojego tv. przed kupnem philipsa 43 porownywalem właśnie obraz z dwoma konkurencyjnymi modelami 43 po skalibrowaniu i philips oraz LG wypadały najlepiej. Matryca samsunga nie ma wogole kątów widzenia a brak androida powoduje wiele ograniczeń. Myślę ze byś był bardzo zadowolony akurat 43 philipsa ma bardzo dobry obraz. Nie wiem o jakich problemach z systemem piszesz bo u mnie działa wszystko ok.

Nie mam kablówki tylko TV światłowodową HD/4K. Do TV mam podłączonego Xboxa One z którego oglądam i gram w treści 4K a telewizję mam światłowodową w jakiści 1080p i 4K. Obraz jest żyleta na Xbox (gry, filmy HD i 4K) oraz na TV światłowodowej. Philips tego nie miał.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2019 o 20:09, Liter 1979 napisał:

Może dlatego że 43 -ka... może jednak w tym wypadku wielkość (mój ma 70 cali) działa właśnie na niekorzyść ;)

I jaka decyzja? Będzie zwrot? 

Akurat szukam tez 70 cali i planowałem wziąć tego Philipsa.. Jaka jest właściwie alternatywa w tym rozmiarze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych dniach użytkowania,  podjąłem ostatecznie decyzje że tv zostaje.  Ostatecznie jakość obrazu jest zadowalająca,  jednak wymaga on na początku kilku godzin zabawy z ustawieniami. Ziarna na programach tv po zmianie hdmi na lepszy ustąpiło,  obraz ostry i kolorowy. Android działa bez zarzutu. Ogólnie jestem zadowolony i uważam że w cenie 5000 zł to był udany zakup , pomimo początkowych wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 50pus7334, jestem zadowolony z zakupu ale mam inne pytanie. Co jakiś czas mimo wyłączonego tv, dysk USB rozkręca się w nocy i ewidentnie jest zczytywany. Dioda potrafi mnie obudzić w środku nocy. Czy ktoś ma podobnie? Czy Philips czyta mój dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja z 2 grudnia naprawiła problem z poprawnym włączaniem i wyłączaniem trybu gra na konsolach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...